Murat Özyer Lütfen İstifa !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çok saçma arkadaşlar böyle olmamalı yani geçen sene basketbol şubesine sınıf atlatdıran daha önce ülkeri şampiyon yapan adama böyle komplo teorileri uygulanmamalı(Malesef bizim diğer taraftarlardan frkımız kalmamış bizim tam tersi asıl desteği şuan vermemiz lazım a maçını b maçını alınca herkes gs liyim diye dolaşır etrafta). Murat Özyerin arkasından kim gelirse takıma çok daha büyük zaralar verir kaanaitindeyim.Kötü transfer politikası izlendi takım savunma yapmıo bunların hepsi doğru şeyler ama kesinlikle istifa olmamalı bunun sonucu.

Görüldüğü gibi yanlışlar çok.Bazı arkadaşlar Şampiyon Galatasaray kadrosundan bahsetmiş.Kurduğumuz kadro şampiyon olabilecek kadro ki o güne kadar hiç bir maçı izleyemedik.O günden sonra izlediğimiz 5 maçtada 5 dakika düzgün oynadığımızı hatırlamıyorum.Savunma yok hucüm yok.Sadece kenardan alkışlamak var.Adam top kaybediyor alkışlıyor,sayı yiyoruz alkışlıyor,yanlış faul olunca bağırıyor teknik faul alıyor.Kimse kendini kandırmasın bu takım hazır değil falan filan diye.İtalya'da kamp Belgrad'a kamp neden yapıldı öyleyse ? Ya da Amerikalara neden gidildi ? Yanlışlar o kadar fazla ki neredeyse tek doğru hamle Hüseyin Beşok.Hüseyin^'e de yazık dün parçaladı kendini top bana inmiyor diye.Hoca yanda gene alkışlıyor.Murat Hoca takımın maksimumunu bilmiyormuş.Bunu söylemeye hakkı var mı ya ? Bu oyuncularla her gün idmanı kim yapıyor.Bu takımın minumum u maksimumu mu ? Birisinin bu işe el atması gerekir.
Murat Özyer'i şu anda savunanlara sorum; Bugün görevinden alınsa ve yerine Erman Kunter getirilse kim itiraz eder ya da kim üzülür ?
Yabancı transferleri fiyasko yapılan türklerin oyuna katkıları fiyasko.Yeidğimiz farklar fiyasko.Eee doğru olan ne ? Galatasaraylı Hocamız başta kalsın mı ? Galatasaraylıysa biz ondan daha da Galatasaraylıyız hepimiz o takımı yönetelim o zaman.Haftaya Banvit maçında gene fark yeriz ve gene bunları konuşuruz.
Bazı arkadaşlarımız başka takım taraftarları gibi olmayalım tarzı bir kaç cümle kullanmış.Eğer yanlışlık varsa hakkımızı kullanırız ve sesimizi çıkarırız başka takımlar umrumuzda değil.Murat Özyer'in Galatasaray'a verdiği ve vereceği birşey kalmamıştır.
Şampiyonluk adaylarından Efes Minnesota'ya 3 sayı farkla yenilirken sen sıradan takım olan Mersin'den 25 sayı fark yiyorsun.
Diğer Adayın Telekom herkesi süpürürken sen herkes tarafından süpürülüyorsun.
Fb ve Bjk içinde bunlar geçerli.
Efes Gerald Green'i mahvederken sen Altan Erol'u tutamıyorsun ve hedef geçen seneden daha yukarısı diyorsun.Bende Kocaman Yazıklar Olsun Diyorum ve İstifanı İstiyorum Murat Özyer !

Arkadaşım Ülker'i o güne kadar getiren hoca da şu anda Bjk'nin başında.O kadroda İbrahimler Mirsadlar Traipgenerler Oğuz Savaşlar vardı.Marifet bu kadroyu şampiyon yapmakta.Marifet Ergin Ataman gibi yolda bulduğun 5 basketçiden dev takım yaratmak.Basket Şubesine Sınıf atlattırdı mı yoksa bizleri kandırdı mı bunu da tartışırım.Geçen sene Bjk'nin kötü hali Tt'nin kötü hali ve Efes'in yıllar sonra en kötü takımı varken şampiyon olamamakta başarıdır.Fakat yıllardır ezildiğimiz için 4. lük büyük olay gibi geldi bizlere.Eğer geçen sene de sene başında Holmann ve McGowan yanlışlıkları yapmayıp iyi bir 3 numara ve 5 numara getirseydi bak bakalım Fb ile final oynamıyor muyduk ?

LÜTFEN İSTİFA MURAT ÖZYER.

Sezon öncesi belirlenen hedefler doğrultusunda gerek hazırlık gerekse de Türkiye Kupası maçlarında ortaya koyduğumuz performans ve aldığımız sonuçlar bizleri hiç memnun etmedi. Fakat ortaya konulan bu performans ve alınan sonuçlardan dolayı antrenörümüz Murat Özyer de kesinlikle memnun değil. Kendisi bu takımın antrenörü olması sebebiyle şu an için yaşadığımız hayal kırıklığının önüne geçebilecek tek isim. Beyefendi kişiliği ve Galatasaraylılığıyla hepimizin çok sevdiği Murat Özyer, bana göre çokta iyi bir antrenör. Şu anda içinde bulunduğumuz durumun farkındadır ve bu durumdan kurtulmamız için çareler düşünüyordur. Konuyu açan Burak abinin söylediklerine de genel olarak katılıyorum fakat Türkiye Kupası'ndan elenir elenmez istifa seslerinin yükselmesini yadırgadım açıkçası. Hatırılıyorum da geçtiğimiz sezon içerisinde de bu tür istifa sesleri yükselmişti sezon içerisinde fakat daha sonra belirlenen hedeflere ulaşılması itibariyle o sesler hemen hemen son bulmuştu. Şimdi yine aynı sesler yükseliyor. Türkiye Kupası'ndaki çok kötü performansımız hocamıza duyulan güveni azalttı muhakkak fakat bazı şeyler için çok erken. Bu sezonki hedeflerimizin çok daha yüksek dereceler olması itibariyle de hocamızın işi oldukça zor. Bu sebepten dolayı da hocamıza köstek olmak yerine destek olmak gerektiği inancındayım. Sezonun başlamasıyla birlikte Türkiye Kupası'ndaki kötü performansımızı sürdürür ve istediğimiz sonuçları alamazsak -daha doğrusu belli bir süre istediğimiz sonuçları alamazsak- hocamızın istifasını istemek belkide haklı birşey olacaktır fakat şu an için istifa istifa diye bağırmanın klübümüze yarardan çok zarar getireceğini düşünüyorum. Yaptığımız yabancı transferlerde hataya düşmüş olabiliriz. Bu transferler doğru transferler olsa bile hepimizin açıkça gördüğü bir 3 numara eksikliği var takımda. Geçen sezon zaman zaman çok eleştirdiğimiz, sezon sonunda ise gidebilir dediğimiz Gerald Fitch'i şimdi mumla arar olduk. Kesinlikle bir 3 numara şart bu takıma. Fakat biz bu eksikliği görüyoruz da Murat Özyer görmüyor mu? Elbette görüyor. O bu takımın antrenörü ve takımın eksiklerini bizden daha iyi biliyor. Bu eksiklikleri gidermek için de gerekli şeyler yapılacaktır. Sadece biraz daha sabrederek beklememiz gerekiyor. Ligin ilk haftalarında çok iyi skorlar alamayabiliriz belki fakat takımın sahada mücadele ettiğini görürsek ilerisi için umutlanabiliriz. Murat hocamız da oyuncularımıza mücadele etmenin gerekliliğini anlatacak ve sahaya yüreklerini koymalarını isteyecektir. Umuyorum ki ligin başlamasıyla birlikte kazanmaya aç, mücadele eden, rakibine nefes aldırmayan bir Galatasaray izleyeceğiz. En azından 3-4 haftalık bir sürenin ardından böyle bir Galatasaray'ı sahada göreceğiz. Bu 3-4 haftalık zaman diliminde de benim şahsen tek isteğim takımın sahada mücadele ettiğini görmek. Zaten takım mücadele ederse skor da kendiliğinden gelir diye düşünüyorum.

Bizlerin şu an için yapması gereken şey; hocamıza olsun oyuncularımıza olsun destek vermek, yenildiklerin de bile onların yanlarında olduğumuzu göstermek. Tekrarlıyorum; eğer belli bir süre istediğimiz sonuçları alamazsak ve takımın geleceği için bir ışık göremezsek, istifa seslerinin yükselmesi normaldir fakat şu an için istifa diye bağırmak yerine hocamız ve takımımız için bağırmak daha mantıklı bir şey. Biz Galatasaraylıyız. Biz büyük Galatasaray taraftarıyız. Sadece iyi günde değil kötü günde de hocamızın, takımımızın arkasındayız. Lütfen bunları unutmayalım. Galatasaray taraftarına yakışan şekilde davranalım. En azından belli bir süre hocamızın arkasında olalım. Murat Özyer çok yetenekli, başarılı bir antrenördür ve takımın şu an içinde bulunduğu durumdan kurtulması için elinden geleni yapacaktır...

Faruk Tanrıyar' Alıntı:
fakat eleştirirken yıkıcı olmak yerine yapıcı olup, bir tane, ama bir tane "yeni coach" önerisi yapan çıkmayacak mı? makul ve mantıklı olmak kaydıyla! şu aşamada murat hoca'dan daha çok yarar sağlayacak biri geliyorsa aklınıza, buyrun tartışalım....

not: erman kunter adı sık sık zikredilse de (ve kariyerli bir hoca da olsa) şu anda kulüp konjonktüründe çok muhalifi var.... o nedenle kunter ismi hariç bir öneri olsun lütfen....

Öncelikle Murat özyer?in şu anda değiştirilmesine ben sıcak bakmıyorum. Yaz başı olsa tamamdı ama şu anda onun değiştirilmesine bence gerek yok. Her ne kadar ona inanmasam ve güvenmesem de böyle düşünüyorum. Murat özyer?in transfer konusunda çok zayıf olduğunu düşünüyorum. Ondan transfer yaparak bir kadro kurmasını beklemektense, eline hazırlanmış bir kadro vermek anlamlı olabilirdi. O oyuncu isterdi, komitede transferleri yapardı. Ondan da şu oyuncuyu alıyoruz diye onay alırlardı vs. Geçen sene Murat özyer?in transfer konusunda yetersiz olduğunu görmüştük. Bu sene geçen senenden farklı olarak daha fazla paramız avrdı. İkinci türkiyenin en önemli pivotunu kadromuza kattık. Dolayısıyla doğru transferler ile çok şey yapabilecek bir kadromuz olabilirdi.

Şu aşamada dediğim gibi murat hoca ile bence devame edilmeli ama şutör bir uzun ve şutör, skorer bir 3 numara takıma katılmalı. BU transferleri Murat hoca yapamaz. Yapaack birileri çıkmalı.

Bir de şöyle bir durum var. Murat hocanın istifasından ziyade görevden alınması. şube içinden ben pek duyum alamam duyum alanlardan gelen şöyle bir fısıltı var: ?çok para harcanmasına rağmen bu kötü gidişatta birilerinin kafasını kopabileceği? iddia ediliyor. O birilerinden kasıt sanırsam Murat Hoca?dır. O görevden alınırsa gibi bir varsayımn üzerinden tartışılabilir ancak makul ve mantıklı isimler ortaya koyma kolay değil. Örneğin Timur bir yerlerde Aydın Örs?ün boşta olmasından bahsetmişti. Örs?e biz sene başında teklif götürmüşüz ve onun saygınlığına yakışan bir cevap almışız. Yani o alternatifi unutmak gerek. Erman Kunter?in çok muhalifi varmış. (açıkacsı şaşırdım. Erman kunter?in ne gibi muhalifleri olabilir ki?) o zaman aklıma öncelikle gelen iki isim var. Birisi Mahmudi diğeri ise hakan demir. Bildiğim kadarıyla ikisi de boşta. Mahmudi?yi ben pek sevmem. Hakan demiri ise ben çok isterim. Bir isim daha var. İşte o isim bize çağ atlatacak bir basketbol adamı. Türkiye?yi de tanıyor. Basktbolu biliyor. Benim tanıdığım en iyi teknik adam. Jasmin Repesa. Galiba Roma?nın başında. Hırvatistan?ı da çalıştırıyor. Bir ara real falan deniyordu ama son durumunu bilmiyorum. ?mantık? sınırlarında ama ?makul? olmayabilir ama diğer iki yerli adaydan benim oyum hakan demir?den yana olur.

Burak Barut' Alıntı:
Geçen sene Bjk'nin kötü hali Tt'nin kötü hali ve Efes'in yıllar sonra en kötü takımı varken şampiyon olamamakta başarıdır.Fakat yıllardır ezildiğimiz için 4. lük büyük olay gibi geldi bizlere.Eğer geçen sene de sene başında Holmann ve McGowan yanlışlıkları yapmayıp iyi bir 3 numara ve 5 numara getirseydi bak bakalım Fb ile final oynamıyor muyduk ?

Yazdıklarının bu kısmına çok büyük oranda katılıyorum Burak. Ama biraz gerçeklerle yüzleşmemiz lazım. Cafe Crown sponsorluğu dahilinde Murat Özyer'le yolları ayırmak kolay değil. Murat Özyer'in transferler konusunda çok başarılı olmadığını hem geçen sene hem de bu sene görüyoruz ama o ülker kadrosunu şampiyon yaptığını da unutmayalım. Ben hala Murat Özyer'in iyi-kötü koç olup olmadığı konusunda kararsızım. Elinde potansiyelli iyi bir kadro olsa o kadro ile ne yapar onu merak ediyorum. o yüzden benim teklifim şu: takıma bir şekilde kurulacak bir transfer komitesi vs.. ile şutör skorer bir kısa oyuncu transferi yapılması ve dört numaraya da owens ya da gaines'in yerine greene'nin geri çağrılması. o zaman potansiyelli bir kadro olabiliriz. o kadro üzerinden Murat Hocanın coaching'i değerlendirebiliriz. Şu andaki fikrim onun coaching olarak yetersiz kalacağıdır ama en azından bir şans verilmeli. Yok, zaten yöneticiler onun istifasını alırsa yukarıda yazdığım koç isimleri yanısıra farklı isim leri de tartışırız.

Murat Özyere oyuncu scout-degerlendirme ve koçing dısında guvenim tamdır. Adam gibi adam lafını gecersek (nefret ederim bu sozden) kolaya kaçmayacak , olayı işine geldigi sekilde yonetmeye calısmayacak biri . Galatasaray icin en dogru kararı verecek kisidir hatta basketboldan sorumlu yoneticilerden bile..

Asıl sorun subede tum bu sureci yonetebilecek kapasitede (despotlukta degil) bir direktörün/yetkilinin olup olmadıgıdır. Umarım vardır. El yordamıyla bir yonetici-basketbol sempatizanı yapmaz insallah.

Mahmudi, Örs ve Demir gibi yerli hocaların yanında Baldwin gibi eski daçkalı Markowski gibi yarı-gelismis Turk basketbol ekolune bir seyler katacak yabancı bir antrenor de olabilir.

böle saçma bir topic niye açıldı anlamadım.. daha yolun çoobaşındayıs biras sabır gösterelim ki bu bizim en büyük sorunumuz olsa gerek..

Yapıcı Öneriler istenmiş bildiklerimi ve olmasını temenni ettiklerimi söyleyeyim o zaman.
Öncelikle takımın bir ekole ihtiyacı var.Takım ne oynadığını kimse bilmiyor.Koş Koş basketbol ekolü diye birşey yok yeryüzünde ya.Varsa bile bu kadar kötü savunmayla olmaz.Sen set hucumlarda pivotlarına pozisyon hazırlamalısın.Sürekli perde üzerinden oyuncuların geliyor fakat içeriyi gören yok.İçeride pivotları topla buluşturan yetenekli pasör yok.Savunma aDı altında birşeyler yapmaya çalışan 5 kişi var.Fakat birebirlerde çok çabuk yenilmek güçsüzlüğümüzü gösteriyor.Bireysel olarak savunma yapmıyoruz doğal olarakta koş koş basketbolu diye birşey yok.Set hucümu yok.Takım bir yerde tıkanınca çıkıp sayı atıp takımı rahatlatacak adam yok. Ne yapmak gerekir ?
En yapıcısından hoca değiştirmek gerekir.Kimin gelmesi gerekir sorusuna ise bence konsorsiyum kurulması gerekir.Başta iyi bir hoca altında da en az onun kadar güvenilir bir hoca.Alladdin Yakan olabilir bu isim her ne kadar Fbli olsada.Aydın Örs-Ekrem Memnun ikilisde olabilir.Ya da Rapsesa gibi Avrupa'nın kalburüstü hocalarından biride getirilebilir. Hakan Demir-Ömer Petroak çifti hoş durabilir. Aslında en mantıklısı ve iyisi Çetin Yılmaz'ı bu kadronun başında görmektir.Benim adayım bu bağlamda Çetin Yılmaz ve Ekrem Memnun ikili olur.Bunlarda olmadıysa Orhun Ene takımın başına getirilmeli.Galatasaraylıysa o da bizim kaptanımız. . . Erman Kunter olmasa bile bulunacak hoca sayısı çok.Galatasaray Antrenörsüz kalmaz.Eğer iyi bir yola çıkmak istiyorsak kılavuzumuz sağlam olmalı ve bizi doğru yönlendirmeli.

Eğer Anternör değişmeyecekse ; Adam gibi savunma yapmasını öğretmeli.Koş koş falan değil doğru sürüst set hucumları kurulmalı.Cuneyt'i ilk beş başlatmaktan vazgeçmeli.Avery'i yollayıp doğru dürüst 3 numara alınmalı.Ayrıca bir Türk transferi daha yapılmalı 2 numara için.Savunması kuvvetli 2-3 numara Türk oyuncu.Mutlu Akpına,Muratcan,Barış Özcan hatta her ne kadar da sevmesemde Barış Güney tarzı bir oyuncu şart.

Re:

Muhammet Kaan' Alıntı:
böle saçma bir topic niye açıldı anlamadım.. daha yolun çoobaşındayıs biras sabır gösterelim ki bu bizim en büyük sorunumuz olsa gerek..
noluyo bu karaksarlık valla anlamadım takımda hiç bi oyuncu hüseyin hariç formda değil birbirne alışık değil bence kupadaki beşiktaş maçında veoyak maçında bişeyler gördük ama zamana ihtiyaç var.fast breake yada hızlı oyanacak takım bekliyorum(z). buda savunmayla olur savunmada birbirini tanımakla olmaz mı daha yeni geldi yabancılar bunda murat hocanın hatası vardır eminim ama istediğimiz oyuncuların nasıl neden ve zamanında gelmediği hakkında bu topikte bir çok mesaj gelmedimi. tufan bence bu takıma çok şey katacak en azında takım ruhunu katacak. hepimiz biliyoruz ki gerçek cünety .dee, hatta hüseyin bile böyle değil . ligede 1-2 haftadan sonra gerçek gs yi göreceğime inanınıyorum. takımda roller yeni bellirleniyor. geçen seneki savaşçı takım geri gelecek .hemen yakıp yıkmanın anlamı yok ...

Ya ben izlerken içim cız etti ya.Şu son Mersin maçını sinirden gözüm yaşlı izledim ya. Kimsenin buna hakkı yok. Mücadele etseler kabulumdur.Ama ruh yok adamlarda.Bende olan heyecanın 10 da 1'i yok suçlusu ben miyim ? Birisini bu sorumluluğu alması gerekir ve bu isimde Murat Özyer'dir.

Bencede bekleyip görmek en iyisi.Hem bu saatten sonra yapılacak kan değişikliğinin de çok fazla yararı olacağını sanmıyorum.

Ben yazıma görüşlerini ve bunları biz aktarış şeklini çok beğendiğim Ahmet Abi'nin daha önceki yazılarında söylediği iki şeye değinerek başlayacağım.

Bir kere bizim ülkemizde gerçekten de çok fazla başarılı var.Geçtiğimiz sezon Galatasaray hedeflerine ulaşmış;ancak başarılı olamamıştır.Zaten sıralamada arkamızdaki takımlardan hangisi bizi dördüncülük için zorlayabilirdi,o yüzden Murat Özyer basketbol şubesine sınıf atlatmıştır demek fazlasıyla abartılı bir yorumdur.Geçen sezonda bu sezona oyun yapısında ne miras bıraktık?Bence hiçbir şey.

İkincisi transferleri manavadan karpuz seçer gibi yapıldı diyoruz ya.Greene konusunda özellikle.Ben de içine düştüğümüz konumdan sonra keşke öyle olsa,şu aşamada ona bile razıyım diyorum.Biz manava karpuz almaya gidip,elma alarak geri dönüyoruz iki senedir.Üstelik evde tadı hiç de fena olmayan 1 kg elma var;ancak manavda Amasya Elması gördüm çok beğendim diyoruz,evdeki 1 kg elma da yerinde ve zamanında yenmeyince bozuluyor.

Üçüncüsü staff konusu.David Blatt Efes'in başına Avrupa Şampiyonası'ndan sonra katıldı,Efes çalışmalara dah önce başlamıştı tabii ki,Abdli oyuncularıyla birlikte.Peki o takımın başında kim vardı?Ekrem Memnun.Yani iyi bir head coachun olsa bile staffın sağlam olacak.Efes'i görüyoruz,dün o kadar atletik ve delici oyunculardan set hücumunda yedikleri turnike sayısı 3 yada 4 'tür en fazla.Biz ise Utah Jazz'a karşı oynayan her iki numaranın coşmasının TR versiyonu olacağız gibi duruyoruz.Rakip dış oyuncular bize karşı yıldızlaşıyor.Bu sadece oyunculara bağlı bir şey değil,Nicholas çok mu iyi savunmacı?

Şu aşamada istifa istemenin doğru bir şey olmadığını düşünüyorum.Biraz daha beklememiz gerekiyor.Zaten işler böyle kötü giderse tepkiler artacaktır:ancak takıma bir sihirli değnek değmediği sürece en azından kısa vadede kayıplar yaşayacağımız düşünmek de en doğal hakkımız.

Re:

Zihni Öztürk' Alıntı:
Cem Akdağ'ın koç olacağını vs..... bir çok konuyu yazdım ve tepki gördüm....

son derece ufuk açıcı bir cümle yakaladım zihni bey'de...

geçenlerde cem akdağ'ı okudum galatasaray dergisi'nde.... "hedefim erkek takımına coach olmak" diyordu tam olarak.... bu manada sanırım gelecek seneki coach'umuz, yavaş yavaş ısınma turlarını başlıyor diyebiliriz! kızlarla bütün kupaları kaldırmış bir cem akdağ, yılların motivasyonuyla bizi gelecek sene istediğimiz yerlere taşıyabilir.....

bu sene için de maalesef diğer arkadaşların mesajlarında da görüldü ki yeni bir coach adayı maalesef ortada yok. gelecek her isim yeni bir kumar olur. o nedenle bize yine destek düşüyor gibime geliyor.

Mersin maçını ciddiyemi aldı hoca???
Avery'i ve cüneyt'i kazanma maçı olarak gördü, sürekli mersine yenilen takım diye yazmak anlamsız.
Kötü oynuyoruz evet bunu Hoca düzeltemezse gidecek olan o zaten ama şimdi gitmesini gerektiren bir durum yok... lütfen sakin.

Abi ciddiye almadıysa daha büyük hata.Bizim lüksümüz yok ki . Güzel oyun oynamak zorundayız.Skor önemli değil benim için.Sahada varını yoğunu veren 12 kişi görmek istiyorum.Abi biz sadece Mersin'e değil herkese yenildik malesef.

murat artii bende sana katılıyorum ben murat hocanın zaten en bastan berı bu takıma yakısan bırı olmadıgını dusunuodum oyleydıde bunu bır hafta oncede soylemıstım zaten ıstemıyorum murat hocayı dıye hala bu takımı calıstırabılıcek olgunluga ve tecrubeye sahıp oldugunu dusunmuyorum.yaptıgı oyuncu tercıhlerıde zaten benı yeterınce tahmın etmedı nasıl bı takım kurmak ıstıyo hala anlamıs deılım

Bu konuyu bu şekilde tartışmak hiç bir şey kazandırmadığı gibi eminim burayı okuyan Hocamızın, oyuncularımızın, taraftarlarımızın, yöneticilerimizin vs..... herkesin moralini bozmaktan başka bir işlevide yok....
Lütfen herkes anlayışla karşılasın konuyu kilitliyorum....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...