gsbasket.org Üyelerinin Fotoğrafları

83.jpg
Soldan sağa, Koch, Redsong, Fikri Akın
Arka sıra, Önder, Işıl, Gözde!

Tugay Aktepe' Alıntı:
[quote="Gökce Başaran":39hx73e5]Ne yazik ki liseyahut ortaokul öğretiminde gömleğin dışarıda, kravatın aşalarda olduğunu görmek içimi acıtmakta, bu nedenle geleceğe umutla bakamamaktayım.

Bir resimden neler çıkardım o da ayrı bir tez konusu. :)

Gökçe, bu genç kardeşlerimizi üniversitede merak ediyorum aslında. :)
Kim bilir orada neler yapacaklar. =)[/quote:39hx73e5]
Bence bu konu abartılıyor. Bizim idaremizde ilk önce girişte kenara çekiyor ardından seni niye çekmiştim diye soru soruyor. Garip garip işler. Tamam kravatı (Tarih hocamın deyimi ile) yular biçiminde tutmak yanlış ama Recep'in kravatı bence gayet normal. Hatta daha yukarıda olunca insana bir fenalık geliyor, darlanıyorsunuz... :)
Kıyafetlerden yola çıkarak bu genellemeler yapmak yanlış diye düşünüyorum...
Ayrıca bende bu fotoğraftan bu konunun çıkmasına şaşırdım... :)

Tamam o zaman Uğurcum çalıştığın işte patronunun karşısına bu şekilde çıkarsın ya da meslek hayatında böyle bir görüntü sergilersin,sergileyebilirsen...

Ağaç yaşken eğilir; giyim-kuşam gibi şeyler de gelecekte kişi açısından önemli etkenlerdir.Lise çağındaki gençlerin çoğu kravatı gerektiği gibi bağlamayı süt çocuğu,pısırık benzetmeleri nitelendirirler.Aslında olması gereken odur ve öğrencinin ilk ödevi de bahsettiğimiz konudur.

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Volkan Kızıltaş":1up9i7s0]
Yoğun istek üzerine :)
Tahmin ettiğimden daha da yakışıklıymışın :)

Liseli kızlar forumda bu kadar yakışıklı gencin resmini bir arada görse burayı mesken tutarlar ama gerek yok.[/quote:1up9i7s0]
:)

Abi,fotoda o kadar güzel cıkmamışım birde imzaya geç kalmıştım,nefes nefeseydim :)

Bencede gerek yok. :)

Tugay Aktepe' Alıntı:
Tamam o zaman Uğurcum çalıştığın işte patronunun karşısına bu şekilde çıkarsın ya da meslek hayatında böyle bir görüntü sergilersin,sergileyebilirsen...

Ağaç yaşken eğilir; giyim-kuşam gibi şeyler de gelecekte kişi açısından önemli etkenlerdir.Lise çağındaki gençlerin çoğu kravatı gerektiği gibi bağlamayı süt çocuğu,pısırık benzetmeleri nitelendirirler.Aslında olması gereken odur ve öğrencinin ilk ödevi de bahsettiğimiz konudur.
Kravat takmayalım demiyorum zaten. Fakat bu konuda bazen çok abartılı ve tutarsız davranış içine giriyorlar, bu kuralı uygulamakla görevli idareciler. Mesela Recep'in kravatı öyle yarıda falan değil, arada ufak bir boşluk var. Bunda bir sakınca olduğunu düşünmüyorum. Tabiki daha aşağılarda olması farklı bir olay.
Bende kravatı tam yakama kadar çekmiyorum arada bir boşluk kalıyor. Bunun da normal olduğunu düşünüyorum. Gömlek ise çoğunlukla içerde oluyor.
Yalnız şu soğuk havada dahi ceketin altına bir süveter giymemizi okul kıyafetini bozmak kabul eden zihniyeti anlamıyorum...

Onur Yavuz' Alıntı:
[quote="Volkan Kızıltaş":25fo156h]
Yoğun istek üzerine :)
Tahmin ettiğimden daha da yakışıklıymışın :)

Liseli kızlar forumda bu kadar yakışıklı gencin resmini bir arada görse burayı mesken tutarlar ama gerek yok.[/quote:25fo156h]
Aslında kızlar fikri fena sayılmaz :).Ah yalnızlık ah :p :)

Okuduğum lise çok rahattı, kravat takmazdık, öğlen basketbol oynardık, sonra gömlek bile giymezdik. Zannetmiyorum ki takım giymesini bilmeyen,(sunumda giydim bugün tam denk geldi) nerede nasıl davranılacağını bilmeyen bir insanım. Sabahın köründe saçınız, başınız, eteğiniz, çorabınız diyerek bir insana nerede nasıl davranılacağının öğretileceğine inanmıyorum.

Eğitim sistemimizin kıyafetten önce çok fazla düzeltilmesi gereken noktası var, zaten kıyafet kuralları baskıcılığın da bir göstergesi.

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
Okuduğum lise çok rahattı, kravat takmazdık, öğlen basketbol oynardık, sonra gömlek bile giymezdik. Zannetmiyorum ki takım giymesini bilmeyen,(sunumda giydim bugün tam denk geldi) nerede nasıl davranılacağını bilmeyen bir insanım. Sabahın köründe saçınız, başınız, eteğiniz, çorabınız diyerek bir insana nerede nasıl davranılacağının öğretileceğine inanmıyorum.

Eğitim sistemimizin kıyafetten önce çok fazla düzeltilmesi gereken noktası var, zaten kıyafet kuralları baskıcılığın da bir göstergesi.
Ağzından bal damlıyor Emre Abi :)