NBA Geyiği

• Konbuyu başlatan Veysi Deniz Baskın
  • Başlangıç tarihi
Sixers Batı Turnesinde Batıyı Böcek gibi ezdi gecti.5maç 5 Galibiyet aldik.

Form durumu pick seviyede insallah Playofflarda düşüş olmaz

Furkan kendine dogru takımı secip gitsin,Sixersda oynama durumu yok.

Nba'de çok net çifte standart var.Hatta bu çifte standart bile değil,bildiğin 3 maymun ya.

Boston'a yapılan her faul çalınıyor,hatta uzak hakem geçte olsa çalıyor.Lebron'a maç topunda hakemin gözü önünde Tatum çok net faul yapıyor,hakem 3 maymunu oynuyor.Hakemin faulü çalmaması üzerine Lebron deliye döndü,Beverley yarım akıllısıda hakeme kamera götürüp video kaydını izletmeye çalışıyordu.Zaten bu yarım akıllı Brown'a 3 sayı öndeyken bomboş basketi atacakken basket faul yapmasa bu pozisyonda yaşanmayacaktı.

Koç desen ayrı tuhaf.Son 10 sn fark 5 iken mola almıyor,fark 4 iken 0.6 kala faul alıyor uzatmada.Kral cidden sınanıyor dört bir yandan.

Son düzenleme:
LeBron 'un bu yaşta ligin en formda oyuncusu olması hatta en iyi oyuncu gibi oynaması çok acayip bir olay. Maçı Lakers haketmişti faulu çalmaması da çok rezil bir karar ama LeBron da abartmasın yıllardır az kollanmadı. Hele lakers nba tarihinin belki de en kollanan takımıdır, bubble da Jokic 'e neler çalmamışlardı😀

Ne olacak bu Furkan Korkmaz'ın hali....
Gerçekten durumu çok vahim, oynamak istediğini ve artık umudunu kesip takım aradığını duydum. Phila'da iyice gözden düştü, takas için görüşmeleri yapıyorlarmış. Takas olsa bile bu yıl sözleşmesi de bitiyor alan takımında onu serbest bırakacağını düşünüyorum.
Bu yumuşak savunmayla NBA'den taliplisi olmayacak gibi nasıl bir karar verecek bakalım, belki sezon ortası Euroleague yapar veya G-League mi düşünecek..

Ne olacak bu Furkan Korkmaz'ın hali....
Gerçekten durumu çok vahim, oynamak istediğini ve artık umudunu kesip takım aradığını duydum. Phila'da iyice gözden düştü, takas için görüşmeleri yapıyorlarmış. Takas olsa bile bu yıl sözleşmesi de bitiyor alan takımında onu serbest bırakacağını düşünüyorum.
Bu yumuşak savunmayla NBA'den taliplisi olmayacak gibi nasıl bir karar verecek bakalım, belki sezon ortası Euroleague yapar veya G-League mi düşünecek..

Tam aradığımız 3 numara 😀

Cedi kesinlikle daha büyük yetenek değil ama yapabileceğinin en iyisini verebilen biri. Bunda bulundukları takımlardaki konumlarının da etkisi var ama sadece bu değil mesele, Cedi çok daha istikrarlı ve çalışkan.

Son olarak dün gece yaptıklarını NBA TV'den izledim. Hem o gecenin "Türk Mirası Gecesi" ilan edilip etkinlikler yapılması hem de eksik Clippers'a karşı farkı erken açıp aldığı sürede sorumluluğunun artmasının da katkısıyla 7/7 üçlük atarak kulüp rekorunu egale etti. 29 sayıyla kariyer rekorunu da egale etmiş. 11/13 ile oynarken kaçırdığı 2 şuttan biri bomboş turnikede çemberin etrafından dönüp kaçtı bir diğeri ise 45 sn kala denediği gereksiz yüzde bozan bir denemeydi.

Zaman zaman az şans buluyor veya maça iyi giremeyince katkı veremiyor ama genel sezon planlamasında ne vereceği bilinen bir oyuncu. Cleveland'ın yeniden yapılanamsında kendine yer bulamadığı gözden düşüp oynatılmadığı ve takas için adı geçen bir dönem vardıgeçen yıllarda ama oradan iyi ayağa kalktı. Zaten sevilen de bir karakter olunca bu performansı fazla bile geliyor. Tüm NBA kariyeri burada geçti ve kolay kolay da gönderilmez başka bir yere. Bunun etkisiyle dünkü performansıyla Cleveland forması altında en çok üçlük isabet bulan oyuncularda 6.sıraya yükselmiş ve JR. Smith'in sadece birkaç üçlük altına geldi yakında ilk 5 olur ki o listede lider olarak LeBron dışında Kevin Love ve Ktrie Irving gibi isimler var.

Kontrat uzatmazlarsa mantıksız hamle değil. Dinwiddie boş topçu, Finney-Smith fena değil ama yapacak bir şey yok diğer türlü Doncic takımı playoff a sokmak için gebertecek zaten. Ben aslından Siakam 'ı yakıştırıyordum Dallas' a hem 5 oynayabiliyor hem savunmacı top yönlendirmesi de var cuk diye oturuyordu.
Esas mevzu Durant'te kopacak eğer onu takaslamaya kalkarlarsa fena değişecek dengeler.