Ligdeki Durumumuz ve Rakiplerimiz

iyi günler arkadaşlar,

foruma ilk yazım olacak bu! Ben takımımızn bu sene ne olursa olsun ilk sekize kalacağını düşünüyorum. Sonrasını bilemeyiz tabi.
saygılar..

Ligde 15. sıradayız üstümüzde ki Mersin ve Kepez'i eninde sonunda üstüne çıkacağız benim için önenli olan 6.Erdemir, 7.P.Karşıyaka, 8.Bornovanın ne yaptığı bu takımların kaybetmesi bizim için avantaj bu takımlar kaybettikçe playofflara girişimiz daha kolay olur.

Ligte 19 puanımız var Fenerbahçe maçına kadar oynayacağımız Kepez, Erdemir ve Banvit maçlarını kazanırsak playoofflara girme şansımız artar Fenerbahçe ve Efes maçlarından bir galibiyet çıkarsak bizim için mükemmel olur.

Arkadaşlar kendimce bir hesap yaptım. Son kurallarda ikili averajda ne dikkate alınıyor bilmiyorum açıkçası. Eski sistem geçerliyse sorun yok. Fakat değiştiyse bilen kardeşlerimiz varsa daha sonra konuya açıklık getirirse sevinirim.

Şimdi ben aramızdaki maçlardaki sayı farkına göre ve oynamadığımız maçlardaki bütün rakiplerimize ikili averajda üstünlük kurduğumuzu varsayarak;

En kötü ihtimalle 10 G 4 M alırsak = 43P

Kepez 9 G 5 M = 43P

Mersin 9 G 5 M = 43P

Oyak 7 G 7 M = 42P

Tofaş 7 G 7 M = 43P

Aliağa 6 G 8 M = 43P

Antalya 6 G 8 M = 43P

Bornova 5 G 9 M = 43P

Karşıyaka 5 G 9 M = 43P

Erdemir i geçme ihtimalimiz bu şartlar altında çok zor gözüküyor.

Şimdi sonuç itibariyle bizim burada 10 galibiyetin üstünde alacağımız ekstra 1 galibiyet büyük avantaj sağlayacak.

Diğer takımları sürekli seyretmediğim için seyreden arkadaşlardan ricam buradaki rakamları aşamayacak olan veya aşacak olan takımlarla ilgili bilgi vermeleridir.

Benim az da olsa bilgime istinaden şahsi fikrim burada kaybettiğimiz Bornova maçının ne kadar önemli bir maç olduğu listedeki takımlar içinde bizim için en büyük problem teşkil edecek takımların Bornova ve P.Karşıyaka olduğu kanısındayım.

herkese selamlar. Yeni üye oldum ve ilk kez yazıyorum.

Galatasaray (19 puan)

Kepez +
Erdemir(d) (+-)
Banvit +
Fülker(d) -
Efes -
Ksk +
Tofaş(d) +
Daçka +
Ant.bb(d) +
Mersin +

37 puanla son 4 haftaya gireriz ve telekom-bjk-aliağa-bornova maçlarında alınacak 7 puan bizi play-offa sokar

bu takım cok rahat play offa kalacaktır.Turk oyunculardan bıraz daha katkı takım için daha iyi olur.

Erdal Avcı' Alıntı:
Eğer Play-off'da Beşiktaş ve Türk Telekom'la eşleşemezsek bir nevi duvara toslarız.
Ben eğer play offa kalırsak birde efesle eşleşmezsek inanın bana önümüzde kimse duramaz diyorum o gazla gidersek süper olur ama play off bence nedense uzak :(

Haftaya oynayacagimiz deplasmandaki Erdemir maci kilit mac, o maci alirsak takim cok rahatlar, kendi tahminim eger 8. olup Efes ile eslesmezsek, kim cikarsa ciksin fark etmez. Benim gonlumde besiktas ile play off oynamak yatiyor
bu takim inanirsa (Efes ve FB Ulker haric) mac kaybetmez.

Bornona yenildi böylece 8. ile puan farkımız 4'e düştü.Yarın Fener İstanbulda Erdemir'i yenerse 6. ile fark 5'e düşücek.

Önümüzde 13 hafta daha var yalnız takımdan dengeler pamuk ipliğine bağlı Mike,JAsa,Rado üçlüsünden biri sakatlanırsa bir anda çok şey kaybederbiliriz.
Son yabancı hakkımızıda kullanmamaız iyi olur oyuncu almak için oyuncu almamak lazım am bir yerlerde bütçemize de uygun fayda verecek oyuncu vardır elbet :)

Aslında bunlar çok önemli değil çünkü Kepez bizim rakibimiz sayılmaz. Ancak, şu anda bir aksilik olmazsa hem Kepez'in hem de Mersin'in üstüne çıktık çünkü Mersin, Telekom karşısında 20 sayı geride ve 3 takımın da puanı 21 olduğu için üçlü averaj devreye girecek. Üçlü averajda Kepez'le bizim puanımız 4, Mersin'in 3, averajlarsa Kepez'in -7 bizim -4. Yani Mersin bugün Telekom'a yenilirse 13.lüğe yükseliyoruz. Bu da en azından iyi bir motivasyon olur.

Bornova'nın yenilmesi Playoff'u bize biraz daha yaklaştırmış oldu.

Kutay Çamcı' Alıntı:
Bornona yenildi böylece 8. ile puan farkımız 4'e düştü.Yarın Fener İstanbulda Erdemir'i yenerse 6. ile fark 5'e düşücek.

Önümüzde 13 hafta daha var yalnız takımdan dengeler pamuk ipliğine bağlı Mike,JAsa,Rado üçlüsünden biri sakatlanırsa bir anda çok şey kaybederbiliriz.
Son yabancı hakkımızıda kullanmamaız iyi olur oyuncu almak için oyuncu almamak lazım am bir yerlerde bütçemize de uygun fayda verecek oyuncu vardır elbet :)
Vardır tabi olmaz olur mu?Bir Cedric Simmons transferiyle pota altında hiçbir sorun kalmaz.

Kurtuluş Yazıcı' Alıntı:
Aslında bunlar çok önemli değil çünkü Kepez bizim rakibimiz sayılmaz. Ancak, şu anda bir aksilik olmazsa hem Kepez'in hem de Mersin'in üstüne çıktık çünkü Mersin, Telekom karşısında 20 sayı geride ve 3 takımın da puanı 21 olduğu için üçlü averaj devreye girecek. Üçlü averajda Kepez'le bizim puanımız 4, Mersin'in 3, averajlarsa Kepez'in -7 bizim -4. Yani Mersin bugün Telekom'a yenilirse 13.lüğe yükseliyoruz. Bu da en azından iyi bir motivasyon olur.

Mersin kaybetti 3'lü averaja göre 13. yükseliyoruz. Bornova'nın kaybetmesi güzeloldu, Fenerbahçe'de Erdemir'i yenerse haftaya bizde Erdemir'den galibiyet çıkarırsak playofflara eminadımlarla gireriz.

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
[quote="Kurtuluş Yazıcı":1hdwpvmi]Aslında bunlar çok önemli değil çünkü Kepez bizim rakibimiz sayılmaz. Ancak, şu anda bir aksilik olmazsa hem Kepez'in hem de Mersin'in üstüne çıktık çünkü Mersin, Telekom karşısında 20 sayı geride ve 3 takımın da puanı 21 olduğu için üçlü averaj devreye girecek. Üçlü averajda Kepez'le bizim puanımız 4, Mersin'in 3, averajlarsa Kepez'in -7 bizim -4. Yani Mersin bugün Telekom'a yenilirse 13.lüğe yükseliyoruz. Bu da en azından iyi bir motivasyon olur.

Mersin kaybetti 3'lü averaja göre 13. yükseliyoruz. Bornova'nın kaybetmesi güzeloldu, Fenerbahçe'de Erdemir'i yenerse haftaya bizde Erdemir'den galibiyet çıkarırsak playofflara eminadımlarla gireriz.[/quote:1hdwpvmi]

Bu arada Federasyonun sitesi Kepez'den aldığımız hükmen yenilgiye üçlü averajda puan vermiş. Bu yüzden üçlü averajda puan farkıyla 13.sıraya yükselmişiz. Vermeselerdi de averajla yükselecektik.

Cezanın şokuyla tabi ki tüm maçlarımızı kazanmamızı beklemek fazla iyimserlik olurdu ama Tofaş maçına ileride yanacağız sanırım.

erdemir maçımız çok çok önemli.....

önümüzde ki 4 maç kaderimizi belirleyecek....

erdemir(D)-banvit-ülker(D)-efes

bu maçlar kayıpsız geçilirse çok büyük ihtimal play-off tayız..

Eren Bekdemir' Alıntı:
erdemir maçımız çok çok önemli.....

önümüzde ki 4 maç kaderimizi belirleyecek....

erdemir(D)-banvit-ülker(D)-efes

bu maçlar kayıpsız geçilirse çok büyük ihtimal play-off tayız..

bu 4 maçtan 3ünü alsak bile bence yüzde 90 play-offtayız