Ligdeki Durumumuz ve Rakiplerimiz

Arkadaşlar burada düşmemek için veya olası play-off şansı için matematiksel ve mantıksal hesaplarımızı, düşüncelerimizi belirtelim. Kerem Seçer'den izin aldım konuyu açmak için.

Re: Nasıl Ligde Kalırız/Play-Off Oynarız?

Şimdiden bir şey söylemek doğru değil.Tahkimin vereceği kararla bir yorum yapabiliriz.

tahkim cezayı onarsa zaten küme düştük kalmamız bence imkansız ama 5puan geri verilirse dahi sevinmeden bir yabancı oyuncu şart ancak öyle ligde kalırız play offları düşünemiyorum bile .

Bazı maçlar hedef maç niteliğinde. Bunlardan biri de haftaya oynayacağımız Mersin maçı. Mersin rakiplerimizden biri.

Ama Kepez düzelemezse zaten düşmeyiz.

Daçka ile zaten 7 puan fark kaldı cezada bir değişiklik olmasa dahi bir şekilde onların üzerinde bitiririz ligi.Kepez 5 maçtır yeniliyor mali krize çözüm bulamazlarsa zaten onlarında üzerinde bitiririz ligi ayrıca Antalya Büyükşehir'in de mali açıdan zor durumda olduğu söyleniyor.

Bu arada ben ceza da bir indirim olacakca bunun puan silinmesinde değil hükmen malubiyet sayısında olacaığını düşünüyorum. Levent Bıçakçı'nın açıklamarında da beklentisi bu yönde idi yanlış hatırlamıyorsam.

Bu arada başlıklar karışmasın diye ufak bir uyarıda bulunayım.

Bu başlıkta tahkimin kararı yerine maç maratonumuzu ve kritik maçlarımızı falan tartışalım.

Tahkim'in kararı ile ilgili diğer başlık kullanılsın.

İkili tartışmaya yönelik mesajları temizledim.

Forum yönetiminin verdiği kararları sorgulamamanızı rica ediyorum.

Konu başlığında nasıl play-off oynarız denmiş

Benim cevabım tahkim cezamızı önemli ölçüde indirmezse pratik olarak imkansız

Konu başlığında sorulan soru açık benim cevabım da direk soruya yönelik.

Kerem SEÇER' Alıntı:
Kutay Bey bir sorununuz varsa Duyurular-Eleştiriler-Öneriler bölümünden yazabilirsiniz.

Bu forumda konuların düzeni ve güvenliğini sağlamak benim işim sizin değil. Eğer bir şikayetiniz varsa dediğim yere yazarsınız.

Size cevabım gerek üstteki mesajda gerekse üstteki paragrafta yazılıdır. Anlamış olmanızı umuyorum. İnşallah tekrar verecek cevabınız yok gibi bir düşüncede olmazsınız.

Yalnız Kerem bey farkında mısının şimdiye kadar konuya yazan herkes okuduğunu anlayan insanlar olduğu için hep tahkim kararına atıfta bulunmuş. BU durumumda demek ki konu başlığından anlaşılan bu. Herkes niyet okuyucusu olmayabilir konu ilerledikçe sizin başlıkta yazılandan farklı olarak bu konu için konuşulmasını istedikleriniz dair açıklamanız ilk sayfada kalabilir bu durumda insanlar hala tahkim kararından bahsedebilir.

Sorunu çözmek adına başlığı kendi kafanızdakine uygun bir hale getirmeniz pratik olabilir .

Yaşanan ikili tartışmaya 3. kişi olarak müdahil olup, bazı iletileri sildim ya da düzenledim.

Lütfen konuya kaldığı yerden devam edelim.

puanlari silseler bile bi kere bu takim duser bu bir! iki kepezin kefeni yirtmasi durumunda alttan gelen takimlardan biriyle birlesiriz olmadi seneye 18 takimla oynanir lig zaten dusunuluyordu bence bu sene cok ideal olur 18 e cikmasi :) Turgay sever bizi dovsede sovsede bulur bi yolunu acikcasi bu sene parkede ligde kalamayiz bosuna debelenmeyelim ama masada her turlu kaliriz zaten Kenya ile Kosta Rika arasinda bir memleket seffaflikda!

Eser Atalay' Alıntı:
puanlari silseler bile bi kere bu takim duser bu bir! iki kepezin kefeni yirtmasi durumunda alttan gelen takimlardan biriyle birlesiriz olmadi seneye 18 takimla oynanir lig zaten dusunuluyordu bence bu sene cok ideal olur 18 e cikmasi :) Turgay sever bizi dovsede sovsede bulur bi yolunu acikcasi bu sene parkede ligde kalamayiz bosuna debelenmeyelim ama masada her turlu kaliriz zaten Kenya ile Kosta Rika arasinda bir memleket seffaflikda!

Eser felaket tellaliği yapmasana :)
Önce biz inanalım ki teknik heyet ve oyuncular da bu inanı görüp daha fazla hırslansınlar ...

Play Off' u geçtim de; matematiksel olarak ligde kalmak için bugünden sonra en az kaç galibiyete ihtiyacımız var, hiç hesap kitap yaptınız mı?

Kepez'e göre değerlendirirsek;

Geri kalan 20 maçta; (İkili averajı hesaba katmıyorum, şu andaki duruma göre hesap ediyorum)

Kepez 0 galibiyet 20 mağlubiyet 33 puan
Galatasaray 11 galibiyet 9 mağlubiyet 34 puan

Kepez 1 galibiyet 19 galibiyet 34 puan
Galatasaray 12 galibiyet 8 malubiyet 35 puan

Kepez 2 galibiyet 18 mağlubiyet 35 puan
Galatasaray 13 galibiyet 7 mağlubiyet 36 puan

Kepez 3 galibiyet 17 mağlubiyet 36 puan
Galatasaray 14 galibiyet 6 mağlubiyet 37 puan

Kepez 4 galibiyet 16 mağlubiyet 37 puan
Galatasaray 15 galibiyet 5 mağlubiyet

Kepez 5 galibiyet 15 mağlubiyet 38 puan
Galatasaray 16 galibiyet 4 mağlubiyet 39 puan

.
.
.
.

Arda EZER' Alıntı:
[quote="Eser Atalay":259ci53j]puanlari silseler bile bi kere bu takim duser bu bir! iki kepezin kefeni yirtmasi durumunda alttan gelen takimlardan biriyle birlesiriz olmadi seneye 18 takimla oynanir lig zaten dusunuluyordu bence bu sene cok ideal olur 18 e cikmasi :) Turgay sever bizi dovsede sovsede bulur bi yolunu acikcasi bu sene parkede ligde kalamayiz bosuna debelenmeyelim ama masada her turlu kaliriz zaten Kenya ile Kosta Rika arasinda bir memleket seffaflikda!

Eser felaket tellaliği yapmasana :)
Önce biz inanalım ki teknik heyet ve oyuncular da bu inanı görüp daha fazla hırslansınlar ...

Play Off' u geçtim de; matematiksel olarak ligde kalmak için bugünden sonra en az kaç galibiyete ihtiyacımız var, hiç hesap kitap yaptınız mı?[/quote:259ci53j]

Arda Abi kesin bir sayı veremeyiz tabiki,şuan 10 galibiyet eksiğimiz var Kepez'den.Ama Kepez'in hep aynı formda gideceğini varsayarsak 16 galibiyete ihtiyacımız var 20 maçta.

Daçka' yı direk düştü diye mi kabul ediyoruz ki?
Ayrıca; Kepez' in 3 galibiyetinden biri zaten bize karşı hükmen olan. Bu durumda 10 maçta 2 galibiyet almış gibi görebiliriz şu anki durumu ve istatistiktiği buna göre yapabiliriz. Ancak yenildikleri maçlara da baktım da genelde çok az farklarla kaybedilen karşılaşmalar var. Yani Kepez' i biraz fazla küçümsüyoruz sanki...

Kendi işimize bakarsak ;
Zor maçlarımızı düşündüğümüzde :
Efes + Fener + (Telekom x 2) + Banvit + (Besiktas x 2)
şeklinde göze çarpıyor.

Bu maçlardan en az 4 ünü kaybedeceğimiz kesin diye düşünüyorum. deplasmanda Fenerbahce+Besiktas+Telekom , kendi sahamızda ise Efes Pilsen maçı için fazla hayalci olmamak gerek diyebilirim. Bunlara ilveten kendi sahamızda Telekom+Banvit+Besiktas karşılaşmalarını da kaybetmemiz çok daha fazla sürpriz olmaz.

Sonucta kalan 20 maçtan 7 sini kaybetmemiz demek totalde 16 galibiyetle normal sezonu kapatmamız sonucunu getirir ki; Kepez ve Daçka' nın sezonu 9 galibiyetle kapatmamaları için dua edeceğimiz anlamına da gelir. Pek tabi bu zor maçlar dışında da sürprizlerin olmayacağını da kimse iddia edemez. (Bakınız: İstanbul' daki Tofas macı. Ki bu macın Bursa' da da rovansı olacak)

Zor maçlardan çıkaracağımız extra galibiyetler bizi ligde tutacak gibi görünüyor.

1 EFES PİLSEN 23
2 BEŞİKTAŞ COLA TURKA 22
3 BANDIRMA BANVİT 22
4 FENERBAHÇE ÜLKER 21
5 TÜRK TELEKOM 20
6 ERDEMİR 20
7 PINAR KARŞIYAKA 20
8 BORNOVA BELEDİYE 19
9 ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BLD. 19
10 TOFAŞ 19
11 ALİAĞA PETKİM 17
12 OYAK RENAULT 17
13 MERSİN BÜYÜKŞEHİR BLD. 16
14 KEPEZ BELEDİYE 15
15 DARÜŞŞAFAKA COOPER TIRES 14
16 GALATASARAY CAFE CROWN 9

(Fülker,Efes,Aliağa ve Kepez'in maç eksiği var şu an bu tabloda.)

Önümüzdeki 17 maçın 13ünü alsak buradan 30. Tahkimdende 5 puan kararı çıksa 35. 35+9=44 Ligde kalmaya yeterde play-off a yetermi?

Geçen sene tam 44 puanla play-off a girdi Daçka.

Samet Semiz' Alıntı:
1 EFES PİLSEN 23
2 BEŞİKTAŞ COLA TURKA 22
3 BANDIRMA BANVİT 22
4 FENERBAHÇE ÜLKER 21
5 TÜRK TELEKOM 20
6 ERDEMİR 20
7 PINAR KARŞIYAKA 20
8 BORNOVA BELEDİYE 19
9 ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BLD. 19
10 TOFAŞ 19
11 ALİAĞA PETKİM 17
12 OYAK RENAULT 17
13 MERSİN BÜYÜKŞEHİR BLD. 16
14 KEPEZ BELEDİYE 15
15 DARÜŞŞAFAKA COOPER TIRES 14
16 GALATASARAY CAFE CROWN 9

(Fülker,Efes,Aliağa ve Kepez'in maç eksiği var şu an bu tabloda.)

Önümüzdeki 17 maçın 13ünü alsak buradan 30. Tahkimdende 5 puan kararı çıksa 35. 35+9=44 Ligde kalmaya yeterde play-off a yetermi?

Geçen sene tam 44 puanla play-off a girdi Daçka.
min 13 max 15 galibiyet ile girilir play off potasına

Bu dakikadan sonra bıçak sırtı gideceğiz.Karşımızda 5 tane alacağımız maç var.Bu maçları alırsak 6. ve ya 7. oluruz ki buda rakiplerimizi oldukça tedirgin eder.Herşey bu 5 maçtan geçer[Aliağa,Oyak Renault,Kepez,Erdemir,Banvit].

Bu 5 maçı kayıpsız geçtikten sonra 2 dev maç var ama öncelikle bu 5 maçı 5-5'le geçmeliyiz.Desteğe devam...