NBA Geyiği

• Konbuyu başlatan Veysi Deniz Baskın
  • Başlangıç tarihi
İlk asisti inanılmaz. Beynim gözüm gitti. Son saniye tamamlaması da çok çok zor. Yani videonun tamamı yerine ilk hareketi ve son hareketi izlemek bile yeterli.

Lebron'a acıyorum vallahi.3.çeyrek 20 üstüne çıkan fark 7'ye inmiş,Westbrook bomboş üçlüğü airball atıyor ki,ilk kez airballında kötüsünü görmüş oldum.Ardından Dennis Schröder bomboş pozisyonda tam şut atarken son anda pota altına savunmacısı olan adama pas deniyor top kaybı oluyor.

Beverley takım savunmadayken,savunma yapmayı bırakıp akan hücumda köşedeki hakemle tartışmaya giriyor.Garip garip işler ya.

Houston'da tamam kimse tecrübe aramaz ama bazı şeylerin tecrübeyle alakası yok ya.Sen sürekli yarı sahayı geçip tepede pas yaparken top kaybediyorsan veya yine tepede topu sürerken pas kaybediyorsan bu tecrübe değildir.Her faul yaptığında anında elleri aşağıya indirip pozisyon devamını getirmeyip heykel gibi basket faul oluşunu izliyorsan bu tecrübe değildir.

1.5 saniye önce kaldırıp şutu atmış adamın üzerine uçarak atlıyorsan bu tecrübe değildirrrrr.

Mesela boş şutu kaçırıyorsundur anlarım,kolay basket imkanın varken pası seçmişsindir anlarım.

Ben ekran karşısında Westbrook'un yaptıklarıyla çileden çıkıyorum,Lebron'da ne sabır varmış be.

Lebron 46 sayı atmış farkı 23'lerden tek başına 10'a çekmiş Westbrook akıllısı topu oyuna sokarken rezalet top kaybı yapıyor önce fark 13,ardından Clippers'dan çok net top çıkarken topa dokunuyor fark o hücumda 16 oluyor.Ardından yine top kaybı yapıyor fark 18 oluyor ve maç 5dk kala bitmiş oluyor.

Nba'de nefret ettiğim,izlerken beni çok sinirlendiren 2 durum var.

1-Tanking Savaşları.Son sıradaki takımlar maçı kazanma noktasına getirip saçma sapan maçı kaybederler.
2-Bir takımda çok ciddi eksikler varken rakip takımın ''oynarsak 30 sayı fark atarız,amannn sal maçı gitsin,gece parti çok iyiydi' kafasıyla maça çıkması.Senin All Star oyuncunun parkede sarhoş gibi takılması daha mı hoş ? Sende dinlendir oyuncunu geç arkadaş.

1-Tanking Savaşları.Son sıradaki takımlar maçı kazanma noktasına getirip saçma sapan maçı kaybederler.
2-Bir takımda çok ciddi eksikler varken rakip takımın ''oynarsak 30 sayı fark atarız,amannn sal maçı gitsin,gece parti çok iyiydi' kafasıyla maça çıkması.Senin All Star oyuncunun parkede sarhoş gibi takılması daha mı hoş ? Sende dinlendir oyuncunu geç arkadaş.

Tanking savaşları yöneticiler arasında daha çok. Ne oyuncuya ne koça maçlara sılmayın diyemezsin. Yapabileceğin tek şey kadroyu boşaltmak. Bunu yaptığında da kendini göstermek isteyen oyuncu sayın artıp, clutch anlarda sorumluluk alıp verimli şekilde takımı taşıyacak oyuncun azalıyor. Maç kaybetmeleri hem bu yüzden hem de 2.maddendeki durumunla aynı ve favori takım maça 2.viteste başlayabiliyor. Ardaından maça girebilirlerse dediğin şey oluyor.

Rakibin eksikleri olunca gevşeme olayı ne NBA'e ne de basketbola özgü birşey. Bu tip mativasyon sıkıntılarına kendi takımımızda hiç rastlamıyor muyuz? Konu NBA olunca eksik kadrolarla sahaya çıkan takım sayısının artması ve 82 maçlık yoğun tempoda maç seçmenin sıradanlaşması neticesinden bazı maçlar aktif dinlenme gözüyle bakılabiliyor ama beklediklerini bulamıyorlar. Eksik olan takım için de maçı kaybetmek olağan sonuç olup baskı azalınca ve bir de üstüne rolleri artan oyuncular kendilerini göstermeye çalışınca rakiplerini neye uğradıklarına şaşırtabiliyorlar.

Bucks - nuggets maçı kurbanıyız heralde 😀

Bucks - nuggets maçı kurbanıyız heralde 😀

Bucks'ın ilk yarısından kazandım ama parkede gördüğümüz durum hiç şaşmıyor buna sinir oluyorum.Giannis ilk çeyrek 5 top kaybı yapıyor,Joe Ingles giriyor topu seyircilere atıyor,Holiday'in turnikeler kısa kalıyor.Brook Lopez tek hareketiyle 1 hücumda 7 sayı yedirdi mesela :D inanılmaz dağınık bir takım vardı.

Bu sezon geriye doğru baksak 20 tane böyle maç vardır.Lakers Lebron-Davis yokken Miami'yi yeniyor.Miami sadece Lowry varken çaylaklarla Washington'u zorluyor.Brooklyn sadece Durant varken Portland'ı zorluyor.Philadelphia'da Harris hariç kimse yokken,Harris tek başına Brooklyn'i yeniyor.

Bu durumla yorumcular bile dalga geçiyor,bu tür maçlarda eksik olan takım aslında yatırım tavsiyedir hiç şaşmaz böyle maçlar diye :D o esnada taraftarlara bakıyorum takımımız partiden çıkamamış,sarhoş gibi geziniyor diyorlar.

Tanking savaşları yöneticiler arasında daha çok. Ne oyuncuya ne koça maçlara sılmayın diyemezsin. Yapabileceğin tek şey kadroyu boşaltmak. Bunu yaptığında da kendini göstermek isteyen oyuncu sayın artıp, clutch anlarda sorumluluk alıp verimli şekilde takımı taşıyacak oyuncun azalıyor. Maç kaybetmeleri hem bu yüzden hem de 2.maddendeki durumunla aynı ve favori takım maça 2.viteste başlayabiliyor. Ardaından maça girebilirlerse dediğin şey oluyor.

Rakibin eksikleri olunca gevşeme olayı ne NBA'e ne de basketbola özgü birşey. Bu tip mativasyon sıkıntılarına kendi takımımızda hiç rastlamıyor muyuz? Konu NBA olunca eksik kadrolarla sahaya çıkan takım sayısının artması ve 82 maçlık yoğun tempoda maç seçmenin sıradanlaşması neticesinden bazı maçlar aktif dinlenme gözüyle bakılabiliyor ama beklediklerini bulamıyorlar. Eksik olan takım için de maçı kaybetmek olağan sonuç olup baskı azalınca ve bir de üstüne rolleri artan oyuncular kendilerini göstermeye çalışınca rakiplerini neye uğradıklarına şaşırtabiliyorlar.

Abi ben Nba'de çok zevksiz maçlarda izledim.Düşük skorlu geçiyordur,iki takımda kötü maç çıkarıyordur bunlar gayet normal.Her maça konsantre olmalarını beklemek tabiki olmaz.Fakat bilinçli şekilde yapılan şeyleri farkediyoruz,herkes farkediyor o anda.Bu seyir zevkini düşürüyor bence.

Bucks'ın ilk yarısından kazandım ama parkede gördüğümüz durum hiç şaşmıyor buna sinir oluyorum.Giannis ilk çeyrek 5 top kaybı yapıyor,Joe Ingles giriyor topu seyircilere atıyor,Holiday'in turnikeler kısa kalıyor.Brook Lopez tek hareketiyle 1 hücumda 7 sayı yedirdi mesela :D inanılmaz dağınık bir takım vardı.

Bu sezon geriye doğru baksak 20 tane böyle maç vardır.Lakers Lebron-Davis yokken Miami'yi yeniyor.Miami sadece Lowry varken çaylaklarla Washington'u zorluyor.Brooklyn sadece Durant varken Portland'ı zorluyor.Philadelphia'da Harris hariç kimse yokken,Harris tek başına Brooklyn'i yeniyor.

Bu durumla yorumcular bile dalga geçiyor,bu tür maçlarda eksik olan takım aslında yatırım tavsiyedir hiç şaşmaz böyle maçlar diye :D o esnada taraftarlara bakıyorum takımımız partiden çıkamamış,sarhoş gibi geziniyor diyorlar.
Bunun en üst seviyesi heralde Sga'sız Okc 'nin Celtics' e 150 sallamasıdır ben onun kadar absürt bir şey uzun zamandır görmedim.

Bu arada rockets, Hornets, pistons ve spurs'un tankinglik bir durumları da kalmadı. Çok büyük ihtimal bunlar son dört takım içerisinde olacaklar ve son üç takımın 1.sırayı alma şansı zaten diğerinin çok yakın, oranları tam hatırlayamadım ama %14-12 olması lazım. Dün Rockets mesela tankingden değil bildiğin rezilliklerinden kaybettiler, biraz aklı başında bir takım dün wizards ı 30 sayı farka yatırırdı çünkü adamlar bildiğin vakit geçirmeye gelmişler gibiydi ilk yarı ve genelde bu tip durumlar salarda iyice salarlar ama Silas hocamın takımını böyle rezalet bir takım işte.