Nevriye Yılmaz

Türk kadın basketbolunun gelmiş geçmiş en büyük yıldızına böyle hakaret edemezsiniz , kendinize gelin, bu ne terbiyesizlik>=)=)" smilieid="33" class="inlineimg">

Türk kadın basketbolunun gelmiş geçmiş en büyük yıldızına böyle hakaret edemezsiniz , kendinize gelin, bu ne terbiyesizlik>=)=)" smilieid="33" class="inlineimg">

Seçkin Bey, bu entry'nizin muhatabı ya da muhatapları kimlerse belirtseydiniz iyi olurdu. Bu entry, bu şekliyle, biraz yüksek perdeden kabadayıvari duruyor ve muhatap olarak da Nevriye'yi olumsuz eleştirenleri alıyor sanki... Şimdi sizin dikkatinizi şu noktaya çekmek istiyorum: Seçkin ve başarı odaklı bir kulüpte yardımcı antrenör olarak görev yapıyorsunuz ve aynı zamanda arkadaşınızın bir menajerlik şirketine de ortaksınız. Dahası, bu şirket üzerinden bir dizi oyuncuyu kulübünüze transfer edip, bir dizi oyuncuyu başka başka kulüplere gönderiyorsunuz. Bu sizce etik bir davranış mıdır? Hiç mi çıkabilecek söylentileri, hesap etmez insan!.. Ama nasıl olsa kulüpteki lobisi 1500 ve de yönetim, maaşları zamanında ödeyememesinden ötürü onun gibilere gebe; yani, şube biraz sahipsiz. Af edersiniz ama, "Dingo'nun Ahırı" değil burası...!!!

Bugun maçtaydım ve buraya yazılanlardan ötürü dikkatlice izledim kendisini. Maç sonu takım farkı kapatınca hiç bir pozitif hareketini görmedim. Maç bitince de tebessüm ederek terk etti salonu. Ne yapmaya çalışıyor bu?

Seçkin Bey, bu entry'nizin muhatabı ya da muhatapları kimlerse belirtseydiniz iyi olurdu. Bu entry, bu şekliyle, biraz yüksek perdeden kabadayıvari duruyor ve muhatap olarak da Nevriye'yi olumsuz eleştirenleri alıyor sanki... Şimdi sizin dikkatinizi şu noktaya çekmek istiyorum: Seçkin ve başarı odaklı bir kulüpte yardımcı antrenör olarak görev yapıyorsunuz ve aynı zamanda arkadaşınızın bir menajerlik şirketine de ortaksınız. Dahası, bu şirket üzerinden bir dizi oyuncuyu kulübünüze transfer edip, bir dizi oyuncuyu başka başka kulüplere gönderiyorsunuz. Bu sizce etik bir davranış mıdır? Hiç mi çıkabilecek söylentileri, hesap etmez insan!.. Ama nasıl olsa kulüpteki lobisi 1500 ve de yönetim, maaşları zamanında ödeyememesinden ötürü onun gibilere gebe; yani, şube biraz sahipsiz. Af edersiniz ama, "Dingo'nun Ahırı" değil burası...!!!
Benden bir önceki mesajı kastettim.

Çok yakışıksız bir söylem, sizce de öyle değil mi?
Teknik ve idari konular tartışılır, farklı görüşler de olabilir ama Nevriye gibi bir efsaneye söylenecek bir söz mü bu ayıp.

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benden bir önceki mesajı kastettim.

Çok yakışıksız bir söylem, sizce de öyle değil mi?
Teknik ve idari konular tartışılır, farklı görüşler de olabilir ama Nevriye gibi bir efsaneye söylenecek bir söz mü bu ayıp.

Biraz geç oldu; ama, muhatabınızı belirttiğiniz için teşekkür ederim. Yani Nevriye'nin spor ahlakını sevmeyen biri olarak doğrusu üzerime alınmıştım. Sayın Hayri Pekergin O'nunla ilgili bir makale yazdığında, neredeyse linç ediliyordu. Açıkçası ben bile kızmıştım, Sayın Pekergin'e; ama şu an, çok haklı olduğunu görüyorum! Ben onun Galatasaray'lı olduğuna bile inanmıyorum. Siz istediğiniz kadar onu bir efsane olarak görmeye devam etmekte serbestsiniz; ancak ben, bu kulübe yakıştığını hiç düşünmüyorum. Saygılarımla!..

Biraz geç oldu; ama, muhatabınızı belirttiğiniz için teşekkür ederim. Yani Nevriye'nin spor ahlakını sevmeyen biri olarak doğrusu üzerime alınmıştım. Sayın Hayri Pekergin O'nunla ilgili bir makale yazdığında, neredeyse linç ediliyordu. Açıkçası ben bile kızmıştım, Sayın Pekergin'e; ama şu an, çok haklı olduğunu görüyorum! Ben onun Galatasaray'lı olduğuna bile inanmıyorum. Siz istediğiniz kadar onu bir efsane olarak görmeye devam etmekte serbestsiniz; ancak ben, bu kulübe yakıştığını hiç düşünmüyorum. Saygılarımla!..
Sizin fikriniz saygı duyarım.
Ama Nevriye sadece benim için değil Türk kadın sporu için Efsanedir .
İyi akşamlar.

İyi akşamlar.

Evet, çok doğru... Ortağı olduğu menajerlik şirketiyle Galatasaray üzerinden kendine nema sağlayan bir efsane... Dönün de, bu sene Galatasaray'a transfer olan oyuncuları ve hangi menajerlik şirketi vasıtası ile geldiklerini; en önemlisi ise, kalitelerini bir araştırın isterseniz... Efsane olmak bu kadar ucuz olmamalı!..
Ayrıca efsanemizin instagram hesabına şöyle bir göz atın isterseniz; çalışanı olduğu kurumun taptaze, en önemlisi de, çok zor şartlar altında elde ettiği EuroCup şampiyonluğu hakkında en ufak bir paylaşımı var mı? Hangi Galatasaraylı böyle bir başarı karşısında suskun kalabilir. Üstelik, herkesten daha çok yakın olduğun bir başarı... Sadece bu bile, Galatasaray'a, emeğe ve çalışma arkadaşlarına ihanettir... Size bir daha yazmayacağım Seçkin Bey, son olarak şunu söylemek istiyorum: "Efsane" sözcüğü, bu kadar kolay kullanılmamalı!..
https://www.instagram.com/nevriyeyilmaz11/

Son düzenleme:
İyi akşamlar.

Seçkin bey N.Yılmaz size göre efsanedir başkalarına göre olmayabilir,takımımız için oynarken önemli oyuncuydu katkılarıda oldu inkar edilemez Eyvallah ancak bununla sınırlıdır,ötesi benim içinde kanatimce Galatasaray içinde efsane değil,bir çoğumuz ve Galatasaray için Efsane olan kaptanımız Işıl ALBEN'dir.

N.Yılmaz'ın kendisiyle yapılan röportajlarda kendisi Galatasaray'da oynarken fb'ye karşı oynadığı maçlarda sözde! kendi! takımı! aleyhinde ( Galatasaray ) o kadar haksızlık yapıldığını gördüğü ve bildiği halde ve hayatında bir defa yaşayabildiği Euroleague şampiyonluğunu Galatasaray ile kazanan buna rağmen Galatasaray ile fenerbahçe arasında benim için fark yok diyen birisi bizim nezdimiz de Efsane olmamalı olamaz,ayrıca önceki mesajlar da yazılan menajerlik şirketi olayı doğruysa takımda tutulması bile başlı başına skandaldır gönderilmelidir.

Nevriye ile ilgili ürkütücü haberler geliyor. Bundan sonra takımda kalması zor, kalmamalı.

Nevriyenin Galatasaray'da kalması artık pek olası gözükmüyor. Zaten kalmasın.

Seçkin bey N.Yılmaz size göre efsanedir başkalarına göre olmayabilir,takımımız için oynarken önemli oyuncuydu katkılarıda oldu inkar edilemez Eyvallah ancak bununla sınırlıdır,ötesi benim içinde kanatimce Galatasaray içinde efsane değil,bir çoğumuz ve Galatasaray için Efsane olan kaptanımız Işıl ALBEN'dir.

N.Yılmaz'ın kendisiyle yapılan röportajlarda kendisi Galatasaray'da oynarken fb'ye karşı oynadığı maçlarda sözde! kendi! takımı! aleyhinde ( Galatasaray ) o kadar haksızlık yapıldığını gördüğü ve bildiği halde ve hayatında bir defa yaşayabildiği Euroleague şampiyonluğunu Galatasaray ile kazanan buna rağmen Galatasaray ile fenerbahçe arasında benim için fark yok diyen birisi bizim nezdimiz de Efsane olmamalı olamaz,ayrıca önceki mesajlar da yazılan menajerlik şirketi olayı doğruysa takımda tutulması bile başlı başına skandaldır gönderilmelidir.

Dursun Bey öncelikle Kaptan Işıl bu konudan tamamen ayrıdır , mukayese edilemez Galatasaray'lılık açısından.
Benim söylediğim sadece Nevriye'nin spor geçmişine ait değerlendirmedir ve bunu da tarih yazıyor zaten.Burada bir üye arkadaşın çok çirkin bir ifadesine karşı çıktım eleştirdim.
Günümüzde Nevriye görevinde başarılımıdır veya menajerlik şirketiyle neler yapıyor bilgim yok.
Ancak bu durumlar geçmişi değiştirmez Euroleague Şampiyonluğumuzda verdiği katkıyı ortadan kaldırmaz .Tarihi değiştiremeyeceğimize göre saygı gösterelim dediğim budur.

Ancak bu durumlar geçmişi değiştirmez Euroleague Şampiyonluğumuzda verdiği katkıyı ortadan kaldırmaz .Tarihi değiştiremeyeceğimize göre saygı gösterelim dediğim budur.

Lig sampiyonluklarında muhakkak fakat Euroleague şampiyonluğunda neredeyse hiç katkısı olmadı Nevriyenin. İstatistikler duruyor açın bakın. Ekaterinburg maçında 2, Fener maçında sadece 4 sayı. Galatasaray sayesinde kariyerine bir Eurolegue şampiyonluğu ekledi. Ve şimdi ekmek yediği kaba pisliyorsa yolu açık olsun.

Bu tartışma neyin tartışması pek anlamadım... Nevriye Yılmaz Türkiye kadın basketbolunun en iyisi ve efsanesidir. Tabii ki Galatasaray efsanesi diyebileceğimiz bir durumda yok.

Bu sezon transferlerde bir çok şey döndüğü ortada, bana göre tüm teknik ve idari ekip değişmeli. Hadi diyelim Nevriye kendi menajerlik şirketiyle bu tarz işler yaptı, bunu kabul eden antrenör suçsuz mu yani? Ya da Müge Erdem suçsuz mu oluyor? Ortada bir sorun olduğu kesin, burada olması gereken Marina Maljkovic dahil tüm ekiple yolları ayırmak, ama böyle bir niyetin olmadığını biliyoruz.

Son düzenleme:
Nevriye sporculuk kariyeri boyunca da sivri ve uç bir karakterdi. Galatasaray'da oynarken Fenerlilerden, Fener'de oynarken Galatasaraylılardan küfür yerken dahi göğsü dik şekilde sahada durup oyununu oynayabiliyordu. Ben bu karakterde insanların bilhassa profesyonel anlamda pek birilerinin altında çalışabileceğine inanamıyorum. Zannediyorum kendisinin yardımcı koç olarak en büyük sıkıntı durumlarını da içinde bulduğu pozisyon oluşturuyor. Kendisinin genel çerçevede ancak ciddi bir kariyerin altında çalışmayı düşünübileceğini düşünüyorum. Bu anlamda Türkiye'ye en büyük Avrupa Kupası'nı getiren Ekrem Memnun'un altında, hele de milli takımdayken katılması bence kendisi adına çok daha yerinde bir karar olurdu.

Nevriye belki devameder diyolardi ama oda son ydu macinda yasanan cok ciddi bi olaydan sonra (kusura bakmayin detayi ve kimler arasinda oldugunu yazmam dogru olmaz) istifa etmek istemis ama genel menecer Omer kabul etmemis fakat bu sartlarda devam edemez. Etmesi takima zarar verir. Belki oda menecer Ozge gibi kulupte baska bi takimda gorev alabilirmis.
Taaaa nisanda Nevriye baska bi takimda gorev alabilir yazmisim. Bugun o baska takim olan gelisim takiminin basinda ilk macina cikiyo Nevriye. Hayirli olsun. Nerdeyse 6 ay once yazmisim. Atmin banlasinda insanlar tivitirdaki gudumlu masalara burdaki kullanilan genclere mahkum olsun.

Gelisim takimi demisken erkek gelisim takiminin basinda kim olcak. A takimda omer tutku tolga gokhan cok fazla yardimci koc var. Ordan birini gelisim takiminin basina koyarlarmi acaba.

Son düzenleme:
Az once Gelisim takimimizin Mardin’e elendigi ceyrek final macini izledim gayet derli toplu, setlerin basarili oldugu bir takim izledim, Nevriye Yilmaz iyi coach olacak bariz, Mardin lige cikma kadrosu kuran yuksek butceli bir takim, 20 sn kala hucum suresi bitmesine ragmen hakemler cembere degdi karari verdi alakasi yoktu, o hucumun devami basket attilar, maci bile alabilirdik o skandal karar verilmese.

Az once Gelisim takimimizin Mardin’e elendigi ceyrek final macini izledim gayet derli toplu, setlerin basarili oldugu bir takim izledim, Nevriye Yilmaz iyi coach olacak bariz, Mardin lige cikma kadrosu kuran yuksek butceli bir takim, 20 sn kala hucum suresi bitmesine ragmen hakemler cembere degdi karari verdi alakasi yoktu, o hucumun devami basket attilar, maci bile alabilirdik o skandal karar verilmese.

Efe Güven'den sonra yeni koçumuz olur diyor musunuz Tanju Abi?

Ibrahim Bey’in dedigi sorunlarin yani sira Nevriye de kendisini tamamen A takim icin hazir hissettiginde takimin basina gecerim diye dusunuyordu, once biraz tecrubelenip gecmekti hedefi.

Bu hanımefendinin basketbolun yazılı olmayan en önemli kurallı "saygı"dan haberi yok galiba. Ayıp yaptığı.

İstanbul U18 Kızlar Ligi'nde Galatasaray, İstanbul DSİ'yi 124-21 yenerken Galatasaray'ın koçu Nevriye Yılmaz son topu kullanmayan oyuncusuna ceza olarak sahada şınav çektirdi.

U18 maçına, U16 takımıyla çıktıklarını ve kendisinin özel bir mazereti nedeniyle maça gidemediğini belirten İstanbul DSİ Koçu Tolga Dikmenli, "Nevriye Abla U18 Milli Takımı'nın koçu oldu. İnşallah Yunanistan'a, Slovenya'ya da 124 sayı atar ve B Ligi'ndeki Milli Takımımız A Ligi'ne yükselir." dedi.

Dikmenli şöyle devam etti:
"Bundan bir ay önce TBF'nin düzenlediği sağlık seminerinde oyuncularımız Nevriye Yılmaz'la tanıştı. Oyuncularıma, -Görebileceğiniz en iyi oyuncu, ona dokunup bugünü unutmayın- demiştim. Beraber bir oyuncumuzun doğum gününü kutladık. Aramızda en ufak bir sorun yok. 40 dakika pres yapmış, son topu kullanmayan oyuncusuna ceza vermiş. Bunu neden yaptığını anlayamadım. Kızlar beni telefonla arayıp ağladılar, onlara ne söyleyeceğimi şaşırdım.

Biz İstanbul DSİ'de basketbolu yeniden canlandırmaya çalışıyoruz. Yeni bir takımız ve gençler ligine de 2 yaş küçük grupla katılıyoruz. O yaşta 2 yılın farkın ne kadar etkili olduğunu herkes bilir. Biz iddiamız yoktu ama bizi ezmeye çalışmasına anlam veremiyorum. Kendisinden aynı performansı Milli Takım koçu olarak Avrupa B Şampiyonası'nda da bekliyorum."