Masa Başı Oyunları İstemiyoruz...

Bu masa başında yapılan oyunlar her sene başımızı cok agrıtıyo.Bu sene Ahmet Dedehayırın tribunden hakemlere ne kadar cok bagırdıgını televizyondan seyreden abilerim bilirler.

Fbülker, 2. macında öne gectikten sonra bu oyun yine kendini göstermişti.Macın kırılma noktasında Mirsad'ın cok acık bi hatalı yürümesi vardı ve taraftarında cıkardıgı rezillik yanına cabası.

Birde Karşıyaka macı var ki;Burak abi sağolsun cok iyi özetledi...

Aynı şekilde Play offta Telekom serileri.Macın başında calınmayan foulleri Galatasaray hep öne gectikten sonra caldılar ve coğu basketi sportmenlik dışı foulden yedik ki sportmenlik dışı foul demeye bin şait ister.

Mactan sonra herkes bu sportmenlik dışı foullerinin yeni cıktığını konuşuyor.Ama herkesin aklına bir soru takılıyor:

Bu yeni cıkan kurallar neden hep Galatasaray'ımızın maclarına denk geliyor?

Yanlışım varsa abilerim affetsinler.

Saygılarımla...

Genç kardeşim çok iyi başlık açtı aslında.

Ne kadar bütçen sağlamda olsa , ne kadar taraftarın seni yalnız bırakmasa da, ne kadar seni seven milyonlar olsa da masa başında birçok takım bitiriliyor bunun da en büyük örneği geçen sene takımımızın başına gelenlerdir.

Galatasaray Takımı Geçen Sene tamamen masa başında doğranmıştır.Örnekleri hemen peş peşe sıralamak isterim ...

Karşıyaka maçı ; Charles Gaines'in sırtına bozuk para atılıyor.Oyuncumuz o sinirle onu geri fırlatılıyor sahaya ise şemsiye dahil ne bulurlarsa atıyorlar.
Hakemlerin kararı ise ; Gaines diskalifiye , Seyirciye sadece 1 tek uyarı.

Fenerbahçe maçı ; Remzi Dilli Hakeme en ufak şeyden dolayı bağırıyor daha sonra tüm salon hakeme ve takımımıza küfrediyor benche ne bulurlarsa atılıyor bir tek adam gibi hakem çıkıp içeri gidemiyor.

Türk Telekom maçları ; Özellikle ilk iki maçta yapılanlar akıl alır gibi değildi.Sahada 8 telekomlu 5 Galatasaraylı olduğunu tüm basketbol camiası görmüştür herhalde.

Bayanlar Serisinde Son maçta yapılanları hiç söylemiyorum.

Benim aklıma gelen maçlar bunlardı sizlerinde aklına gelenler varsa paylaşın...

Bütçe önemli,kadro önemli,yapılanma önemli, hoca önemli fakat en önemlisi masa başında yenilmemektir.Umarım bu sene biraz masaya sert vuran yöneticilerimiz çıkacaktır..

MASA BAŞI OYUNLARI İSTEMİYORUZ.OYUNCULARI BELLİDİR ONLARA DUR DENMESİNİ BEKLİYORUZ.

Burak senin avatarını gördükten sonra ması başı oyunlarındanda korkmuyorum ... OYUNBOZAN biz olacağız HERKESE İNAT ŞAMPİYON OLACAĞIZ ...

Ne yazık ki bu ülkede emeğinin karşılığını alabilmek için sahada olduğu kadar masabaşında da güçlü olmak gerekiyor. Ama yenilgilerde sadece hakemlerin kararlarını eleştirip federasyonu suçlarsak kendimize de zarar vermiş oluruz yanlışlarımızı gözardı ettiğimiz için.

Ayrıcalık değil adil yönetim istiyoruz...

Yunus kardeşimize teşekkür ediyorum bu konu için..

Yaşına baktığımızda ne kadar küçük olsa da değindiği konu bir o kadar büyük.

Yıllardır masabaşında, emek verenlerin hakkını yiyen, haksızı haklı yapan masaları yıkacağız !

size tek birşey söylemek istiyorum.karşıyaka-efes maçında efesli yönetici 1 kufur duyuyor ve butun salon boşaltılıyor.GALATASARAY maçına geliyoruz şişeler paralar küfürler.ama ceza alan charles gaines.bunlar artık olmasın

Türkiyedeki lobi işi işte Futbolda nasıl bizim lobimiz varsa yurt içinde yurt dışında türkiyede baskettede Fulker ve Efesin var

Bu işler öyle istemiyoruz,etmiyoruz demek ile olmaz maalesef!!

Kaldıki başarısızlıkları masabaşı oyunları diye adlandırırsanız,kendinizi kandırmaktan başka birşey yapmamış olursunuz.Hocanız herşeye eyvallah demeyecek,çırpınacak,agresif olacak.

Basketbol da Lobi olarak zayıf gözüküyoruz.Maçları istediğimiz zamanda oynama isteğimizin çoğu zaman geri çevrildiği,anonsların daha kolay yapıldığı bir durum var.

Tabii bunda şubenin içinde bulunduğu başıboşlukta önemli bir etken.

Hakemlerden de Erşan Kartal,tam bir .....................!!!

Bizler Basketbolda bu tür yetkisiz yetkili konumunda Yöneticiler olduğu sürece başarısızlıklara kılıf aramaya ve haklarımızın yenmesine göz yumulmasına tanıklık etmeye ve sadece kendi çığlıklarımızı duymaya mahkumuz.

Ali Demirci' Alıntı:
Bu işler öyle istemiyoruz,etmiyoruz demek ile olmaz maalesef!!

Kaldıki başarısızlıkları masabaşı oyunları diye adlandırırsanız,kendinizi kandırmaktan başka birşey yapmamış olursunuz.Hocanız herşeye eyvallah demeyecek,çırpınacak,agresif olacak.

Basketbol da Lobi olarak zayıf gözüküyoruz.Maçları istediğimiz zamanda oynama isteğimizin çoğu zaman geri çevrildiği,anonsların daha kolay yapıldığı bir durum var.

Tabii bunda şubenin içinde bulunduğu başıboşlukta önemli bir etken.

Hakemlerden de Erşan Kartal,tam bir .....................!!!

Bizler Basketbolda bu tür yetkisiz yetkili konumunda Yöneticiler olduğu sürece başarısızlıklara kılıf aramaya ve haklarımızın yenmesine göz yumulmasına tanıklık etmeye ve sadece kendi çığlıklarımızı duymaya mahkumuz.
erşan kartal iki yıldır olaylı maçların adamı olaylı maçlarda bu hakemi görüyoruz bir çeşit tetikçi sanki federasyon fenerbahçenin kuruluşu gibi çalışmaya devam ediyor bravo turgay demirel mahmut uslu ne derse onaylıyor ve yapıyor bravo turgay demirel devam et istediğn kulupleri istediğin sponsorlar ile birleştiriyorsun istemediğine tavır koyup kesip atıyorsun olmaz diyorsun turgay demirel sadece fb ve ülker grubunun seçtiği uygulayıcıdır..............

Bencede Harika bir konuya deginilmis cünkü Bu sezon baska takımlara fazla esnek davranıldı bizim telekom serisinde son macta yapılan haksızlıklar bizim elenmemize sebep oldu bu sene aynılarını istemioyos...

Tugay Aktepe' Alıntı:
Yunus kardeşimize teşekkür ediyorum bu konu için..

Yaşına baktığımızda ne kadar küçük olsa da değindiği konu bir o kadar büyük.

Yıllardır masabaşında, emek verenlerin hakkını yiyen, haksızı haklı yapan masaları yıkacağız !
Sağol abi.
Şuan ki durumumuza baktığımızda, bu masalar kolay kolay yıkılmayacağa benziyor. :(

Özel yetenek gerektiren işlerde spor olsun ,resim olsun,tiyatro olsun.çalışarak bi yere gelmek çok çok zor torpilin döndügü sektörlerdir bunlar masa bası oyunlarıda bi çeşit torpildir.o yüzden bizde saglam bi torpil bulmalıyız.

Tolga Kaplan' Alıntı:
Özel yetenek gerektiren işlerde spor olsun ,resim olsun,tiyatro olsun.çalışarak bi yere gelmek çok çok zor torpilin döndügü sektörlerdir bunlar masa bası oyunlarıda bi çeşit torpildir.o yüzden bizde saglam bi torpil bulmalıyız.

Spor için buna katılmıyorum. Özellikle Türkiye'de temelini almışsan(yani erken yaşta başlamışsan) çalışarak çok iyi yerlere gelemesen bile ciddi paralar kazanabilirsin.

Konuya gelirsek geçen sene çok önemli maçlarda aleyhimize çok ciddi hatalar yapıldı. İlk aklıma gelenler 1 sayı farkla kaybettiğimiz final serisi evimizdeki bayan Fener maçı ki o maçı alsaydık 3-1 ile biz şampiyonduk. Diğeri ise Telekom ceyrek final serisi. Göz göre göre doğradılar bizi bu maçlarda. Fakat ne olursa olsun güçlü olup gerekirse hakemleride yenebilmek en güzeli olur. Ve bence ne kadar çok hakem konuşursak bize yarardan çok daha zararı olur...

Önder Çiçekoğlu' Alıntı:
Fakat ne olursa olsun güçlü olup gerekirse hakemleride yenebilmek en güzeli olur. Ve bence ne kadar çok hakem konuşursak bize yarardan çok daha zararı olur...

Önder Abi, tabii ki hakemler hakkında konuşmak bize hiçbir yarar sağlamaz.
Ancak güçlü olup hakemleri yenmek kısmına pek katılmıyorum.
Çünkü sen sahada rakibinle mücadele ediyorsun ve seninle rakibinin arasındaki hukuki dengeyi kuralları ile sağlamaya çalışanlar bizzat hakemlerdir.Onların bir kutbu yoktur ki kısaca nötrdür.Öyle olmak zorundadır mesleğinin hakkı ve saygısı icabı.
Neden ben rakibimi devirmişken,onun hakkında gelmişken tarafsız denilen hakemleri de yenmeye çalışayım.Eğer adalet varsa ve bunu hakemler sağlıyorsa rakibini yenmen kafi olmalıdır.Bir ikinci rakip neden olsun ki...

Şanlı Galatasaray'ın hakkını yiyenler her zaman cezasını bulmuştur.O yüzden hiç korkmuyorum.Yönetime de sonsuz bir güvenim var.

Öncelikle bu önemli konuya değindiğin için Yunus sana teşekkür ederim.Telekom maçlarında inanılmaz şeyler oldu ben ordaydım yaz yaz bitmez kısaca en çarpıcı olayı yazmak istiyorum.Barış Özcan denen o adam 2. maç bittikten sonra gözümün önünde Cüneyt'e küfür ediyor.(Kendimi zor tuttum sahaya inmemek için).Ceza falan almıyor sonrada İstanbul'daki maçta bize yirminin üstünde sayı atıyor.1 saniye içinde El amin topu alıyor zıplıyor düşüyor Williams'a pas veriyor Williams sayı atıyor eleniyoruz.Çok garip...Sadece Türkiye'de değil Avrupadada badalonayı elimizden hakemler aldı...Federasyonu allaha havale ediyorum Artık birileri dur desin yoksa çok yazık olacak emeklere...