Kuralar belli oldu

2 tane ters gelen ekolün takımıyla eşleştik.

Litvanya ve Yugoslav ekolünün temsilcileri,Buducnost geçen yıl UlebCub da grubunu 2.bitirmiş.

Resmi sitesi : http://www.kkbuducnost.cg.yu/eng/index.phtml

Şu belirsizlik içinde kesin yorumlar yapmak zor ama gruplar belli olduktan sonra önümüzü görebiliriz ona göre daha sağlıklı yorumlar yapabiliriz.

Ama 2.turda bence dişli bir takımla eşleştik bakalım kuracağımız kadrodan sonra daha farklı yorumlar yapacağımız kesin ama bir ekolün temsilcileri olduğu ve çetin ceviz bir rakip ile oynayacağımız garanti.

Aslında takımları değerlendirmek de yanlış çünkü daha kendi takımımızı değerlendirecek durumda değiliz. Takım kurulmadan yorum yapmak zor ama ekollerden yola çıkarsak kolay olmayacak.

Bu rakip hakkında pek bir şey bilmiyorum ama Yugoslavya ekolünden geliyorlar ve Yugoslavya ekolüne ne kadar zorlandığımız milli maçlardan vs vs hepimiz bilir.Ben hafife almayalım derim çünkü bu maçı çok ciddiye alacaklardır.Yenebilir miyiz,bilemiycem.Çünkü kadromuz şekillenmedi.Ama kadromuz şekkillendikten sonra net bir tahmin yapabileceğimize inanıyorum.

GRUPLAR;
A GRUBU: Chorale Roanne, Zadar, Maroussi, Cholet-Riga/Bilbao
B GRUBU: Dinamo Moskova, Lukoil, LMT Riga, U.Kazan-Slupsk/Hapoel
C GRUBU: BEŞİKTAŞ, Khimki, Orlandina, Oostende-Triumph/Le Havre
D GRUBU: Aris, TELEKOM, Bnei Hasharon, Bonn-Panellinios/Kyiv
E GRUBU: L.Rytas, Asvel, Azovmash, Benetton Treviso-Freibourg/Gran Canaria
F GRUBU: Brose Baskets, Turow, Charleroi, Tartu-Gnunden/Kızılyıldız
G GRUBU: Pamesa Valencia, A.Dragons, Fortitudo, FMP-Amsterdam/Ural Great
H GRUBU: Girona, Hemofarm, Nymburk, GALATASARAY-Siauliai/Buducnost

Eğer Siauliai takımını geçersek Buducnost ile oynayacağız. Ardından da tanıdık Girona ve Hemofarm ile beraber Çek Nymburk takımı ile oynayacağız.
Girona geçen seneden kadrosundan Marc Gasol ve McDonald'ı kaybetti. Ayrıca Hemofarm'dan Rawle Marshal'ı alsak fena olmaz. Hem rakipten oyuncu eksiltir hem de önemli bir oyuncu kazanırız...

H GRUBU: Girona, Hemofarm, Nymburk, G.SARAY-Siauliai/Buducnost

Bence grup çok çetin,Çek takımı da var bu yıl ve ilk 2 çıkıyor.Gerçi geçen yıl Hemofarm'ı 2 maçta da yenmiştik ama bu yıl yeniden neden olmasın ?

Ama eşleştiğimiz takımlarda eleyebilirsek ve gruplardan çıkarsak müthiş bir iş başarmış oluruz.

Beşiktaş maçlara çıkmasın daha iyi :)

Elemeler olmasa en kek kurayı biz çektik derdim ama elemeler kasacak bizi. Girona güç kaybetti ama transferi var mı bilmiyorum. Hemofarm'ı izledik başa baş olur yine. Çekleri de bilmiyorum.

Tam emin olmamakla beraber ilk tur maçları 14 ve 21 Ekim'de...
İkinci tur maçları ise 28 Ekim ve 4 Kasım'da...
Grup maçları ise 25 Kasım'da başlıyor...
Top 16; 27 Ocak 10 Mart arası...
F8 ise 9-12 Nisan arası...(Zor da olsa 12 Nisan'da kupayı kaldırmak dileğiyle... :) )

Uğur YILMAZ' Alıntı:
Tam emin olmamakla beraber ilk tur maçları 14 ve 21 Ekim'de...
İkinci tur maçları ise 28 Ekim ve 4 Kasım'da...
Grup maçları ise 25 Kasım'da başlıyor...
Top 16; 27 Ocak 10 Mart arası...
F8 ise 9-12 Nisan arası...(Zor da olsa 12 Nisan'da kupayı kaldırmak dileğiyle... :) )
Bu gidişle F8 çok zor.

Siauliai ve buducnost tehlikeli takımlar. Takım bi oluşturulursa yorum yapılabilir. yenilmiyecek takım değiller , geçen sene olsa rahat elerdik.
buducnost hemofarmdan daha iyi bir takım değil bence.
gruplara kalırsak en kolay grup olacak bizimki.

g grubunu ölüm grubu ilan ediyorum: rytas, azovmash, asvel alttan canaria veya benetton.
bjk nında işi zor, seribaşılar ama hiç faydası olmamış: bjk, khimki, orlandina ve alttan triumph

Bu arada Euroleauge kuralarıda belli oldu merak eden arkadaşlar için;

Euroleague'de rakipler belli oldu
Euroleague'de 2008-09 sezonu kura çekimi yapıldı ve temsilcilerimiz Fenerbahçe Ülker ile Efes Pilsen'in rakipleri belli oldu.

NTVSPOR ve Ajanslar
Güncelleme: 16:46 TSİ 8 Temmuz 2008 Salı

Euroleague'de 2008-09 sezonu kura çekimi Almanya'nın Berlin şehrinde yapıldı.

Temsilcilerimizden Fenerbahçe Ülker, C Grubu'nda TAU Ceramica, Lottomatica Roma, Olimpija, Joventut Badalona ve Alba Berlin ile mücadele edecek.

D Grubu'nda yer alan Efes Pilsen'in rakipleri ise, CSKA Moskova, Partizan, Real Madrid, AJ Milano ve Panionios oldu.

Kura çekimi sonucunda A Grubu'nda Maccabi Tel Aviv, Olympiacos, Unicaja Malaga, Cibona Zagreb, Le Mans ve Avellino yer aldı.

B Grubu ise Montepaschi Siena, Barcelona, Panathinaikos, Zalgiris, Prokom ve Nancy'den oluştu.

ATAMAN: DÖRTLÜ FİNALİ İSTİYORUZ
Efes Pilsen Antrenörü Ergin Ataman, kuradan memnun olduğunu ve hedeflerinin gelebilecekleri en üst seviyelere gelebilmek olduğunu söyledi.

Grupta rakipleri kim olursa olsun her zaman zirveyi hedeflediklerini ifade eden Ataman, ''Dörtlü Final'e yükselmeyi istiyoruz. Bunun için de gerekli çalışmaları yapmalıyız. Her turu aşama aşama olarak düşünüyoruz. Öncelikli hedefimiz ilk turu ilk iki sırada bitirmektir ki bunu başaracağımıza inanıyorum. Daha sonra bu avantajımızı Top 16 turuna taşımak ve oradan da çeyrek finale yükselmeyi hedefliyoruz. Efes Pilsen ruhunu sahaya yansıtıp hedeflerimizi başarmak için çok çalışacağız'' diye konuştu.

ÖZERHUN: ZİRVE İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ
Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun da, alacakları iyi sonuçlarla grubu üst sıralarda tamamlayarak turu geçmeyi istediklerini söyledi. Özerhun, ULEB Avrupa Ligi'nde son şampiyon CSKA Moskova ve güçlü Real Madrid ile aynı grupta yer aldıklarını belirterek, ''Grubun zirvesi için CSKA Moskova ve Real Madrid ile mücadele edeceğimizi düşünüyorum'' dedi.

KARAKAŞ: İLK HEDEF GRUPTAN ÇIKMAK

Fenerbahçe Ülker Şube Direktörü Nedim Karakaş ise, kura ile ilgili yaptığı açıklamada, ne kolay ne de hedeflerini engelleyecek güçte bir gruba düştüklerini belirterek, ''Her takımın birbirini yenebileceği bir grup olarak görüyorum. Gruptaki her takımı yenmek için oynayacağız. Amacımız bu gruptan mutlaka çıkmak. Ondan sonra da en az geçen seneki başarıyı yakalamak'' diye konuştu.

Hatırlatmakta fayda var Buducnost geçen yılın Karadağ şampiyonu olmuş.Ve gelebilecek en ters takımlardan birisi geldi.

Bu arada Resmi Sitemizden kura ile ilgili en ufak bir bilgi yok!!!

Yazıklar Olsun beeeeeee!!!

Bu kafadaki insanlar oldukça ne insanın yazası geliyor ne de basketbol konuşması,ayıp be ayıp!!