Japonya-2008 Dünya Şampiyonu Olduk!

Re: Japonya(2008)En büyük olmak için!Konsantrasyon+Destek

Sedat Hoca'yı aradım am telefonu kapalı. Sanırım maç bitmedi. Siteden de hiçbir şey anlamadım :)

Kerem SEÇER' Alıntı:
Sedat Hoca'yı aradım am telefonu kapalı. Sanırım maç bitmedi. Siteden de hiçbir şey anlamadım :)

Japonya'yı mı aradın :)
Abi herhalde denizde kum sende kontör =)

Kapalı zaten Burak. :)
Kontör bitse ne olur hem ya :)

Kimseye ulaşamadım bende kafayı yemek üzereyken bir anda İsmail 1.Kanada zaferi tama sıra 2.sinde yazdı :) .

Hiç bir ayrıntı bilmiyorum yalnız bekliyeceğiz artık.

Galatasaray Japonya'da Tarih Yazmaya Devam Ediyor

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Japonya'da düzenlenen Kıtalararası Şampiyona'nın ikinci karşılaşmasında British Colombia'yı 67-53 mağlup etti.

Kıtalararası şampiyonanın ikinci gününde engelsiz aslanların rakibi, kadrosunda son Paralimpik Oyunları'nda gümüş madalya sahibi olan Kanada milli takımından dört oyuncu bulunduran British Colombia ekibiydi. British Colombia turnuvaya Amrika Kıtası şampiyonu olarak katıldı.

Mücadeleye ilk karşılaşmadaki beş ile başlayan (Matt Scot, Justine Eveson, Serdar Andaç, İsmail Ar,Hussein Haidari) Galatasaray, birinci periyodda hücumda tutuk bir performans sergiledi ve bu çeyreği 20-17 geride tamamladı.

İkinci çeyrekte daha iyi savunma yapmaya başlayan Galatasaray, hemen hemen her pozisyonda dünyanın en iyi oyuncularından biri olarak gösterilen, rakip takımdaki Patrick Anderson'u iki kişiyle savundu. Bu oyuncu skor üretmekte zorlanınca Galatasaray geriden gelip 3 sayı öne geçmeyi başardı. İlk yarı sonunda tabelada 29-26 Galatasaray üstünlüğü göze çarpıyordu.

Üçüncü periyodun başları büyük çekişmeye sahne oldu. Galatasaray savunmada devamlı adam değişerek Patric Anderson'nu yıpratırken, sonradan oyuna giren Ferit'in de Kanada takımının etkili isimlerinden David Eng'i kilitlemesiyle Galatasaray bu çeyreği 41-38 önde kapattı.

Dördüncü periyotta hücumda iyice açılan Galatasaray, Ferit ve Justine'nin pota altından bulduğu sayılarla farkı açtı ve maçı 67-53 kazanmayı başardı.

Galatasaray bu skor ile Finali garantiledi. Günün diğer maçında ise Japon takımı, Avusturalya temsilcisini 7 sayı farkla mağlup ederek final umudunu son güne taşıdı.

Galatasaray'da Justine Eveson (26 sayı) ve Matt Scott (16 Sayı) skor yükünü çeken isimler olurken Ferit Gümüş (8sayı) ve Peter Tucek'de (7 sayı) skora önemli katkıda bulundular.

Ayrıca Ferit Gümüş, İsmail Ar ve Hüssein Haidari gibi oyuncuların savunmadaki gayreti Kitakyushu Spor Salonu'nu dolduran Japon izleyicilerin büyük alkışını aldı.

Galatasaray turnuvanın son günündeki ilk maçını, yerel saat ile 09:00'da final şansını yitiren son şampiyon TWP Perth Wheelcats takımıyla oynadıktan sonra gene yerel saat ile 14:00'da oynanacak olan final maçı için rakibini beklemeye başlayacak

Aslanlara başarılar yarın. Bu takım kupayı alsa da almasa da yine havalanında 10 kişi olursak çok ayıp ederiz.

Yarın sabah Kanada-Japonya maçı var yerel saatle 9.da. Aynı saatte biz de Avustralya ile oynayacağız.
Grupta ilk 2'ye kalanlar final, diğer iki takım ise 3.lük maçı oynayacak.
Yani yarın sabah tekrar Kanada takımı ile karşılaşabiliriz. :)

İlk çeyreği geride kapatmışız bu takım güçlü galiba sedat hoca söylemişti zaten ama olsun maçı kazandık, süper oldu hadi aslanlar alın kupayı gelin bi an önce de bayram tatili için memlekete gitmeden bi karşılayalım sizi.

Patrick Anderson bu sporun yer yüzündeki en iyi oyuncusudur.
Andersonu iyi kitlemişiz yazılanlara göre ki bu gerçekten çok ama çok ciddi bi olaydır.
Bu yaz uzun bir süre avrupa gençler tekerlekli sandalye basketbol şampiyonasında çalışma fırsatı buldum.Orda nasıl oyuncu olduğunu herkesten dinledim.Justin ile ilgili filan konuşurken o çok iyi oyuncu derlerdi.Hatta italyan takımı menejeri ile konuşurken haidari ve Justini baya övmüşlerdi.Ama herkesin dediği tek şey Patrick Anderson du.Keşke izliyebilseydik şu maçları.Tekerlekli sandalye bilgimizi güçlendirme şannsımız olabilirdi.Üzüldüm açıkcası.

Şimdi yarın sabah oynayacağımız ilk maç Justin'in eski takımı.Onlarda iyi bir takım ancak bu turnuva da 2 de 0 yaptılar.Bu beklenmedik bir durumdu.Yarın onlarda bir gurur mücadelesi verip bizi yorabilirler.Buna dikkat etmeliyiz.

Japonya-Kanada takımlarının mücadelesinden galip ayrılan takımla yarın saat 14:00 te dünyanın en büyüğü olmak için mücadele vereceğiz.
Final'de karşılaşacağımız takım yüzde 80 veya 90 kanada takımı olacak.
Bu gün zorlamışlar bizi ancak kırılılma dakikalarını çok sağlam oynamışız.Takım böyle maçları oynamaya alışık değil.Yarın yine böyle kafa kafaya giderse bizim için zor olabilir.Ama aslanlarımıza güvenimiz tam.
Kupanın en büyüğü olmak için son gün.Tuttunuz kulpundan bırakmayın aslanlar...

TESEKKURLER ASLANLAR:)

ayrıca macların tekrarını izleyecegiz kanalımız da japonyada.

hollywood filimi gibi,dünyanın en büyüğü olmak için oynayacağız.ne kadar gurur duysak az.

topici açtığımda kalbim küt küt atıyordu skoru görünce müthiş bir rahatlama oldu

Kupa bizim olacak başka yolu yok

patrick gerçekten bu sporun en iyisi tartışmasız youtubeda videoları var

Çok zor bi rakibi yendik bizi inş kimse durduramıcak...Aslanlara nedesek ne söylesek az kalır...Kalplerimiz sizlerle kupayı alın gelin sizleri karşılamayı bekliyoruz...

Galatasaray Kıtalararası Şampiyon
Sabahki ilk maçta Avustralya'yı 78-48 yendik.
Final maçında ise Kanada'yı tekrar yendik: 77-62

Periyodlar:
12-11
19-21
18-23
28-7

Yani son periyoda 6 sayı geriden geldiğimiz halde kazandık.

ŞAMPİYON GALATASARAY

Eee ne kaldı şimdi geriye? İnşallah güzel bir saatte dönerler de karşılamaya gideriz.

Bu topiğe bilerek bir kelime bile yazmadım bugüne kadar. Şimdi hepsini alınlarından öpme zamanı.

Çok büyük bir iş başardınız aslanlar. O çok değer verilen topçuların, basketbolcuların ruhsuzluğunun yanında sizin yaptığınızı kelimeler anlatamaz.

Çok güzel bir karşılama ve kutlama için gereken yapılır umarım.
Engelli aslanlarımıza hak ettikleri değeri verelim lütfen.

Patrick Anderson'un takımını 2 defa yendik.Bu şampiyonluğun tesadüf olmadığının göstergesidir.
Hepinizin alnından tek tek öpüyorum.

Şimdiden ultraslan.com'un giriş sayfasına karşılama bilgileri yazılsa güzel olur.