Philadelphia 76ers

Re: Philadelphia 76ers yeniden geliyor..

dun dalembert 4 asist yaptı.ayrıca 4 sayısı 4 ribaundu var yani dalembert standartlarında trible double yaptı. :)
3. çeyrek green çok iyiydi ama 4. çeyrekte esasoğlanlar igy ve brand devreye giremeyince verdiler maçı.
Ayrıca maçın bir bölümünde sammy ile nazr mohammed eşleşti ve seyir zevki açısından hiçbirşeye benzemiyordu bildiğiniz kavga eden 2 adam.

tam 9 maçtır kaybediyoruz ama kimsenin umurunda değil..

bu akşam denver maçına çıkacağız ve ıverson oynayacak..
herkes sanıyor ki ıverson'ın elinde değnek var. değnek sihirli..
çoğu son toplarda olmak üzere, bir basketle, yarım basketle 9 maç kaybettik..
Ama AI ın gelişi ile 9 maç üst üste kazanmış muamelesi var basında..

bir de dün akşam eagles'ta michael vick patladı..
ortalıkta toz pembe bir bulut dolaşıyor..

sürekli köpek dövüştürdüğü ve bu işin organizasyonunu yaptığı için amerikan futboluna ara veren ve hapse girip çıkan wick'in kariyeri bitti denirken eagles a geldi.. dün mcnabb in yerine sahada olduğu dakikalarda resmen şov yaptı ve eski takımı falconsu yıktı. maç bir ara 34-0 dı ama son saniyede şeref TD si geldi de 34-7 bitti..vick, bir TD yaptı ve bir de 45 yardlık TD pası verdi..Geçen sene konferans finalinde elenen Eagles bu sene şampiyonluğun en büyük adayı gibi..

Şimdi Iverson şehirde.. Wick beklenen etkiyi gösterdi ve eagles tavana vurdu..
Phillies mlb nin son şampiyonu ve bu sene de buldozer gibi..
Herşey güzel olacak beklentisi var şehirde..
Bu akşam Denver bizi +20 lik yapınca bulutlar biraz dağılır..
en azından sixers için..

Burak Barut' Alıntı:
2001'de NBA'in en değerli oyuncusu seçildi. Tam 10 kez All-Star, 4 kez sayı kralı oldu. NBA tarihinin en skorer 17. oyuncusu Allen İverson, neredeyse Fenerbahçeli oluyordu. Şaka değil gerçek...
Bu hafta başında Memphis Grizzlies?dan ayrılıp basketbolu bıraktığını açıklayan İverson için Fenerbahçe hemen devreye girdi. Süper yıldız önce ?evet? dedi, ardından basketbola başladığı Philadelphia 76ers?dan teklif gelince kafası karıştı. Aile baskısının da etkisiyle yeni bir maceraya yelken açmaya sıcak bakmayan 34 yaşındaki İverson, son anda Fener?e ?hayır? deyip, yuvasına döndü.
Kaynak : Fanatik

Emre Abi neler duyuyorum :D

burakcım;

fanatik gazeteciliğini tartışmaya gerek yok..
ama haberin saçmalığıyla ilgili 2 şey yazacağım...
birincisi Iverson basketbol oynamayı çok seven bir adam değil ki NBA de takım bulamadım deyip avrupa'ya gelsin.. Olympiakos da sulandı bir ara biliyorsun.. O'nun öyle oynamak gibi bir derdi yok.. Philadelphiaya geçmiş güzel günlerin hatırına döndü..

İkincisi ,Bu kadar büyük bir adamı para dahil hiç bir güç Avrupaya getiremez.. basketboldan kazandığı bütün parayı unutalım.. reebok ile ömür boyu anlaşması var ve yıllık 5 milyon usd alıyor oradan.. sadece sponsor geliri bu. 5 milyon usd ile fanatik'i 5 kere satın alır..

Bu adamlar aşmış adamlar.. Egolar tavanda.. Fenerbahçeye gelip neyi ispatlayacak ki.. TBL şampiyonu mu oldum diyecek ya da euroleague şampiyonu. Para desen umurunda değil artık. O bir kez daha ne kadar büyük olduğunu gösterecek ve övülecek. Onun için döndü.. El üstünde tutulduğu yere döndü ki gururu da biraz fazla okşansın.. 2 maç +50 atıp maçı kazandıracak.. Yine manşet olacak.. Yine ilgi üzerinde toplanacak..

Haberin doğru olduğunu düşünmek istesek de mantık kabul etmiyor..Bu adam gelip de Caferağa da Darüşşafaka'ya karşı oynar mı ?

not: bu arada haberin ciddiyeti hakkında fikir sahibi olmak için bir kere okumak yeterli.. philadelphia için basketbola başladığı sıfatı kullanılmış..Adam o kadar iyi ki direkt NBA den başlıyor.. Aydın Doğan medyası dedikleri budur..

Phi : 83- den: 93..

2 periyot önde, 1 periyot başa baş oynadığımız denver maçını sonlarda vermişiz.. Iverson düşük yüzdeyle 11 sayı, 5 ribaund, 6 asist.. Bir kaç maç mazereti var.. Spiker tarafından hemen "other AI " olarak nitelenen Iguodala 31 sayı, Dalembert 8 sayı 15 ribaund, 6 blok.. Brand 10 sayı 13 ribaund.. Ypung 21 sayı.. İlk beşte herşey iyi -güzel.. Beşe beşte Nuggetsı yeniyoruz.. Süper.. Ama iş yedeklere gelince maç gidiyor.. Bizim bench skorumuz 2.. Onu da 1/10 ile oynayan green atmış.. Adamların bench skoru 29... Fark buradan kaynaklanıyor..

Iverson tabii maçtan önce şovunu yaptı.. Beklendiği gibi salon full.. 10-12 bin kişiye oynarken dün 21 bine oynadı takım.. Büyük bir istek ve konsantrasyonla takım 3 periyot gitti ama son periyot pes ettik..

Çarşamba akşamı Detroit'i ağırlıyoruz.. Iverson'ın şansına.. Önce Denver, sonra Detroit... Rasheed Wallace gibi ben de garanti veriyorum.. O maçı biz kazanırız..10 maçlık mağlubiyet serisini bitiririz..

Neden seviyoruz sorusunun cevabı da burda ;

http://www.youtube.com/watch?v=T3l8iSTwxow

AI ilk maçın hatrına savunma yapar diye düşündüm ama bigshot 31 pts 8 reb 8 asist yapmış. Carmelo da bu sezon ilk defa 20nin altında kalmış hatta philly içeriyi de kapatmış ama bigshotın şutlarını savunamamış.

billups o sayıların 23 ünü maçın sonunda arka arkaya atmış galiba.. 2.yarıyı izlemedim.. ama özetlerde gördüm biraz, orta sahadan falan savuruyordu chauncey.. savunmalık bir durum değildi.. çok büyük adam zaten.. ben çok severim.

bence orda bir meydan okuma var ama haydi neyse.. çünkü denver-detroit arasında, işin içinde başka oyuncular da olmasına rağmen chauncey-AI takası olmuştu asıl.. chauncey özel konsantrasyon göstermiş olabilir.. problem değil.. yavaş yvaş toparlanacağız.. fikstür de kolay değil bu ara.. haftaya yine 6 maçlık deplasman turnesi var.. Yeni yılda, AI da tam ısınınca, uygun maçlar arka arkaya gelince bir seri yakalarız ama o seri play-off yapmaya yetmeyebilir..

emre abi o deplasman turu çok önemli diye yazıyordu heryerde. Oradan alıncak 2,3 galibiyet sizi biraz gazlarsa o gazla sonraki rahat fixtürü uça uça geçersiniz gibi gözüküyor. O arada louis williams falan da dönücek. Bence içe iyi gömülüyo sizin takım ve de dış savunma da oturursa rahat girersiniz playoff'a. Toronto bile şu an doğuda 7. sıradaysa sizin şansınız son maça kadar devam eder. Zira çoğu takıma göre çok iyi bir beşiniz ve speights ve lou gibi 2 tane harika genciniz var. Bence playoff'a çok rahat girersiniz ve cleveland ya da boston dışında biriyle eşleşirseniz bence şansınız azımsanamayacak kadar yüksek. Ama sen niye bu kadar umutsuzsun onu cözemedim.

Bu sevda baska bir sevda bu sevda tarifsiz sevda.

SİXERSLI OLUNMAZ SİXERLI DOGULUR !!!

phi: 86 det: 90

yine sonuna kadar iyi oynadığımız ama kıramadığımız bir maç
berabere iken kucağımıza gelen ama kapamadığımız bir top..
2 sayı gerideyken Iverson'ın üçlüğü Iguodala'ya kullandırması..
Neyseki Golden State maçı geliyor.. Onları nasıl olsa herkes yeniyor..

Umut Gokgoz' Alıntı:
"eski bir mevzudur şöyle eskileri yad ederken buldum"

sevgili howard tamam iyisin hoşsun ama senin etin ne butun ne iverson'a şekil yapıyosun...ayarı verirler kalırsın öyle...

http://www.youtube.com/watch?v=HxVRQHU5 ... r_embedded

bunu yapacağına git howard'a küfür et daha iyi..
Iverson patla artık oğlum bu akşam Houston'a..
Gerçi biz senin patlamış hallerini de gördük de neyse..
Kendimizi kandırıyoruz işte..

12 macta 12 yenilgi rekora gidiyoruz !!!

uzun süredir yeniliyoruz ancak bu beklenmedik birşey değil...
açıkcası ben izleyebildiğim kadar iverson'ı izleyip kanlı martta bize uygun olabilecek sağlam oyuncu bakmayı düşünüyorum bu sezon...
ilk 3 sıradan lotary kapabiliriz...

4 maç üst üste kazanan eagles, dün gece ny giants'ı deplasmanda 45-38 yendi ve kendi grubunda liderliğe yükseldi..play-off öncesi artık son 3 hafta..

maçın özetlerini izledim.. herkes tek motorla uçarken, biz çift motorlu bir uçak gibiyiz.. michael vick müthiş bir adam.. bu kadar koşmayı seven bir QB ben görmemiştim daha önce.. Mcnabb babanın aksadığı, yorulduğu yerlerde oyuna girip rakibi hırpalıyor..

rakibin QB si Eli Manning iyi mi oynamış, kötü mü oynamış özetlerden anlaşılmıyor.. bir bakıyosun 50 yard pas atmış, bir bakıyorsun elindeki topu düşürmüş..fumble'a sebebiyet vermiş.

dün gece maçta kavga da çıkmış.. new york deplasmanında olur o kadar.. geçen sene de sezonlarını eagles bitirmişti..manning'in maçtan sonra ağladığını da eklemek lazım..

haftaya içerde san francisco maçı varmış.. bu sene eagles , şampiyonluğunun en büyük adayı oldu vick geldikten sonra..

Yıllar gecti üstünden eskiyi düsünürken acı tatlı anılar gözümün önündeyken ne büyük sevgiymis bizimki harbiden`` BU ASK HİÇ BİTMESİN BİR ROMAN OLSUN ``

Cuma gecesi Philadelphia-Boston maçı var. Baktım hiç bir yayıncı kuruluş maçı vermiyor. Bende cuma gecesi 2:30'da en kral linkleri buraya koymaya karar verdim(Hani bu forumda Philly'lar çoğunlukta ya o bakımdan).