Kadromuz Şekilleniyor

• Konbuyu başlatan Necati
  • Başlangıç tarihi
N

Necati

Misafir
İki hafta öncesine kadar hepimizin morali çok bozuktu,takımda olumlu yönde bi yaprak kımıltısı bile olmuyordu.Üstüne üstük rakiplerimiz özellikle Fenerbahçe Ülker yaptığı flaş transferlerle bizi umutsuzluğa sürüklüyordu.Ve yavaş yavaş Türk statüsünde oynayabilecek tüm oyuncular başka takımlarla anlaşmaya başlamışlardı.Bazı oyuncularla belirsizliklerimiz vardı.Teknik ekip konusunda sorunlar vardı.Ve yavaş yavaş bu soruların hepsine cevap bulup önümüzü görmeye başladık.
Öncelikle 2 sene evvel Dünya Gençler Şampiyonasının en iyi pivotu olan Cemal Nalga'yı kapanan Tuborg'tan transfer ettik.Daha sonra daha önce de kadromuzda bulunmuş olan skor potansiyeli yüksek forvet oyuncusu Tufan Ersöz'ü kadromuza kattık.Ve daha sonra Temmuz ayının bitmesiyle beraber Büyük Kolej ligden çekilince ligimizin en iyi 2 numaralarından biri olan büyük potansiyele sahip,Nba scoutlarının gözlemlemiş olduğu Murat Kaya'yı renklermize bağladık.Beşiktaş'tan savunma yönü çok güçlü 3 ve 4 numaralı pozisyonlarda oynayabilen,çok tecrübeli ve Avrupa deneyimi olan Tolga Tekinalp'i takımımıza kattık.Geçen sene takımın skor yükünü üstlenen Dixon'dan daha az skor potansiyelli ama takımı daha çok oynatacağı belli olan Darrell Mitchell'la anlaştık hem de uzun bi aradan sonra bi yabancı oyuncuyla iki yıllık sözleşme imzaladık.Ve son olarak da Alman Milli takımı'nın 1 numaralı guardı,geçen sene Beşiktaş'ta Kerem Tunçeri'nin üstün performansından dolayı süre sıkıntısından vasatı aşamayan oyuncu Mithat Demirel'i transfer ettik.Bana göre Mithat,Nowitzki'den sonra Almanya'nın herşeyidir.Okulaja'yı takımdan çıkarırsan Alman takımı bunu kapayabilir ama Mithat'ı çıkarttığın anda Alman milli takımının sistemi çöker.
Bunun yanında geçen seneden kaptan Burak Sezgin,ümit milli takımında büyük performans gösteren oyuncumuz Serhat Çetin,yetenekli olupta bunları zaman zaman ortaya çıkarabilen power forvetimiz Hüseyin Demiral ve genç yeteneğimiz İsmet Hacıoğlu'nu kadroda tuttuk.Fatih Solak ve Malik Dixon konusunda belirsizlik sürüyor.Ama bana göre Dixon takımda düşünülmüyor.Çünkü guard pozisyonuna iki çok iyi transfer yapıldı.
Teknik ekip konusunda ise Aziz Bekir'den sonra menajer olarak geçen sene İtü'nün antrenörlüğünü yapan Recep Şen göreve getirildi.Recep Şen basketbol piyasasının en bilgili ve tecrübeli isimlerinden biridir.
Bunlar takımımızda kısa sürede olan ve çoğu bizi memnun eden gelişmeler.Herşeyden önce Galatasaray'ın basketbola bu sene bi ilgisinin yatırımının olacağını çok net bi şekilde görebiliyoruz.Mesela bi yabancı oyuncuyla iki yıllık anlaşma yapılması,mesela Mithat gibi dünya piyasasının önemli oyuncularından birinin transfer edilmesi,karakterli oyuncularla anlaşılması bunların bi kaç göstergesi bence.
Şimdi takımımız yavaştan şekillendiğine göre ben de bi kaç yorum yapmak ve neler düşündüğümü sölemek istiyorum.Takımımızda şu an 10 oyuncu mevcut.Yani 1 tane yabancımız olduğuna göre şu an 3 tane maksimum yabancı transfer edilecektir bence.İşta bu yapılcak transferler bizim hedefimizi,düşüncelerimizi net olarak ortaya koyacaktır.Eğer yerine nokta transferler yapabilirsek ilk üç hedefini çok ama çok rahat gerçekleştirebiliriz ama yok ölesine yabancılar getirilirse play off hedfiyle bi sezonu da geçirmiş oluruz.Ama ben iyi yabancılar getirip üçe girceğimizi düşünüyorum.Şu anda bir ve iki numaralı mevkilerde hiç bi eksiğimiz görünmüyo.Ve ben Gökhan Üçoklar'ın da takımda kalabileceğine ihtimal vermiyorum o istese bile.Hem oyun olarak Galatasaray'ı hak etmiyo hem de kadroda mevkiisi yeterince şişkin zaten.Bana göre gidip bi Anadolu takımında daha çok şans alması çok daha mantıklı olacaktır.Fatih Solak'sa ne derece formda olduğu ortada olan,değişik bi oyuncu savunma yönümüzü tamamlayacak oyuncu ben sorunları çözülürse kalmasını çok istiyorum.
Gelmesi muhtemel yabancılarsa bana göre birincisi 3 numarada oynayabilecek skor potansiyeli çok yüksek bi oyuncu ki bu takımımızın en önemli transferi olmalı en kilit transferi olmalı.Yine çok önemli bi oyuncuda pivot mevkiine alınmalı.Arkası dönük oyunu iyi bilen bi oyuncuya ihtiyacımız var artık.Takımı guard gibi oynatacak aynı zamanda sayı atabilen pivot hareketleriyle bi pivota ihtiyacımız var bana göre.Ve son olarak da hem 4 hem de 5 numarada oynayabilen ribaund kovalayan atletik bi uzuna ihtiyacımız var.Önemliden kastım kesinlikle büyük kariyerli büyük paralara oynayan oyuncu olarak algılanmamalı mesela Beşiktaş geçen sene nasıl yabancılar buldu öle isimler bulabilirsek sormayın keyfimize..

arda olayı noldu.ama gelmemesi daha ii olur zaten eski formundada deil
bide malik dixon kalsaydı ama kalma ihtimali yok denecek kadar az

bencede cok hos bı calısma olmus dedıklerıne katılmamak mumkun degıl..
turk tranzsferını bundan sora bıtırıp ıı yabancılar pesınde kosmalıyuız

ULTRASLAN_MPAL' Alıntı:
arda olayı noldu.ama gelmemesi daha ii olur zaten eski formundada deil
bide malik dixon kalsaydı ama kalma ihtimali yok denecek kadar az

arda olayı kapanmıştır murat didin in ağzından duydum arda ya beşiktaşta başarılar

Yönetim beni duyup Fatih belirsizliğine bi çözüm getirdi sanırım =)

Virginandhardly' Alıntı:
Yönetim beni duyup Fatih belirsizliğine bi çözüm getirdi sanırım =)
olay kesinlesmis turkbaskettede yaziyor fatih solakla 1 yili opsiyonlu 2 yillik sözlesme imzalanmis hayirli olsun dewami gelsin

...

Bu seneki transferleri gerçekten tuttum harika ötesi bence...Mitchell ve mithatı zaten düşünemiyorum birde uzun rotasyonunu gerçekten iyi sağladık, cemal+murat+fatih ve yabancı iyi pivotla süper bir pota altı güçü oluştururuz...Şutör olarak tufanda iyi seçim, tolgada tecrube katar takıma ...İyi bir pivot ve 3 numara yabancı transferleriyle bu takım çok iddialı olur bu sene ligde, hele helede savunma konusunda bir teredütüm yok çünkü murat özyer bu işi biliyor...Transferleride akılcıl yapıyor kanımca helal olsun gerçekten...

Re: ...

PinitiGs' Alıntı:
Bu seneki transferleri gerçekten tuttum harika ötesi bence...Mitchell ve mithatı zaten düşünemiyorum birde uzun rotasyonunu gerçekten iyi sağladık, cemal+murat+fatih ve yabancı iyi pivotla süper bir pota altı güçü oluştururuz...Şutör olarak tufanda iyi seçim, tolgada tecrube katar takıma ...İyi bir pivot ve 3 numara yabancı transferleriyle bu takım çok iddialı olur bu sene ligde, hele helede savunma konusunda bir teredütüm yok çünkü murat özyer bu işi biliyor...Transferleride akılcıl yapıyor kanımca helal olsun gerçekten...
yalnız murat pota altında oynamıyo

simdi geçen seneki kadrodan kimler kaldı? kadroyu yeni transferleriyle bir şekillendirebilirmmiyiz?

BuRaKGS' Alıntı:
Burak zaten pıyasada allınmaya degecek turk oyuncuda kalmadı rahat olalım ;)
bunun yanında ozallıkle 4 ve 5 numaraya yabancı oyuncu takvıyesı yapılmalı alınacak mevkı bu olmalı
2 numara bıraz zayıf gıbı kalmıs ama mıtcel zamn zamn orayı doldurr dıye dusunuyorum

biglion' Alıntı:
BuRaKGS' Alıntı:
Burak zaten pıyasada allınmaya degecek turk oyuncuda kalmadı rahat olalım ;)
bunun yanında ozallıkle 4 ve 5 numaraya yabancı oyuncu takvıyesı yapılmalı alınacak mevkı bu olmalı
2 numara bıraz zayıf gıbı kalmıs ama mıtcel zamn zamn orayı doldurr dıye dusunuyorum
takimimizin son yillardaki en büyük eksigi iyi yabanci oyunculari kaliteli yerlilerle birlestiremiordu bu sene onu astik murat özyer transferleri çok iyi yapiyor malik in kalmasi(insallah) alinacak 3 kaliteli yabanciyle ilk 3 e gireriz bence transferler 3 4 we 5 numaraya yapilmali 4 numara atletik ribaundçu 5 numara ise post up oynayan skorer 1 oyuncu olmalidir

bence skorer bir üç numara gereksiz hem tolga hem serhat hemde zaman zaman 3 numara oynayan tufan yeterli bana göre bir uzun ve üç numaraya harcayacağımız parayı direk kaliteli bir pivota versek hem kadronun tek eksiği kapanır hem de daha iyi olur gibime geliyor hem zaten çok esnek bir kadromuz var tufan hem 2 hem 3 oynuyor tolga 3-4 murat 2-1 mitchell 1-2 cemal 4-5 :p yani bana göre alalım şöyle kaliteli çok iyi savunma yapan ribaundçu tbl tecrübesi olan fazla egosu yüksek olmayan yani takımdaki dengeleri bozmayacak 2 sene önce erdemirde oynayan penvis pasco olabilir

valla su takıma telekomdaki earvin dudley ayarında genc ve yetenekli bir pota altı cok yarar saglar keske earvin telekomla anlaşmasaydı ama bir de bir 3 numara lazım iyi sut atan traina gibi... ;)

bence skorer bir üç numara gereksiz hem tolga hem serhat hemde zaman zaman 3 numara oynayan tufan yeterli bana göre bir uzun ve üç numaraya harcayacağımız parayı direk kaliteli bir pivota versek hem kadronun tek eksiği kapanır hem de daha iyi olur gibime geliyor hem zaten çok esnek bir kadromuz var tufan hem 2 hem 3 oynuyor tolga 3-4 murat 2-1 mitchell 1-2 cemal 4-5 yani bana göre alalım şöyle kaliteli çok iyi savunma yapan ribaundçu tbl tecrübesi olan fazla egosu yüksek olmayan yani takımdaki dengeleri bozmayacak 2 sene önce erdemirde oynayan penvis pasco olabilir
Ne Tolga nede Serhat skorer bir 3 numara o yüzden buraya yabancı şart pivota da anladığım kadarıyla yabancı düşünülmüyor hoca geldiği ilk gün söylemişti bu bölgede yerli oyuncularla oynayacağız diye herhalde 4 e Micheal Wright ayarında bir oyuncu alınacak.

Virginandhardly kardes tam anlamiyla dokturmus..tebrik ediyorum eline saglik super bi sekilde subenin yaptigi transferleri ve calismalari belirtmis..

eklenecek sey febe yle yaptigi transfer gorusmesi,klubu mahkemeye vermesi sonrasi ne kadar istemesemde fatih solak takimda kaldi 1+1 senelik sozlesme imzalayarak..umarim bu sene performansini katlar ve yaptiklarini unutturur...

geri kalan yabanci kontenjanina kesinlikle ii bir 5 numara (pota altini domine edicek,rakiplere icerde korku verecek, cift haneli sayiya ulasip min. 7-8 ribaund ortalamasi olan bi oyuncu olmali) birde 3 numarali pozisyona gercekten skorer yetenekli,takim tikandiginda skor uretcek extra ozellikli bi oyuncu alinmali bence...bu 2 oyuncuda kadroya katilirsa seneye turkiye liginde final oynayacak bi kadro olusturulmus olur...kadro derinligi olan kenardan ii yonetilen taraftarini arkasina almis bi GALATASARAY 100.yilini febe ye zehir edebilir...HAYDi ASLANLAR :atki