Milli Takım ve Polonya 2011

Milli Takımımız, 18 Haziran'da Polonya'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası hazırlıklarına başladı. Geride bıraktığımız 3 günde sağlık kontrollerinden geçen oyuncularımız, pazartesi günü itibariyle de Abdi İpekçi'de saha içi çalışmalarına start verecek. Haziran ayına kadar İstanbul ve Antalya'da çalışmalarını sürdürecek olan Potanın Perileri, daha sonrasında bir özel turnuvaya katılmak için İspanya'ya gidecek. Bu organizasyonun ardından 9-11 Haziran tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek Zafer Kupası'na katılmak için yurda dönecek olan takımımız, 15 Haziran'da da Polonya'ya gitmek üzere ülkemizden ayrılacak. Bu ilk etap için 21 kişilik bir oyuncu listesi açıklayan Ceyhun Yıldızoğlu'nun kadrosu şu şekilde:

Tuğba Palazoğlu, Bahar Çağlar, Işıl Alben, Gülşah Gümüşay (Galatasaray), Nevriye Yılmaz, Esmeral Tunçluer, Birsel Vardarlı, Kristen Nevlin, Şaziye İvegin, Özge Kavurmacıoğlu (Fenerbahçe), Naile İvegin, Kübra Siyahdemir, Özge Yavaş, Seda Erdoğan (Tarsus Belediye), Nilay Kartaltepe, Yasemin Horasan (Beşiktaş), Gizem Yavuz, Esra Ural (Panküp Kayseri), Mehtap Gezer (İstanbul Üniversitesi) ve Tuğba Talaslıoğlu (Mersin BŞB)

Biraz da Polonya'daki grubumuzdan ve statüden bahsedelim. Milli Takım düzeyinde ciddi bir başarısı olmayan Türkiye'de asıl hedef, çeyrek finale çıkıp sonraki klasman maçlarında da başarısını sürdürüp ilk 5'e girmek olmalı. Çünkü ilk 5'e giren takımlar, önümüzdeki yaz Avrupa kıtasını Olimpiyatlar'da temsil edecekler. Tarihimizde bir ilki başarmak için, ya yarı final oynayayıp ya da klasman maçlarını kazanıp ilk 5'te yer edinmeliyiz. Fakat işimizin zor olduğunu da söylemek gerekiyor. Kuraya ikinci torbadan giren takımımız, birinci torbadan Rusya, üçüncü torbadan Litvanya ve dördüncü torbadan gelen Slovakya Cumhuriyeti ile beraber A Grubu'nda yer alıyor.

Dörder takımlı, 4 gruptan oluşan ilk aşamanın ardından, kendi gruplarında ilk 3'e giren takımlar 6'şarlı iki grupta toplanacaklar. İkinci gruplarda bizim de içinde bulunduğumuz A Grubu, Belarus, Çek Cumhuriyeti, İsrail, İngiltere'nin bulunduğu B Grubu ile birleşecek. Bu altılı grupta da ilk 4'e giren takımlar çeyrek finale yükselecek ve diğer altılı gruptan gelecek 4 takımla çapraz eşleşmeye girecek. Turnuvanın geri kalan kısımında eleme usulü maçlar oynanacak ve klasman maçlarıyla ilk 8 sıralanacaklar. 18 Haziran'da başlayan turnuvanın final tarihi 3 Temmuz. Yoğun bir tempo bekliyor oyuncuları. Turnuvanın başlamasına 50 gün kala, Polonya'daki maç takvimimizi de yazıp, beklemeye başlayalım.

18 Haziran Türkiye-Litvanya
19 Haziran Slovakya-Türkiye
20 Haziran Türkiye-Rusya

23, 27 ve 29 Haziran tarihlerinde de ikinci gruptaki maçları oynayacağız.

Başarılar perilere. Grupta bir tek Rusya'ya karşı zorlanırız. Diğer iki takımı kolay geçmemiz lazım. Umarım sakatlık vb. gibi problemler yaşamayız.

Tuğce Canıtez neden yok kadroda?Fenerbahce'den alınan Özge nasıl oyuncudur?Daha önceden ismini duymuştumda hiç izlemediğim için bir fikrim yok:)

İlk grupta Rusya dışındaki takımları yeneriz heralde,diğer grupla birleştikten sonra ne yaparız o konuda pek fikrim yok.Çek Cumhuriyeti son dünya şampiyonasında final oynamıştı onlar güçlü takım ama Belarus,İsrail ve İngiltere hakkında hiçbir bilgim yok.

Uluslararası Kepez Turnuvası bugün başlıyor. Tüm maçlar Kepez Belediyesi Spor Salonu'nda oynanacak. İlk rakip Hırvatistan olacak bugün 19:15'te.

Tam program şu şekilde:

25 Mayıs Çarşamba
17:00 Karadağ -Büyük Britanya
19:15 Türkiye - Hırvatistan

26 Mayıs Perşembe
17:00 Hırvatistan - Karadağ
19:15 Büyük Britanya - Türkiye

27 Mayıs Cuma
16:00 Büyük Britanya - Hırvatistan
18:15 Türkiye - Karadağ

Yayın yok mu ben izlemek isterdim takımımı. Yıl olacak 2014 ve pat diye birileri ortaya çıkıp ''bak bizim takımımız vardı biliyor musunuz'' diyecekler halka. Halbuki bu kadar kanal var. Trt'nin katrilyon tane kanalı var , ntv spor var yayınlayın arkadaş millet bi görsün. Umarım şampiyona yayınlanır.

Esmeral sakat degilmiydi.Ozge bizim Yasemenden daha iyi bir guard.2 kere izleme sansi buldum.Ben begendim gelecek vadediyor.

Esmeral sakat degilmiydi.Ozge bizim Yasemenden daha iyi bir guard.2 kere izleme sansi buldum.Ben begendim gelecek vadediyor.
Ali bey izlemişseniz Özge Kavurmacıoğlu'nun Guard olmadığını da anlamış olmalısınız, Boyu 1.87 daha çok Kısa Forvet oynamakta kendisi. Yİne aynı takımdan Olcay Çakırla karıştırdınız herhalde gerçi o da 2 gibi oynuor..

Kisa forvetle guard pozisyonunu karistirmisim.Zaten o kadar az sure almistiki.Ama bana derli toplu bir oyuncu havasi vermisti.O yuzden yasemenle kiyasladim.Yasemenden umitli degilim o konuda.

Ozge bu kadar coksa Karsiyakada Ozge Yavasta olabilir.Genc ve guard oynayan bir oyuncuydu.Simdi resimlerini bulmaya calisacam.Hangisi oldugunu net soyleyebilmek icin.

Maçı izledim. Beğendim milli takımı. Gülşah-Nevriye-Birsel oynamadılar. Esmeral zaten gelmeyecek sakatlığından dolayı. Bahar çok iyi oynadı. Şaziye bugün üçlüklerde baya iyiydi. 3'te 3 ile başladı sonra 7/4 attı toplamda.

TÜRKİYE (81): Tuğba Talaslıoğlu 5 (1 ribaund, 1 asist), Işıl Alben 4 (10 ribaund, 4 asist), Naile İvegin (2 ribaund, 1 asist), Yasemin Horasan 12 (6 ribaund, 1 asist), Şaziye İvegin 14 (2 ribaund), Özge Kavurmacıoğlu 3 (3 ribaund, 2 asist), Nevin Nevlin 15 (11 ribaund), Kübra Siyahdemir 3 (2 ribaund, 4 asist), Gülşah Akkaya 7 (6 ribaund, 1 asist), Özge Yavaş (1 ribaund, 2 asist), Bahar Çağlar 14 (6 ribaund, 1 asist9, Gizem Yavuz 4 (4 ribaund, 4 asist)

HIRVATİSTAN (68): Sandra Mandır 12 (4 ribaund, 2 asist), Anoa Jelavic 7 (4 ribaund, 9 asist), Antonja Misura 6 (3 ribaund, 1 asist), Marta Cakıc 8 (1 ribaund), Mirna Mazic (3 ribaund), Iva Cıglar 2 (1 ribaund), Ana Lelas 12 (3 ribaund, 1 asist), Iva Sliskovic 10 (6 ribaund), Sena Pavetic 2 (1 asist), Luca Ivankovic 3 (6 ribaund, 1 asist), Jelena Ivezic 6 (4 ribaund)

1.PERİYOT:27-8
2.PERİYOT:17-24
3.PERİYOT:21-19
4.PERİYOT:14-17

BÜYÜK BRİTANYA (51): Ros Mason 6 (4 ribaund), Stef Collins 7 (2 ribaund, 1 asist), Rachel Vandenwal 7 (3 ribaund, 1 asist), Chantelle Handy 8 (2 ribaund, 2 asist), Kate Butters (2 ribaund, 1 asist), Julie Page 11 (5 ribaund), Kim Butler 6 (6 ribaund, 1 asist), Steph Gandy 1 (3 ribaund), Azania Stewart 1 (1 ribaund), Rose Anderson 1 (2 ribaund), Lauren Thomas-Johnson 3 (4 ribaund)

TÜRKİYE (73): Tuğba Palazoğlu 6 (3 ribaund, 6 asist), Birsel Vardarlı 5 (4 ribaund, 3 asist), Nilay Kartaltepe 12 (2 ribaund, 2 asist), Gülşah Gümüşay 3 (1 ribaund), Seda Erdoğan 4 (2 ribaund, 3 asist), Yasemin Horasan 2 (3 ribaund), Özge Kavurmacıoğlu 6 (5 ribaund, 1 asist), Nevin Nevlin 13 (4 ribaund, 1 asist), Özge Yavaş 3 (1 asist), Bahar Çağlar 12 (3 ribaund, 4 asist), Mehtap Gezer 6 (5 ribaund), Esra Ural 1 (4 ribaund)

1.PERİYOT:11-14
2.PERİYOT:16-20
3.PERİYOT:9-20
4.PERİYOT:15-19

Bugün son maç 18:15 Türkiye-Karadağ

Türkiye:59 - Belarus:74
Tuğba Palazoğlu: 21 dakika; 7 sayı(3/6 saha içi)-2 ribaund-1 asist
Işıl Alben: 17 dakika; 0 sayı(0/4 saha içi)-1 ribaund-2 asist
Bahar Çağlar: 25 dakika; 3 sayı(1/5 saha içi)-3 ribaund-1 asist

Yasemin ve Birsel 10'ar sayıyla takımımızın en skorer isimleri olurken Nevlin 8 sayı-7 ribaund ile öne çıktı, takımın bu kötü gününde. Belaruslu Verameyenka 11 sayı (%100 şut performansıyla)-8 ribaund-1 asist-3 blok ile yıldızlaştı bu maçta. Eski oyuncularımız Leuchanka (10 sayı-5 ribaund) ve Kress (4 sayı-10 ribaund) de bu maçta görev aldılar.

İspanya:80 - Hırvatistan:63
Alba Torrens: 23 dakika; 13 sayı(5/8 saha içi)-2 ribaund-6 asist

Yarın TSİ 20:00'de İspanya ile karşılaşacağız.