Küçük Bayan Takımımız İstanbul İkincisi Oldu

Bugün Gökçe'yle Ahmet Cömert'teki Galatasaray-İstanbul Üniversitesi küçük bayan maçına gittik.Takmımızın müthiş bir mücadelenin ardından maçı 51-50 kazanmayı başardı.

Öncelikle,iki kere fark 10 sayının üstüne çıkmasına rağmen,takım geri gelmeyi başardı,bu çok önemli bir nokta.Oyuncuları sürekli hareket halinde olmaları,boş adamı bulana kadar çevrilen toplar,müthiş paslar(birazdan değineceğim buna),gayretli savunma...İşte bu faktörler maçı bize getirdi.

Biraz da oyuncular üzerinden konuşmak lazım tabii.Takımın kadrosunu dolayısıyla oyuncuların adlarını bilmiyorum,bu yüzden sırt numaralarıyla yazmak zorundayım,herhangi bir şekilde öğrendiğim zaman mesajı düzelteceğim.Gökçe'yle dikkatimizi en çok 13 ve 6 numaralı oyuncularımız çekti.Bu oyuncularımız maça 2. çeyrekte dahil olduktan sonra,maçın gidişatı hemen değişti.

Nasıl değişti onu da anlatayım biraz.Maçın ilk çeyreğinde fark 10 küsür sayıya çıktı,sonra 9 farkla geride kapattık.O arada ben rakip takımın da güzel basketlerini alkışlıyorum falan,sonra bizim 13 numaranın Jason Kidd vari pasları başladı.Biri rastlantı olur,hadi ikisi diyelim;ama bunlar böyle devam edince biz de coşmaya yavaş yavaş taraftar kimliğimizi ortaya çıkarmaya başladık.(Bu arada maçı da İÜ benchinin arkasında,İÜlü oyuncuların yakınlarının 7-8 koltuk yanından izliyoruz.Doğal olarak gıvcık olmuşlardır bize düşünüyorum,maçın son bölümlerinde bbulduğumuz kritik basketler,yeeeeeeeeeeeeees diye böğüren,dişlerinin arasında gazete tribünde volta atan ben :p )Neyse,maç giderek heyecanlanıyor,pota arkasında maçlarını bekleyen genç bayan takım oyuncularımız takımdan desteklerini esirgemiyor,maç başlamadan önce şunları yaparsınız eze eze kazanırız diyen İÜ coachu önce aldığı molada talimatlarını verdikten sonra bakın kaybederiz demeye,sonra oyuncularına ilginç tepkiler vermeye,hakemden iki uyarı alıp,teknik faulün sınırlarında dolanmaya başlıyordu.Neyse son üç buçuk dakika falan bir üçlük attık skoru maçın başından beri ilk defa eşitledik,sonra öne geçtik,ancak son 1 dakikaya rakip 8 numaranın iki basketiyle 1 sayı geride girdik.Sonra bizim 13 numara faulü yaptırdı.Gökçe'yle 'atabilir mi yahu,baskı var çok ' falan diyoruz,ben 'ben burada heyecandan yerimde duramıyorum,hayatta atamazdım' falan derken bu kardeşimiz gayet net bir şekilde soktu ikisini de.Sonra da iyi savunmayla maçı aldık.

6 ve 13 numara dedim.6 numaralı oyuncumuz kritik dış şutlarıyla,penetreleriyle öne çıktı,13 numara ise üstün saha görüşü ve pas yeteneğiyle oyuna girer girmez göze çarptı.Gökçe'yle kime benzetelim diye düşünürken,ilk başta biraz düşük yüzdeyle oynayınca Kidd dedik,ancak maçın çok daha kritik anlarında şutunu da soktu,maçı getiren serbest atışları başarıyla kullandı,fast breakleri bazen çok güzel pas fakeleri ile kendisi bitirdi,bazen asist yaptı.Bir de son dakikada iki kişi arasında geçip atılan bir turnike var.ÜStelik fiziği de bir guard için oldukça iyi.

Bu maçı kaybetsek sahadan Galatasaray yenik ayrıldığı için değil,ortaya konulan güzel basketbolun,mücadelenin karşılığı alınamadığı için bir A takım maçında alınan mağlubiyeten çok daha fazla üzülecektim.Keşke şurada 7-8 kişi olsaydık da karşılıklı tezahürat yapabilseydik,oyuncuların sevinçlerine biz de ortak olabilseydik diye düşündüm.

İnsan karşılaştırma şansı bulunca daha iyi görebiliyor.Basketbol sadece taktikten,yapılan idmandan ibaret değil.Bizim takım belli ki çok iyi hazırlanmış;ama belli olan bir şey daha varsa bu hazırlığınk oyunculara bağırılıp çağırılarak,onları rencide ederek değil,çok daha doğru bir şekilde yapılmış olduğu.Rakipten de olsa 13-14 yaşındaki birinin ağlaya ağlaya oyundan çıktığını görmek hiç hoş değil.Altyapıda da Galatasaray'a yakışır coachlara sahip olmamız bence çok büyük bir şans bizim için.Bugün gördüğümüz bazı şeyler bizi fazlasıyla üzdü çünkü.

Re: Galatasaray 51-50 İÜSK (Tebrikler Aslan Yürekliler) KBN

Emre Sarp yazmış herşeyi ama maç sonu delice sevinmeleri yok mu bitirdi beni.İşte Galatasaray ruhu dedim.Artık böyle maçlara gideceğim zevkli oluyor vallahi.

Tabi gidecem ama yol paaları Sarpp'tan olacak :)

13 numarada gelecek var vallahi.Süperdi.İnanılmaz paslar attı.Işıl ablas gibiydi yani anlayacağınız.Herşeyi yaptı.

Bravo kızlar.

Gökce Başaran' Alıntı:
Emre Sarp yazmış herşeyi ama maç sonu delice sevinmeleri yok mu bitirdi beni.İşte Galatasaray ruhu dedim.Artık böyle maçlara gideceğim zevkli oluyor vallahi.

13 numarada gelecek var vallahi.Süperdi.İnanılmaz paslar attı.Işıl ablas gibiydi yani anlayacağınız.Herşeyi yaptı.

Bravo kızlar.

Ben bir maça gidelim diyorsam boşa demem,anlamış oldun işte. :p

Eee,bir dahaki altyapı maçı maceramızda nereden yemek ısmarlıyorsun bana? :)

Emre Sarp Kocaoğlu' Alıntı:
[quote="Gökce Başaran":12tdvfpg]Emre Sarp yazmış herşeyi ama maç sonu delice sevinmeleri yok mu bitirdi beni.İşte Galatasaray ruhu dedim.Artık böyle maçlara gideceğim zevkli oluyor vallahi.

Bravo kızlar.

Ben bir maça gidelim diyorsam boşa demem,anlamış oldun işte. :p

Eee,bir dahaki altyapı maçı maceramızda nereden yemek ısmarlıyorsun bana? :)[/quote:12tdvfpg]
4. Levent Mcdonalds oley. :) Valla gelin kardeşler beraber gidelim bu maçlara çok çok zevkli oluyor.

Baya bi ballandıra ballandıra anlattınız dediğiniz kadar varmı acaba ;) Kısmet olursa birgün bizde geliriz.Kardeşlerimi tebrik ediyorum bu arada.

Geçenlerde bizim maçımızdan sonra Ahmet Cömert'te, alt yapı takımımızın maçı vardı. Gayette eğlenceli, hırslı bir oyundu.. Fakat salondan tekrar takım olarak döndüğümüz için pek fazla izleyemedim.

Küçük Bayanlar ve Yıldız Bayanlar takımlarımız gerçekten iyi oyunculara vede oyun mantalitesine sahipler..Maçtan kolay kolay kopmayan bir takım oyunu oynuyorlar :)

Re: Galatasaray 45-35 Fenerbahçe(Tebrikler Aslan Yürekliler) KBN

Bugün oynanan maçta takımımız Fenerbahçe'yi 45-35 mağlup etmiş.Maça gidemedim maalesef.Önümüzde kaybetme ihtimalimiz olan tek maç Üniverste maçı gibi görünüyor.O maça gitmeye çalışacağım. Maç büyük ihtimalle İstanbul şampiyonunu belirleyecek;ancak kaybetsek bile Üniversite Fenerbahçe'ye yenilirse önlerinde tamamlayacağız.

Herkese merhaba,
Galatasaray'ın KBN alt yapısının %90 'nını oluşturan Şehit Öğretmenler İ.Ö. Okulu yıldız kızlar basketbol
takımı Türkiye şampiyonu olmuştur.Beklentimiz kulüpler seviyesindede bu başarıyı göstermeleridir.

Sizlere KBN takımının forma numaraları ve adlarını vermek istiyorum;
4-Gizem Uca
5-Nurdan Çakır
6-Sinem Kafalı
7-Merve Meral
8-Rukiye Yücel
9-Dilara Ünlü
10-Ece Yurdakul
11-Nurcan Başaran
12-Gizem Kumandanoğlu
13-Merve Alkış
14-Pınar Karaçayır
15-Işıl Geçkin

Bu isimleri ileride güzel yerlerde görmeği isterim.

Şafak Kumandanoğlu' Alıntı:
Herkese merhaba,
Galatasaray'ın KBN alt yapısının %90 'nını oluşturan Şehit Öğretmenler İ.Ö. Okulu yıldız kızlar basketbol
takımı Türkiye şampiyonu olmuştur.Beklentimiz kulüpler seviyesindede bu başarıyı göstermeleridir.

Sizlere KBN takımının forma numaraları ve adlarını vermek istiyorum;
4-Gizem Uca
5-Nurdan Çakır
6-Sinem Kafalı
7-Merve Meral
8-Rukiye Yücel
9-Dilara Ünlü
10-Ece Yurdakul
11-Nurcan Başaran
12-Gizem Kumandanoğlu
13-Merve Alkış
14-Pınar Karaçayır
15-Işıl Geçkin

Bu isimleri ileride güzel yerlerde görmeği isterim.

Çok teşekkürler.Aslında benim buraya yazmam gerekirdi,şampiyon olduklarını biliyordum,ama tembellik yaptım.O yüzden de özür dilerim.

Sabırsızlıkla İstanbul Üniversitesi maçını bekliyorum.Sırada kulüplerde İstanbul birinciliği ve Türkiye Şampiyonası var.

İStanbul Üniversitesi maçı 12 Nisan Cumartesi günü saat 13'de Bayrampaşa'da oynanacak.

Re: Küçük Bayan Takım

Üniversite maçı çok çekişmeli geçti;ancak 60-48 kaybettik.Bu yaş seviyesinde morallerin normalden çok daha çabuk bozulmasına rağmen son 3-4 dakika içinde 12 sayıdan farkı beşe indiren takımımıza mücadelelerinden ve oyunu bırakmamalarından dolayı tebrik ederim.

Cumartesi Üniversite 43-38 Fenerbahçe'yi yenince ikili averajda önümüzde oldukları için birinciliği garantilemişti,biz de son maçımızda dün mağlup olmuşuz.Böylece sezonu İstanbul ikincisi olarak tamamladık.Göze hoş gelen bir basketbol oynayarak bu dereceyi elde eden takımımız da tebrikleri ve teşekkürleri hak ediyor.

Türkiye Şampiyonası 29 Nisan'da başlayacak ve Mersin'de yapılacak.Geçen sene federasyon tarafından canlı yayın yapılmıştı.Ayrıca altyapıbasket de o zamana kadar açılırsa oradan da takip edebiliriz.Tüm takımlara başarılar.

Yavru Aslanları tebrik ediyorum..
Rakipleri onlardan fizik olarak üstün olmasına rağmen çok iyi mücadele ediyorlar..

Tekrardan tebrikler..