Ligdeki Durumumuz ve Rakiplerimiz

Haftaya Tofaş-Efes maçı var. Efes alır büyük ihtimal.
Aliağa içeride Kepez'le oynuyor. Kepez için ölüm kalım maçı. Kepez buradan galibiyet çıkarırsa çok iyi olacak ve bizde kazanırsak 11.liğe yükseliyoruz.
Bornova-Oyak maçıda var Oyak galibiyeti olursa makas iyice daralacak.
Bence biz maçı alırsak 8.lik için en ciddi 2 adaydan biri haline geleceğiz. Kaybedersekde hala düşme şansı olan bir takım halini alacağız. Kısacası yine çok önemli bir maç, yine galibiyet gerek.

Biz maçları kazamaya devam ettikçe bence problem olmayacak Play-off şansımızın kesinlikle olduğuna inanıyorum. Tabi önümüzdekini kazanmaya devam ettikçe.

7.sıradaki Erdemir,8.sıradaki Bornova ve 9.sıradaki Antalya ile 3 puan,10.sıradaki Tofaş ile 2 puan ve 11.sıradaki Aliağa ile 1 puan fark var.

7.sıradaki Erdemir'in Beşiktaş ve Bornova deplasmanı(her sonuç lehimize) ve Efes maçı var.Tüm maçlarımızı kazanırsak Erdemir'i yakalarız ama ikili averajda üstümüzdeler,onları geçemeyeceğiz gibi.

Son hafta 8.sıradaki Bornova?yla evimizde oynayacağız.Onun dışında Bornova?nın Banvit,fener gibi güçlü takımlarla Kepez,Oyak gibi düşmemeye oynayan takımlarla maçları var.Bornova?yı lig sonunda ikili averaj ile geçeceğimizi düşünüyorum bu yüzden.

9.sıradaki Antalya'nın Karşıyaka ve Efes gibi kaybedeceği muhtemel 2 deplasmanı var.Bu hafta onları yenersek eğer,onları da yakalamak adına büyük şans geçecek elimize.

10.sıradaki Tofaş?la 2 puan fark var ki Efes?le oynayacaklar daha o farkı 1 puan olarak sayabiliriz.Onun dışında Antalya deplasmanları var(her sonuç lehimize).Telekom deplasmanı ve Beşiktaş maçı var ek olarak Tofaş'ın.Bir aksilik olmazsa,onları da geçeceğimizi düşünüyorum.

11.sıradaki Aliağa?yla puan farkımız 1.Kendi evlerinde bizle ve banvitle,deplasmanda fenerle ve Karşıyaka?yla oynuyorlar.Fikstürleri çok zorlu,onları rahat geçeceğiz.

8.sıradan Playoff'a girip Efes'le eşleşeceğiz gibi duruyor şuan herşey istediğimiz gibi giderse..

Kısacası,bu hafta kazanırsak playoff için müthiş bir avantaj yakalayacağız.

Ağzına sağlık Gazenfer. Umarım düşündüğün gibi olur. Kaan Kural, bu sene Efes-FB finalini bozabilecek tek takım GS'dı diye bir yorum yapmış.. neden olmasın?

Gazanfer Tosun' Alıntı:
[quote="Ali Erdem Güntepe":1y7wjxgp]İlk yarı sonucu.

Mersin B.Ş.B 44 - 43 F.Ülker

Mersin'in bize rakip olacağını pek düşünmüyorum.İpekçi'deki maçta onları yendiğimiz sürece sonuç yok.O yüzden Fener mümkün olduğu kadar puan kaybetsin :)[/quote:1y7wjxgp]

Belli mi olur Gazanfer.Kazayla bi yenerler bizi haydi uğraş dur.Fener Efes'i geçmediği sürece kazansın bence problem olmaz.