Mike Wilkinson Faydalı Olur mu?

Mike Wilkinson faydalı olurmu???

• Kullanılan toplam oy
    39
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G

Guest

Misafir
İlgilendiğimiz oyuncular arasındaymış, daha henüz anlaşma sağlanmış olunmasada görüşmeler olumlu geçmiş!

Geçtiğimiz sezon BC Khimki forması giyen Mike Wilkinson aradığımız oyuncumudur???

Forum olarak bu konudaki görüşlerimiz paylaşalım diyorum!

Re: Mike Wilkinson faydalı olurmu???

Wilkinson iyi bir oyuncudur fakat kendisi tam anlamıyla pf yani 4 numara oyuncusudur. Mevcut kadroda dogru duzgun 5 numara bir tek cemal var. Eğer bir beş numara alınacak ise wilkinson dogru isim deil ama beşinci yabancı olacaksa gayet yararlı olur.

Kerem Tunçerinin eski takımı ile anlaştığı yönünde haberler vardı bir süre önce yatmış mı o iş
Haberide buldum benzer bir haber Türkbasket'de de çıkmıştı sanırım

Geçtiğimiz sezon Kerem Tunceri'nin formasını giydiği Triumph 28 yaşında ve 2.04 boyundaki Mike Wilkonson ile 23 yaşında ve 2.04 boyundaki Nikita Shabalkin ile kontrat imzaladı.

Megabasket olarak bir kaç gün önce kadrosunu güçlendiren Khimky'nin Wilkinson ve Shabalkin'i takımdan kestiğini haber yapmıştık.

Mike Wilkonson geçtiğimiz sezon Rus liginde 7.1 sayı ve 4.2 ribaund ortalamaları yakalamıştı.

Nikita Shabalkin ise geçtiğimiz sezon Rus liginde 4.3 sayı, 3.3 ribaund ve 1.2 asist ortalamaları yakalamıştı.

Özgür Meriç-Megabasket

Rancik'de şutör 4 numara Wilkinson'da ne gibi farklılıkları var da aynı kadro içerisinde düşünülüyorlar. Kaldı ki bu oyuncu alınılırsa tek 5 numaramız henüz Cemal olacak ki onun da hücum gücü belli sırtı dönük ne yapabileceği belli.5 dışarda sallarız artık 3 sayılıkları.

Ya bence bu oyuncularla artık ilgilenilmemeli...
--Bizim olayımız 2.10 civarı ZENCİ bir oyuncu almak bunun biraz orta şekerlisini bulursak bizim için süper olur..Ayrıca 4 numara filan istemiyoruz..Biz tam bir 5 numara istiyoruz..

Hayır olmaz.Yıllardır herkesin istediği pivot gibi bir pivot ama en son ne zaman bu tip bir oyuncuyla oynadık tam hatırlayamıyorum.Jeffrey Graves'di galiba en son.Owens&Gaines,Tolliver&Milojevic derken bu sene de Rancik&Wilkinson'ı izleyeceğiz herhalde.Cemal'in de pozisyonuna göre kısa olduğunu düşünürsek 2.10 civarı uzunu olan takımlara karşı çok problem yaşarız.Bu tip takımların ilk örneği de maalesef Ömer Aşık&Semih Erden ikilisini kadrosunda barındıran F.Ülker.Jasaitis,Evren,Caner,Can ve biraz kumar olsa da D.Washington gibi iyi dış oyuncularla takımımızı güçlendirmişsek biraz daha uğraşıp iyi bir pota altı oyuncusu da almalıyız.Sadece üçlük atarak yarı finale kadar gelebiliyoruz maalesef.

Uzun lafın kısası pota altına gönül rahatlığıyla top indirebileceğimiz bir oyuncu şart.Mümkünse boyu en az 2.10 olsun.

Bende en az 2.10 birinin gelmesi gerektiğine inanıyorum!

5 numara pozisyonuna oyuncu almak istiyorsak Wilkinson iyi bir seçim olmaz . Kötü bir oyuncu değildir aksine çok iyi bir oyuncudur ama 4 numara pozisyonumuz boş değil . Özelliklerine gelirsek ; 2.04 boyunda sert , şütör , pasör bir oyuncudur , oyunu okuma becerisi iyidir . Fena bir ribauntçı değildir ama istikrarsız bir oyuncudur . Yani 2 maç üst üste iyi oynadığı çok nadiren görülür.

Bize 2.10 üstü oyuncu lazım

bu 2.10luk atletik bir siyahi amerikalı konusunda bütün forum hemfikir durumda yani bunu gözlemleyebiliyor.tamam koçun bi bildiği vardır teknik heyetin bi bildiği vardır diyorum fakat bu kadar bariz 5 numara ihtiyacımız varken 2.04lük bir oyuncunun alınmasının mantıklı sebebini gerçekten merak ediyorum

belki başka bir transfer daha yapılacaktır yada rançik in durumuna bakılacaktır sakatlığı konusunda bir sorun olması halinde onun yerinede olabilir

sizce transferlerimiz vede diğer oyuncularımız arasından bu sene sayı yükünü kim çeker yani skorer olaN oyuncumuz hangisi sizce ben göremiyorum skorer oyuncumuzu....

Kamil Sarper Özsefer' Alıntı:
sizce transferlerimiz vede diğer oyuncularımız arasından bu sene sayı yükünü kim çeker yani skorer olaN oyuncumuz hangisi sizce ben göremiyorum skorer oyuncumuzu....

Rancik, nymburgda oynarken 20 sayıya yakın ortalamalar tutturmuş bir oyuncu. Onu benettondaki görevi ile değerlendirmek çok doğru olmaz, bizde çeklerdeki performansı gösterecek.

Jasaitis de çok önemli bir şutor. Doğru pozisyonlar yaratılırsa ciddi ortalamalar tutturur. Bu iki isme mutlaka Dwashden de katkı gelecek. 3 yabancı oyuncumuz skor yükünü sırtlayacak, Türklerden Evren en skorer olur diye tahmin ediyorum.

Skorer uzun, 2.10 m boyunda uzun kriterleri şu an için Galatasaray gerçekleriyle bağdaşmıyor.

Evvela 2.10 m boyunda -kaliteli- bir pivotun çok zor bulunduğunu ve bu boydaki pota altı oyuncularının ekseriyetle NBA ve Euroleague'de yer aldığını dikkate almamız gerek.

Galatasaray'ın skorer bir uzuna ihtiyacı var mı? Kanımca çok skorer bir uzun gerekmiyor... Topu eline aldığında ne yaptığını bilen, savunması iyi, oyuna sertlik ve atletizm katabilecek bir pota altı oyuncusu lazım. Geçtiğimiz günlerde Travis Watson ile görüşülmüş ve anlaşma noktasına gelecekken maalesef araya Zalgiris Kaunas'ın girmesiyle transfer gerçekleşmemiş. Travis Watson şu an tam takımın ihtiyacı olduğu türde, çok kaliteli bir uzundu. Mümkün olsaydı da alınabilseydi...

Mike Wilkinson'a gelince... Yunanistan A1 Ligi'ni takip edenler kendisini Aris'de oynadığı dönemden hatırlayacaktır. Aris'de iken Jeremiah Massey ile pota altında çok iyi bir ikili olmuşlardı ve Euroelague'de takımlarının top 16'ya ulaşmasında çok önemli rol üstlenmişlerdi. O sezon İstanbul'da F.bahçe Ülker'e karşı da forma giymiş ve çok iyi bir performans göstermişti. Belki o maçı canlı izleyenler de olmuştur...

Malumunuz Mike Wilkinson'un forma giydiği Khimki, geçen sezon Eurocup'ta finale çıktı. Mike Wilkinson Khimki'de azımsanmayacak süreler alıyordu. Takımdaki öncelikli skor opsiyonları arasında yer almamasına rağmen 7 sayıya yakın bir ortalama yakaladı ki, bu Carlos Delfino, Jorge Garbajosa, Kelly McCarty gibi yıldız oyuncuların arasında iyi sayılır...

Staff'ın listesindeki diğer oyuncuları bilmiyorum fakat, Mike Wilkinson iyi oyuncudur, Rancik gibi 4-5 oynayabilir; transfer edilirse faydalı olur sanıyorum...

Mike Wilkinson, Darius Washington ve Jeremiah Massey gibi Makendonya vatandaşlığına geçti. Yani Bosman statüsünde bir oyuncu... Takıma dahil edilmesi durumunda Galatasaray'ın dört yabancısı da Avrupa pasaportu taşıyor olacak...

Mike Wilkinson'un yanında 2.10 safkan 5 numarada transfer edeceksek
faydalı olur.Pota altı Rancik,Mike Wilkinson,Y.Pivot,Cemal ve Eren.

5. yabancıyı eğer takım bir ivme yakalayamaz ise sezon ortalarına doğru alacağız ya da pota altında bi sakatlık olursa

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...