Murat Hoca 20:30'da Ntvspor'da

arkadaslar benim icin dee brown seneye kalcakmı sorusunu sorarmısının (serce parmağım icin doktora gidecem(

Ve tabiki en önemli iki soru kalacakmı(Hem kendisi hemde mevcut kadro)??Bide transferler???sorarsanız ve bize bi özet geçreseniz seviniriz izleyebilen arkadaşlar...

Serinin hakemlerini eleştirdi hocamız ve özellikle ikinci maçtaki 28'e 13 gibi çok dengesiz faul kararlarını eleştirdi. Seriden elenmemiz olarak kısa kurgusunu iyi kuramadığımızı söyledi. Dee Brown'dan çok şey beklediğini ama karşılığını alamadığından bahsetti. Keza Hite'ın çoğu kez maç içinde yok olduğunu, Cücü'nün ise sadece asist olarak katkı verdiğini, dış atış katkısı yapamadığını söyledi. Uleb'deki BJK maçından sonra 3'lük yüzdesinin neden düştüğünü ne hoca ne de Cücü anlayabilmiş değiller.

Bir de hoca futbol takımında başardığımız sinerjiyi basketbolda yakalayamadığımızı söyledi. Bunun için girişimleri olmuş ama yapamamışlar. Şimdilik aklımda kalanlar bunlar.

hocamız bide son maçın ikinci yarısında hakemler coach ları yanına cagırıp aldatıcı hareketlere ve bench ın ayaga kalkmasında teknık faul verecegını söylemiş. son 1.12 dk kala haluk yıldırımın yerde kaldıgı bı pozısyonun oldugunu soyledı. orda ya hücüm faul verılmesı yada haluk a aldatmadan dolayı teknık faul vermesı gerek dedı.

hocamızın takımda kalıp kalmayacagı yönetime baglaymıs. daha oturup konusmamıslar anladıgım kadarıyla kendısı takımda kalmak istıyo.

Kaan Kural Murat Kaya'nın son sn'deki top kaybına rağmen maçın en iyisi olduğunu söyledi ve o top kaybında direk hatalı olmadığını, CO'nun o topu daha boş olan Cüneyt'e atması gerektiğinden bahsetti. Hakemlerin ilk maçta sonuca direk etki ettiğini söyledi. Guardlardan Dee Brown'un belkide El Amin'den daha yetenekli olduğunu ama oyunu El Amin, Solomon vs gibi yönetemediğinden bahsetti. Cüneyt'in son bir ayda kariyerinin zirvesindeki şeklinde oynamadığını anlattı. Tutku, El Amin ve Haluk Yıldırım'ın Dee ve Cüneyt'e ağır bastığını ama Galatasaray'ın da CO ve Gaines ile pota altı oyununun Telekom'dan bir kaç adım daha ilerde olduğunu söyledi.

Murat Hoca Dee ile ilgili Avrupa basketbolunu kavrayışında gelişme göremediğini belirtti. Özellikle Hite bu konuda daha fazla gelişme sağlamış. Dee ile birlikte çok görsel çalışma yapmışlar ama ilerleme kaydedemişler. Özellikle Dee kolej liginde lakaplarından aldığı oyun stiliyle Avrupa'da oynamaya çalıştığını söyledi.

Fatih ve Cemal'in rotasyonda yer bulamaması olarak sadece oyunun bir yönünü oynayabildikleri için olduğunu söyledi.

Seneye kalıp kalmayacağı konusunda daha yönetimle görüşmemişler. Görüşme sonrası herşey belli olucakmış.

Unuttuğum şeyler olabilir. Aklımda kalanlar bunlar. Şimdi zaten play-off'un geleceğini konuşuyorlar.

hocamız fatih ve cemal için fatihın gecen sene telekom macında dutley ı tutamadıgını bu serılerdede macın havasına gırmemıs bı oyuncuyu oyuna sokmak iyi olmayacagı nı oyunun ıkı yönünü oynayamadıgını soyledı. aklımda kalanlar bunlar sımdılık.

Murat Hocam diğer koçlar gibi verilen her ters kararda havalara zıplayıp tepki verseydiniz, kaybedilen maçlardan sonra mikrofonlara hakem kararlarını eleştirmeyeceğim demeyip bu yapılanlar emeğe saygısızlık deseydiniz, sezon başından beri hakemlerin attığı tokatlara (verdiği kararlarla) diğer yanağınızı uzatarak cevap vermeseydiniz bu seride canımız hakemlerden yana belki bu kadar acımazdı. Neyse atı alan Üsküdar´ı geçti...

Sizin öğrenecek çok şeyiniz var daha TBL´de...

Not: Programı izleyemeyen biri olarak bilgi veren arkadaşlara teşekkür ederim.

Berkay Bindal' Alıntı:
Serinin hakemlerini eleştirdi hocamız ve özellikle ikinci maçtaki 28'e 13 gibi çok dengesiz faul kararlarını eleştirdi. Seriden elenmemiz olarak kısa kurgusunu iyi kuramadığımızı söyledi. Dee Brown'dan çok şey beklediğini ama karşılığını alamadığından bahsetti. Keza Hite'ın çoğu kez maç içinde yok olduğunu, Cücü'nün ise sadece asist olarak katkı verdiğini, dış atış katkısı yapamadığını söyledi. Uleb'deki BJK maçından sonra 3'lük yüzdesinin neden düştüğünü ne hoca ne de Cücü anlayabilmiş değiller.

Bir de hoca futbol takımında başardığımız sinerjiyi basketbolda yakalayamadığımızı söyledi. Bunun için girişimleri olmuş ama yapamamışlar. Şimdilik aklımda kalanlar bunlar.

Moskova'dan Bir soru sormustum,Johnsen ile ilgili yayınlandı mı,acaba?

Emir Kalyoncu' Alıntı:
[quote="Berkay Bindal":1iy0vy3b]Serinin hakemlerini eleştirdi hocamız ve özellikle ikinci maçtaki 28'e 13 gibi çok dengesiz faul kararlarını eleştirdi. Seriden elenmemiz olarak kısa kurgusunu iyi kuramadığımızı söyledi. Dee Brown'dan çok şey beklediğini ama karşılığını alamadığından bahsetti. Keza Hite'ın çoğu kez maç içinde yok olduğunu, Cücü'nün ise sadece asist olarak katkı verdiğini, dış atış katkısı yapamadığını söyledi. Uleb'deki BJK maçından sonra 3'lük yüzdesinin neden düştüğünü ne hoca ne de Cücü anlayabilmiş değiller.

Moskova'dan Bir soru sormustum,Johnsen ile ilgili yayınlandı mı,acaba?[/quote:1iy0vy3b]

Seyirci sorularına çok yer vermediler hatta hiç yer vermediler. Bir tek Dee'yi sordular ama bu soruyu da geçmiş programlardaki sorulara dayandırarak sordular.

en onemli sorulardan biri hocanin gelecek seneki durumuydu. forumda da belirtildigi uzere, sozlesmesinin bu sene bittigini ve yonetimle oturup konusacagini soyledi. asagi yukari belirttigim sekilde olan su sozlerinin arkasinda sanki takimin basinda devam etmeyecegi gibi bir anlam yatiyor : "cok fazla sayida ve cok iyi galatasarayli var. bu bir bayrak yarisidir. biz oncekilerden bayragi aldik ve cok iyi yerlere tasidik. umarim bizden sonrakiler de bu bayragi en ust noktaya tasirlar ve galatasaray her zaman o noktalarda mucadele eder. yonetimin bayragi kime emanet edecegini gorecegiz!"
yine yonetimin kendisine geldiginde verecegi teklifin tatminkar olmasi gerektigini soz aralarinda belirtti.
gecen senenin basindaki hedeflerinin ilk 4e kalip uleb'de mucadele edebilmek oldugunu ve bunu basardiklarini belirtti. bu sene ise uleb'de tahmin edilemeyen bir basarinin yakalandigini, bunun galatasaray sk'nin basketbol subesinin avrupada taninirliligini arttirdigini soyledi, ligde ise 4. olup saha avantajini elimizde tutamamanin onemli bir eksiklik oldugunu belirtti.
programli bir sekilde adimlar atildigindan bahsetti. galatasarayin genc takiminin 10 yildir ilk defa turkiye finallerinde boy gosterdiginden bahsetti.
aklimda kalanlar ve forumda daha once deginilmemis olanlar bunlardir.

Yaa Murat Hocaaa,4.luk hedefimizdi diyorsun..Dacka,Oyak gibi takımları yenemedikten sonra bu kadroyla 1.olmusuz ne onemi var...Ben sligde sezon icinde sıralamaya bakan,takımdaki oyuncuların aslen hangi takımı tuttuguna bakan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bir basketbol seyircisi degilim...Isterse hepsi besiktsli.fenerli olsun,ben takımın oynadıgı basketbola ve lig sonundaki durumuna bakarım.Bu takımın kimyası iyi,fakat karargahın komutanı yetersiz.Stratejiyi,birligi saglayamıyor,tum iyi niyetine ragmen..

Ilk yarı 1.sirada bitirdikten sonra bile,hic umudum yoktu..Eski mesajlarımda bunu gorebiliriz.Ikınci yarı aynı performansı yakalayamayacagımızı savunuyordum.Gerekcesine gelirsek 5.yabancı konusunda hem sacma tercih yapmamız,hem de 5.yabancının oyuncular uzerindeki stresi.Bakınız:Johnsen geldi,Owensın bir sure performansı sıfırlandı..Hosley gelip 3 numaraya konsaydı,su anda seri devam ediyordu..Buna cok acık eminim..

Yaa Murat Hocaaa,4.luk hedefimizdi diyorsun..Dacka,Oyak gibi takımları yenemedikten sonra bu kadroyla 1.olmusuz ne onemi var...Ben sligde sezon icinde sıralamaya bakan,takımdaki oyuncuların aslen hangi takımı tuttuguna bakan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bir basketbol seyircisi degilim...Isterse hepsi besiktsli.fenerli olsun,ben takımın oynadıgı basketbola ve lig sonundaki durumuna bakarım.Bu takımın kimyası iyi,fakat karargahın komutanı yetersiz.Stratejiyi,birligi saglayamıyor,tum iyi niyetine ragmen..

Ilk yarı 1.sirada bitirdikten sonra bile,hic umudum yoktu..Eski mesajlarımda bunu gorebiliriz.Ikınci yarı aynı performansı yakalayamayacagımızı savunuyordum.Gerekcesine gelirsek 5.yabancı konusunda hem sacma tercih yapmamız,hem de 5.yabancının oyuncular uzerindeki stresi.Bakınız:Johnsen geldi,Owensın bir sure performansı sıfırlandı..Hosley gelip 3 numaraya konsaydı,su anda seri devam ediyordu..Buna cok acık eminim..

Daha öncede söylediğim gibi Murat Hoca,misyonunu tamamladı.Gerek Altyapı çalışmaları gerekse organizasyon açısından iyi niyetli çalışmalar yaptı.Ama bu yıl ligde yaşanan hüsran ve yaptığı yanlış tercihler yolun sonunu getirdi.

Dee'nin üzerine titrediği,gelişmesi için yaptığı çalışmalar takdir edilir ama karşısındaki eleman hala kolej kariyeri ile yaşayıp onun verdikleri ile kalmayı tercih edip gelişme göstermeyince bir bakıma kaderimizde çizilmiş oldu.

Gerçekten bu kadar erken sezon bitmemliydi.

Geçen yıla göre başarısız olmuş bir Erkek Basketbol takımı var.Türkiye içinde başarısız olduk.Hiç hesapta olmayan bir Avrupa başarısı bazı şeyleri gölge etti ama negatifler çok fazla.

Muray Hocanında dediği gibi bu bir bayrak yarışı ve kendisi için en iyisi olabilecek bir noktada bırakması çok mantıklı şuan en sağlıklısı bu...

Daha öncede söylediğim gibi Murat Hoca,misyonunu tamamladı.Gerek Altyapı çalışmaları gerekse organizasyon açısından iyi niyetli çalışmalar yaptı.Ama bu yıl ligde yaşanan hüsran ve yaptığı yanlış tercihler yolun sonunu getirdi.

Dee'nin üzerine titrediği,gelişmesi için yaptığı çalışmalar takdir edilir ama karşısındaki eleman hala kolej kariyeri ile yaşayıp onun verdikleri ile kalmayı tercih edip gelişme göstermeyince bir bakıma kaderimizde çizilmiş oldu.

Gerçekten bu kadar erken sezon bitmemliydi.

Geçen yıla göre başarısız olmuş bir Erkek Basketbol takımı var.Türkiye içinde başarısız olduk.Hiç hesapta olmayan bir Avrupa başarısı bazı şeyleri gölge etti ama negatifler çok fazla.

Muray Hocanında dediği gibi bu bir bayrak yarışı ve kendisi için en iyisi olabilecek bir noktada bırakması çok mantıklı şuan en sağlıklısı bu...

Murat Hoca'ya böyle bir sonuçtan sonra sinirlenmiştim açıkçası..
Ancak zaman geçtikçe suç payının herkese eşit olarak dağıtılmasından yana bir tavır alıyorum.

Televizyonda Murat Hoca'yı görünce farklı duygulara kapıldım yine..

Seviyoruz Seni Murat Hocam !!