hocam lütfen rotasyonda erdem ve fatihi unutma

zor maçlarda bizim kazanmamızı sağlayacak çok önemli 2 oyuncu..onlar olmayınca takımımız yumuşuyor,şu ana kadar murat hoca onları bazen geri planda tuttu..en az 20 dakika oynamaları gerekiyor birçok maçta,yoksa dirençsiz bir takım oluyoruz..bunlara daha kısıtlı olmak koşuluyla cemalide eklemek mümkün..not..beşiktaşı bu ikili oynarsa bozup yenebiliriz yoksa işimiz zor

Metin Ertürk' Alıntı:
zor maçlarda bizim kazanmamızı sağlayacak çok önemli 2 oyuncu..onlar olmayınca takımımız yumuşuyor,şu ana kadar murat hoca onları bazen geri planda tuttu..en az 20 dakika oynamaları gerekiyor birçok maçta,yoksa dirençsiz bir takım oluyoruz..bunlara daha kısıtlı olmak koşuluyla cemalide eklemek mümkün..not..beşiktaşı bu ikili oynarsa bozup yenebiliriz yoksa işimiz zor

sonuna kadar haklisin. sert maclarda bu iki isim ön plana cikar. özellikle Erdem bence dün oynamaliydi. ilk macta Feneri ezmemizde, BJK'yi yenmemizde büyük payi vardi. Fatih meselesini zaten yüz kere söyledik. ben dün mactan önce Fatih olabildigince sahada kalmali demistim. 2.02 lik PF'lerin Fenerin o cüsseli Pivotlarina karsi koymasi fizik kurallarina aykiri zaten. fizik ve blok tehdidi olarak acik ara Türkiyenin en iyi pivotu Fatih. Ne yazik ki mac eksigi nedeniyle hücumda ritmi yok. Yoksa hücumda da iyi isler yapabilecek kapasitede Fatih. Dün o girdi, mac degisti. Murat hoca bunu nasil önceden sezemez anlamak mümkün degil.

1.murat özyer başarılımıdır...kadroya bakınca ,bu kadroyu iyi kullanamadığını görüyoruz..bu yarı 4 rakibimizle oynadık şimdilik..fenerbahçe,bjk,antalya,karşıyaka..hepsine yenildik..fatih dururken jonsende ısrar edip bir sürü maç kaybettik koçun yüzünden..
2.bu yarı erdem üvey evlat muamelesi gördü..ilk yarıda biz niye liderdik sorarım size..bu savaşçı oyuncularımız sayesinde..murat hocanın cenk,murat,jonsen saplantısı bitirdi bizi..
3.14 kişilik dev rotasyonumuzu iyi kullanan bir hocaya ihtiyacımız var..kaç yıldır galatasarayı takip ederim..ilk kez bu oranda bir süper kadroya sahip olduk..bu kadroyla ilk 4 e giremiyorsak birilerinin bazı bedeller ödemesi lazım..bizim ayarımızda olmayan bjk ile 4 galibiyet fark oldu..ve ben hocanın dünkü performansından sonra kesin favori gördüğüm uleb maçından da tırsmaya başladım..

kesinlikle ve kesinlikle miyadını doldurmuş hüseyinin yerine fatih ilk 5 te başlamalıdır.asıl o zaman bizim takım istediğimiz sonuçları alır..açıkça söylemek gerekirse hüseyin 2-3 maç hariç özellikle avrupa maçlarında sapır sapır döküldü..sakatlık sorunu bunun cabası..takımda kesin revizyon şart..ilk beşimiz
dee
hite
erdem
gaines
fatih olmalı..o zaman siz görün savunma nasıl yapılır rakip nasıl ezilir..
yedekten de cücü kaptan,tufan,hüso ve owensi ekledikmi kesin şampiyon oluruz..yeterki hoca bazı oyucuları yedekte bitirmesin

metin bey yapmayın lütfen hüseyin'in miladını doldurduğu falan eğer hüseyin oynayacak durumdaysa her şartta 5 başlar tartışmam bile tamam son maçlarda sakat sakat oynadığından performans düşüklüğü yaşadığı doğrudur ancak hüseyin ya bu tatışamam

Bülent Aydın' Alıntı:
metin bey yapmayın lütfen hüseyin'in miladını doldurduğu falan eğer hüseyin oynayacak durumdaysa her şartta 5 başlar tartışmam bile tamam son maçlarda sakat sakat oynadığından performans düşüklüğü yaşadığı doğrudur ancak hüseyin ya bu tatışamam
kesin hayır..hüseyin sezon başından beri inişli çıkışlı grafikte..keşke kayayı alsaydık diyorum..öyle olsaydı takım uçardı

Şu yorumlara cevap vermek istemedim ama ksısa birşey verecem.

Hüseyin'in Telekom,Fener-Ülker,deplasmanda ki Beşiktaş maçlarını nasıl oynadığını bir hatırlayın.

Playoff zamanında da Hüseyin'i göreceksiniz.Her hafta aynı şeyi söylüyorum.Hüso büyük maçlar için burada. Bunu gözünüz görsün.

Gökce Başaran' Alıntı:

Hüseyin'in Telekom,Fener-Ülker,deplasmanda ki Beşiktaş maçlarını nasıl oynadığını bir hatırlayın.

Playoff zamanında da Hüseyin'i göreceksiniz.Her hafta aynı şeyi söylüyorum.Hüso büyük maçlar için burada. Bunu gözünüz görsün.
aynen katılıyorum hüseyin'im ismi ble bizi heyecanlandırmaya yetti ne kaya ne başkası hüseyin türkiyedeki en önemli pivottur

Bunun muhasebesini yapmak için biraz erken,Murat Hocayı sezon sonu değerlendireceğiz.Ama görünüşte bu yerimizde kalacağımız TT ile başlayacağımız gibi bir tablo oluştu Play-OFF 'larda.

Biz eğer 5-5 yaparsak 3.olabiliriz.5-3 büyük ihtimal Ligi 5. veya 4. bitiririz.Beykoz,M.A.Konya Selçuk,Oyak maçlarını alırız,TT ve Efes maçlarında alacağımız sonuçlar yerimizi belirler.

7.Pınar ile 2 Galibiyet,6.Ant.BŞB ile 1 galibiyet fazlamız var.

Hüseyin ile fatih arasında tartışılamaz kalite farkı vardır.ama hüseyin'in bu ağır tempodaki sezonda yükü tek başına sırtlayamayacağı belliydi.nispeten daha kolay maçlarda fatih'e fazla süre vererek daha hazır tutulsaydı.aksamki performansından biraz daha iyisini bu takıma verebileceği aşikardır.benim kanaatimce sene başı cemal'e verilen dakikalar fatih'e verilseydi,geçen seneki katkıyı takıma verirdi.

Gökce Başaran' Alıntı:

öncelikle 'şu yorum' deyip te fikirleri kötüleme lütfen
herkesin bir devri vardır..hüseyini ben de çok beğenirdim fakat bu yıl hiç te arzulandığı gibi çıkmadı tıpkı mirsad gibi.girona,canaria,charleroi maçlarında[toplam 5 maç) çok kötü oynadı..lig maçlarını sayarsam liste uzar.. ben de isterim çok iyi oynamasını fakat bazı şeyler açık,sert rakiplere karşı aksıyor..dünkü maçta beşok oynasaydı bu kadar zorlayamazdık..fatihi benchte çürütmeseydik,güzel bir rol verseydik ona bu durumlara düşmezdik..benim yorumlarımı küçümseyen başarana sorayım..o beşiktaş maçını hüseyinmi kopardı fatih mi..yine fatih ve cemalin sertliği ile akatlardan çıkmıştık..ben ligde sürekli aksayan beşok yerine fatihi tercih ederdim....herşey yoluna girer.. yeter ki bu morale ihtiyaç duyan hassas insanlara daha fazla şans verelim.bunu da sizin gözünüz görsün

Bir kere Hüseyin bu takımda en son laf edilecek oyunculardan bir tanesidir.Büyük maçlarda gösterdiği performansları bi düşünün.Yada onun sakat olduğu zamanki Galatasaray'ın düşüşünü.Lütfen bir maç yenildik diye Hüseyin'i bombalamayın.

Fatih bu takımda ilk beş çıkacak oyuncu değil. 10-15 dakika alacağı maksimal süre olmalıdr. Savunmada 1-2 pozisyon enerjisi ve gazı ile iyi şeyler yapsa hücumda yapacağı saçma top kayıplarıi üstüne savunmada blok sevdasına yapacağı faullerle kendini denegeleyecek türden bi oyuncu. ama erdem konusunda kesnlikle çok daha fazla süreyi almasını hak ettiğini düşünüorum.

Asıl onun yeri ilk 5 dir. Fatih hırçın oynayan caydırıcılığı ile rakip uzunlarda tırsma etkisi yaratan bir oyuncudur(örnek: ömer aşık) Geçen sene ve euro 2006 da tanjevix sadece ilk periyotda şans verip, rakibi pota altında biraz uzaklaştırılardı ve bencede doğru yaparlardı. Fatihin cama deyen topları kesmesi bile "Bir sonraki topu beynine vuracağım" mesajıdır aslında.O blok bile sinir bozmaya yeterlidir.

Re: Hocam lütfen rotasyonda erdem ve fatihi unutma!

Burda Hüseyin mi,Fatih mi tartışmasına girmektense iki oyuncudan da maksimum şekilde yararlanmaya çalışmalıyız.Hüseyin in kalitesi tartışılmaz.Sonuçta hücumda kapasiteli bir pivotumuz varsa o da Hüseyin.Fatih veya Cemal değil.Hücumda tıkandığımız anlarda bize Fatih çok da fazla yardımcı olamaz bu bir gerçek.Ama savunmada biraz daha dikkatli olursa kesinlikle oynaması gereken bir oyuncu.Sonuç olarak bence maçlara Hüseyin ile başlanıp onun Fatih de pek de olmayan uzun ve orta mesafe şutları ve pota altındaki etkili oyunundan yararlanmalı ancak rotasyonda da Fatih e enaz 10-15 dk kesinlikle şans verilmeli.Murat Hocanın bence bu sene rotasyonlarda özellikle birkaç oyuncuya çok fazla sıcak bakmaması en büyük eksisi.Halbuki geçen sene sürekli ilk beş başlayan Fatih in bu sene Hüseyin in alternatifi olamaması ya da düşünülmemesi bence takım açısından olumsuz bir gelişme.Sonuçta şampiyon olmak istiyorsak Fatih den de yararlanmalıyız,yararlanmak zorundayız.Tanjevic 4 uzununu da maç boyu kullanırken biz çoğu maçta Hüseyin e dayıyoruz sırtımızı.Hem onu yorup performansını azaltıyoruz hem de Fatih in o pota altında rakibini sindirmesinden yararlanamıyoruz.

bu konuyu acan kisiyi taktir ediyorum sene basindan beri bende yziyorum ayni seyleri yaaaaaa bu fatih neden yok girdiginde kotu oynamiyor ki erdem turetken adam daha ne yapsin sahada potansiyelinin %100 nu yansitan tek isim belki yetenekleri kisitli ama hepsini kullanabiliyor buna dikkat edilmeli !!!

beşiktaşı ancak fatihin ve erdemin ekstra katkıları ile yenebiliriz..zaten schumperti erdemin dışında savunabilecek adam yok..fatih de kaya ve niceviçin üstesinden gelebilir..ben bjk maçında cemalinde oynaması taraftarıyım..diğer mevkilerde zaten ezer geçeriz..biz bjk dan niye 20 yedik..erdem ve fatih oynamadığı için..

Metin Ertürk' Alıntı:
kesinlikle ve kesinlikle miyadını doldurmuş hüseyinin yerine fatih ilk 5 te başlamalıdır.asıl o zaman bizim takım istediğimiz sonuçları alır..açıkça söylemek gerekirse hüseyin 2-3 maç hariç özellikle avrupa maçlarında sapır sapır döküldü..sakatlık sorunu bunun cabası..takımda kesin revizyon şart..ilk beşimiz
dee
hite
erdem
gaines
fatih olmalı..o zaman siz görün savunma nasıl yapılır rakip nasıl ezilir..
yedekten de cücü kaptan,tufan,hüso ve owensi ekledikmi kesin şampiyon oluruz..yeterki hoca bazı oyucuları yedekte bitirmesin

tamam savunma olarak iyi bir 5 peki hücum ?

Geçen sene nerdeyse her maçta ilk 5 çıkan Fatih'e Murat Hoca şimdi niye güvenmiyor anlamış değilim.Fatih savunmasıyla karşısındaki bir oyuncuyu bezdirecek konuma getirebilir.Erdem'i hücum yönü pek yok ama oda iyi savunmacı.Savunma lazımsa Fatih ve Erdem'e güvenmeliyiz.Ama illada savunma apılacağı zamanda oynasın demiyorum.