Geleceğimiz Tehlikede

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaşlar dün facebook da basketbol yorumcularından ve eski koçlardan biri ile yaptığım bir sohbette Haldun Üstünel'in gelecek sene basketbol da koç olarak Ergin Ataman'ı düşündüğü ve bunun için sürekli görüştüklerini belirtti.Yani galiba gelecek sene basketbol takımı koçluğunu Ergin Ataman yapacak :oops:

Eğer böyle bir şey varsa erkek basketbol takımımızın durumu bundan çok daha kötü hallere düşecektir.Ergin ataman bizde koçluk yaparsa erkek basketbol şubemiz en az 5 yıl geriye gidecektir.Çok gereksiz masraflarla kulübü borca sokup eminim ki bize bir başarı sağlayamayacaktır:oops:

Sizden ricam özellikle EYÜP abi,ÖNDER abi,KEREM abi ve kulübe yakın olan forumdaşların bu konuda hassas olmanızı ve gerekli itirazların yapılmasıdır.Hiçte boş verilecek bir konu değil,elimizden geldiğince bu işin olmamasını sağlamak bir galatasaraylı basketbolsever olarak en büyük görevimiz olmalı.

ERGİN ATAMAN'ı erkek basketbol takımı koçluğu için istemeyenler bu duyuruma lütfen kulak versin...

ERKEK BASKETBOL TAKIMIMIZIN GELECEĞİ TEHLİKEDE!..

Daha basketboldan sorumlu yönetici bile belli değilken böyle birşey olmaz.

Haldun Üstünel'in kendi işi zaten başından aşmış durumda.Basketbolla ilgilenecek vakti yok.

Ama Ergin Ataman'ın gelme ihtimali bile tüylerimi diken diken ediyor... :?

Nejat Sayman direk söylüyor bunu. Cem Akdağ'ın yaptıkları ortada iken zerre kadar anlam veremiyorum ben bu olaya. Eğer olay ileri seviyelerde ise tepkimizi koymamız lazım.

Acaba Cem hocamızıda bayan takımının başınamı geçirecekler.Rüyamda Kaya Pekerin Galatasarayımıza transfer olduğunu görmüştüm.Ergin Ataman nereye giderse Kayada oraya gidiyor.Acaba rüyam bunamı hikmet?Ergin Ataman doymuş birisi bize faydalı olacağını düşünmüyorum.

Bu sezon play offlara kalamayacağız belki de belki de kalacağız ilk turda eleneceğiz sonuç geçen senelerden farklı olmayacak belki de.

Ama olsun çok önemli bir nokta var.Cem Akdağ yensede yenilsede sonuna kadar mücadele eden karakterli bir takım oluşturdu.Dar rotasyonuna rağmen kendinden kat kat yüksek bütçeleri olan takımları yendi bu takım.Cem Akdağ oyunculara güvenlerini geri verdi.Sahada neyi iyi yapıyosanız onu yapın dedi oyunculara saha içinde özgürlük verdi ve bence bütün bunları yaparkende oyuncularla arasında bence saygı ve sevgi bağı oluşturdu.
Efes Pilsen galibiyeti sonrasında Cem Hoca spormax kameralarına röportaj verirken Jasaitisin Cem hocanın başını okşaması ve Cem Hocanın Jasaitise bakışı çok güzel bir enstantaneydi.

Cem Akdağ ve Cihansever Yeşildağ son yıllarda izlediğimiz en karakterli takımı verdiler bize sonuç ne olursa olsun.Cem hocanın hataları yok mu elbette var ama bu hatalarını absorbe eden bir sürü pozitif yönü var.

Ergin Ataman neden olmaz sorusunun cevabı ise:Ergin Ataman insan ilişkileri iyi olmayan camiada pek sevilmeyen bir isim sürekli oyuncularla sorun yaşar ve dahada kötüsü Ergin Ataman bence Galatasarayla sinerji yaratamaz ve Cem Akdağın oluşturduğu sinerjiyide bozar.Bütün bunların yanında Ergin Ataman iyi koçtur evet ama karakteri yüzünden asla en iyi koç olamayacaktır ve zaman geçtikçe (eğer karakterinin davranışlarına yansıması olan bazı şeyleri değiştirmezse) basketbol sahnesinden yavaş yavaş silinecektir.Çünkü bence Ergin Ataman fazlasıyla kendini beğenmiş bir insan,özgüvenle kendini beğenmişliği karıştığında insan kendini çok başka yerlerde görür ve buna o kadar inanmıştır ki hatalarını eksiklerini göremez duruma gelmiştir ne yapsa doğru gelir o an insana.insanın olduğu her yerde bu tarz şeyler olabileceğinden bu psikolojide bize çok yabancı olmasa gerek.

Can Akan' Alıntı:
Bu sezon play offlara kalamayacağız belki de belki de kalacağız ilk turda eleneceğiz sonuç geçen senelerden farklı olmayacak belki de.

Ama olsun çok önemli bir nokta var.Cem Akdağ yensede yenilsede sonuna kadar mücadele eden karakterli bir takım oluşturdu.Dar rotasyonuna rağmen kendinden kat kat yüksek bütçeleri olan takımları yendi bu takım.Cem Akdağ oyunculara güvenlerini geri verdi.Sahada neyi iyi yapıyosanız onu yapın dedi oyunculara saha içinde özgürlük verdi ve bence bütün bunları yaparkende oyuncularla arasında bence saygı ve sevgi bağı oluşturdu.
Efes Pilsen galibiyeti sonrasında Cem Hoca spormax kameralarına röportaj verirken Jasaitisin Cem hocanın başını okşaması ve Cem Hocanın Jasaitise bakışı çok güzel bir enstantaneydi.

Cem Akdağ ve Cihansever Yeşildağ son yıllarda izlediğimiz en karakterli takımı verdiler bize sonuç ne olursa olsun.Cem hocanın hataları yok mu elbette var ama bu hatalarını absorbe eden bir sürü pozitif yönü var.

Ergin Ataman neden olmaz sorusunun cevabı ise:Ergin Ataman insan ilişkileri iyi olmayan camiada pek sevilmeyen bir isim sürekli oyuncularla sorun yaşar ve dahada kötüsü Ergin Ataman bence Galatasarayla sinerji yaratamaz ve Cem Akdağın oluşturduğu sinerjiyide bozar.Bütün bunların yanında Ergin Ataman iyi koçtur evet ama karakteri yüzünden asla en iyi koç olamayacaktır ve zaman geçtikçe (eğer karakterinin davranışlarına yansıması olan bazı şeyleri değiştirmezse) basketbol sahnesinden yavaş yavaş silinecektir.Çünkü bence Ergin Ataman fazlasıyla kendini beğenmiş bir insan,özgüvenle kendini beğenmişliği karıştığında insan kendini çok başka yerlerde görür ve buna o kadar inanmıştır ki hatalarını eksiklerini göremez duruma gelmiştir ne yapsa doğru gelir o an insana.insanın olduğu her yerde bu tarz şeyler olabileceğinden bu psikolojide bize çok yabancı olmasa gerek.

can abi sana sonuna kadar katılıyorum,bence cem hoca erkek basketbol takımının koçu olarak gelecek sene de devam etmelidir ama eğer bayan takımının başına geçirilme gibi bir düşünce varsa onun yerine erkek basketbol takımının başına gelecek kişi kesinlikle ergin ataman olmamalıdır,eğer böyle bir düşünce varsa benim seçimim orhun ene olurdu...ama ben olsam erkek basketbol koçluğu için cem hoca ile devam eder,bayan basketbol koçluğuna da mersin büyükşehir belediyesi koçu ceyhun yıldızoğlu'nu getirirdim..

Ergin Ataman'ın seneye gelip gelmeyeceği sanki fazla abartılmış gibi geldi bana.Felaket senaryoları yaratılmış Ergin Ataman ismi demek ,seneye kesin şampiyonluk hedefi var demek.Ergin Ataman ismi demek gittiği ,takıma istediği Avrupa capındaki yıldızları bile getirir demek.Ha şu var ben istermiyim Ataman'ı aslaaaaa Cem Hoca'ya büyük haksızlık olur çünkü bu sene resmen imkansızı başardı takımla birlikte.Seneyede kalması gerek ama ben öyle büyütülcek yani geleceğimizin tehlikde olduğu bi durum görmüyorum.

Gelen isim Ergin Ataman.Geleceğimiz tehlikede deyince Halil Üner ya da Okan Çevik geri dönüyor sandım.
Bu sene Cem Akdağ inanılmaz bi enkaz aldı bu takımı herkese sevdirdi basketboldan zevk alır hale getirdi.
Seneye devam edilmesinden yanayım ancak Cem Hoca Bayan takımının başna geri dönüp Ergin Ataman'da erkek takımına gelirse tadından yenmez olur bence.

Burak Barut' Alıntı:
Gelen isim Ergin Ataman.Geleceğimiz tehlikede deyince Halil Üner ya da Okan Çevik geri dönüyor sandım.
Bu sene Cem Akdağ inanılmaz bi enkaz aldı bu takımı herkese sevdirdi basketboldan zevk alır hale getirdi.
Seneye devam edilmesinden yanayım ancak Cem Hoca Bayan takımının başna geri dönüp Ergin Ataman'da erkek takımına gelirse tadından yenmez olur bence.
imza..

Artık sürekli koç sürekli oyuncu değiştiren bir takım olmayalım.İstikrar kelimesine biraz olsun bir yakınlık hissedelim:)
Cem Akdağ Erkek basketbol takımımızın koçu olarak kalsın
Bayan basketbol takımının başına da Ekrem Memnun geçsin.

Cem Akdağ ile iyi bir sinerji yakaladık bu sinerji bozulmasın.Cem Akdağ ile Cihansever Yeşildağ görevde kalsınlar işi bilen takımın haklarını her platformda savunabilecek bir menajerle anlaşma yapılsın ve takım o açıdan güçlendirilsin.Ben aslında bu ülkede bu işi en iyi yapabilecek insanın Nur Gencer olduğunu düşünüyorum ama yaşananlardan sonra böyle bir hamle gelmeyeceği aşikar.

Eğer yine istikrar sözcüğüyle tanışamazsak ve koç değiştirme hastalığımıza yeniden yakalanırsak Oktay Mahmuti takımın başına geçsin isterim ama o olasılığında ben gerçekleşmeye çok yakın olacağını düşünmüyorum.

İlla bir koç değişikliği olacaksa ve bu koç değişikliğini yapacak kişi ben olsaydım eğer Erkek basketbol takımının başına Sedat İncesuyu getirirdim.

Bende anlamadım
Engin Ataman ın gelecek olmasının
tehlikeyle ne alakası var
sevinirim gelirse
İtalya da yaptıkları ortada
bakmayın bu sene Efes te yaşadıklarına
hayırlısı...
ama gönlüm Cem hocanın kalmasından yana benimde

Burak Barut' Alıntı:

Burak'ın yazdıklarına tamamen katılıyorum.

Tek bir kötü yan Cem Hoca'nın bayan takımının başına geçirilmemesi olur.

Bu arada Ergin Hoca Galatasaraylı değil mi?

Bence Cem Akdağ kesinlikle Erkek takımının başında kalmalı.Ergin Ataman mümkünse Galatasaraydan uzak dursun.Ergin Atamanın Galatasaraylı olduğu söylenir de ben yinede şahsen istemem.Ergin Ataman bu ruhu yansıtan biri değil bence.Bu benim görüşüm tabiki ayrıca olaya sadece ruh olarakta bahsetmemek lazım.Ben Ergin Atamanın bir çok tavrını sporun etiğine yakıştıramıyorum.Tıpkı bayan takımımızın başındaki beyfendi gibi.

Ayrıca Cem Akdağ açısından olaya bakacak olursakta Cem Akdağa da ayıp oluyor biraz.Gel bayan takımına geç sonra erkek takımı sıkıştı gel erkek takımına geç sonra yine bayan takımına geç bence olmaması gereken bir tavır bu.Bence yakalanan sinerji bozulmamalı ve Cem Akdağ takımın başında kalmalı.

Cem Hoca'nın gitmesini istemem.
Ergin Hoca gelirse geleceğimiz tehlikeye girmez.

Can abimle hemfikirim.

Cem Akdağ'ın görevden alınması için sebep ne ? Elindeki kısıtlı kadroyla iyi işler yaptı ve yapmaya devam ediyor,Kimbilir belki play off'lara kalacağız,kalmasakta Allah razı olsun Cem Akdağ'dan.Evet isim sahibi kişileri Galatasaray'a getirmek bazı insanların hoşuna gidiyor,bu çok doğal,bir zamanlar bende öyleydim ama benim için artık Galatasaray Ruhuna sahip kişilerin takımların başında olması daha değerli,Bu ruh Cem Hoca'da vardır,Bayan takımı içinde Galatasaray ruhunu taşıyan bir antrenör bulmak zor olmaz bence,Biz kupa yolunda bu uzun yolculuklara çıkmadan önce yıldız oyuncular,kariyerli antrenörler getirmeyelim,Biz Galatasaray Ruhuna sahip oyuncular ve antrenörler getirelim,İşte o zaman harcanan paraların karşılığı kupa ve başarı olarak geri dönecek ;)

Can Akan' Alıntı:
Artık sürekli koç sürekli oyuncu değiştiren bir takım olmayalım.İstikrar kelimesine biraz olsun bir yakınlık hissedelim:)
Cem Akdağ Erkek basketbol takımımızın koçu olarak kalsın
Bayan basketbol takımının başına da Ekrem Memnun geçsin.

Cem Akdağ ile iyi bir sinerji yakaladık bu sinerji bozulmasın.Cem Akdağ ile Cihansever Yeşildağ görevde kalsınlar işi bilen takımın haklarını her platformda savunabilecek bir menajerle anlaşma yapılsın ve takım o açıdan güçlendirilsin.Ben aslında bu ülkede bu işi en iyi yapabilecek insanın Nur Gencer olduğunu düşünüyorum ama yaşananlardan sonra böyle bir hamle gelmeyeceği aşikar.

Eğer yine istikrar sözcüğüyle tanışamazsak ve koç değiştirme hastalığımıza yeniden yakalanırsak Oktay Mahmuti takımın başına geçsin isterim ama o olasılığında ben gerçekleşmeye çok yakın olacağını düşünmüyorum.

İlla bir koç değişikliği olacaksa ve bu koç değişikliğini yapacak kişi ben olsaydım eğer Erkek basketbol takımının başına Sedat İncesuyu getirirdim.
Aman Sedat hocayı da değirmenin içine sokmayalım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...