Koray Hoca ile Söyleşi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Koray Hoca ile yarın ufak bir söyleşi yapacağız. Sorularınız olursa yarın sabaha kadar buraya yazarsanız sevinirim. Lütfen başkalarının sorduğu soruyu tekrarlayıp yazmayın.

Soru dışında sizlerden isteğim Koray Hoca'ya bir mesaj yazmanız. Mesajlarınızı da kağıda döküp isminizle birlikte kendisine ileteceğim. Bundaki amacım da inandığımızı hocamıza göstermek. Tabi bazı şeylere inanmayanlar da olabilir. Şunu da söylemeliyim ki onları da aynen ileteceğim. Tabi her iki görüş için de saygı çerçevesinde olan mesajlar iletilecektir.

Özel bir mesaj yazmak isteyen kerem@gsbasket.org adlı mailime gönderebilir. İsteyenler buraya yazabilir. İsteyenler de özel mesaj atabilir bana.

Sorularınızı yazabilirsiniz.

Bu sene için gerçekci hedefi nedir?Gelecek senede takımın başında olmayı istiyor mu?Hangi yabancıyı dışarıda bırakmayı düşünüyor?Antrenörlükten uzak kaldığı dönemde de basketbolla ilgilenmeyi sürdürdü mü?Gönül verdiği takımın tekrar başında olmak nasıl bir duygu?Altyapı konusundaki düşünceleri nedir?Şampiyonluk yolundaki en ciddi rakibimiz olarak hangi takımı görüyor?Son çıkan yönetmenlik doğrultusunda Euroleage gibi bir hedef belirlendi mi?Taraftar konusundaki düşünceleri nedir?Takım içinde istediği havayı oluşturabildi mi?Takımın en büyük eksileri ve en büyük artıları nelerdir?Bizler Galatasarayla birlikte kendisinin de en büyük hayalinin gerçekleşeğine gönülden inanıyoruz.Kendisinin bizlerden isteklerini rica edip teşekkür ediyorum.

ben de genişleyen kadroda, rotasyonu nasıl oluşturmayı düşündüğünü merak ediyorum.. bu konuda bir sıkıntı olacağa benziyor çünkü..

1-Kadroda bir istikrar sağlancakmı?

2-Almak istediği yada izlediği YERLİ oyuncu(lar) varmı?

3-Yabancıların hepsi seneye yine yollanıp tekrar başka yabancılarmı alınacak?

4-Sözleşme yenilemeyi düşündüğü yerli ve özellikle YABANCI oyuncu varmı?(Forum olarak Graves ve Hosleyin kalmasında hemfikiriz heralde?)

5-Tufanın sakatlılığı ne durumda yakında oda aramızda olacak rostasyon hakkkındaki fikirleri?Şuan 6 yabancımız var sakatlık olmazsa ve bütün yabancılar oynıcak durumdaysa hangi yabancıyı dışarıda bırakmıyı düşünüyor?Perfosmansa göremi taktiğe göremi dışarıda kalıcak?

6-Sponsorluk hakkındaki düşünceleri nelerdir?Bunu cevaplamaz ama seneye CC dan ayrılcazmı?Türk Telekomla birleşme dedikoduları vardı sene sonunda bu konuyla ilgili neler düşünüyor(Kerem abi sorsada cevaplayacağını düşünmüyorum yada Kerem abi sen özel söylersin bize :) )

Aklıma gelenler bunlar

Öncelikle merhaba,

Basketbol bilginize ve kültürünüze saygı duyduğumu, bu takımı özlenen şampiyonluğa ulaştıracak kişinin siz olduğunu düşündüğümü bilmenizi isterim.

Ben, Galatasaray basketbol maçlarını izlemeye başladığımdan beri ilk defa bu kadar dominant bir takım oluşturulduğunu görüyorum. Belki biraz geç oldu bu takımın kurulması, belki aksaklıklar oldu yönetimle taraftar arasında... Ama eski defteri kapatır ve yeni bir deftere önümüzdeki ilk maçla beraber yazmaya başlarsak şampiyonluğun artık bir sürprizden de yakın olduğunu göreceğiz.

Size güveniyoruz, sizin arkanızdayız.
Elinizdeki derin kadroyu basketbol felsefenizle harmanlayarak bize yıllardır ulaşamadığımız şampiyonluk zaferini tattırın!

Saygılarımla
Berk Tuna TERTİPLİ

Sorular:

1) Hosley ve Tolliver'ın aramıza katılmalarıyla birlikte, şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olduk, kimilerine göre ise en büyük adayıyız. Kendisi şampiyonluk şansımızı nasıl değerlendiriyor?

2) Kadromuzda birbirinden kaliteli 6 tane yabancı oyuncu bulunuyor. Tribünde oturacak yabancımız maça göre değişecek mi? Bu sorunu nasıl çözmeyi planlıyor?

Öncelikle hocamıza selamlar. Kendisine güvenimiz tam. Umarım bizi en iyi yerlere taşıyacaktır.

Sorum ise; kendisi için başarının ölçütü nedir? Galatasaray sezonu nasıl(nerede) tamamlarsa başarılı olduk diyecektir?

Öncelikle bize böyle bir fırsatı sunduğu için Kerem Abime teşekkür etmek istiyorum.Aklımızdaki birçok şey eminiz kafamızdan silinecektir.

1)Kadromuzda artık bir istikrar yakalayabilecek miyiz ? Yani seneyede bu kadronun iskeleti korunacak mı ?
2)Altyapımızdan beğediği bir oyuncu var mı ve varsada bunu kullanacak mı ?
3)Kerem Gönlüm'ün sene sonunda sözleşmesi bitiyor ve yaptığı açıklamalardanda ayrılmak istediğini ve kendisinin Galatasaraylı olduğunu biliyoruz.Acaba seneye Kerem Gönlüm'ü kadromuzda görebilecek miyiz ?
5)Kendimize ait bir salonumuz olacak mı ?
4)Ve son soru olarakda Murat Özyer'in gidişiyle hakkında neler biliyor yönetimin gönderme konusundaki düşünceleri yani kısaca Murat Özyer'in gidişine kadar bir özet çıkarırsa sevinirim :)

Şimdiden teşekkürler...

Gurovic ve Robert Hosley hakkında detaylı konuş KEREM abi birde Graves seneyede bizimle mi yoksa Gaines Owens Hite gibi o da gidecek mi?

Galatasaray da kazanamadığım tek başarı kaldı oda A takım şampiyonluğu onuda kazansam alıp başımı gideceğim demişti Hocamız..

gerçekten busene böyle birşey olursa artık geri planamı çekilecek yoksa devam etmeyi düşünüyor mu?

sorulacak ilk soru guroviçtir abi varmı bundan baska sıkıntı ya.birde tabiki seneye ne olacak bu takımın hali.yabancılardan kacı kalacak bu takımda(kalmıcaksa seneye yine işimiz var demektir)

koray hocamıza selamlar ve saygılar.
acaba hocamız transferlerin geç yapılışının takımımızı hem türkiye kupasında hem de eurochallange'da elde edilecek muhtemel başarılardan uzaklaştırdığını düşünüyor mu?
ayrıca altyapı hakındaki düşünceleri nelerdir? yani yakın zamanda altyapı faaliyetlerinde ileriye yönelik yeni oluşumlar düşünüyor mu?

Koray hoca merhaba.

1. Koray hoca taraftarlar hakkinda ne dusnuyor? Sizce derbi maclarda dolan tribunler neden diger maclarda dolmuyor?
2. Koray hoca seneye yonetim kalirmisin diye bir teklif yapar ise cevabi ne olacak idir?
3. Koray hoca katildigi basket programinda Gurovic en zor anda top verseniz dusunmeden topu atar dedi. Daha o sozunun arkasindami?
Gurovic sorumluk almaktan kaciyormu?
4. Gurovic'in performansi neden yerlerlde surunuyor. Ortam hosuna gitmemismi? Yoksa sorunlarimi var?
5. Tolliver ve Hosley transferlerimiz. Tolliver istediginizi duydum. Hosley biraz sapkadan cikan tavsanmi oldu? Cunki Hosley Madriden ayrildiktan sonra biz transferini bitirdik.
6. Transferler'de aceleci davranmadiniz. verdiginiz demecte biz sinif atlatacak oyuncu ariyoruz dediniz. Sizce bu iki transfer bize sinif atlatabileckmi?
7. Eurochallengeden neden elendik. Bu kupayi onemsedikmi?
8. Efes Pilsen karsindaki mucadele sizi tatmin ettimi? Sampiyonluk yolunda kaybetsek bilene bir isik oldumu.
9. Atkins kendisini nasil hissediyor. Migde problemleri devam ediyormu?
10. Milojevic bizi sakatlanmadan once tasiyan isim idi. Sakatliktan sonra bir turlu arzuladigimiz katkiyi veremiyor. Bunu neye bagliyorsunuz?
Sizce form grafigi mac oynayarak artacakmi?
11. Turkiye Kupasinda Erdemir engeline takilmis idik. Sizce bu rotasyon kisitliligindan dolayimiydi? Yoksa Erdemir beklediginizden iyimi oynadi.
12. Huseyin Besok ust duzey katki veriyor 33 yasina ragmen. Ama cok yoruluyor. Tolliver transferi Huseyini dinlendirmek amaclimi alindi. Yoksa daha cok 4 numarami oynayacak?
13. Hosley Efes macinda yaklasik 30 dakika sahada kaldi. Gurovic ise 10 dakika. Bu Gurovic'in performansindan memun olmadiginizdan midir acaba?
14. Graves Erdemir macinda oynayabilecekmi? Peki Graves oynar ise 6 yabanci olacagiz. Bu durumda kim kalacak saha disinda?
15. Cemal-Polat-Erdem bu isimlerden bekledigi katkiyi alabiliyormu Koray hoca?
16. Olasi Play-Off "final serisine kalir isek" seyirci Ayhan Sahenk'e sigmaz ise. Abdi Ipekci'ye tasinilabilirmi?

Tesekkur ederim Kerem abi sormak istediklerim bunlar. Koray hocam sizin durusunuzu begeniyorum. Umarim istedigimiz sampiyonluk sizin ile gelir.
Kerem Abi, Koray hocama selamlarimi iletir isen sevinirim.

Saygilar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...