Philadelphia 76ers

Re: Philadelphia 76ers yeniden geliyor..

Yılmaz Vural'ın Antalyasporu gibi olduk hep son saniyede veriyoruz maçı bir de 10 sayıdan gelmişiz son dakikalarda.7 galibiyet çok iyi oldu üstlere tutunmuş olduk biraz.Koçu gönderdik diye midir nedir takır takır oynuyoruz maşallah Spurs maçını izleyebildim süperdik.Neyse diğer maçları bekliyoruz 7.likten yukarısı zor gibi gözüküyor yerimizi kaptırmayalım en azından.

Eser Atalay' Alıntı:
emre blog ada yazdım buraya da yazıyım Nowitzki nin son basketinde bariz bi faul var bence ama çalmadı hakemler,ben o faulü tartışmam bile dayadı resmen dirseği.
NBA ile ilgili blogunuz varsa adres verinde takip edeyim yahu...:)

Umut Gokgoz' Alıntı:
[quote="Eser Atalay":2cct6uji]emre blog ada yazdım buraya da yazıyım Nowitzki nin son basketinde bariz bi faul var bence ama çalmadı hakemler,ben o faulü tartışmam bile dayadı resmen dirseği.
NBA ile ilgili blogunuz varsa adres verinde takip edeyim yahu...:)[/quote:2cct6uji]

basket değil hokey Umut imzamdaki blog
messenger ı attım pm olarak eklersen ve sabaha kadar uyumam diyorsan takılırız orda:=)

beklendiği gibi kolay olmasa da knicksi yenmeyi başardık ve son 10 maçta 8. galibiyetimizi almış olduk.. maç çok skorlu oldu.. brand , sakatlık dönüşü bir miktar süre aldı.. yavaş yavaş o da katkı vermeye başlarsa işler daha kolay olacak..ocak ayı içinde sadece 4 maçımız kaldı.. new orleans (d), houston(d), washington ve jersey.. içerde doğu takımları ile oynayacağımız iki maçı mutlaka kazanmak zorundayız.. iki batı deplasmanından birini kazansak razıyız ama zor.. yine de denemek lazım..

chris paul bizi perişan etti.. new orleans havasını aldık, turistik gezimizi yaptık.. houston'a geçiyoruz.. burada daha dirençli olacağımızı sanıyor ve umuyorum.. hadi gençler, alın bir deplasman galibiyeti.. lazım olur ileride..

evet beklediğimiz, istediğimiz oldu.. 2 deplasmandan birini alalım diyorduk.. new orleans a rakip olamadık ama houston'ı deplasmanda vurduk.. elton brand sakatlık sonrası benchten gelip iyi katkı verdi.. sevmediğim dalembert de t-mac in son şutunu bloklayıp maçı kazandırdı..

şimdi üst üste 7 maç içeride oynayacağız.. fikstüre bakınca ben de çok şaşırdım, bir daha baktım ama öyle.. bunlardan ilk 5 i doğu takımlarıyla.. aslında şubat fikstürümüz çok uygun.. çoğu maç içeride, çoğu maç doğu takımlarıyla, çoğu deplasman diptekilerle.. artık bu ay bir hamle daha yapıp tırmanacağız.. bunu yapmak zorundayız.. yoksa play-off iddaasından uzaklaşırız..

şu anda doğuda 7. yiz ve 8. olan milwaukee den 5 maç üstteyiz.. 5. ve 6. sıralarla üç maç, 4. sıra ile dört maç fark var aramızda.. bu takımlardan miami evimize gelecek.. iyi bir seri ile yukarı çıkabiliriz.. takımımızın havası ve morali de iyi.. cuma akşam wizardsı yenerek başlıyoruz inşallah..

Emre Yuksel' Alıntı:
evet beklediğimiz, istediğimiz oldu.. 2 deplasmandan birini alalım diyorduk.. new orleans a rakip olamadık ama houston'ı deplasmanda vurduk.. elton brand sakatlık sonrası benchten gelip iyi katkı verdi.. sevmediğim dalembert de t-mac in son şutunu bloklayıp maçı kazandırdı..

şimdi üst üste 7 maç içeride oynayacağız.. fikstüre bakınca ben de çok şaşırdım, bir daha baktım ama öyle.. bunlardan ilk 5 i doğu takımlarıyla.. aslında şubat fikstürümüz çok uygun.. çoğu maç içeride, çoğu maç doğu takımlarıyla, çoğu deplasman diptekilerle.. artık bu ay bir hamle daha yapıp tırmanacağız.. bunu yapmak zorundayız.. yoksa play-off iddaasından uzaklaşırız..

şu anda doğuda 7. yiz ve 8. olan milwaukee den 5 maç üstteyiz.. 5. ve 6. sıralarla üç maç, 4. sıra ile dört maç fark var aramızda.. bu takımlardan miami evimize gelecek.. iyi bir seri ile yukarı çıkabiliriz.. takımımızın havası ve morali de iyi.. cuma akşam wizardsı yenerek başlıyoruz inşallah..

İnşallah abi.Iggy 20 sayıyla en skorer olmuş Williams'da iyi katkı vermiş.Baya paylaşılmış yani skor.

Wsh,Nj,İnd ve Memphis'i kolay geçeriz diye düşünüyorum.Boston , Phoenix ve Miami'de zorlanacağımız maçlar gibi bu 7 lik seride.Burdan bi 7/5 yeter bize gibi ne dersin Emre abi ?

valla nba de kolay geçilecek bir maç yok.. herkes herkesi, gerek şartlar yerine geldiğinde her yerde yenebiliyor.. 2 gün çnce bobcats, lakers ı deplasmanda 2 uzatma sonunda yendiyse biz de kaybedebiliriz..

biz coach değiştikten sonra bir çıkış yakaladık.. o ara elton brand sakattı.. şimdi döndü ama ilk 5 başlamıyor.. yeniden ilk 5 e döndüğünde durum ne olacak bilmiyoruz.. izlediğim maçlarda sürekli koştuğumuzu ve tempolu oynadığımızı gördüm.. brand dönünce ne olacak bakacağız.. ama geride kalan maçlara, önümüzdeki maçlara ve takımın havasına bakınca bu 7 maçlık periyottan seri galibiyetler almamız lazım diye düşünüyorum ben de.. özellikle miami'yi yenmek zorundayız.. direkt rakibimiz.. hemen üzerimizdeler. bakalım göreceğiz..

Emre Yuksel' Alıntı:

Gelen gecen vuruyor Wizardsi'ma bir tokat siz atin. Samaroglu olduk resmen. Gecen sezon ne guzel play-off heyecani yasiyordum bu sene 0.
Takimin kimyasini bozdular.
Donelim sixers konusuna. Dediginiz gibi iyi bir seri yakaladiniz (dallas haric).
Iyi bir fiksturunuz var teker teker maclari kazanip tirnamanmak zorundasiniz. Yoksa isiniz zor.

Bırakın abi ya sixers'tan ne köy olur ne kasaba. Koca takımı İggy ayakta tutuyor. :)

Detroit-Clevland-Boston-Miami-Atlanta-Orlando böyle güçlü takımlar arasında nereye gidebilecek... İggy'i severim o yüzden umarım herşey gönlünüzce olur. :)

Emre Yuksel' Alıntı:
şu anda doğuda 7. yiz ve 8. olan milwaukee den 5 maç üstteyiz.. 5. ve 6. sıralarla üç maç, 4. sıra ile dört maç fark var aramızda.. ..

bence bidaha bak üstad burdan bakınca play off harici knicks den 2.5 maç öndesiniz gözüküyor ama sen gazı verince belki ordan 5-6 gözüküyordur bilemem:=)

buck 49 maç oynamış 22-27
onlarla aramızda 5 maç var

bi 44 maç oynadık 22-22 deyiz...

knicks ise 45 maçta 20-25 ile 2.5 maç altımızda...

ilginç işler tabi ama yüzdeye vurunca bucks new york dan daha yukarda şuan...

Umut Gokgoz' Alıntı:
buck 49 maç oynamış 22-27
onlarla aramızda 5 maç var

bi 44 maç oynadık 22-22 deyiz...

knicks ise 45 maçta 20-25 ile 2.5 maç altımızda...

ilginç işler tabi ama yüzdeye vurunca bucks new york dan daha yukarda şuan...

hesap yanlış gene bucksla aranızda 2.5 maç var bucks 3 maç kazansın siz 3 maç kaybedin bucks sizi geçer,aynı şekilde knicks lede 2.5 maç fark var oda 3 maç kazanıp siz 3 maç kaybedersiniz sizi geçer

eser bey, sizin dediğiniz takımlardan biri kazanırken diğeri kaybederse geçerli.. ikisi birden kazanır veya kayberderse değil.. yüzde hesabı gibi bu da.. % 49 ile % 51 arasında kaç puan fark vardır ? 1 mi, 2 mi ?

Burak Ceyhan' Alıntı:
Bırakın abi ya sixers'tan ne köy olur ne kasaba. Koca takımı İggy ayakta tutuyor. :)

Detroit-Clevland-Boston-Miami-Atlanta-Orlando böyle güçlü takımlar arasında nereye gidebilecek... İggy'i severim o yüzden umarım herşey gönlünüzce olur. :)

burakcım sixers bir yere gitmeyecek.. biz zaten boyumuza göre konuşuyoruz.. play-off oynayalım diyoruz.. iyi bir yerden play-off a kalalım diyoruz.. rockets gibi şampiyonluk deyip her sene ilk turda da elenmiyoruz.. ayrıca o yazdığın takımlardan Cleveland- Boston ve Orlando'ya eyvallah da diğer üçüne sert rakip oluruz play-off ta..geçen sene görüldü..

bence bu lafların daha dün gece houston'ı deplasmanda yenmemizden kaynaklanıyor:) koca takımı iggy ayakta tutmuyor.. eğer ayakta durmayı bir kişiye bağlayacaksan cevap andre miller..

maalesef nba de hesap benim dediğim gibi tutuluyor zaten standings deki "gb"(gap between) sütunundan takımlar arasında kaç fark olduğu yazıyor.

Haklısın Emre abi yenilgiye bozuldum biraz. :) O blok bana da kötü koydu.

Sixers aslında yapacağı sağlam 1 tane transfer ile doğunun tozunu attırır ama yapacağı transfer çok önemli, seçtiği kişi. İverson'un dönmesi bile Sixers'ı nerelere getirir. Bir de Dalambert + yanında birisiyle beraber iyi bir takas önerilebilir.

delembert'in 10 milyon dolar civarında kontratı varken onu hiçbir yere yollayamayız...

sen buralarda dur hücuma fazla karışma savunma yap yeter diyecez ona yapabileceğimiz en iyi şey şuanda o gibi...

yoksa dalembert+green'e karşı iyi bir şutör alsak bile bu seferde uzun rotasyonda sıkıntıya gireriz...
gerçi dalembertden kurtulsak ben uzun rotasyonu sıkıntısına razıyımda...:)

wizards maçını daha ilk çeyrekte kopardık ve zorlanmadan kazandık.. böylece son 12 maçta 10.galibiyetimizi almış olduk ve 7 maçlık iç saha serisinin ilk mücadelesini kazanmış olduk..

Bu gece Nets ile oynuyoruz.. Nets resmen serbest düşmede.. 5 maç kaybetmişler, arada Memphis i yenmişler, sonra 3 maç daha kaybetmişler ki bunların arasında Oklohoma ve Toronto falan var.. Önlerine gelene yenilmişler.. Bu durumdan bir çıkış yapmak zorundalar.. Dün de Atlanta'ya mağlup oldular. Play-off gibi bir hayalleri varsa bizi yenmek zorundalar.. Bize de yenilirlerse 8.sıradan iyice uzaklaşacaklar..

Bana göre beklenenden çok zor bir maç olacak bizim için.. Kaybedersek de şaşırmayacağım ama Boston maçı öncesi New Jersey'e de içerde kaybetmek çok acı olur.. Bir şekilde kazanmak zorunda olduğumuz bir maç daha..