Malik Dixon VS Gerald Fitch

Gs basketbolumuzun son 2 senesine damgasini vuran 2 süperstarimizi kiyaslayalim diorum hangisinin hangi yönü çok kuvvetliydi hangisi daha iii oyuncuydu hangisini izlerken daha çok zewk aliyordunuz simdi bazi arkadaslar kiyaslamamak için ayni bölgede oynamiolar falan diyecektir fitch in 1 2 oynadigini düsünürsek oynuyorlar ilk önce kiyaslamaya ben baslayayim
malik dixon çok iyi sutordü eli sicak olunca mutlaka sokardi
fitchin ise sutunda istikrar yok
malik dixon in savunmasi fitchin kine göre zayifti
ikiside skorer oyuculardi ama malik in ortalamasi suan itibariyle fitchten yüksek ama ben fitchin daha potansiyelli oldugunu düsünüyorum
fitch dixon a göre çok top kaybi yapior hemde asiri çok 1 de fitch çok blok yiyor ben malik in sezon içerisinde 1 kere blok yedigini gördüm
malik dixon tam 1 profesyoneldi 30 maçin 30 undada oynadi fitch ise sürekli sakat malik eli kesikken bile bandajla oynamisti
fitch dixon a göre problemli 1 oyuncu dixon in sezon içerisinde çok fazla problem yaratmadigini biliorum
dixon bize geldiginde 30 undaydi yani artik 1 süperstar olamazdi ama fitch daha 24 yasinda we kendini gelistirirse süperstar olabilir
dixon sadece skora katki yapardi fitch ise oyunun her yönüne katki yapior
fitchin 1 dezavantaji ise kapasitesine göre düsük yüzdeli serbest atis atior malik ise bu alanda ligin en iiilerindendi
malik tam 1 liderdi ben fitchte bu liderlik vasfini çok fazla göremedim çünkü lider oyuncu maç içerisinde oyuna küsmez geri dönebilir
fitch oyununda istikarari saglaymazsa kaybolup gider
dixon ise tam 1 istikrar abidesiydi ülker maçlari disinda her maç iii oynadi
son olarak bu benim yorumum bence gs taraftari dixon i fitchten daha çok sewdi(tabii yanilioda olabilirim)
açikçasi oyun olarakta fitch dixondan daha yetenekli olmasina ragmen fitch bana çok fazla güwen wermedi. dixon ise güwen weriodu
bunun sebebi ise fitch in her an hata yapabilecek yapisi we oyuna küsmesi

Tamam Malik Dixon tabiki Fitch'den daha çok seviliyordu ama bence Malik'in tek eksiği yarı alanda yapılan baskılarda çok zorlanmasıydı.Mesela geçen sene Malik Dixon'lı maçlarımızda çok sayı atardık ama bir o kadarda sayı yerdik nerdeyse.Malik hücuma oranla Fitch'ten daha üstün ama savunma açısındanda Fitch üstündü.bana Malik Dixon izlemesi bakımından çok zevkli gelirdi.Ne bileyim Fitch'te bence çok iyi.Çünkü sonuçta hem defansta hem hücumda takımı sırtlayanların başında kendisi.Keşke 2sinide aynı takımda görebilsek..

savunmaları karşılaştırırsak fitch, malikin attığı sayı kadar onun savunduğu bölgeden sayı yiyoduk. sempatiklik ve liderlik bakımından dixon. hatta geçen sene asist krallığında 2. idi malik dixon. fitch'i sadece yaptığı savunma ile önüne koyarım malikin yoksa dixon havada karada önde bana göre.

not: fitch ile malik arasında 10 cm kadar bişey var bir de.

gerald fitch nba patentli bir oyuncu malik dixon sokak basketbolundan gelme bir oyuncu.aralarındaki en büyük fark bu bence...

sayı olarak fitch bence biraz daha önde.savunma olarak bariz fitch,asist olarak biraz önde olan malik dixon...

şunu da belirtmek istiyorum dixon da daha çok kendine oynuyordu bunu kimse inkar edemez.şimdi fitch oynuyo diye herkes ona yükleniyo doğal olarak...

kanımca ikisi birlikte olsaydı bu takım darmadağın olurdu.çünkü ikisi de topla fazla oynamayı seven oyuncular

Son maçlarıda düşündüğümde asisst olarakta fitch in bir eksiğinin olmadığını görüyorum defansın her bölümğnde fitch malik'i 3e katlar 4e böler.Bencillik olarakta malik'in fitch'ten eksiği yoktu fazlası vardı zaten katkılarını kıyaslamak için takımın şu anki durumuna bakmak bile fazlasıyla yeterli ayrıca malik sakat sakat oynadı tamam bravo muhteşem bir özveri ama bu macların hangisinde adam gibi bir performans koyduki ortaya fitch en azından sakat oldumu oynamıyor takıma izin veriyor

İstatistikler ortada gibi gibi birinin iyi olduğu yerde öbürü kötü ama kalbimden gelen sezon başından beri MALİK>FITCH...

Kerem Ölmez' Alıntı:
İstatistikler ortada gibi gibi birinin iyi olduğu yerde öbürü kötü ama kalbimden gelen sezon başından beri MALİK>FITCH...
evet doğru söylüyorsun abi.. MALİK>FİTCH..ama şunu da söylemek gerek fitch malik'ten daha iyi bir savunmacı.. ;)

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
Son maçlarıda düşündüğümde asisst olarakta fitch in bir eksiğinin olmadığını görüyorum defansın her bölümğnde fitch malik'i 3e katlar 4e böler.Bencillik olarakta malik'in fitch'ten eksiği yoktu fazlası vardı zaten katkılarını kıyaslamak için takımın şu anki durumuna bakmak bile fazlasıyla yeterli ayrıca malik sakat sakat oynadı tamam bravo muhteşem bir özveri ama bu macların hangisinde adam gibi bir performans koyduki ortaya fitch en azından sakat oldumu oynamıyor takıma izin veriyor

takımın şuanki durumunu fitche bağlaman yanlış geçen sene murat yoktu tufan yoktu darell yoktu kmler vardı?valentin pastal,mehmet baras ,livingston vardı

ya kmse yanlış anlamasın livigstonu kötülemiyorum ama bzdeki performansı kötüydü bizden sora gittiği takımda 13 s 12 asist ortlmsı tuttrmuştu ama fitchin elnde daha iyi bir takım var malik bu yönden şansızdı bunu demk istiorm

Arda Öztürk' Alıntı:
ya kmse yanlış anlamasın livigstonu kötülemiyorum ama bzdeki performansı kötüydü bizden sora gittiği takımda 13 s 12 asist ortlmsı tuttrmuştu ama fitchin elnde daha iyi bir takım var malik bu yönden şansızdı bunu demk istiorm
+1 kesinlikle cok daha iyi bir kadro var dusununku huseyin demirel 20-25 dakika + semsetin basin 30-35 dakika oynadigi bir gs ile karsilastiriyorsun ve burda bile asist olarak daha fazla oynamis varin siz dusunun

Arda Öztürk' Alıntı:
takımın şuanki durumunu fitche bağlaman yanlış geçen sene murat yoktu tufan yoktu darell yoktu kmler vardı?valentin pastal,mehmet baras ,livingston vardı
arkadasim murat'ı bence saymayalım cok istikrarsız
mitchel de bence cok buyuk bir artı degil ama tufan konusunda kesinlikle haklısın hem defansta hem isteginde hucumda cok iyi isler yapıyor ama bu takımın savunma dırencini olusturan adamların basında fitch ve tufan geliyor yani+2.ama takımda yine iyi savunmacılar vardı tufanın yerine ama malik yerine savunma yapan tek adam yoktu malik zaten sizlere emanet bir defans anlayısı vardı hucum olarak bence hic farklı bir vizyona farklı degiller bunun yanında defans yapan ve ribaund ceken bir fitch i tercih ederim

o değil de bence desean hadley ikisinden de daha iyiydi hatta geçen sene bir maçı vardı bolca sayı atıp(25'e yakındı) aynı maçta 5çarpı5 istatistiğine yakın oynamıştı hangi maçtı hatırlayamadım ama. savunmasını da zaten söylememe gerek yok -biraz offtopic oldu ama neyse

Ya boşverin onu bunu kıyaslamayı nedir buyahu hersene başından beri yok malik yok fitch boşverin kardeşim Seneyede başka 1 sağlam oyuncu gelir hadi oldu 3 ü 1 arada falan filan ...( İnönüdeki uğurumda patladı moralim bozuk size sardım belki ama cidden boşverin ya)

Maç içinde 3 kez parmağı çıkmasına rağmen oynamak isteyip sıkıntıya giren maçı bize döndüren Fitch bu topicin kilitlenme zamanının geldiğini ortaya koymuştur,yanlış mıyım?

Onur UNCU' Alıntı:
Maç içinde 3 kez parmağı çıkmasına rağmen oynamak isteyip sıkıntıya giren maçı bize döndüren Fitch bu topicin kilitlenme zamanının geldiğini ortaya koymuştur,yanlış mıyım?
bende bu istekle topice girdimki Onur kardeşim önce davranmış ak koyun kara koyun bencede belli oldu artık bunu üstüne söylenecekler abest-i iştikal olacaktır