Guard ve 5 numara sorunu

• Konbuyu başlatan Uğur Demirel
  • Başlangıç tarihi
U

Uğur Demirel

Misafir
Arkadaşlar açıkca göründükü pota altımız çok iyi gözüksede çok büyük sorunlarımız var açıkcası savunma yönünde hüseyin önceki takımda gaines-owens-cemal-fatih ile birlikte oldugu zaman gerekliydi tek post hareketiyle guvenilir sayı kaynagıydı ama simdi zizic ve milojevic geldikten sonra huseyin açıkcası bosuna tutuldu takımda fazlalık yapar sadece zizic yada milojevic sahadaki 5 te kesinlikle huseyin ile oynayacaktir bu nedenle fatih olsaydı mükemmel olurdu. Hüseyin kullanılıcağına cemal oynarsa daha iyi olur bu açık ve net!!!

Ayrıca guard pozisyonunda cuneyt olmazzzzzzzz olmamalı bu takımda hic ama hic olmamalı bu takıma sayı atan degil topla drive eden biraz iceri karıstıran ve iyi asist ozellikleri olan bir guard lazım cuneyt olmaz strickland hic olmaz mithat eminki bu takımda olsa hem mithat hemde gs seviye atlardı.

Şimdi bunlar icin cok gec diyeceksiniz konuşmak yersiz diyeceksiniz ama ne yazıkki murat hocamiz her seneki gibi iyi oyuncular transfer etti ama takım olarak uyum olarak oyuncuları iyi secemedi bi takımda copcu de olmalidir serviscide rakiplerimize mustafa abi-kerem gonlum-engin bu uc oyuncu toplasan mac basi kac sayı atar 10 hadi bilemedin 15 ama hangisini takımda istemezsiniz. Kimse murat hocayı savunmasın takım olarak uyum saglıyacak oyuncuları secmekte yetersiz ve bu nedenle GS'ımız bu senede husran . Belki bazen cosariz ama istikrar olmayacak eminim artik turnuvadan oncede dusunuyordum bunu ama bu kupa herseyi acıkladı.

Herkse saygılar!!!

ben aylardır yazıyorum Cüneyt ligin en kötü iki guardından(diğeri Beykoz'u küme düşeren Caner) birisi.Cemal ise basketbolcu bile değil.Ama insanlar bu iki oyuncuyu GALATASARAY'ın üzerinde tutuyorlar.Bunlar takımda kalsınlarda maç kaybetsekte olur havasındalar.Zira bize daha çok maç kaybettirir bu iki adam

Serkan Dursun' Alıntı:
ben aylardır yazıyorum Cüneyt ligin en kötü iki guardından(diğeri Beykoz'u küme düşeren Caner) birisi.Cemal ise basketbolcu bile değil.Ama insanlar bu iki oyuncuyu GALATASARAY'ın üzerinde tutuyorlar.Bunlar takımda kalsınlarda maç kaybetsekte olur havasındalar.Zira bize daha çok maç kaybettirir bu iki adam
caner guard değil bunuda ayrıca belirteyim 2 zaman zaman 3 numara oynar caner öner türkiyenin en yetenekli oyuncularından biridir

caner guard değil bunuda ayrıca belirteyim 2 zaman zaman 3 numara oynar caner öner türkiyenin en yetenekli oyuncularından biridir[/quote][
Lafla peynir gemisi yürümüyor.Ne yaptıklarını maç sırasında çok iyi gösteriyorlar.Caner'in hızlı hücum yapacağım derken kaybettiği toplar 1000'i aşmışken ancak top kayıplarında Türkiye'nin en yeteniklisi olur.Beykoz'a yaptıkları ortada.Sahada görülenler o kadar aşikar ki.Artık bu oyuncular hakkında söyledikleriniz komik oluyor.Siz ne yazmışsanız sahada tersini yapıyorlar.

Rotasyonda daha fazla şans bulsa Erdem bahsedilen çöpcü tanımına fazlasıyla uyuluyor Hüseyin konusunda tereddütlerim var bence en öenmli oyuncularmızdan

Benim için Caner'de Cüneyt'de aynı derecede guard.Sahada her ikiside aynı saçmalıkları yapıyorlar.Beykoz'da topu eline alan Caner'di.Sizin tanımlamanıza göre 1 numara olmayabilir.Ama sahada yapılanlara bakın.

Haklısın aslında erdem cok iyi bir oyuncu takım için ama kesinlikle iyi servis yapan oynamadan cok oynatmayi dusunen ceza atişları yapan bir guard ve cok sert savunması olan sayı atması mühim değil bir beş numara ihtiyacımız bulunmakta, ayrıca kim ne derse desin hüseyin evet iyi oyuncu olabilir ama bu takımda onun yerini doldurcak zizic gibi bir oyuncumuz varken huseyin gereksiz kaciyor 4 numaraya kaydırılabilecek erdem ve gurovic bulunuyor + milojevic var dahası polat var 5 numarayada zizic ve fatih yada sert savunma yapan birisi olsa mukemmel olurdu

Murat hoca cok iyi niyetli macı okusa bile elinde birbirini tamamlayan oyuncular yok oyuncu seciminde hep yanlıslar yapıyor kadroyu yanlıs tamamlyor ben bu nedenle kızıyorum murat hocaya ve bu nedenle istifa etmesi lazım diyorum.....

Cüneyt Erden i hiç bir zaman klasik bir 1 numara gibi görmedim.Yabancı rotasyonunda yaşanan sıkıntı nedeniyle mecburen 1 oynuyor.Aslında transfer döneminde yerli bir guard alınmalıydı.Cüneyt yaşı itibariyle de o pozisyonu kaldırabilecek bir oyuncu değil.Marshall ı pek beğenmesem de takıma bu kadar az katkı vermesinin nedeni rotasyonda az süre alması ve takıma alışamaması olabilir.Bir oyun kurucu için takım arkadaşlarıyla uzun süre oynayabilmek çok önemli.Aynı şey Graves için de geçerli.Yabancı rotasyonundaki değişiklikler yabancılarımızın performansını etkileyebiliyor.Dolayısıyla Türk rotasyonun da önemi bir kat daha artıyor.Malesef bizi yukarılara çekebilecek Türk rotasyonuna sahip değiliz.iyi bir yerli kadromuz olsaydı Marshall a ve hocamızın saha içindeki yetersiz hamlelerine rağmen şampiyonluğun en güçlü adaylarının başında gelebilirdik.Belli bir yaşa gelmiş Cüneyt,Hüseyin ve Cemal,Murat,Erdem,Polat gibi oyuncular ancak kadro derinliği yaratabilir,bizi hedefe götürecek katkıyı vermeleri zor gibi görünüyor.

Olay cıkartmak icin söylemeyecem ama Hüseyin bu takımda fazlalık diyen zihniyet basketbolu bilmiyor . Aynı zihniyet bana Hüseyin'in neye göre bu takımda fazlalık olduğunu söylesin . Hepimizinde bildiği gibi Hüseyin , Avrupanın iyi uzunlarından biridir . Her oyuncu form düşüklüğü yaşayabilir . Form düşüklüğü yaşayan oyuncular gönderceksek o zaman takımda oyuncu kalmasın . Teknik ekip , araştırma yapıp formda oyuncular getirsin istediğiniz bu mu ? Bence 5 numarada hic sorun yok .

Gelelim Cüneyt'e

O da en azından Hüseyin'in döneminden gecsede fena bir dönem gecirmiyor . Corum'da şut olarak bildiğimiz Cüneyt değildi ama takımı yönetmek acısından son 2 macta istediğimiz seviyedeydi . Cüneyt ligin en üst düzey 5 yerli Pg'ından biridir . Bol bol 3 lük gönderiyor olabilir ama Cüneyt 3 lük gönderirken takımın icinde bulunduğu durumu hatırlayalım. Ön yargılı olup gitmesini istemek yerine Cüneyt konusunda sabretmeliyiz . Gecen sene takım form düşüklüğü yaşamadan önce yaptığı katkıları unutmayalım . Yine bu senede aynı katkıyı yapabilecek potansiyelde . Bunun icin her 2 mevkiide de sorun yok

Bülent Aydın' Alıntı:
Rotasyonda daha fazla şans bulsa Erdem bahsedilen çöpcü tanımına fazlasıyla uyuluyor Hüseyin konusunda tereddütlerim var bence en öenmli oyuncularmızdan

arkadaşlar maçlarda dikkat etmişimdir erdem topu aldığı zaman sanki adamın üstünden fırlıyacak smaç yapıcak gibi gidiyor ama sonunu getiremiyor.

bence sorun hüseyin değil...sorun hüseyin'i verimli kullanmak.hüseyin maximum 15 dk. oynar bu takımda fiziki şartlar gereğince...bi asım olsaydı ermal olsaydı tamam hüseyin fazlalık olabilirdi tamam ama hüseyin'in tipinde oyuncu bulmak çok zor hele ki türk statüsünde...bence hüseyin doğru kullanılmamaktadır şu sıralar ve bence hata yapıyoruz hüseyin'e top indirmeyerek...
cüneyte gelecek olursak cüneyt 3lüklerini soktukça savunmayı üzerine çeken ve savunmayı üzerine çektiğinde de boştakileri görebilecek bir oyuncu yani önce cüneyte bir şeyler hazırlanmalı ki cüneyt de sonra top dağıtsın...eğer 2 numaramız olan graves biraz oyun kurabilirse yeterli olur çünkü zaten uzunlarımız topu döndürebilecek yetenekteler ve cüneyt'e screen'den çıkıp atılan şşutlar ,dip çizgiden boş şutlar hazırlanabilir.cüneyt havasını bulduğunda da tepeden miloyla oynayacağı pick and roll'lerle de iç dış dengesini kusursuza yaklaştırıp rakip savunmaya iflas bayrağını çektirebiliriz.
sonuç olarak cüneyt için yapmamız gerekenler mümkün olduğunca raves'İn ve murat kaya'nın oyun kurmada etkin olmasını beklemek ve cüneyt'e olabildiğince şut hazırlamak.hüseyin'e ise oyundayken mümkün olduğunca top indirmek ve 15. dk içinde ondan mümkün olduğunca faydalanmak doğru olur diye düşünüyorum...
bu konu hakkında herkes yorumunu yazarsa doğruya daha çabuk yaklaşırız bu nedenle herkes buraya birşeyler yazsın

Basketbol tarihine yazin bu lafi:
"Ben Guard i sayi atmasi icin degil asist yapmasi icin aldim"

Dee'nin sayi ortalamasi kacti gecen yil?

Emin Doğanca' Alıntı:
Olay cıkartmak icin söylemeyecem ama Hüseyin bu takımda fazlalık diyen zihniyet basketbolu bilmiyor . Aynı zihniyet bana Hüseyin'in neye göre bu takımda fazlalık olduğunu söylesin . Hepimizinde bildiği gibi Hüseyin , Avrupanın iyi uzunlarından biridir . Her oyuncu form düşüklüğü yaşayabilir . Form düşüklüğü yaşayan oyuncular gönderceksek o zaman takımda oyuncu kalmasın . Teknik ekip , araştırma yapıp formda oyuncular getirsin istediğiniz bu mu ? Bence 5 numarada hic sorun yok .

Gelelim Cüneyt'e

O da en azından Hüseyin'in döneminden gecsede fena bir dönem gecirmiyor . Corum'da şut olarak bildiğimiz Cüneyt değildi ama takımı yönetmek acısından son 2 macta istediğimiz seviyedeydi . Cüneyt ligin en üst düzey 5 yerli Pg'ından biridir . Bol bol 3 lük gönderiyor olabilir ama Cüneyt 3 lük gönderirken takımın icinde bulunduğu durumu hatırlayalım. Ön yargılı olup gitmesini istemek yerine Cüneyt konusunda sabretmeliyiz . Gecen sene takım form düşüklüğü yaşamadan önce yaptığı katkıları unutmayalım . Yine bu senede aynı katkıyı yapabilecek potansiyelde . Bunun icin her 2 mevkiide de sorun yok

Hüseyin evet mükemmel bir pivot ama sayı bakımından ne yazık ki savunmada koca bir 0 cok yumuşak eğer hüseyin oynuyacaksa bu takıma zizic fazla eger zizic oynuyacaksa bu takıma hüseyin fazla eğer 2si birbirini yedekliyorsa bu takıma milojevic fazla pota altinda sertlik lazım ben hüseyin kötü demedim ama şuanki kadroda gereksiz bence basketbol takım oyunudur bunun icin birbirini tamamlayan oyuncular lazım .

Nasıl futbolda kewell-lincoln-arda-nonda-baros oynadığı icin savunma zaafi varsa basketboldada gurovic-zizic(milojevi)-hüseyinde büyük savunma zaafiyeti olacaktır bunu onceden gorememek cok büyük yanlış kim ne derse desin

Uğur Demirel' Alıntı:
[quote="Emin Doğanca":28v06ycu]Olay cıkartmak icin söylemeyecem ama Hüseyin bu takımda fazlalık diyen zihniyet basketbolu bilmiyor . Aynı zihniyet bana Hüseyin'in neye göre bu takımda fazlalık olduğunu söylesin . Hepimizinde bildiği gibi Hüseyin , Avrupanın iyi uzunlarından biridir . Her oyuncu form düşüklüğü yaşayabilir . Form düşüklüğü yaşayan oyuncular gönderceksek o zaman takımda oyuncu kalmasın . Teknik ekip , araştırma yapıp formda oyuncular getirsin istediğiniz bu mu ? Bence 5 numarada hic sorun yok .

Gelelim Cüneyt'e

Hüseyin evet mükemmel bir pivot ama sayı bakımından ne yazık ki savunmada koca bir 0 cok yumuşak eğer hüseyin oynuyacaksa bu takıma zizic fazla eger zizic oynuyacaksa bu takıma hüseyin fazla eğer 2si birbirini yedekliyorsa bu takıma milojevic fazla pota altinda sertlik lazım ben hüseyin kötü demedim ama şuanki kadroda gereksiz bence basketbol takım oyunudur bunun icin birbirini tamamlayan oyuncular lazım .

Nasıl futbolda kewell-lincoln-arda-nonda-baros oynadığı icin savunma zaafi varsa basketboldada gurovic-zizic(milojevi)-hüseyinde büyük savunma zaafiyeti olacaktır bunu onceden gorememek cok büyük yanlış kim ne derse desin[/quote:28v06ycu]

Ayrıca bu üçlü aynı yeri savundukarından pota altı hem savunmada hemde hucuma cıkısta ribaund alamam sorunları yasanacaktır.

Yazdığın kısmen doğru. Savunma zaafımız var. Ama asıl zaaf içeride değil dışarıda. Yani Murat'la Cüneyt'te. Şahsen Marshall yerine iyi bir guard artı bir de Mustafa ABİ alınırsa takım çok iyi olur. Ama onlar için bütçe var mı bilmiyorum. Tahminim muhtemelen bir oyuncu için daha bütçe ayrılmıştır.

Savunmacı ve penetreci bir dıs adam lazım. Evren Buker fena degildi gecen sezon, Soner Senturk'u izleyenler ovuyor, istatistikleri de basarılı. Tufan'ı cok arıyoruz. Mustafa Abi alınabilir, Efes'in karsı cıkması için pek bir sebep yok ama nihayetinde rakibiz. Oyuncuyu ikna etsek gerisi kolay.

Timur Saglam' Alıntı:
Savunmacı ve penetreci bir dıs adam lazım. Evren Buker fena degildi gecen sezon, Soner Senturk'u izleyenler ovuyor, istatistikleri de basarılı. Tufan'ı cok arıyoruz. Mustafa Abi alınabilir, Efes'in karsı cıkması için pek bir sebep yok ama nihayetinde rakibiz. Oyuncuyu ikna etsek gerisi kolay.
evren büker ve soner şentürkün ikisinide alabilirsek çok başarılı iş yapmış oluruz
marshall gönderilirse şayet o zaman sonerin yerine yabancı bir numara düşünülür

Sayı katkısını geçtim ceza atışlarını iyi atan , takımı iyi yöneten ve savunmayı iyi yapan bir pg şart . 1 de 2-3 oyanayabilen bir türk .