Kırmızı'yı lacivertten kurtaralım!

• Konbuyu başlatan Guest
  • Başlangıç tarihi
Ayağımızı yerden kesmemek kaydıyla hayal etmek güzeldir. Ne de olsa insan hayal ettiği sürece yaşar...

Hepimiz biliyoruz ki basketbol maçlarına ilgi gösterenlerin ağırlıklı yaş ortalaması 15-30. Ve Galatasaraylı olmalarında elde edilen başarılar büyük bir etken. Onlar ufukta başarı varsa tribündeki koltuklarda yoksa evdeki koltuklarda takımı takip eder. Bu şartlar altında nasıl olur da İpekçi diye ısrar ediliyor anlamakta zorluk çekiyorum.

Bilet fiyatları ucuzlasa ucuzlasa ne kadar ucuzlayacak? Geçen sezonun başını dikkate almadığımızda bilet fiyatları ortalama 5 YTL düzeyinde değil miydi? 5 YTL olunca gelmeyen taraftar 1 YTL olunca gelecek mi yani? (Kaldı ki 1 YTL olduğu zamanı da gördük) Çeşitli aktiviteler yapılarak seyirci sayısı artırabilir deniliyor. "Galatasaray´ın maçı var İpekçi´de hem pon pon kızlar da var orada, hadi maça gidelim" diyecek taraftardan ne gibi bir elektirik alacak takım?

6000 kişi ortamaya oynarız diyenlerin bu öngörülerinin dayanaklarını merak ettim doğrusu.

Onur Yavuz' Alıntı:
Ayağımızı yerden kesmemek kaydıyla hayal etmek güzeldir. Ne de olsa insan hayal ettiği sürece yaşar...

Hepimiz biliyoruz ki basketbol maçlarına ilgi gösterenlerin ağırlıklı yaş ortalaması 15-30. Ve Galatasaraylı olmalarında elde edilen başarılar büyük bir etken. Onlar ufukta başarı varsa tribündeki koltuklarda yoksa evdeki koltuklarda takımı takip eder. Bu şartlar altında nasıl olur da İpekçi diye ısrar ediliyor anlamakta zorluk çekiyorum.

Bilet fiyatları ucuzlasa ucuzlasa ne kadar ucuzlayacak? Geçen sezonun başını dikkate almadığımızda bilet fiyatları ortalama 5 YTL düzeyinde değil miydi? 5 YTL olunca gelmeyen taraftar 1 YTL olunca gelecek mi yani? (Kaldı ki 1 YTL olduğu zamanı da gördük) Çeşitli aktiviteler yapılarak seyirci sayısı artırabilir deniliyor. "Galatasaray´ın maçı var İpekçi´de hem pon pon kızlar da var orada, hadi maça gidelim" diyecek taraftardan ne gibi bir elektirik alacak takım?

6000 kişi ortamaya oynarız diyenlerin bu öngörülerinin dayanaklarını merak ettim doğrusu.
Onur abi, kimsenin maddi durumunu bilemeyiz, onun için bilet fiyatları konusundak yorumuna katılmamakla beraber, asıl önemli olan Ayhan Şahenk'in konumu. yeri çok fena abi, evden bir çıkıyosun trafik, vesait, balık istifi gidiş geliş yemin ediyorum, abartısız 4 SAAT !!! bu seferde, ee kardeşim Galatasaray için 4 saati gözün yemiyorsa gelme, böyle taraftarlık olmaz, işte böyle bir mantık yok abi.. şehir merkezinde koca salon var, ulaşım çok kolay, ama onun yerine sapa bir yerde bulunan salonda oynamaya mahkum ediliyoruz. Valla Onur Abi o efes'in ponpon kızları yok mu, ne sen sor, ne ben söyliyim olimpiyat stadını doldurur tek başına:) bu arada Efes avrupa maçlarını nasıl o kadar dolu oynuor sanıyoruz, adamlar bütün üniversitelerden ücretsiz servis kaldırıyor ve bir sürü de adam gidiyor.. bunu bizim kulübün yaptığını düşünün, 6 bin rakamı hiç abes bir rakam değil..

Şu sitedekilerin bile çoğu anadolu yakasında. Bir ara adminler olarak neredeyse tamamımız anadolu yakasındaydık.
Maça gelenlerin oranını tabi bilemeyiz ama ben maç günleri köprüyü sarı kırmızı arabalarla dolu görüyorum.
Asıl sorun da bu. Herkes kendine göre düşünüyor.

Cevizlibağdan ilerisi İpekçi için ulaşımı rahat diyor ama şahenkte anadolu yakasındakiler ve avrupa yakasının diğer tarafı için rahat.

Murat İnal' Alıntı:
Şu sitedekilerin bile çoğu anadolu yakasında. Bir ara adminler olarak neredeyse tamamımız anadolu yakasındaydık.
Maça gelenlerin oranını tabi bilemeyiz ama ben maç günleri köprüyü sarı kırmızı arabalarla dolu görüyorum.

Cevizlibağdan ilerisi İpekçi için ulaşımı rahat diyor ama şahenkte anadolu yakasındakiler ve avrupa yakasının diğer tarafı için rahat.
o da doğru :)

Kerem, bir dediğime de muhalefet etme be birader. illAllah dedirttin :)

Kaan ben de İpekçi'de oynamak isterim. Canavar gibi ses sistemi var. Skorboard'da sayılar da yazıyo :) Benim en çok istediğim şeylerden biri. Girişleri çok. Park sorunu yok. Kombine alırsan yerine kimse oturmaz. 5000'e de düşüyor.

Ama kadromuz şu anlık buna müsait değil. Transferler olursa ha derim tamam burada olsun.

valla küçükyalıdan geldim geçen sene ayhan şahenke bile 2 saatimi alıyodu aşşa yukarı ama rahat oluyodu köprüyü geçince levntten minübüs falan iyiydi. abdi ipekçiye nekadar sürede nasıl gideriz blmiyorum ama farketmez artık nere olursa HERYERDEYİZ allahın izniyle.

İpekçi diyen arkadaşlar orada oynadığımız zamanlarda neredelerdi merak etmekteyim. Ya maçlara hiç gelmediler, yada salonun halinin farkında değildiler. Yaparız,ederiz doldururuz demekle olmuyor bu işler. Akıl var mantık var, önce şahenkte her maç salonu dolduralım ondan sonra daha büyük salonu konuşuruz.
Basketbolu takip eden, takımını seven her yere gider arkadaşlar. Bize ivme kazandıracak tek yer seyrantepeye salon yapılmasıdır. İpekçi yada şahenk bizi bir yerlere götürmez.

Fenerbahce gecen sezon maclarını öyle 12.000 lere oynamadı ama kadroları kaliteli olduğundan şampiyon oldular.Demek ki yönetim yıldız arayışı icinde ki Abdi İpekci'ye yöneldiler.Ayrıca yıldız transfer gelmese bile taraftarın dolduracagını umud ediyorum.Cünkü Galatasaray'ın Tayfaları hep Abdi İpekci'nin yakınlarında ve inanın hepsi bir maca gidebilmek icin can atıyor...

Kerem SEÇER' Alıntı:
Kaan ben de İpekçi'de oynamak isterim. Canavar gibi ses sistemi var. Skorboard'da sayılar da yazıyo :) Benim en çok istediğim şeylerden biri. Girişleri çok. Park sorunu yok. Kombine alırsan yerine kimse oturmaz. 5000'e de düşüyor.

Ama kadromuz şu anlık buna müsait değil. Transferler olursa ha derim tamam burada olsun.
Kerem abi demek ki macların skorlarını eve gidince ögreniyorsun :) :) :)

efes ligde ayhan şahenkte bizde ligde abdi ipekçide oynayacakmışız efes avrupa maçlarını abdi ipekçide oynayakmış hayırlısı olsun daha iyi oldu

Murat İnal' Alıntı:

murat abi bu konuda noktası virgülüne kada seninle aynı düşünüyorum abi

anadolu yakasın da haldun alagaş ta oynuyalım karşı daki kardeşlerimize kolaylık olsun. futbol takımı maçları burda basket te karşı da olsun