Okan Buruk

Okan Buruk’u şimdiye kadar başarılı buluyorum. Derbi performansları olsun, yıldız oyuncuları yönetme olsun gayet iyiydi hem de ilk sezonu olmasına rağmen. Sadece bazı kadro hatalarını eleştirdim onları da düzeltiyor zaten.

Ancak Türkiye’de değişmez bir kural vardır;
sezon sonunda şampiyon olursan başarılısın, haklısın; şampiyon olamazsan başarısızsın, haksızsın. Gerisi çok da önemli değil.

Volkan Bey'in ilk yazdığı yorumdaki neredeyse bütün cümlelerini doğru buluyorum. Neden bilmiyorum ama maç sabahı Gomis aklıma geldi ve neden bu adam unutuldu dedim kendi kendime. Akşamında böyle haberler çıktı, çok ilginç. Seni cendereden çekip çıkaran, belki de şampiyonluğa tutunmanı, kovulmamanı sağlayan adamdı Gomis. Ve hala birçok forvetten çok daha iyi iş çıkarıyor ki, gittin 40'ına gelmiş adamı aldın getirdin. Bu adamı küstürüp bir kenara atmanın mantığı yok.

Eline, emeğine sağlık Okan Hocam. Büyük takım tecrüben olmamana rağmen, Icardi başta olmak üzere yıldızlarla dolu kadroyu çok iyi yönettin ve ilk sezonunda mutlu sona ulaştın. Senden tek dileğim; Avrupada mücadele edebilmek için gerekli hamleleri yapman. Bu kadronun epey değişmesi gerekiyor fakat Icardi, Torreira ve mümkünse Nelsson kesinlikte takımda kalmalı.

çok büyük, en büyük, tek büyük. babaların, kurt hocalarin altında ezilir derken döve döve aldı şampiyonluğu. yeni bir 96-00 dominasyonu, o dominasyonun en önemli oyuncularından biri olan Okan hocaya çok yakışır. sendeyiz hocam. inşallah o dominasyonun ilk sampiyonlugudur bu şampiyonluk.

Okan Buruk Avrupai bir hoca, birincisi oyuncularla iletişimi belli ki çok iyi özellikle yıldız isimlere. Biz icardi'nin fanı olduk o da Okan hoca'nın. İkincisi yardımcı hocaların değerinin farkında bu konuda egosu yok gibi, bu sezon sayısını tam olarak bilmiyorum ama benim hatırladığım en çok duran toptan kafa golü bulduğumuz sezon olabilir. Ve son olarak yanlışta ısrar etmiyor hemen reaksiyon veriyor yenilikçi bir teknik Adam Gerçekten çok başarılı bir sezon geçiesi evet kadro iyiydi ve tek kulvarda yarışıyorduk ama lige bizim yaşanan adetle beraber neredeyse 3 tane sezon arası yaşadık bunu toparlamak kolay iş olmasa gerek ama asıl sınavını bu sezon verecek. Başakşehir 'le cl yaptıkları sezon gruplarda bence beklentilerin çok üstünde oynadılar fakat ligde bayır aşağı gittiler bunu iyi kontrol etmesi gerekiyor. Daha fazla rotasyon kullanıp, oyuncuları hazır tutması gerekecek.

Hocam benim.Anasinin ak sutu kadar hakkidir bu sampiyonluk.Gecen yaz daha adi bile gecmiyorken bizim gelecegimiz demistim senin icin ve sen bunu cok net kanitladin.

Ben adamci bir insan degilim.Cok sevdigim Fatih Terim’i,Ekrem Memnun’u,Ergin Ataman’i,Oktay Mahmuti’yi de yeri geldiginde yerden yere vururum.Allah korusun Okan Hoca biraz sallansa zaten gerekli elestirileri de yaparim ki sezon icinde de gelip burada bazi kazandigimiz maclardan sonra bile kendisinde gordugum yanlislari yazmistim.Dogrusu da budur cunku aslolan her zaman Galatasaray’dir.

Ama bu sezon Okan Buruk birkac macta yaptigi yanlislar haric kesinlikle yerden yere vurulmayi hak etmedi.Daha iyi bir teknik direktor performansi gosterilebilir mi bu ligde ? Sifirdan kurulan bir takimi geldigi ilk sezonda aslinda ligi domine ederek sampiyon yapmak muthis bir istir.Bunu yaparken de her oyuncusundan verim aldi.

Iyi ki bizimlesin Hocam.Insallah nice sampiyonluklar,kupalar kazanirsin Galatasarayimiz’da.

Sezon başında gelmesine karşı olanlardandım. Yabancı hocaya daha sıcak bakıyordum. Terim'den sonra yerli bir hocanın başarılı olabileceğine inanmıyordum. Sağolsun beni yanılttı.

Evet Anti Okancılar dökülmeye başlamış, adamın yetersizliği mi kaldı, büyük takım yönetemezcilği mi.kaldı ve eleştiride haddini aşan tipler sizleri unutmadık.hele ki bir moscow nickli bir şahsına münhasır arladaş vardı bu forum tarihi sizi de eksiye yazar...

''Cumhuriyet'in 100.Yılı'' vizyonu ve misyonu ile yola çıkılan kritik bir sezonda ve Galatasaray'ın son yıllarda şampiyon olamamasının ardından ve Fatih Terim'in gönderilmesinden sonra gelişiyle inanılmaz bir yükün altına girdi. Ben başlarda bu kararın iki taraf için de çok riskli ve yanlış olduğunu yazmıştım. Fakat hoca zaman içerisinde inanılmaz işlere imza attı.
Oynadığı maça oranla çok yüksek bir puana imza attı ve sadece 27 gol yedi geçen seneden beri. Ezeli rakibini hem Kadıköy'de hem de kendi evinde gol yemeden 6-0 ile geçti. Ve unutulsa da, herkes Fatih Terim isminin zikrederken herkese her şeyi unutturdu. Yeni eskiyi siler. Zor olanı yaptı, sırada daha zoru var.
Eğer bu güzel futbolla performansına devam ederse, ne şanslıyız ki biz yeniden efsanemizi yaratmış olacağız. Umarım böyle devam eder. Her şey için teşekkürler.

Ama hamleleri yanlis yeeeeaaaa,Baris Alper’i aliyor yeaaaaaa,yonetim memnun degil yeeaaaa,iyi top oynamiyoruz yeeeaaaaaaaa..Siginaklara kocuuummmm siginaklara 😂😂
hahahasghsgshagshsgsgsgs arkadaş kayıp kaç gündür Okan hoca hakkında entry girmiyor hagsahgshsgssh Okan buruk topculara dokunamiyor abiiiii 14 kişilik takımız abiiiiiii barış alperi oyuna alıyor abiiiii ahahshshshshsh dünyada futboldan en az anlayan insan harbiden. kayıp kaç gündür gözlerimiz arıyor üç beş boş sıksa da eglensek. Okan buruk'la sözleşme yenilemiyorlar çünkü yönetim de Okan buruk'a güvenmiyor abiii

hahahasghsgshagshsgsgsgs arkadaş kayıp kaç gündür Okan hoca hakkında entry girmiyor hagsahgshsgssh Okan buruk topculara dokunamiyor abiiiii 14 kişilik takımız abiiiiiii barış alperi oyuna alıyor abiiiii ahahshshshshsh dünyada futboldan en az anlayan insan harbiden. kayıp kaç gündür gözlerimiz arıyor üç beş boş sıksa da eglensek. Okan buruk'la sözleşme yenilemiyorlar çünkü yönetim de Okan buruk'a güvenmiyor abiii
😂😂😂😂 2-3 gune gelir Okan Buruk neden tatile Bodrum’a degil de Mykonos’a gitti diye 😂

Soru: "Jorge Jesus'un maçlar sahada kazanılmıyor açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz?" Okan Buruk: "Bir ara 'Okan Hoca hakemlerle ilgili çok konuşuyor, Jesus konuşmuyor' dendi. Avrupa'da büyük ligde çalışmamış bir hocanın Türkiye Ligi'ni değerlendirmesi komik geliyor. Ligimiz, kaliteli bir lig. Fenerbahçe, Sevilla'ya karşı iki maçı da kazanabilecek şekilde oynadı ve Sevilla, Avrupa Ligi'ni kazandı. Sadece Jesus üzerinden okumamak lazım, Türkiye'ye gelmiş yabancı hocalar Türkiye'yi küçümsemiştir ama hiçbiri başarılı olamamıştır. Son 16 şampiyonluğa baktığımızda Türk teknik adamlar şampiyon olmuştur. Kendi insanımızı küçük görmeyi kırmak gerekiyor."

Soru: "Jorge Jesus'un maçlar sahada kazanılmıyor açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz?" Okan Buruk: "Bir ara 'Okan Hoca hakemlerle ilgili çok konuşuyor, Jesus konuşmuyor' dendi. Avrupa'da büyük ligde çalışmamış bir hocanın Türkiye Ligi'ni değerlendirmesi komik geliyor. Ligimiz, kaliteli bir lig. Fenerbahçe, Sevilla'ya karşı iki maçı da kazanabilecek şekilde oynadı ve Sevilla, Avrupa Ligi'ni kazandı. Sadece Jesus üzerinden okumamak lazım, Türkiye'ye gelmiş yabancı hocalar Türkiye'yi küçümsemiştir ama hiçbiri başarılı olamamıştır. Son 16 şampiyonluğa baktığımızda Türk teknik adamlar şampiyon olmuştur. Kendi insanımızı küçük görmeyi kırmak gerekiyor."
Jesusun oynadigi Sevillayla sonraki Sevilla ayni degil. Sonrasinda Teknik Direktör degisti, sistem degisti cok fark var arasinda.