Mersin BŞB :92-Galatasaray :94

delomancero1905' Alıntı:
pankartımızı parcalamaya calıştılar,taşladılar,küfür ettiler ama yılmadık :atki

bunu okuyan kaç tane seytan varsa masvavi simsekler ........... diorum anlayan anlar!!!

maçı almamız iyi oldu bnde uzun bi aradan sonra bjk maçına glicem nşallah bu moralle bjkyi yenip rahatlarız!

bence iiyi bi mac olmus soncta haticeye diil neticeye bakmak lazım biz kazandık ve puanı aldık dime?ben begendim dixon gecen fener macından burda macı istemis ve almıs.burakta agırlıgını koymu kaptana yakısmıs.fatihte fena diil iste....ama skorer bi forvet hala sart bize oyunda degismeli oynasa bile skor uretecek biri lazım

demin CNN TURK te maç için 90-94 dedi
tam skoru bilen biri yokmu acaba :muhaha

malikte 35 sayı
darısı gelecek haftaya kısmetse koçum bnm :)
dışardaki maçlarda daha iyi oynuyo bu adam niyeyse

Allah aşkına turkbaskette asistan koçumuza atfedilen röportaj gerçekten var mı? " Malik'in 35 sayı atması oyun planımızın bir parçasıydı" ne demektir? HEr halde oyun planının diğer parçaları da " Şimdi Şemsettin 10 sayı atsın, 16 da Burak atar, o-hooo 94 olmuşuz abicim, GÖkhan sen hiç sayı atma , öyle bi-iki dakka takıl çık" olur tahminimce. Saldım çayıra, mevlam kayıra. Valla lütfen biri çıkıp röportaj yalan yok öyle birşey desin, böyle bir adamın basketbol teknik yönetimi yaparak ekmek yemesi hiç akıl karı değil yoksa.

gordon' Alıntı:
Allah aşkına turkbaskette asistan koçumuza atfedilen röportaj gerçekten var mı? " Malik'in 35 sayı atması oyun planımızın bir parçasıydı" ne demektir? HEr halde oyun planının diğer parçaları da " Şimdi Şemsettin 10 sayı atsın, 16 da Burak atar, o-hooo 94 olmuşuz abicim, GÖkhan sen hiç sayı atma , öyle bi-iki dakka takıl çık" olur tahminimce. Saldım çayıra, mevlam kayıra. Valla lütfen biri çıkıp röportaj yalan yok öyle birşey desin, böyle bir adamın basketbol teknik yönetimi yaparak ekmek yemesi hiç akıl karı değil yoksa.

Ufak bir cümle-kelime hatası diyelim biz ona. Düşündüğünü anlatamama sorunu da diyebiliriz. Malik DIXON maç başına 30 sayı civarında bir skorla oynaması için transfer edildi. İsrail' de 25 sayı ortalama ile sayı kralı olmus bir oyuncu başka ne için transfer edilir. En azından aynı ortalamayı Turkiye' de de yakalaması ile birlikte takımın sayı yükünü cekmesi icin.

Asistan koçumuz da sanırım bunu anlatmak istedi ve Malik' in maçı 35 sayı ile tamamlamasının bir surpriz degil de kendi düşünceleri ve bilgileri dahilinde gerceklestigini belirtmek istemiştir.

zorla kazanılan bi ufak maç.geçen haftaki mağlubiyetten snr herkes kızgın,ümitsiz bir hafta snr kazanılan tesadüfi bir maçtan snr ise herkes kendine gelip umutlanmış.

haftaya yenilirsek gene aynı eleştiriler olacak.taraftar olarak tutarsız davranıyoruz.

bugün hocadan yada bazı oyuncuların düşük performansından bahseden yok.

herşeye rağmen bu takımın randy ve whisby i bir an evvel gönderip 2 tane yeni yabancı alması lazım.yoksa böyle maçları alıp sert rakiplere karşı mağlup olur 2 haftada 1 birbirinin zıttı yorumlar yazar dururuz.

Arkadaşım Halil Hoca'yla ilgili fikrimizin değiştiği felan yok.Ona rağmen bu takım buralarda.Bazı maçları nasıl yıldız oyuncular kazandırırsa bazı maçlarıda Hocalar kazandırır.Ama ben bizim hoca'nın taktik zekasıyla kazandığımız maç hatırlamıyorum.Ama kaybettiğimiz çok sayabilirim...

Bu arada mersinseyircis yada başka anadolu takımları seyircileri komplekslidir.Sadece bize değil Fb ve Bjk'ada aynı davranışta bulunurlar.Onlara göre 3 büyük Kahpe Bizans'tır.Bu yılların verdiği ezikliğin ve kendini göstermenin dışa vurumudur...

queencounty' Alıntı:
zorla kazanılan bi ufak maç.geçen haftaki mağlubiyetten snr herkes kızgın,ümitsiz bir hafta snr kazanılan tesadüfi bir maçtan snr ise herkes kendine gelip umutlanmış.

haftaya yenilirsek gene aynı eleştiriler olacak.taraftar olarak tutarsız davranıyoruz.

bugün hocadan yada bazı oyuncuların düşük performansından bahseden yok.

herşeye rağmen bu takımın randy ve whisby i bir an evvel gönderip 2 tane yeni yabancı alması lazım.yoksa böyle maçları alıp sert rakiplere karşı mağlup olur 2 haftada 1 birbirinin zıttı yorumlar yazar dururuz.

ılk once sunu belırtmek gerek bu sene takımdan kımse umıtsız degıl. verdıklerı mucadele yeter dıyoruz. cunku son sanıyeye kadar ellerınden gelenı yapıyorlar. sunu unutmamak gerek takım gecen sene ve bu sene arasındakı farkı belırtmeye gerek yok. ve herkesın unuttugu bırsey var. bu takım oyuncuları bırbırlerını sezon basladıktan sonra tanıdılar. hepsının gelıs surelerı aynı. yanı yenı yenı uyum saglıyorlar bırbırlerıne..
basketbolda ufak mac dıye bırsey yoktur. hem seplasmanda oynuyorsun. ve bıındıgı gıbı dıger takımların buyuk takımlara karsı performanslarını herkes goruyor. soz gelımı gecen hafta fb'lı semıhın performansını gorduk. ama bu hafta beykoz macında 7 sayı atmıs. bu bır oyuncu. gecen hafta dacka bjk'ya karsı nasıl mucadele ettı. ve bu hafta tuborg'a nasıl yenıldı. cok uzaga gıtmemek gerek. dacka en kotu donemınde a.comert'te bızı yenıpp cıkısa gectı..
mucadele eden kazanır derler ama bazen top ve potanın da senı sevmesı gerek. mersın haftaya kac sayı atar bılınmez ama bız bjk'yı yenmek zorundayız

arkadaslar turkbasket'de k.yalcın gol'un yazısını okuyan varmı.. ben okudum ve su cavabı maıl olarak attım..sen bır rezaletsın bırısı bunu durdursun...[/b.

Bahsedilen yazıyı aşağıya kopyalıyorum. Bu kadar tepki verilecek bir yazı oldugunu düşünmüyorum. Yazar arkadaş zaten basketboldan bihaber olarak Mars' da yaşadığını açıkça ortaya koymuş durumdadır. Tepki verilecek yazıları iyi seçelim beyler.

Geçen hafta Abdi İpekçi' de yaşanan taşkınlıkları hiçe sayarak bol keseden sallayarak bu tarz bir yazı yazan insanlara tepki vermeye gerek yok.

Kendisini canı yürekten kutluyorum. Çok takdir ettiğim büyük basketbol yazarı Ahmet KURT' a da sevgilerimi gönderiyorum. Turkbasket Sitesi' nde köşe yazısı yazmak bu kadar basitmiş demek :) Yaşlanıyorsunuz galiba Sn. Kurt ;)

Bu rezaleti durdurun !

Rezalet...Rezalet...Yine rezalet!...

Evet bu başlığı yazıp yazmama konusunda çok düşündükten sonra kullanma kararı aldım. Neden mi dersiniz? Bir belediye başkanı düşünün ki spor şehri olma yolunda Mersin için maddi-manevi her türlü desteği vererek, işini bir kenara bırakıp büyük fedakarlık yapıp, bayanlarda ve erkeklerde Mersin Büyükşehir Belediyespor'un Birinci Lig'de oynamasını sağlıyor.

Böylesine spora gönülden dastek verenleri tebrik etmek gerekiyor.Sporun sadece futboldan ibaret olarak görüldüğü ülkemizde basketbola yaptığı değerli katkılardan dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan' ı tebrik ediyorum... Ama Mersin Edip Buran Spor Salonu'nda sezon başından itibaren yaşananları görünce üzülmemek elde değil! Salon sporları içerisinde çok farklı bir yere sahip olan basketbolun bir gösteri sporu olduğunu görmek gerekiyor...

YENİ TRANSFERLER HAZIR DEĞİL

Kazanmanın da, kaybetmenin de sporun içerisinde varolan bir olgu olduğunu; düşünerek sonuna kadar mücadeleye devam etmek gerekiyor...Baştan sona kadar büyük bir çekişme içerisinde geçen karşılaşmada evsahibi takımda yeni transferlerin hazır olmadıkları gözlenirken, Reha Öz(27), Fırat Aydemir(20), Ja Ja Richards( 12) ve Jamal Lucas' ın (19) çabaları galibiyet için yeterli olmadı..

Konuk ekipte Malik Dixon 5 tanesi üçlükten toplam 35 sayıyla karşılaşmanın skoreri olurken, Burak Sezgin (16), Fatih Solak (11) ve Glenn Whisby(10) takımlarına destek oldular. Üçlükler savaşı şeklinde geçen karşılaşmada 38.39'de skor (85-85), 39.40'da (85-90) Galatasaray Cafe Crown lehine geçilirken, maçta 39.51'de skor 89-92 konuk ekip lehine geçildi. Karşılaşmada farkı 8 sayıya kadar çıkartan Güney temsilcisi evindeki bu maçı da kaybederek haftalardır devam eden galibiyet hasretine son veremedi...

DÜDÜKLER ÇELİŞTİ

Zevkli ve çekişmeli geçen maçta evsahibi takımdan Ja Ja Richards'ın 4 smaçı ve konuk ekipten Fatih Solak'ın 3 bloku basketbolseverlerden büyük alkış aldı.Karşılaşmayı yöneten hakemler Fatih Dalay- Zafer Yılmaz -Ali Şakacı çaldıkları yanlış düdükler ve uygulamalarla tribünlerin ve her iki takım antrenörlerinin tepkilerini topladılar.
Zafer Yılmaz' ın sürekli olarak kendisine itiraz eden Sarı-Kırmızılı ekibin Antrenörü Halil Üner' i uyarmayıp, bir kez itiraz eden turuncu-mavililerin Antrenörü Rebah Sıdalı' ya teknik faul ile cezalandırması ne kadar doğruydu?

Mersin takımının 8 sayı önde götürdüğü maçın üçüncü periyot ortasında skorboard arkasındaki seyircilerin küfür ettikleri ve sahaya yabancı madde attıkları gerekçesiyle baş hakem Fatih Dalay tarafından maçın tam 10 dakika durdurulması oyunu soğuturken, ortamın da elektriklenmesine neden oldu. Ortamı bu kadar gerecek ve maçı durduracak ne vardı acaba?Tecrübeli gözlemci Ömer Ozan'a yapılan itirazlar çaba etmeyince maç durdu, önde olan Mersin oyun başladıktan sonra geriye düştü. Tecrübe avantajını konuk Galatasaray bu uzun ara sonrasında iyi kullandı. Tribünleri uyaran ve maçın 10 dakika durmasına neden olan baş hakem Fatih Dalay' ın, Galatasaray taraftarlarının dakikalarca Fenerbahçe aleyhine çirkin tezahüratlarına seyirci kalması bir hayli ilginçti...

Sarı-kırmızılı taraftarların güvenlik güçleriyle kavga etmeleri ve karşılaşma sonrasında Mersin'li taraftarların Galatasaray soyunma odasına yönelik saldırıları spor adına hiçte güzel değildi...

SİGARA DUMANI ALTINDA MAÇ

Basın mensuplarına ayrılan tribünde kimliği belirsiz kişilerin yeralmaları her zaman olduğu gibi bu maçta da devam etti. Galatasaraylı ve Mersinli taraftarlar yanımızda maç boyunca hop oturup, hop kalktılar. Ama bir yetkili bu çirkinliğe el koymadı. Devre arasında içilen sigaralar sonrasında maçın üçüncü periyotu yine dumanlar altında oynandı. Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Taşkın ile Salon Amiri Kemal Güven' in bu rezalete el koyarak gerekeni yapmaları gerekiyor..

Mersin Büyükşehir Belediyespor Başkanı ve yöneticileri sahada oynanan maçın basketbol organizasyonunun bir parçası olduğunu düşünerek, saha dışına da göz atarak elden geçirmeleri görüşündeyim. Başarının gelebilmesi için hepsinin bir bütün olduğunu unutmamak lazım! Yaşanan tüm bu gelişmeler sonrasında insan Mersin'de basketbol izlemek için Edip Buran Spor Salonu'na gitmek ister mi dersiniz? Spor dostu Macit Özcan tüm bu rezaletler ve olumsuzluklar sonrasında destek vermeye devam eder mi dersiniz?

K.Yalçın GÖL

Kaynak: http://www.turkbasket.com

Sarı-kırmızılı taraftarların güvenlik güçleriyle kavga etmeleri :shock:

Bu nasıL bir cümledir böyle..

Biz ne zaman güvenlik güçleriyle kavga ettik ?

Bu adam körmü?

oLayı ben size anlatim siz kara verin nasıl kavga etmişiz ?

maçın 3.periyodu biterken son saniye 3 lüğü yedik..tam karşımızda 15 metre ya var ya yok..elemanın biri kalktı bizim arkadaşlara küfür etmeye başladı..yanındada kız olunca bu iyice havaya girdi ve çıkardı cep.telefonunu fırlattı..

2 tane Polis yanımıza geldi ve telefonu geri verin dedi..bizde telefon yok dedik gittiler..hepsi bu..!

ne zaman kavga etmişiz ben anlamadım walla :shock:

Bu yazıyı yazan kişi acaba hangi içgüdü ile yazdı,veya neye dayanarak yazdı merak ediyorum..
Aslında tahlil etmesi gereken gerçekler çok farklı;yazısında yanından bile geçmemiş bu arkadaş..
Rebah Sıdalı,basketbolu hiç bilmeyen bir koç..
Kendi oyuncuları takmıyor ki onu,hakem taksın..
Macit Özcanın desteği de ayrı bir muamma..
Bay ve bayan takımının maliyeti yeni gelen oyuncularlar,koçla 5 trilyondan fazla..rakam gerçek..fazlası da vardır ama azı değil..
Paralar nerelere gitti,ne oldu bilinmez..
Neyse,bu ayrı bir konu..
Galatasaray seyircisi maç boyunca sadece bir defa küfür etti ve hemen de sustular..Onun dışında inanılmaz güzel destek verdiler..Kavga olayı hele hiç olmadı..bir kişi ile tartışma oldu,onu da polis ayırdı..
yani canlı seyrettiğim,karşımda olan olayları nasıl böyle bir başka dilde anlatırlaar ilginç..
Bu yazıyı nasıl yazar bu adam inanamıyorum..
Kimdir,neyin nesidir açıkça merak ediyorum..
Hakem de ortada bir maç yönetti..
Eğer bu hataları dikkate alırsak,galatasaray takımının çok daha fazla ortalığı ayağa kaldırması lazım..

Olayları salladığı belli oluyor.Zaten arkadaşı büyük ihtimalle belediye başkanı besliyor.Yazdığı 70 sözcüğün 10'u Macit Özcan.
Yalnız çok doğru yazdığı bir yer var o da Halil Üner'in itirazları.Birgün kritik bir maçta bu itirazlar yüzünden başımız ağrıyabilir.

Absolut' Alıntı:
annem kanserdi.yani ondan acıkcası kotuydum
yazamıyordum.o kanseri yenince bende iyi oldum
ve foruma geri dondum. ;)

ARdaQue' Alıntı:
Absolut hayırdır; uzun süredir kayıptın ortalıktan. Birkaç gündür maşallahın var. Bunu neye borcluyuz ;)

Hiç haberimiz yoktu ya büyük geçmiş olsun. Hastalığı da yendiğine sevindim. Artık seni burada görebilmek dileğiyle.

G.Saray'da moraller yerinde

Erkekler Birinci Ligi'nde deplasmanda Mersin
Büyükşehir Belediyesi'ni 94-92 yenerek 2.yarıya
galibiyetle başlayan Galatasaray Cafe Crown'da
keyifleri yerinde.

Galatasaray Genel Menajeri Müge Berkalp, Mersin
Büyükşehir Belediyesi'ni ikinci yarıdaki iyi
oyunlarıyla yendiklerini söyledi.

Rakipleri karşısında maça kötü başladıklarını
belirten Berkalp, ''Ancak ikinci yarıda
toparlandık. Dixon iyi oynadı. Çekişmeli ve zor
bir maç oldu. Mersin ekibi iki yeni ABD'li oyuncu
almıştı. İstatistiklerini bilmemize rağmen nasıl
oyuncular oldukları konusunda fikrimiz yoktu.
Rakibimiz iyi yabancı oyuncularla kadrosunu
takviye etmiş. Zor bir deplasmanı güzel bir
galibiyetle geçtiğimiz için mutluyuz'' diye
konuştu.

Berkalp, takımda Hüseyin'in sakatlığının
bulunduğunu ifade ederek, ''Bu oyuncunun tedavisi
sürüyor, ancak bu hafta oynaması zor gözüküyor''
diyerek sözlerini tamamladı.