GSbasket Film Kulübü

Kaybedenler kulübü;

Kaan karakterini Issız Adam'ın Alper'ine benzettiğimi söyleyebilirim..
Belki gerçekten benziyordur, belki yönetmen o filmden etkilenmiştir bilemem..
Kaan ve Mete karakterleri için sözüm yok ama Zeynep'in girişi-tutumu ve çıkışı bana çok battı..
Ben çok yüzeysel buldum o karakteri..

Yine de gittiğime pişman değilim..
Güzel bir film izledim diye çıkabilirsiniz salondan.
Film +15 ama bence de +18 olmalı..
Belki çok rahatsız edici sahneler yok ama konuşulanlar ve imalar öyle..
Benim 15 yaşımda çocuğum veya kardeşim olsa, şu filmi beraber izlemek istemem..
Son not; ilk defa Kanyon'da film izledim..
Salon süpermiş.

Bizim Büyük Çaresizliğimiz;

Ankara'da geçen meşhur dizi Behzat Ç.'nin üzerine bir de Ankara filmi..
Birbirine çok yakın iki erkek arkadaş ve onlara emanet edilen bir kız ve tabii aşk üçgeni..
Ama belli belirsiz ve bastırılmış bir aşk.
Bu film, herhangi bir film değil..
Semih Kaplanoğlu filmlerinin kokusu vardı..
Zaten uluslararası ödüller de gelmeye başladı.
Gişe yapar-yapmaz bilemem ama kalite iş..
Festivallerde mutlaka gündeme gelir..

Filmi ilk izleyenler gizli eşcinsellik falan var yazmışlardı..
Sonuçta aynı kıza aşık olan, karşı cinse gönül veren iki adam varsa ortada eşcinsellik yoktur..
Ama eğilim ben de sezdim, belki de gitmeden o yorumları okuduğum içindir..
Belki de hayatımda bu kadar samimi, karı-koca gibi iki erkek tanımadığım içindir..
Bir insana o kadar yakın ancak eşi,karısı falan olur herhalde..

İlker Aksum'un oynadığı Ender karakteri fazla feminen..
Oturmasından, bacak bacak üstüne atmasına, sigara içmesine kadar her şeyi feminendi bence..

Bu film mutlaka gündeme gelecektir..
Gişesiyle olmazsa ödülleriyle..

Hazır İstanbul'da iken Hızlı ve Öfkeli 5'e gittik..
Dom ve O'Conner,son vurgunu yapmak için ekip topluyorlar..
Güzel replikler,muhabbetler..Tyrene Gibson'ı özlemiştik..Don Omar,Gal Gadot oynuyor..
Bu tür filmlerin senaryosu,sonu vs. bilmek zor olmaz ama kendini izlettirebilmesi vs. fazlasıyla karşıladı ve herkesi memnun ettiğini düşünüyorum..Gitmeyi düşünen herkese rahatlıkla tavsiye ederim..
Puanım 8.5 ...

Kaybedenler Kulübü

Çok ama çok beğendim. Mükemmel bir film olmuş, özellikle Nejat İşler ve Yiğit Özşener döktürmüş. Büyük bir zevkle izledim. +15 bence ideal bir sınır, +18'e gerek yok. Sonuçta en ufak bir filme bile +7 koyan kişiler tarafından koyuldu +15 sınırı. +18 çok ağır olurdu. Ha imalar ve bazı sahneler - ki grup seks sahnesi gibi - için böyle düşünülebilir ama dediğim gibi çok ağır olurdu.

Bu arada müziklerde on numaraydı. Özellikle My Woman'a bitmiş durumdayım, bir ara üst üste 20-25 defa dinlediğimi biliyorum. Eğer D&R'ye falan gidebilirsem soundtrack'ini alacağım. İzlemeyenler için spoiler vermemek adına fazla yorum yapmayacağım. Uzun lafın kısası bence kesinlikle gidilmesi gereken bir film, kiminle konuşursam şiddetle gitmelerini öneriyorum.

9/10

Cesaretin Var mı Aşka? 2003 yapımı Fransız bir dram filmi.Yeni keşfettim.Muhteşem değil belki ama çok güzel bir aşk hikayesi anlatılıyor.İzlenebilirliği yüksek bir film.

9.5/10

Cesaretin Var mı Aşka? 2003 yapımı Fransız bir dram filmi.Yeni keşfettim.Muhteşem değil belki ama çok güzel bir aşk hikayesi anlatılıyor.İzlenebilirliği yüksek bir film.

9.5/10

Amelie filmini de sevebilirsin. İzlemişsindir belki de gene söyleyeyim dedim.

Ben de Kaybedenler Kulübü'nü izledim. Beğendiğimi söyleyemem. Çok yavan ve yüzeyseldi bence.

Thor 3D

3D olması filmi rezalet yapmış. Normal şekilde bence daha başarılı olabilirdi. 3D uygulaması her zaman başarılı olmuyor işte.. Onun dışında eğlenceli filmdi. Savaş sahneleri berbattı.

Fast and Furious 5

Formula üzerine gidince daha etkili oldu galiba :) Cidden beğendim. Aksiyon anlamında başarılı bir filmdi her filmde olduğu gibi. Tavsiye ederim.

Kaybedenler Kulübü

Ağır bir film gelebilir bazılarına ama kadıköyü o dönemde yaşayan insanlara çok şey ifade ediyor. Cidden koleksiyona katılıp sürekli izlenicek filmlerden. Özellikle kafalar gittikten sonra. Zaten radyoda kafaları sürekli uçuyordu..

"Aşk Tesadüfleri Sever" Bana hiç iyi gelmedi bu filmi izlemek.

" Bir Ankaralı için İstanbul başkasının çocuğu gibidir gülünce seversin ağlayınca bırakıp gitmek istersin"

Bu film izledim geçmişe dair ne var ne yok Ankara'dan başlayarak özledim. İzlemez olaydım.

Ayrıca Kız neden ölüyor ki, oğlan ölmeliydi.

Bir Türk sineması hayranı olarak beğenmemem mümkün değildi zaten ama gerçekten çok güzel olmuş. 9 puanlık film.

Canımız sıkıldı gidilmedik o kaldı diye, Reeves'in oynadığı Suçlu Kim'e gittik. Gitmez olaydık. 4 arkadaş gittik, salonda toplam 5 kişi vardı. Hiç olmamış, Keanu Reeves'e yakışmamış.

Öncelikle Aşk Tesadüfleri Sever yerli filmler arasında gene iyiydi desem de tam olarak beklentimi karşılamadı. Yani sonu çok saçmaydı zaten.
Another Year filmini izledim. Üzücü bir filmdi. Yani insanın kendi hayatını gözden geçirmesine sebep oluyor. Sıkıcı bulanlar olabilir ama bence güzel bir film.