KBSL Final | Fenerbahçe - Galatasaray

Takıma ve hocaya bu sene gelmeleri bile normalde mümkün olmayan sınırları zorladıkları için teşekkür ediyorum. Heralde sezon içindeki büyük emeklerinin nişanesi olarak Mustafa Cengiz de salondaydı, olacağından değil de sonraki sezonlarda başkan ve yöneticilerimizin hakikaten içlerinde kazanmaya dair inanç ve verdikleri emeğe karşı vicdan rahatlığıyla o salonda bulunmalarını dilerim.

Kızacak, gönül koyacak bir durum yok. Şartlar böyle. Bu şartlar düzelmedikçe de parayı veren düdüğü çalar kadın basketbolda.

Galatasaray Kadın Basketbol Takımımızın Başantrenörü Efe Güven, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde Fenerbahçe Öznur Kablo ile oynadığımız final serisinin ardından değerlendirmelerde bulundu.

Sezon içerisinde takım olarak şanssızlıklar yaşadığımızı vurgulayan koç Efe Güven, “İlk başta rakibimizin oyuncuları ve teknik ekibini tebrik etmek istiyorum. Bize gelince, bir sezonda olabilecek her şeyi yaşadığımızı düşünüyorum. Sakatlıklar, giden-gelen oyuncular, covid riski altında yapılan seyahatler ve maçlar hiç kolay değildi. Sporcuları sürekli zinde ve motive tutma açısından farklı bir sezon oldu. İç saha maçlarımızı oynadığımız salonumuzu bile sezon ortasında kaybettik. Sezon sonu şampiyon olacağımıza çok inanıyordum; ancak özellikle sezon sonunda iki konu bizi tamamen kırdı. Birincisi en formda dönemde takımımızda 17 kişi birden koronavirüse yakalandı. 12 kişilik takım kadromuzdan 11 sporcunun hastalığa bu dönemde yakalanması ve çoğunun semptomlu bir şekilde bunu atlatması bizi oldukça etkiledi ve ritmimizi kaybettik. İkinci konu ise takımımız adına eksikliğini kapattığımız bir parçayı tekrardan kaybetmemiz oldu. Baktığımızda sezon başı planlamamımızda yer alan Bria Hartley'nin sakatlığıyla birlikte aynı pozisyonda talihsizlikler bizi sezon boyunca bırakmadı. 18 günde hastalık sonrası oynanan sekiz maç, hazırlanma şansı ve oyuncularımızın aynı zamanda bizlerin toparlanma vakti olmaması bunların hepsi önemli faktörlerdi.” şeklinde konuştu.

Takım olarak hedefleri her zaman zirvede tutacaklarını söyleyen başantrenörümüz, “Sonuç olarak sağlıklı bitirebilmenin en önemli olduğu bir sezonda üç sezondur yaptığımız gibi beklentilerin üstünde hedef için mücadele gösterdik. Üç sezondur bunu alnımızın akıyla yapıyoruz ama şu an bana göre eşik atlama noktasındayız. Altı sene sonra final ve Euroleague çeyrek finali ne kadar hoş gözükse de bunun sürekli olması gerekiyor. Galatasaray finallerin takımıdır. Gelecek sezon bu yılın da ötesine geçip Avrupa'da final-four hedefleyen, ligde de tek odağımızın şampiyonluk olacağını söylemek istiyorum. Başkanımız Mustafa Cengiz’e, bütün sporcularıma, çalıştığımız tüm ekibe, staffa, yöneticilerimize, bize destek olan yönetim kurulu üyelerine ve herkese teşekkür ediyoruz. Bu sezonu böyle bitirmiş olduk.” diye konuştu.

Bunların gerçekten bütçesi 1.3M falan mı , Ekaterinburg için de 10M'dan fazla bütçesi var denmiş. İsmail Şenol da Eurolig'i finalde kaybettiler diye yanlış yazmış.

Final bitti biteli bazı FB basket sayfaları "Sahalarında kupa kaldırdık :dd" şeklinde tweetler paylaşıyorlar. İlk başta bir kızdım parladım ama sonra ciddi bir acıma hissi ortaya çıktı. 12 Mayıs 2012 günü o kadar içlerine oturmuş ki, Galatasaray'ın %100 mülkiyeti altında olmayan, başkasıyla paylaştığı salonunda kazanılan tüm kupaları (evet 2017 Euroleague finali dahil) "sahamızda kaldırmışlar" gibi sevinerek kendilerini avutuyorlar.

Final bitti biteli bazı FB basket sayfaları "Sahalarında kupa kaldırdık :dd" şeklinde tweetler paylaşıyorlar. İlk başta bir kızdım parladım ama sonra ciddi bir acıma hissi ortaya çıktı. 12 Mayıs 2012 günü o kadar içlerine oturmuş ki, Galatasaray'ın %100 mülkiyeti altında olmayan, başkasıyla paylaştığı salonunda kazanılan tüm kupaları (evet 2017 Euroleague finali dahil) "sahamızda kaldırmışlar" gibi sevinerek kendilerini avutuyorlar.
2014 acısı ve tepkisi bunların hepsi. Hiç bitmeyecek.

2014 bizim için çok önemli ve kalp kırıcı bir kayıptı. Ama Fenerbahçe'nin bu branşa yıllardır yaptığı yatırımı da es geçmemek lazım.

2014 bizim için çok önemli ve kalp kırıcı bir kayıptı. Ama Fenerbahçe'nin bu branşa yıllardır yaptığı yatırımı da es geçmemek lazım.
Sokağa atılan para. Türkiye liginde şampiyon olsanız ne olur her sene? Avrupa'da final oynuyoruz diye övünüyorsunuz. Galatasaray şu anki mali durumunda kadın ve erkek basketbola böyle paralar saçsa basketbolsever bir Galatasaraylı olarak en başta ben itiraz ederim.

Sezonun bütün resmi maçlarını kazanıp sadece lig kupasını alabilmek de ayrı meziyet. Tabi bütün maçları kazanmak müthiş bir istatistik olsa da kazanılamayan başarı daha da müthiş bir istatistik olarak kayıtlara geçiyor.