Matt Scott

Matthew David Scott Galatasaray'da

25-30 Kasım 2008 tarihleri arasında Japonyada düzenlenecek olan Kıtalararası Kupa'da, Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olarak Avrupa Kıtasını temsil edecek olan Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Amerikalı 3.5 Klasifikasyon puanlı sporcu Matthew David Scott'u renklerine bağladı.

Transfer sonrası resmi sitemize açıklama yapan Şube Kaptanı Dilara Endican, "Kıtalararası Şampiyonluk ve 2. Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu parolası ile başladığımız bu sezonda Matthew David Scott transferinin takımımıza büyük bir güç katacağına inanıyorum. Bu transferin gerçekleşmesinde desteğini hiçbir zaman esirgemeyen başta Başkanımız Sayın Adnan Polat olmak üzere tüm yönetim kurulumuza teşekkür etmek istiyorum" dedi.

Kariyerinde birçok kez şampiyonluk gören ve en önemli turnuvalarda en değerli sporcu olan alan 23 yaşındaki genç oyuncu Matt Scott, Amerika'da spor oskarları olarak bilinen ESPY 2007 ödüllerinde Amerikan spor tarihinde "Yılın erkek sporcusu" dalında aday gösterilen ilk engelli sporcu olmuştur.

http://www.galatasaray.org/basketbol/te ... r/2133.php

Re: Matthew David Scott Galatasaray'da

vayy be çok ünlü birini almışız bildiğim kadarıyla. ;) bir arkadaşta belirtmişti forumda gelecek diye.
Hayırlı Olsun.

Şu fotoğrafta Adnan Polat' ı görmek çok ama çok güzel. Ne kadar önem verdiğinin en güzel göstergesi.

Hayırlı olsun klübümüze.

Yaz başında forumda belirtmiştim; Matt Nike reklamlarında da oynayan çok ünlü birisi. Puanı yüksek olduğu için bulduğu şans az oluyor ama yine de çok iyi bir basketbolcu. Japonya'ya gitmek vardı ama aşıyor işte :)

semih kardeşim kopyalarken fazla kopyalamışsın kaç kez okunduğunuda öğrendik :)

bilgi için teşekkürler

Matt takıma gereken uyumu sağlamış.Kıtalar arasına kadar katkı verecek duruma gelecek.

Yalnız yabancı getirdik diye Justin veya Haidari gibi katkı vermesini beklemeyin şimdiden söyleyelim onu.
Justin bu sporda dünyada bir numara.Haidaride bu sporda olmasada kendi pozisyonunda dünyanın en iyisi.
Matt biraz daha farklı onlara göre daha zayıf ama türkiye ligindeki sağlam oyunculardan avrupada da fark yaratack düzeyde.Ama bir justin bir haidari değil.