Korku Filmlerinde Sag Kalma Rehberi

1) canavarı öldürdüğünüz zaman asla gerçekten ölüp ölmediğini kontrol etmeye kalkmayın.
2) eğer evinizin bir mezarlığın yanına inşa edildiğini, daha önce karanlık dinlere inananlara ait bir kilise olduğunu, evin eski sahiplerinin çıldırdırdıklarını, intihar ettiklerini veya korkunç yollarla öldüklerini, nekrofil ya da şeytana taptıklarını öğrendiyseniz; vakit kaybetmeden o evden taşının.
3) şaka için bile olsa bir şeytan çağırma kitabını asla yüksek sesle okumayın.
4) sakın bodrumu araştırmayın, özellikle de elektrik kesildiyse.
5) eğer çocuklarınız latince veya bilmedikleri herhangi bir dilde veya kendilerine ait olmayan bir sesle konuşuyorlarsa; hemen vurun! bu, sizi uzun vadede bir sürü acı ve kederden kurtaracaktır.
not: kolay ölmeyecekleri kesin, o yüzden hazırlıklı olun.
6) sayıca fazla olduğunuz zamanlarda asla çift ya da tek olarak bir yere gitmeyin.
7) eğer arkadaşlarınız kasabanın eski ve terkedilmiş evlerinden birinde bir parti planladıysa sakın gitmeyin. özellikle, herkes çift olarak gidiyorsa ve siz ekipteki tek erkek/kız iseniz... eğer ekibin şakalar yapan, komik üyesiyseniz yolda vasiyetinizi yazmanızda fayda var.
8) genel bir kural; cehenneme geçitler açmaya yarayan bulmacaları çözmeyin.
9) asla bir mezarın, türbenin, mozolenin ya da ölülere ait ikamet yerlerinin hiçbirinin içinde, dşında, altında, üstünde, yanında kısacası etrafında durmayın.
10) duyduğunuz bir sesin sebebini araştırırken, bir kediyle karşılaşırsanız; hayatınıza değer veriyorsanız odadan hemen kaçın.
11) evdeki alet edevat kendi başlarına hareket etmeye başladıysa; hemen dışarı çıkın.
12) ölülerden hiçbirşey almayın.
13) gerçekten ne yaptığınızı bilmiyorsanız dna’yla ilgili deneyler yapmayın.
14) eğer bir canavardan kaçıyorsanız en az iki defa ayaklarınızın takılacağını ya da düşeceğinizi hesaba katın. kaçan kişi kadın ise bu sayı daha da fazla olacaktır. ve şunu aklınızdan çıkarmayın, canavar arkanızdan ayaklarını sürüyerek gelse bile hala sizi yakalayabilecek kadar hızlı hareket eder.
15) eğer arkadaşlarınızda tıslama, kana beklenmedik ilgi gösterme, parlayan gözler veya vücutlarındaki tüy oranı artışı ve bunlar gibi garip davranış ve emareler belirirse onlardan bir an önce kaçın.
16) bazıları burada listelenmiş olan kimi coğrafi bölgelerden uzak durun: amityville, elm street, transylvania, nilbog (bkz: troll 2) (eğer bunu hatırlıyorsanız yardıma ihtiyacınız var demektir), the bermuda şeytan üçgeni , maine veya massachusetts’teki küçük kasabaların herhangi biri.
17) gece arabanızın benzini biterse, civardaki terkedilmiş eve yardım istemek ya da telefon etmek için sakın gitmeyin.
18) filmin müziğini dikkatlice dinleyin ve izleyicilere dikkat edin. girmenizi istemedikleri yerlere girmeyin çünkü onlar her zaman sizden daha zekidirler.
19) asla asla ve asla ıslak, yumuşak ve yapışkan bir şeyle “ama onlardan öğreneceğimiz çok şey var” diyerek iletişim kurmaya çalışmayın.
20) ceset,leş kısacası ölü olan herhangi bir şeyle asla oynamayın ya da eğlenmek için onları kullanmayın.
21) eğer bir kasaba terkedilmişse mutlaka bir sebebi vardır. siz de uzak durun.
22) yakınlarda bir yere meteor düşerse, hemen taşının.
23) korkunç veya kötü bir şey sizi kovaladığında otomobilinizin veya aracınızın –ne kadar yeni, bakımlı ve güvenilir olursa olsun- çalışması için bir kaç kez kontağı çevirmeniz gerekeceğini aklınızda bulundurun.
24) yardım veya sığınmak için yerel bir kiliseye girdiğinizde haçın ters durduğunu farkederseniz mümkün olduğunca çabuk dışarı çıkın.
25) eğer filmin sonunda sağ kalan şanslı kişilerdenseniz asla ikinci bir film için kontrat imzalamayın. eğer imzaladınızsa ikinci filmin ilk 5 dakikası içinde bu dünyadan göçeceksiniz demektir..
26) tuhaf ışıklar nadiren neşe ve eğlencenin emareleridir.
27) sizi kurtarmaya gelenler genellikle canavarlar tarafından pusuya düşürülürler. bu yüzden onları tek kurtuluş şansınız olarak görmeyin. büyük ihtimalle kurtarıcılarınızın derisi yüzülmüş veya parçalanmış cesetleriyle karşılaşacaksınız ve bu yüzden kaçışınız gecikecektir.
28) hiçbir şekilde gaza gelip birinin cesaret edemeyeceğinizi söylediği bir şeyi yapmaya kalkışmayın.
29) yaşadığınız kasaba veya şehirdeki insanların zihinlerinin bir yaratık, doğaüstü bir güç vb tarafından ele geçirildiğini farkederseniz sakın polisi aramayın. çünkü
a. zaten ele geçirilmişlerdir ve sizi de dönüştürmek/ele geçirmek isterler
b. size inanmazlar ve dalga geçerler.
her durumda problemle siz başa çıkmak zorundasınız.
30) eğer bir grup çocuk ebeveynlerinden daha zekiyse, tedbirli olun. hele ki hep birarada bulunup, gizli kapaklı işler çeviriyorlarsa, grup haricindeki herkese, otoritelere, kiliseye düşmanca tavırları varsa kasabayı bir an önce terkedin. eğer kalmayı seçiyorsanız çocuklara mümkün olduğunca nazik davranın. bu durumda bile onlardan daha aşağılık olduğunuza inandıkları için sizi öldüreceklerdir.
31) eğer filmdeki kötü karaktere yardım ediyorsanız çabalarınız için minnettarlık beklemeyin. alacağınız tek şey filmin son dakikalarında gelen ölüm olacaktır.
32) eğer kuş, örümcek, piranha gibi hayvanlar insanlara normaldan daha saldırgan davranmaya başladıysa hemen yetkilileri arayın ve kasabadan kaçın. bu hayvanlar konusunda uzmanlaşmış bir bilim adamıyla konuşmak bilimadamı size inanmayacağı için boş bir çabadır.
33) ne yaparsanız yapın kedi, köpek, hamster veya sevimli herhangi bir hayvanı yanınızda tutmaya çalışmayın. eğer zorunluysanız kaçmaması için gözünüzü bir saniye bile üzerinden ayırmayın.
34) uzak bir gezegene iniş yaptığınızda yumurtaya benzeyen nesneler bulursanız, kurcalamayın.
35) uzay gemisi mürettebatınızdan birine iğrenç bir parazit yapışırsa (bir önceki kurala uyulmamasının sonucu budur) sakın onu gemiye almayın. her durumda işi bitmiş demektir.
36) iğrenç bir yaratık peşinizdeyse (bundan önceki iki kuralı ihlal ettiniz demektir bu) geminin kedisini aramaya kalkmayın.
37) asla “oraya” gitmeyin. orası: tavanarası, dolap, ambar, bodrum, karanlık yol, karanlık herhangi bir yer, orman ya da koru, göl....
38) eğer önemli biri size bir şeyi yapmanızı ya da yapmamanızı (sakın uyuma, sakın yanımdan ayrılma, sakın elektrikli testereli katili bulmak için tek başına dışarı çıkma) söylüyorsa –burada verilen tavsiyelerin tersini söylemediği sürece) dediğini yapın.
39) arada vücudunuzdan bir ya da birkaç parça kaybettiyseniz üzülmeyin, kopan uzuvlarınızı elektrikli testere, zıpkın gibi silahlarla değiştirme fırsatını yakaladınız.
40) heryeri yakıp yıkan kötülükle silah kullanarak mücadele ediyorsanız size hemen daha iyi bir savunma biçimi bulmanızı öneriyoruz. çünkü merminiz ne kadar çok olursa olsun, tam canavarı öldüreceğiniz sırada bitecektir.
41) eğer insan eti/beyni yiyen zombilerden biri sizi ısırdıysa bütün umutlarınızı bırakın. çünkü ne kadar antibiyotik alırsanız alın er ya da geç onlardan birine dönüşeceksiniz.
42) kapalı kapılardan uzak durun. özellikle de kapının diğer tarafından tırmalama, derin derin soluma ve benzeri sıradışı sesler duruyorsanız.
43) asla karanlık bir odaya girmeyin.
44) eğer bir erkekseniz bir an önce voltanızı alın. çünkü filmin sonunda tek sağ kalan her zaman bir kadındır.
45) asla duşa girmeyin, özellikle de evde yalnızken.
46) canavarlarla savaşmak konusunda silahlardan bahsedecek olursak; bir sopadan daha daha karmaşık hiç bir silaha güvenmeyin. uzaydan gelen canavar bitki tam elektrik verilmiş çitinize trımanırken jeneratörünüz bilinmedik bir sebepten arızalanır, karşınızda gulyabanilerden, zombilerden ve türevlerinden bilimum yaratıklar saf tutup üzerinize gelirken silahınızın tutuklukluk yapması kesindir.
47) eğer bir kadınsanız asla göğüslerinizi göstermeyin; kolay kadınlar aynı zamanda harcanabilir kadınlardır.
48) kızılderili mezarlıklarının üzerinde asla kamp yapmatın ya da ev inşa etmeyin.
49) aldığınız emlağın neden bu kadar ucuza satıldığını sorun.
50) telefon çalışmıyorsa, üstelik yalnız olduğunuz halde üst kattan ayak sesleri duyuyorsanız, “misafirinizin” kim olduğunu öğrenmek için yukarı çıkmayın. ölmek istemiyorsanız hemen evden uzaklaşın.
51) asla telefonla yardım çağırmaya kalkmayın. hat büyük ihtimalle kesiktir ve bunu öğrendikten sonra göreceğiniz ilk şey canavarın size doğru savurduğu keskin bir nesne olacaktır.
52) eğer canavarı yendiyseniz kameraya dikkat edin. görünürde hiç bir sebep yokken sağa ya da sola kayıyorsa hemen tüyün!
53) köpeğiniz kendi başının çaresine bakabilir...
54) eşiniz de öyle.....
55) ve çocuklarınız da..........
56) kurtardığınız kişi nasılsa ölecek..bu yüzdenkendinizi feda etmek iyi bir fikir değil.
57) inançsızlara inanmaları için gerekli kanıtlar korkunç, iğrenç ve acılı yollardan sunulur. o yüzden inanç sahibi olun.
58) eğer ana karakter değilseniz, kurtulmak için en çabuk ve kolay yol intihar etmek.
59) kurduğunuz plan her türlü olası tersliği içine alsa bile, gerçekleşen terslikler asla öngördükleriniz olmaz.
60) ukala olmayın, ukalalık sadece öldürülmenizi sağlar.
61) canavarın yere düştüğünü gördüğünüz anda silahınızdaki tüm mermileri kafasına sıkın.
62) bir şeytan/ruh/canavar çağırma ayininde (öncesinde/sırasında/sonrasında farketmez) yer almayın.
63) öç peşinde koşan insanlar her zaman ölürler.
64) hayattaki amaçlarınızdan, gelecekle ilgili herhangi birşeyden veya sevdiklerinizden bahsederseniz ölürsünüz.
65) hangi koşullar altında olursa olsun asla bir yaz kampına gitmeyin.
66) suçluluk duymayın.
67) eğer size ait olan bir eşyayı atmanıza rağmen (antika oyuncak bebekler,vantrolog kuklaları vb) aynı eşya evinizde/arabanızda/cebinizda vb. beliriyorsa hemen başka bir ülkeye taşının. buna rağmen sözkonusu şey yeni taşındığınız yerde sizi bekliyor olacaktır.
68) kaçmak için her zaman otobüs kullanın. eğer otomobilinizi seçerseniz canavar içinde sizi bekliyor olacaktır, taksi şoförleri he zaman şeytanlar tarafından ele geçirilirler. canavarlar kaçmak için kullancağınız tekne ya da uçağı siz ulaşmadan yok edeceklerdir. metroyu tercih ederseniz karanlık yeraltı tünellerine girmek zorunda kalırsınız.
69) eğer bir çocuksanız paniğe kapılmayın. canavarlar sadece fazlasıyla azmış gençlere saldırırlar. mutlu olun; çocuklar filmlerde öldürülmezler; ya şeytani güçler tarafından ele geçirilirler ya da yutulurlar.
70) eğer sevdiğiniz ve öldüğünü bildiğiniz birni görürseniz hemen sıvışın.çoğu insan bu küçük sağduyudan yoksundur ama unutmayın; her zaman yeni bir ev hayvanı alabilir, yeni çocuk sahibi olabilir ya da bir önceki kadar özel yeni bir eş bulabilirsiniz.
71) eğer canavardan kaçıyorsanız ve arkanızda olduğunu düşünüyorsanız büyük ihtimalle tam önünüzde bitiverecektir. (ve eğer bir kadınsanız bu tam siz tökezleyip düştükten sonra kalkıp arkanıza baktığınız sırada gerçekleşecektir.)
72) canavar tarafından takip ediliyorsunuz ve bir arkadaşınıza rastladınız. “neyin var?” sorusunu yanıtlamaya çalışmayın ve arkadaşınıza kaçmasını söyleyin. eğer gerçekten arkadaşınızsa sizi dinleyecektir. dinlemezse bu onun sorunudur.
73) eğer içerden çığlık duyduğunuz bir eve kolaylıkla girebildiyseniz ve evde yaşam belirtisi olması gerekirken yoksa, bütün kaçış yollarınızın (kapılar, pencereler vs.) kilitlenmesine şaşırmayın.
74) yukarda verilen kaçış yollarından camla kaplı herhangi birini deniyorsanız itiştirmeyi bırakın ve hemen kırın. (elinizdeki kesikler göğsünüzde oluşacak bir yarığa ornla daha kabuıl edilebilir şeylerdir.)
75) eğer iyi bir köpekseniz %50 yaşama şansınız vardır. iyi köpekler sadece sahiplerini korumak için canavarla kapışırlarsaölürler. bu yüzden sizi besleyen eli ısırın ve kaçın.
76) eğer kötü bir köpekseniz filmin sonunda öleceksiniz. o yüzden sıradışı bir şekilde karşı koymakta zorlandığınız eski sahibiniz haricinde filmde karşılaştığınız herkesi öldürün
77) eğer bir kediyseniz, canavarların sizi yememesi, engizisyonun cadı avcıları tarafından bir cadının yardımcısı sıfatıyla canlı canlı yakılmamak veya 4 ayak üzerine düşüp düşmediğinizi merak eden azgın bir ergen tarafından uçurumdan aşağı atılmamak için dua edin.
78) eğer bir kuş iseniz; tebrikler türdeşlerinizle birlikte zafere ulaşacak ve sonsuza kadar kadar herşeye hükmedeceksiniz. (ya da en azından şıçtığımın kafesinden kurtulacaksınız)
79) bir şekilde dindar biriyseniz, hemen ateist olun. canavarlar istisnasız peşinize düşecek, “zayıf imanınız”la onlara karşı koymanızdan şeytanca bir zevk alacaklar ve inancınızla ilgili alçakça şeyler söyleyecekler.
80) garip bir silahla (zıpkın tabancası, alev püskürtücü, konserve açacağı vs) karşılaştığında; hemen alın. eğer siz almazsanız canavar alacaktır ve er ya da geç o silah kullanılacaktır. canavardansa sizin kullanmanız daha iyi olur.
81) eğer, zombilerle karşılaşırsanız; hemen kendinizi öldürün! zombiler tarafından canlı canlı yenmenin hiç bir iyi yanı yoktur.
82) bir canavarla savaşırken ateş,elektrik ve asiti her fırsatta kullanın. hatta tercihen hepsini aynı anda ve bir atom bombasıyla birlikte kullanın.
83) bütün atomik silahlar normal canlıların devasa boyutlarda büyümelerine ve etoburlara dönüşmelerine yol açar. kimyasal ve biyolojik silahlar da öyle.
84) bütün genetik deneyler (temel olarak insan dna’sı kullanılsın ya da kullanılmasın) büyük dişli ve pençeli, mermilere karşı dayanıklı insanımsı mutantların oluşmasına yol açar. asla tanrıyı oynamaya kalkıp gen yapısıyla oynamayın.
85) genelde bütün canavarlar göğüs, kol, bacak bölgelerinden aldıkları darbelerden etkilenmezler bu yüzden her fırsatta canavarın gözlerine ateş edin. eğer tutturursanız canavarı bir süreliğine kör edebilirsiniz. (tabi eğer şanslıysanız ve yaratığın gözleri kolayca vurabileceğiniz bir yerdeyse.
86) eğer bir canavarı yaktıysanız ya da kendisi yandıysa alevler içindeyken bile sizinle dövüşmeye devam edecektir.
87) eğer bir kedi, köpek veya at özellikle belirli bir kişiye karşı garip davranıyorsa o kişiden (eşiniz ya da çocuğunuz bile olsa) uzak durun.
88) küçük bir kasabada düzenlenen ya festivali kulağa hoş gelebilir fakat kasabalıların “sen bizim şeref konuğumuzsun. “sen” olmadan barbekü bile yapamayız.” dediklerini duyarsanız arkanıza bakmadan kaçmanızı tavsiye ederiz.
89) sakın tuhaf görünüşlü metal sandıkları açmayın. özellikle de hükümete ait olanları.
90) gece vardiyasında çalışmayın.
91) bu dünyaya çağırdığınız herhangi bir şeyi kontrol edebileceğinizi düşünerek kendinizi kandırmayın.
92) koşullar ne olursa olsun buzullarda ya da büyük buz kütlelerindeki garip şeyleri dışarı çıkarmayın. (uçan daireler, frankenstein’ın canavarı, dracula, kurt adam vb)
93) eğer buzun içinden bir şey çıkardıysanız buzunun çözülmesine izin vermeyin. (özellikle buzun üzerine elektrikli battaniye atmayın, buzun üzerinde kan damlası düşmesine izin vermeyin, dondurcunun kapanmamasını sağlayın)
94) eğer bir canavarı buzun içine hapsettiyseniz (godzilla, blob vb) yerinin bilinmemesini sağlayın. (turistlerin yanlarında elektrikli battaniye getirmek, buzun üzerinde bir yerlerini kanatmak veya atom bombası patlatmak gibi rahatsız edici alışkanlıkları vardır.)
95) kuzey kutbu’nda, güney denizleri’ndeki mercan adalarında veya okyanusun derinliklerinde atom bombası denemeleri yapmayın. bu yerlerde genellikle prehistorik çağlardan sağ kalan canlılar yaşarlar.
96) genellikle böcek türlerinin devasa boyutlara ulaşmak için fırsat kolladığı mekanlar olan çöllerde de atom bombası denemeleri yapmayın. buna dayanarak; daha önce atom bombası denemeleri yapılmış hiç bir çölün yanına şeker veya piknik yiyecekleri depolamayın.
97) erkek veya kadınların yanında atom bombası patlatmayın. devasa boyutlarda büyüyüp las vegas’taki gazino tabelalarıyla savaşabilirler çünkü.
98) otoyoldan ayrılmayın.
99) iblisler tarafında sarılmış bir evde sıkışıp kaldıysanız kahve yapmanın kimseye faydası dokunmayacaktır.
100) eğer aileniz siz doğmadan önce bir seri katili öldürdüyse, büyük ihtimalle sözkonusu seri katil sizi öldürmek için ölümden geri dönecektir.
102) ordu tarafından yanlışlıkla size gönderilen sandıkları hemen geri gönderin. asla ve asla ne kadar sağlam olduklarını öğrenmek için bu sandıklara vurmayın.
103) koşullar ne olursa olsun asla çıplak yüzmeye kalkmayın. özellikle de geceleri.
104) yanınızda her zaman birkaç silah ve yığınla hollow pointmermi taşıyın. tereddüt etmeden karşınıza çıkan herşeyi vurun.
105) eğer kaçınmayı becerebiliyorsanız; göllerde,akarsularda vb yüzmeyin. havuzda yüzdüğünüz takdirde suyun altında neler olduğunu görebilirsiniz. bir de; tekrarlıyoruz; sakın gece yüzmeyin, özellikle yalnızken.
106) şayet bir dişi kişiyseniz ve bir süre önce arkadaşlarınızdan birini ölü bulduysanız, soyunup duş almanın iyi bir fikir olmadığını aklınızdan çıkarmayın.
107) eğer çığlıklar atarak ormanın içinde koşmak zorundaysanız buna uygun giyinmeyi unutmayın. tenis ayakkabıları ve kot pantolon böyle bir durumda ince bir gece ebisesi ve topuklu ayakkabılardan daha iyidir.
108) ne zaman ki kötü adam durup size ne yapacağını anlatmaya başlar o zaman sizin de kaçmaya başlamanız gerek.
109) ne olduğuna dair hiç bir fikrinizin olmadığı şeyleri kurcalamayın. büyük ihtimalle şeytani bir yaratığı çağırmaya ya da sizi başka dünyalara taşımaya yararlar.
110) yardım istemeye gitmek için sakın gönüllü olmayın.
111) okuldaki utangaç, sessiz ve silik kıza her zaman nazik davranın.
112) herhangi bir binada ya da işyerinde geç saatlerde kilitli kalmamaya bakın.
113) daha önce tanımadığınız ya da tanıdığınız ve sizden hoşlanmadığını bildiğiniz kişilerin seksle ilgili tekliflerini sakın kabul etmeyin.
114) vücudunuzda tuhaf yara izleri, çizikler, dövmeler, yaralar ve benzeri sıradışı tahribatlar keşfettiyseniz; gidicisiniz demektir.
115) eğer bir katille, iblisle, canavarla vb. aynı soyadını taşıyorsanız bunun bir rastlantı olduğundan emin olun. eğer değilse hemen yeni bir kimlik edinin. gerçi her durumda sözkonusu varlık/yaratık sizin vücudunuzda yeniden hayata dönecektir.
116) kaybettiğiniz bir şeyi aramak için asla geri dönmeyin.
117) kimseye eziyet etmeyin. bu kişiler ya sıradışı güçler kazanırlar ya da psikopat olurlar.
118) bütün mitlerin ve efsanelerin bir dayandığı gerçek bir temeli vardır.
119) kanları asit etkisi yapan yüzlerce yaratıkla kaynadığını bildiğiniz bir gezegene gidip o yaratıklardan birini yanınızda getirmeyi denemek hiç mantıklı bir fikir değil.
120) bir şekilde yukardaki kuralı ihlal ettiyseniz ve hareket tarama cihazınız sözkonusu yaratıkların size doğru yaklaştığını gösteriyorsa hemen silahınızı tavana çevirin ve ateş etmeye başlayın. tavana bakmamanızı tavsiye ediyoruz.
121) eğer kocanızı alt kattan duyduğunuz garip sesi kontrol etmeye gönderdiyseniz ve 5 dakikadır geri dönmediyse; aşağı inmeyin. kocanız büyük ihtimalle ölmüştür.
122) hayatınıza değer veriyorsanız bakir/bakire kalın.
123) haçların şeytani varlıklar üzerinde hiç bir tesiri yoktur.
124) aniden vücudunuzda tüyler çıkmaya başladıysa ve kendinizi tuhaf hissediyorsanız gümüş bir kurşunla kendinizi kafanızdan vurun. derhal!
125) bir eve/odaya vb. girdiğiniz zaman en azından bir kez olsun ışığı açmaya çalışın.
126) veya; bir eve/odaya vb. girdiğiniz zaman asla ve asla ışığı açmaya çalışmayın. baştan aşağı siyah giyin ve sessiz olun.
125) bir eve/odaya vb. girdiğiniz zaman en azından bir kez olsun ışığı açmaya çalışın.
126) veya; bir eve/odaya vb. girdiğiniz zaman asla ve asla ışığı açmaya çalışmayın. baştan aşağı siyah giyin ve sessiz olun.
127) mezuniyet balosu kraliçesinin mezarını ziyaret etmeyin, onu eskiden olduğu gibi hatırlamak daha iyidir.
128) çocukların başlarında kimse olmadan televizyon izlemelerine, eski kitapları okumalarına, bulmaca kutuları veya ouija tahtasıyla oynamalarına izin vermeyin.
129) eğer bill gates değilseniz, tamamen bilgisayar tarafından kontrol edilen bir eve taşınmayın.
130) bir bilgisayara kapıları kilitleyebilme yetkisini sakın vermeyin.
131) siyah giyen adamlardan kaçının.
132) sivri dişleri olan adamlardan da kaçının.
133) doğal olarak yüzü tüylerle kaplı birinden kaçınmanızda yarar var.
134) soluk yüzlü inleyen salınarak yürüyen insanları da listeye dahil edebilirsiniz.
135) büyük annenizin ağzı köpürüyorsa onu huzurevine göndermenin vakti gelmiştir.
136) eğer sağlam görünen kalın bir sopa veya iyi bir silah bulursanız kullandıktan sonra sakın bir kenara atmayın. daha sonra kesinlikle ihtiyacınız olacak
137) issız ve kırsal bölgelerdeki yollarda asla otostopçu almayın. özellikle’de teksas’ta.
138) canavar veya kötü adam sizi köşeye sıkıştırdığında ağlayıp yalvarmakla zaman kaybetmeyin. sözkonusu zamanı canavarla/kötü adamla dövüşmek için kullanın. ağlayıp sızlanmanın size bir faydası dokunmaz çünkü sizi köşeye sıkıştıran şey her ne olursa olsun hayatınıza kuruş değer vermiyordur.
139) bir vampiri asla akşam yemeğine davet etmeyin.
140) garip bir müziğin çalmaya başladığını duyduğunuz anda tabanları yağlayın.
141) telefonu açtığınızda karşı taraftan kesik kesik ve derin solumlara duyarsanız bunun erkek arkadaşınızın size oynadığı bir oyun olduğunu düşünmeyin. ve sakın “ailem şehir dışında, neden buraya gelmiyorsun” demeyin.
 

Üst