Los Angeles Clippers

Kimse neden Clippers ile ilgili bir konu açmamış şimdiye kadar anlayamadım.Nese ben açayım bari.Hayırlı olsun şimdiden takımımıza.

Öncelikle drafttan bahsedelim.Bu draft NBA'in akışını bile değiştirebilir.Tamam çok iyi bir draft değil ama Blake Griffin ve Ricky Rubio gibi 2 mükemmel oyuncuyu kazandıracak NBA'e.Şahsen Baron Davis hayranı olduğum için de Clippers adına çok sevindim.Baron Davis geçen sene iyi tatil yaptı memleketinde :) Bu sene tekrar basketbol oynar diye düşünüyorum.

Baron Davis-Mike Taylor-Mardy Collins
Eric Gordon-Fred Jones-Alex Acker
Al Thornton-Ricky Davis
Zach Randolph-Blake Griffin-Steve Novak
Marcus Camby-Chris Kaman-Brian Skinner-DeAndre Jordan

Gerçekten iyi bir kadromuz var sene.Biraz kalabalık tabi.Bu kadroda toplam 15 oyuncu var.Ama takaslar ve gönderilecek oyuncular düşünülünce rahatlıkla 12'ye iner bu kadro.Blake Griffin'i oynatabilmek için muhtemelen Camby&Kaman&Randolph üçlüsünden en az biri takasta kullanılacaktır.Alacağımız iyi bir 2-3 numara oyuncusuyla Play-Off'u zorlayabiliriz diye düşünüyorum.Tabi burda en önemli nokta Coach Dunleavy'e düşüyor.Baron Davis ve Blake Griffin'in tarzına çok uyan hızlı oyun sistemini kullanmalı.Savunmada da alan savunması denenebilir.Blake Griffin için Amare Stoudamire'nın biraz daha hızlı versiyonu diyorlar.hadi bakalım hayırlısı.

Yeni sezonda takımımızı burdan takip edelim...

Re: Baron Davis&Blake Griffin-LA Clippers gururla sunar...

Saadet Unal' Alıntı:
Gazanfer seni bir türlü çözemedim gitti valla. :ehue

:) Saadet herkesin LeBron'u Kobe'si var ya benimde Baron Davis'im var.New Orleans'ta oynadığından beri de hayranıyımdır.Ayrıca Dallas'lı arkadaşlar pek sevmezler kendilerini :)

Kısacası Baron Davis nereye ben oraya :)

:p Ayıp oluyor ama sana gel Boston'lu ol demiştim sen de tavsiyeni dikkate alacağım demiştin Ama karşıma hergün yeni bir takımla çıkıyorsun. Hayırlısıyla seni Boston'a bekliyoruz. :p

Saadet Unal' Alıntı:
:p Ayıp oluyor ama sana gel Boston'lu ol demiştim sen de tavsiyeni dikkate alacağım demiştin Ama karşıma hergün yeni bir takımla çıkıyorsun. Hayırlısıyla seni Boston'a bekliyoruz. :p

Baron Davis bir gün Boston'a giderse neden olmasın :) Şaka bi yana Baron Davis ve Paul Pierce çok yakın arkadaştır.Geçen sene Boston'a gitmesini bekledim ama Baron'a o kontratı veremezlerdi sanırım.

Neyse Saadet burası Clippers sayfası.Burda diğer takımların isimlerini sadece maç sonuçlarında duymak istiyorum :)

Mehmet Yıldırım' Alıntı:
Maalesef Lakers olunca Clippers 2. plana düşüyor.

Haklısın Mehmet ama işte seviyoruz naparsın :) Bir de Blake Griffin beklenildiği gibi çıkarsa bu sene Clippers'ın ismini sık sık duyucaz gibi...

Gazanfer Tosun' Alıntı:
[quote="Mehmet Yıldırım":g65l0a2m]Maalesef Lakers olunca Clippers 2. plana düşüyor.

Haklısın Mehmet ama işte seviyoruz naparsın :) Bir de Blake Griffin beklenildiği gibi çıkarsa bu sene Clippers'ın ismini sık sık duyucaz gibi...[/quote:g65l0a2m]
En fazla play-offlara kalırlar fazlasını beklemek hayalcılık buda Clıppers icin iyi bir derece

Okan zaten yavaş yavaş bakalım,şu kadro bir otursun seneye Lakers'la çekişebiliriz :)

hacı be Marcus Camby i bize versenize...

hadi be...:)

dalembert verelim size karşılığında...

Bu arada takımdaki 3 önemli pota altı oyuncusu Marcus Camby,Zach Randolph,Chris Kaman büyük ihtimalle takımda kalacak.Blake Griffin'i 3 numarada da görebileceğiz.Açıkçası Dunleavy'nin taktiksel olarak çok ilginç şeyler yapabilceğini düşünüyorum bu sene.Öyle yada böyle ligin en renkli takımlarından biri olacağımız kesin.

Uzun süre olduğu başlığa yazmayalı.

Bilindiği gibi Blake Griffin'i draft ettik ama geçirdiği diz sakatlığı yüzünden şuana kadar oynayamadı Griffin.Bunun yanında çok çalışkan bir oyuncu olduğu için iyi bir performansla yakın zamanda başlayacaktır NBA kariyerine.

Şuan 16-18 ile Batı'da play-off un dışındayız ama çok uzağında da değiliz.

Takımın en skorer oyuncuları; Chris Kaman(20.4 sayı),Eric Gordon(17.3 sayı),Baron Davis(16.4 sayı)

Takımın ribaundcuları; Marcus Camby(11.6),Chris Kaman(9.3)

Takımın asistçileri; Baron Davis(7.9),Marcus Camby(3.3)

Son 5 maçta 4 galibiyet aldık ki bu galibiyetler Lakers,Boston,Portland ve Philadelphia karşısında.Kaybettiğimiz tek maçta da Portland'a son saniyelerde kaybettik.

Bana göre NBA'in en yetenekli guardı Baron Davis son 5 maçta 19.2 sayı 10.0 asist ile takımı sırtladı.Boston maçındaki buzzer beaterı ve Lakers maçındaki oyunuyla isterse neler yapabileceğini gösterdi.Bu arada Boston maçındaki Top 10'a giren muhteşem 4 hareketini aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.Perkins'e neler yaptığı pozisyona dikkat :)

http://www.youtube.com/watch?v=DypuRTkFM6g

Geçen seneye oranla takımda büyük gelişme var.Takıma eklenen önemli parça olarak sadece Rasual Butler var,o da üçlükleriyle katkı veriyor takıma.Blake Griffin gibi bir oyuncuyu kullanamamıza rağmen gösterdiğimiz bu performans,o geldikten sonra yapacaklarımızın habercisi olabilir.

Play-off basamağından çok da uzakta değiliz şuanda.8.sıradaki Oklahoma'nın 0.543,bizimse 0.471 galibiyet oranımız var.

Bundan sonra Clippers Baron Davis hayranlarını bu başlığa bekliyorum.

Sıradaki rakibimiz pazar günü Miami Heat.

Gazanfer artık Griffin'i bi sunun da görelim kalitesini. Tamam sevimli oğlan , ncaa'de de iyiydi ama artık görmek istiyoruz bu adamı :) Bir de kadro iyi demişsin. Kağıt üstünde iyi ama bence yeterince yayılmış bi kadro değil. Uzun var guard var ama 2-3 kaliteli değiller. Zaten 2-3'ün yedeği de yok. Bilmem hatırlar mısın bu franchise'ın 2003 kadrosunu. İşte o kadrodaki gibi düzgün yayılmamış kalite bence.

Deniz az kaldı Griffin'in oynamasına.Sanıyorum gelecek hafta oynayabilecek.

Dün oynanan maçta Miami Heat'i de rahat bir oyunla 94-84 yendik.20-30 sayılık fark son 10-15 dakikada kapandı rehavetin de etkisiyle.

Üstüste 4.,son 6 maçtaki 5.galibiyetimizi aldık.

Baron Davis 11 sayı,14 asist yaptı.Chris Kaman'i çok iyi besledi pota altında.Kaman da 22 sayı 14 ribaundla takımın skor yükünü çekti.Camby'nin 17 ribaundu,Eric Gordon'un 17,Thornton ve Butler'ın da 13'er sayısı dikkat çeken diğer istatistikler.

Önümüzdeki maç bu geceki Memphis deplasmanı.

Chris Kaman,LeBron James'le birlikte haftanın oyuncusu seçildi.

21 sayı 12 ribaund istatistikleriyle oynadığı haftada Clippers 3 maçını da kazandı.Lakers'a karşı 21 sayı 14 ribaund ile oynadı.

Memphis karşısında maçın tamamını önde götüren, bir ara farkı 20'li sayılara çıkaran Clippers 104-102 ile kaybeden taraf oldu.