NBA Geyiği

• Konbuyu başlatan Veysi Deniz Baskın
  • Başlangıç tarihi
Re: nba geyiği

Murat Birben' Alıntı:
Bahsettiğimiz adam shaq... O çok sevdiğin Kobe Shaq olmasa şu anda parmakları boş dolaşıyor olurdu... Bu yazılanlar doğrudur yanlıştır bilemem ama Shaq NBA tarihinde çok önemli bir yere sahiptir bunu da pek birşey değiştirmez. Sürünme durumunu da pek anlayamadım o da ayrı (:)

Budur yani Shaq olmasaydı görürdüm ben Kobeyi

kobe normal bir skorer olarak hatırlanacakken shaq ise nba'in en dominant pivotu olarak anılacak

Deniz Baskın' Alıntı:
kobe normal bir skorer olarak hatırlanacakken shaq ise nba'in en dominant pivotu olarak anılacak
Ben buna da katılamayacağım maalesef. Kobe ya sev ya nefret et tarzı bir oyuncu oldu çıktı ama biraz takip ederseniz kendisinin bu aralar daha sevilebilir bir oyuncuya dönüştüğünü göreceksiniz. Ayrıca oyun olarak da çok büyük bir olgunluğa ulaştı... Bence Kobe de nba'in gelmiş geçmiş en iyi oyuncuları arasında anılacak... Ama bir önce dediğimin de arkasındayım tabi (:)

gerçekten de nba geyiği olmuş burası :)) bunlar bence sonu gelmeyecek tartışmalar.. ikisi de büyük oyuncu.. yalnız kobe son 2 sene gerçekten olgunlaştı.. buna ben de katılıyorum.. yani 5-6 sene önceki kobe gerçekten çok iticiydi.. böyle iyi:))

ayrıca shaq a da biraz haksızlık oluyor levent bence..orlando da final oynadı , lakersta yaptıklarını sen benden iyi bilirsin, miami de yine şampiyon oldu..belki 8-10 yıl boyunca bu ligin en durdurulamaz adamıydı.. şimdi yaşlandı ve su koyverdi ama asla sıradan biri olmadı.. ne saha içinde, ne de dışında..

Kobe nin yaptığı kaprisleri görmezden gelip Shaq a laf atmak gibi bombaları vardır Levent'in.
Kobe kere.. :)

gerekirse bütün takımı başına diker ve durdurursun kobe yi belki bi maç iki maç durduramazsın ama shaq'ı sıkıştırmak için üç oyuncuyu sırtına versen 3ünü de sırtına alır smacı vurur ve basket faulün faulünü kullanmak için çizgiye gider ve o zirvedeyken bunu her maç yapıyordu
nba tarihinin en dominant pivotu shaqdir ve eğer istese her maç 40 sayı 20 reb yapabilecekti fakat o hollywood ,ortamlar vs.yi tercih etti fakat noluresa olsun dominant olmak sadece ona özel bir kavramdır.çok yetenekli pivotlar geldi alcindor gibi hakeem gibi fakat shaq kadar dominant olcak bir fizik asla gelmedi ve gelmeyecek de, fakat kobe yine gelecek...
jordan ve shaq bir daha gelmeyecekler bu çok açık

Levent ÖKTENER' Alıntı:
jordan ve shaq bir daha gelmeyecekler bu çok açık

geldiler geldiler oynuyolar hatta şu anda..
Abi bu konuda sana katılıyorum. Jordan'dan, Kobe'den, LeBron'dan, Shaq'tan daha yetenekli adamlar gelecektir. Ama onların kariyerlerine ulaşırlar mı? Orası belirsiz. O doğru takım, doğru organizasyon, şans vs. gibi durumlara bağlı. Hiç kimse eşsiz değildir...

shaq eşsizdir çünkü o vücudu kullanabilmeyi bilen başka bir adam gelmeyecektir asla ve her yeni pivota da shaq gibi dense de hepsinin balon çıktığını gördük...
jordan'ı kobeyle kıyaslayanalara ise gülüp geçiyorum

saha içi hareketlerini geçtim saha dışındada çok sevilen shaq bi daha zor gelir.çocuklar arasında yapılan bir ankette en sevilen sporcu shaq seçilmişti. :) belki ilerde olabilir ama şuan shaq gibi biri yok.

saha içinde onun stilinde bu kdar başarılı bir adam gelmez...3 adamı potaya sokacak bir vücut yok nba'de atletizm filan ayrı ama tamamen fiziğiyle potaya 3 adam sokacak biri çok zor gelir

o da geldi oynuyor şu anda hatta..ama yanında bi Kobe'si yok veya Wade 'i yok şampiyon yapabilsin..illa 3 adam'ı sokmak potaya başarıysa var ondan bitane..

Levent ÖKTENER' Alıntı:
o da geldi oynuyor şu anda hatta..ama yanında bi Kobe'si yok veya Wade 'i yok şampiyon yapabilsin..illa 3 adam'ı sokmak potaya başarıysa var ondan bitane..
shaq da senin söylediğin adam da su katılmamış kazma.sadece onun güç-atletizm denkliklerinde kişiler olmadığı için değerli gözüküyorlar.yoksa amare'yi, bosh'u, yao'yu,alldridge'i,mcgee'yi onlara değişmem.

kobeyi nick van excelin del harris e attığı kafa ve glen rıce ın la i charlotte zannetmesi yaratmıştır demiyim kobeye saygısızlık olur ama en az 5 kademe atlatmıştır 98 de en iyi altıncı adam yarışmasını kazanamamıştır ve sonraki sene ne olduysa bu üsteki 2 hırbo yüzünden patladı.. bide manevi babsı phil jackson gelmese ah o del harris kalsa ben görürüdüm kobeyi şanslı çocuk hep istediği zarlar geldi hayatında...
.... kobe süper yıldızdır son 10 yılın yıldızıdır o ayrı.

allan houston ı konuşa konuşa geri döndürdü amerikan basını.. bu geyik de nba ye mahsustur. adam bırakır gider, 3 sene geçer.. yazmaya başlarlar s.pippen dönecek mi, allan houston dönüyor mu , jerry west idmanlara başladı, doctor j özel coach tuttu çalışıyo falan diye.. böyle 100 kişinin adı çıkar.. işin garibi gerçekten de dönenler olur. şimdi de Allan Houston dönecekmiş Knickse.. Gördüğüm en overrated, overpaid adamlardan birisi.. shawn kemp bile daha fazlasını yapacak sanıyorum İtalyada.. Başka bir yönü.. Hadi Houston basketbolu çok özledi veya parası bitti dönmek istiyor.. Knicks ne bekliyorki geri çağırıyor bu adamı.. Eşekler adam olur bu Fener adam olmaz diye meşhur bir fotomaç manşeti vardı.. Bu Knicks de adam olmaz.. Mike D'Antoni yi de kaçırırlar yakında..

mauahua demek allan houston dönüyor he !! bence bu adam gece rahat uyuyamıyor ondan dönüyor emre, aldı 5 senelik 110 milyon dolar kontrat zamanında tavuk gibi dolaştı sahada hiç birşey yapmadı yıllarca onun altında eziliyor :) ben olsam new yorkta sokağa çıkamam lan bu adamın yerinde ,ne overrated i overpaid i bu adam bildiğimiz hortumcu :) Knicks bide geçen duydum zach randolph u da memphise falan kaklamaya çalışıyormuş,di antioni nin hayalindeki admlarada marco jaric le darko milicic miş vay be no comment!

Bir Houston efsanesi oldu ama adam sonuçta..
Gerçi genelde "Houston, he got a problem" dense de :)
Dönsün ya efsaneler.. Herkes rezil olurken para almıyor sonuçta.
Rodman da dönemedi bu arada bir.

d'antoni zach den kurtulmak istiyor da , yerine getirmek istedikleri adam bir garip.. iki tane hayalet işte.. jaric ile milicic.. sözleşmelerine baktım , hani kurtulmak için 1 sene falan tutacaklar mı diye, sözleşmeleri de ta 2011 de bitiyor..ne iş anlamadım ama ben memphis in yerinde olsam hemen girerim bu takasa.. randolphün oynama ihtimali bile bunların oynamış hallerinden faydalı olur..

Emre Yuksel' Alıntı:
d'antoni zach den kurtulmak istiyor da , yerine getirmek istedikleri adam bir garip.. iki tane hayalet işte.. jaric ile milicic.. sözleşmelerine baktım , hani kurtulmak için 1 sene falan tutacaklar mı diye, sözleşmeleri de ta 2011 de bitiyor..ne iş anlamadım ama ben memphis in yerinde olsam hemen girerim bu takasa.. randolphün oynama ihtimali bile bunların oynamış hallerinden faydalı olur..
benim bildiğim memphis böyle karlı bi işe girmez,onlar kerizlenmeye alışmışlar gerçi karşılarında enayilikte yüksek lisansı olan knicks var ama ah lakers,celtics,bi 3 lü takas a girseler varya bu malları üstünden formalarını alırlar :)

jerry west, memphisin önündeki 10 yılını çaldıktan sonra çekti gitti.. pau gasol u lakersa hediye etti aldı ceketi gitti.. takımda antoine walker var, daha kötü ne olabilir :) burda anca rudy gay franchise player olacak kadar büyürse bir şey çıkabilir.. gerisi yalan.. paula gasol gitti, iş bozuldu..