Galatasaray'ımız Avrupa'ya

Murat abi ye katılıyorum vizyon çok önemli.Aynı futbolda ki yabancı transferleri gibi.Nekadar yükseklere oynarsak okadar iyi oyuncular bizi secerken düşünürler...

arakdaslar ben onu bunu bilmem bır galatasaraylı olarak herzaman alısık oldugumuz gıbı takımımızı avrupa renasında gormek ıstıyorum umarım(uleb veya fıba) seneye avrupada oluruz.

arkadaşlar seneye uleb'e mi katılıyoruz???
birde bu ligin statüsü vb... konularda bilgi alabilirmiyiz mesela euroleague ile arasındaki fark nedir????

Euroleague i basketbolun şampiyonlar ligi olarak tanımlarsak, Uleb Cup'ta uefa kupası gibi bir şey oluyor. Her sene bu kupayı kazanan otomatikman Euroleague'e katılma hakkı elde ediyor. Euroleague de belli ülkelerin temsilcileri(mesela İspanya, İtalya, Almanya) o sezonki lig sıralamasına göre şekilleniyor. İtalya'nın 4 konteyjanı var ligin ilk 4 sırasındaki takımlar gidiyor, İspanya'nın da 4 konteyjanı var. Onlarda da aynı. Türkiye gibi ülkelerde ise Euroleague belli bir başarıyı yakalamış takımlarla anlaşma imzalıyor. Bu anlaşmanın süresi hem takımın avrupadaki lobi gücüne hemde ligdeki başarılarına göre değişiyor. Mesela bu sene başında eğer ülker direk klübü kapatıp bütün oyunucularını serbest bıraksaydı, gözü ülkerin euroleague oynama hakkında olan fenerbahçe Euroleague'e katılamayacaktı ama bunu engellemek için fenerbahçe ülker adı altında birleştiler. Uleb cup içinse durum biraz farklı Fiba Euro Cup'tan daha üstün olan bu kupa, Euroleague takımlarının dışında ligi üst sırada bitiren takımlar arasından seçilen takımlarla oynanır. Mesela geçen sene Banvit ile Beşiktaş arasında büyük bir problem çıkmıştı bu kupaya katılma hakkı için. Ligimizi ilk 4 sırada bitiren takımlardan ikisi Euroleague takımı olduğundan bu kupaya katılmak için bir tek telekomla çekişeceğiz ve ne yazık ki hem yıllardır belli bir seviyede olması hemde bu sene Fiba Euro Cup'ta başarılı bir performans sergilemesi nedeniyle, Telekom seneye Uleb Cup'a gidecek gibi görünüyor. Bize de bu sene Telekom ve Banvitin katıldığı Fiba Euro Cup'a katılma hakkı kalıyor.

fiba euro cup bizim isimize yaramaz. cünkü bizim Telekom kadar kaliteli türk oyuncularimiz yok. 4 tane amerikaliya kesin olarak ihtiyac var. bilindigi gibi Fiba Euro Cup'ta 2 den fazla amerikali oynatmak yasak. Mesela Banvit Fiba Euro Cup a katilidigi icin bütün sezonlari güme gitti ki onlarin da türk oyunculari baya saglam. ama biz bunu asla yapamayiz. olursa Uleb Cup yoksa bu is yatar bence. uzun vadeli olarak Türkiye liginde basari daha önemli. ligin kalitesi artarsa Uleb Türkiye ye yeni kontenjan acmak zorunda kalacak zaten.

GS Avrupa kupalarinda

Eger erkek takim Avrupa kupalarina kalirsa eminimki sponsorluk antlasmalari sayesinde 1-2 kaliteli ve "deneyimli" oyunculari kadroya eklenebilir. Takim ne kadar iyi olursa haftada en az ust duzey 2 mac oynayabilecek, 6-8 saatli yolculuklara hazirlikli deneyimli oyunculara ihtiyac var. Su andaki kadrodaki bircok oyuncu bu tur tempoya aliskin daha dogrusu hazirlikli olmayabilir. Ilk once finale cikalim bunlari daha sonra daha da konusuruz.

Tolga Altınoluk' Alıntı:
ya yönetim diyosunuz ama beşiktaş'ın da 3 sezondur maçlarına bırakın başkanı bir tane yönetici gelmiyor en son geldikleri maç 3 sene önce fb maçıydı o da yıldırım demiörenden önceki yönetim düşünün artık böyle şubesine ilgisiz bir yönetim bile uleb'i koparabiliyorsa bizim uleb'e katılamamamız hatadır. ama fiba'yı da göz ardı etmemek lazım o da zor ve tecrübe kazandıracak bir kupa. hatta çeyrek finalinde neredeyse uleb'den daha zorlu hale geldi.

Fark yediğimiz ülker maçınca Adnan Polat vardı...

Hasan Yılmaz' Alıntı:
euroleague i basketbolun şampiyonlar ligi olarak tanımlarsak uleb cupta uefa kupası gibi bir şey oluyor her sene bu kupayı kazanan otomatikman euroleague ye katılma hakkı elde ediyor euroleague de belli ülkelerin temsilcileri(mesela ispanya, italya, almanya) o sezonki lig sıralamasına göre şekilleniyor italyanın 4 konteyjan ı var igin ilk 4 sırasındaki takımlar gidiyor, ispanyanında 4 konteyjanı var onlardada aynı, türkiye gibi ülkelerde ise euroleague belli bir başarıyı yakalamış takımlarla anlaşma imzalıyor bu anlaşmanın süresi hem takımın avrupadaki lobi gücüne hemde ligdeki başarılarına göre değişiyor mesela bu sene başında eğer ülker direk klübü kapatıp bütün oyunucularını serbest bıraksaydı gözü ülkerin euroleague oynama hakkında olan fenerbahçe euroleague ye katılamayacaktı ama bunu engellemek için fenerbahçe ülker adı altında birleştiler uleb cup içinse durum biraz farklı fiba euro cup tan daha üstün olan bu kupa euroleague takımlarının dışında ligi üst sırada bitiren takımlar arasından seçilen takımlarla oynanır mesela geçen sene banvitle beşiktaş arasında büyük bir problem çıkmıştı bu kupaya katılma hakkı için. ligimizi ilk 4 sırada bitiren takımlardan ikisi euroleague takımı olduğundan bu kupaya katılmak için bir tek telekomla çekişeceğiz ve ne yazıkki hem yıllardır belli bir seviyede olması hemde bu sene fiba eurocup ta başarılı bir performans sergilemesi nedeniyle telekom seneye uleb e gidecek gibi görünüyor bizede bu sene telekom ve banvitin katıldığı fiba eurocupa katılma hakkı kalıyor

Yazında birkaç tane virgül, bir tane de nokta var. O yüzden okuma ihtiyacı hissetmedim. Bu yazıyı okuyup anlamak için 25-30 saniye gerekirken noktalama işareti kullanmadığın için, bu süre 2-3 dakikaya çıkabiliyor. Bu da vakit kaybı demek oluyor. Bilmem anlatabildim mi?

Hasan Yılmaz' Alıntı:
Euroleague i basketbolun şampiyonlar ligi olarak tanımlarsak, Uleb Cup'ta uefa kupası gibi bir şey oluyor. Her sene bu kupayı kazanan otomatikman Euroleague'e katılma hakkı elde ediyor. Euroleague de belli ülkelerin temsilcileri(mesela İspanya, İtalya, Almanya) o sezonki lig sıralamasına göre şekilleniyor. İtalya'nın 4 konteyjanı var ligin ilk 4 sırasındaki takımlar gidiyor, İspanya'nın da 4 konteyjanı var. Onlarda da aynı. Türkiye gibi ülkelerde ise Euroleague belli bir başarıyı yakalamış takımlarla anlaşma imzalıyor. Bu anlaşmanın süresi hem takımın avrupadaki lobi gücüne hemde ligdeki başarılarına göre değişiyor. Mesela bu sene başında eğer ülker direk klübü kapatıp bütün oyunucularını serbest bıraksaydı, gözü ülkerin euroleague oynama hakkında olan fenerbahçe Euroleague'e katılamayacaktı ama bunu engellemek için fenerbahçe ülker adı altında birleştiler. Uleb cup içinse durum biraz farklı Fiba Euro Cup'tan daha üstün olan bu kupa, Euroleague takımlarının dışında ligi üst sırada bitiren takımlar arasından seçilen takımlarla oynanır. Mesela geçen sene Banvit ile Beşiktaş arasında büyük bir problem çıkmıştı bu kupaya katılma hakkı için. Ligimizi ilk 4 sırada bitiren takımlardan ikisi Euroleague takımı olduğundan bu kupaya katılmak için bir tek telekomla çekişeceğiz ve ne yazık ki hem yıllardır belli bir seviyede olması hemde bu sene Fiba Euro Cup'ta başarılı bir performans sergilemesi nedeniyle, Telekom seneye Uleb Cup'a gidecek gibi görünüyor. Bize de bu sene Telekom ve Banvitin katıldığı Fiba Euro Cup'a katılma hakkı kalıyor.
bende alıntıladım rahat rahat okusun imla kurallarının tadını çıkara çıkara.....

ben gideceğimize inanıyorum ama salon kötü kapasite bakımından. atmosfere kimse bişe diyemez ama yani büyüklük lükslük ister avrupa. bu yüzden bence abdi ipekçi de oynayalım.

Düzeltme: Taygun stad değil salon. Yazılarındaki stadları salon yapmaktan yorulduk.

Hasan Yılmaz,

Demek ki, isteyince oluyormuş. Evet artık okumaya tenezzül ederim. Yanlışın farkına varmışsın ki, doğruya yönelmişsin.

Eyüp Yıldız,

Zahmet buyurmuşsunuz, yazı "edit"lenince okuyabilirdim; ama zahmet edip imla kurallı yazıyı önüme sunduğunuz için teşekkür ederim.

sevgili arkadaslar..size biseyler solemek istiyorum..Fazla bilmis bi tavir sergilemek istemem...Ahmet Comert bize gayet gider..tabiiki yakismiyor ama elimizde en ii salon o..atmosfer de nefis oluyor..

SIZ OLYMPIAKOS ve PAO nun salonlarini biliomusunuz ligde oynadiklari?
bi arastirin isterseniz..

sadece onlar avrupa liglerinde OAKA da oynuolar..bide derbyler OAKA da oynanio..yapmayin lutfen..BEN A.COMERT'den yanayim..
saygilar.