Murat KAYA "Günah Keçisi" Mi ?

Murat'a insanların anlık patlaması gayet doğal bence.Ben de patladım o an.Ama sakinleşince suçlu olmadığını görüyorsunuz.
Şu kadronun 3-0'la süpürülmesi kahrediyor insanı.Futbol takımına bu kadar inanmıyordum kendi adıma.Ne zaman nakavt olacak gibi görünsek,bir şekilde ayağa kalkıyorduk.Bu da büyük umut veriyordu hepimize.
Günah keçisi aranacaksa en başta son topları rezil eden Dee'dir,ikinci olaraksa Murat hoca ve son 3 dakikalarda ağırlığını koyamayan Cüneyt gibi winner oyuncularımızdır.
Maçı kazansak Murat yaptığı asistle hatırlanacaktı.Ama son topu kaybettikten sonra Williams basketi bulunca akıllarda top kaybı kaldı.
Umarım seneye kritik bir maçta yapacaklarıyla bu kareyi kafalardan söker atar.Bu seneki gelişimiyle yerini garantiledi kanımca.
İşin en kötüsü Britton transferi dışında ciddi bir yanlış da söyleyemiyoruz.Özellikle yerli oyuncu kadrosu bundan daha iyi olamaz bence.
Takım karakterimizi ortaya koyamadık malesef,bu sezon kadar koyan bir sezon hatırlamıyorum valla.Şampiyondan eksik olduğumuzu kimse anlatamaz bana.Böyle bitmemeliydi...

ya o maç oraya gelene kadar herşey güzel de o hatayla mı bitti maç?eğer öyleyse maçlar 15 saniye olsun...murat kaya takımda kendini geliştiren tek adamdır ve seneye kesinlikle kalmalıdır.türk oyuncu kıtlığının olduğu bu dönemde kesinlikle elimizde tutmalıyız

Murat Kaya kesinlikle günah keçisi değil.Çünküo maçta o olmasaydı biz maçı son saniyede değilde 2-3 dakka önceden kaybederdik.O anda Murat o pası beklemiyordu ve beklememesindede bence haklı.Çünkü o pası Dee Brown'un alması gerekirdi.Çünkü kendileri oyun kurucu :) ;).Bu yüzden Murat Kaya günah keçisi değildir

Canını dişine takarak oynayan Murat Kaya'ya teşekkür ediyorum. Son topu yakmıştır, o top bize mağlubiyet basketi olmuştur, eyvallah. Suç Owens'taymış, Murat'taymış, önemli değil. Basketbol hata oyunudur, bir basketçi lakaytlığından bu topu kaybederse her şeyi diyebiiriz, ama çok iyi biliyoruz ki Murat da, Owens da sahaya yüreklerini koymuşlardır. İkisine de çok teşekkürler. Son maçtaki mağlubiyetin sorumlusu Barış Güney'dir, 7/8 isabetli üçlükle yakmıştır bizi. Bir de son telekom hücumunda Cüneyt, Murat ve dee üçlüsünün niçin sahada olduğunu ben çok merak ettim, gerçekten merak ettim, basketten anlayan biri değilim, tecrübeli arkadaşlar bir açıklama yapabilirse sevinirim.

Evet, Murat Kaya günah keçisi ama bu, onun başarılı olduğunu göstermez. Öncelikle savunmada çok büyük zaaf arz ediyor. Ayakları çok yavaş, atletik değil ve ribauntlara yardım edemiyor. Açıkcası Hüseyin ile sahada olunca çok korkuyorum savunmamızdan. Öte yandan, hücumda da çok ağar ve korkak dövüşüyor. Esasında içeri yüklenerek penetre üzerinden sayı bulabilir ancak çekiniyor karşı takım uzunlarından. Karşısında baskılı bir savunma görünce topu elinde istemiyor, ki bu da bir problem.

Kazayla insan ölüyor!!!
Ben bu olayı kaza olarak görüyorum, inşallah gelecek sezon Murat daha faydalı olacak!

Bir düzeltme Barış Özcan.
Gerçi karakter olarak ikisini de aynı kefeye koyarım ama neyse :)

yusuf karal' Alıntı:
Canını dişine takarak oynayan Murat Kaya'ya teşekkür ediyorum. Son topu yakmıştır, o top bize mağlubiyet basketi olmuştur, eyvallah. Suç Owens'taymış, Murat'taymış, önemli değil. Basketbol hata oyunudur, bir basketçi lakaytlığından bu topu kaybederse her şeyi diyebiiriz, ama çok iyi biliyoruz ki Murat da, Owens da sahaya yüreklerini koymuşlardır. İkisine de çok teşekkürler. Son maçtaki mağlubiyetin sorumlusu Barış Güney'dir, 7/8 isabetli üçlükle yakmıştır bizi. Bir de son telekom hücumunda Cüneyt, Murat ve dee üçlüsünün niçin sahada olduğunu ben çok merak ettim, gerçekten merak ettim, basketten anlayan biri değilim, tecrübeli arkadaşlar bir açıklama yapabilirse sevinirim.

eskiden yahudiler günahlarının bir keçiye aktarıldıgına inanırlarmış ve bütün günahlarını bu keçiye yükleyip çöle salıverirlermiş...
bütün sezonun günahını murata yükleyelim salalım çöllere...herkes anadan doğma tertemiz olsun...

Hüseyin Karaçil' Alıntı:
Bence murat günah keçisi falan değil.Kendisine verilen şansları iyi kullanamadı.(Sezon boyunca)
(ceza almaya razıyım ama dayanamıyorum)
kardeşim kusura bakma ama ya sen yanlış kanaldan izlkiyosun ya da bütün forum kör hatta burası da dünya göz hastanesi...daha ne yapsdın bu adam bütün kritik yerlerde şut soktu asist yaptı SORUMLULUK aldı ve savunma yaptı...bu adam şansını kullanamadı diyorsan çık şansını nasıl kullanacağını göster ve takımda gelişme kaydeden bir kişi göster...

murat kaya; yumusak yapılı bır sutorken , savunma yonu kuvetlı , oyun kurgusunu yapan , rıbauntlara yardım eden bır kısa halıne geldı.
bence bu senenın huseyınden sonrakı en ıyı yerlısı.

Mehmet Yıldırım' Alıntı:
[quote="Seckin Hasseli":ma1o55gg]murat kaya; yumusak yapılı bır sutorken , savunma yonu kuvetlı , oyun kurgusunu yapan , rıbauntlara yardım eden bır kısa halıne geldı.
Cüneyt'ide unutmayalım :)[/quote:ma1o55gg]

ben cuneyte sizin gibi bakmiyorum. cuneytin takima zararida cok oldu , cok fazla sorumlukluk alarak kendine fazla guvenerek bence takima zararda vermistir her bjk macindaki uclukte kalirsa o gun kacta kac attigina ve ondan sonraki maclarda neler yaptigina bakin. evet kabul ediyorum takimi daha iyi organize ediyor ama basketbol sadece organizasyon degil.

Seckin Hasseli' Alıntı:
[quote="Mehmet Yıldırım":35p3uobd][quote="Seckin Hasseli":35p3uobd]murat kaya; yumusak yapılı bır sutorken , savunma yonu kuvetlı , oyun kurgusunu yapan , rıbauntlara yardım eden bır kısa halıne geldı.
Cüneyt'ide unutmayalım :)[/quote:35p3uobd]

ben cuneyte sizin gibi bakmiyorum. cuneytin takima zararida cok oldu , cok fazla sorumlukluk alarak kendine fazla guvenerek bence takima zararda vermistir her bjk macindaki uclukte kalirsa o gun kacta kac attigina ve ondan sonraki maclarda neler yaptigina bakin. evet kabul ediyorum takimi daha iyi organize ediyor ama basketbol sadece organizasyon degil.[/quote:35p3uobd]
Cüneyt zarar vermişde olabilir fakat o bizim kaptanımızdır.Ve yararı zararından çok daha fazla.

Günah keçisi olmadığı aşikardır fakat Galatasaray'ımız daha büyük yerleri hedefliyorsa geçmiş ve gelecekte ki performansları göz önünde tutmanın yanında daha zeki oyuncuları aramalıdır.Bu noktada Murat Kaya'nın görüp görebileceğimiz performansı bu kadar olup daha fazla üstünde ısrarın gereksiz olduğunu düşünmekteyim.

yahu şu elimizdeki değerlerin değerini düşürmekten ne anlıyoruz anlamıyorum ha...piyasaya çık Murat gibi oyuncuyu almaya çalış bakalım kaç milyon dolar bonservis dayıyacaklar anlına...beğenmediğiniz Murat'ı bugün serbest bırak bakalım, akşama çıkıyor mu!! başta fb olmak üzere anında kapışılır...iyi yerli oyuncu bulmak zaten zor,biz hala mukaveleli oyuncumuza sallıyoruz! lütfen biraz kıymet bilelim artık ya, ne günahı ne keçisi ya...

sezon boyunca kötü oynamıştı zaten.başladığı gibide bitirdi.2 senedir bizde.kaç tane iyi maç çıkardı ki.bu seneki başarısızlıkta en büyük pay sahipleri cüneyt ve dee'ye ait.bi takım oyun kurucusuz en fazla bu kadar olur. her sene başka takımlara ezilmekten bıktım artık.galatasaraylı olmak suç mu.