KBSL 1. Hafta | Beşiktaş 91-77 Galatasaray

anladım ki futbol dışındaki hiçbir şube galatasaray yönetimlerinin umrumda olmuyor illa da futbol takımı...Biz burda mağlup olmanın derin üzüntüsünü yaşarken yöneticilerimiz hiç üzülüyor mu eğer üzülüyorlarsa neden üzülmeyeceğimiz kadrolar kurmuyorlar...Bu yönetimden de olmadı..olmadı
Şöyle vizyonlu,Ben voleybol takımlarına,Ben basketbol takımlarına ligde ve avrupa da şampiyon olabilecek kadrolar kurmam gerek diyen baskan ve yönetim kurulu...olmadı ...olur İNŞAALLAH..Yönetim istifa...

Son 4 maçtan geriye dönersek 10 yıldır falan yeniyorduk Beşiktaş'ı. 25 ya da 26 maç olması lazımdı serinin. Geçen seneki 2 mağlubiyet de son topta gelmişti ama bu sefer bayağı fark olmuş. Sezonun açılış maçına ne yazık ki şantiyede yakalandık. Aslında uygundu sezon açılışı için ama geçen sezonki menisküs olayından sonra cesaret edemedim. Haftaya İzmit maçına kaldı siftah...

Bu takımın sadece 5 gün birarada tam kadro çalıştığını da göz önünde tutmak lazım. Gelişim takımında beraber oynamaya alışmış bir oyuncu grubumuz var, bu sezon takıma dahil olmuş bir oyuncu grubumuz var, bir de hem takımın çok şey beklediği hem de daha önce beraber oynamış olan Işıl-Moriah ikilisi var. Bu üçünün kaynaşması, takım olabilmesi, ortak hareket edebilmesi mümkün olacaksa bile zamana ihtiyacı olan bir durum.

Açıkçası kimsenin bu maça kafasında galibiyet falan yazdığına da inanmıyorum. Şu halimizle hedef rakiplerimiz ligin yeni takımları, İstanbul Üniversitesi, Kayseri, belki Canik falan... Ortaya bir takım çıkar da belli bir optimizasyon sağlarsak ligin ortalama ekiplerine de kafa tutabilecek hale geliriz ilerleyen zamanda...

Bu konuda koca bir yaz boyu mümkün olan her yere yazdık-çizdik. Yaz başında Dursuncu hainlerdik. Gomis'in gidişi ile transfer sezonunun kapanışı arasındaki dört günlük süreçten sonra en azından o damgadan kurtulduk. Ancak bu daha başlangıç...

Sezonun ilk maçından sonra, hem de izlemediğim bir maçtan sonra, zaten sezon öncesi de hiç izleyemediğim bir takımı fazla gömmek de istemiyorum. Teknik ekibin işi biraz zor. Üç oyuncu grubunu bir araya getirmek, onların artı ve eksilerinden bir oyun planı yaratmak zorunda. Bunu yaparken de duygusallıktan uzak olmak zorunda. Özellikle bir önceki sezon kaybedeceği maçlara da aynı oranda asılan bir takım vardı. Geçen sezon başında da durum benzerdi. O motivasyonu sağlamak da yaşamak da zor işler. Hocanın çok uzun zaman geçirdiği oyuncular var, herkesin umut bağladığı oyuncular var ve yeni gelen transferler var. Bu karman çorman yapıdan başarılı ve tek vücut bir takım çıkabilmesi zor iş. Umarım bir başarı sağlanır...

İzmit maçında Ahmet Cömert'te görüşmek üzere...

Eğer teknik, idari ve mali durum böyle devam ederse, ki öyle gözüküyor, içeride dışarıda "İstanbul Üniversitesi" ile oynayacağımız maçlar çok önemli! Ne demek istediğim, sezon sonuna doğru daha bir netlik kazanacak; bekleyelim ve görelim!..

Son düzenleme:
Ligten düşmeyiz ama Play off da çok zor.
Umarım savunmayı daha iyi şekilde yaparız.
Farhiya çok gereksiz transfer olmuş.
Efe hocanın ömrü uzun olmayacaktır...