Pınar Karşıyaka-Galatasaray CC

En başta bu kadar küfüre niçin anons yok anlamak imkansız.Yazıklar olsun bu hakemlere bizde olsa anonslar peş peşe gelirdi.Haftaya derbi var ve ben bu hakemleri istiyorum bakalım biz en ufak bir şey söylediğimizde bu kadar duymazlıktan gelecekler mi???

Oyunda ise son topu bu kadar yanlış kullanıp hediye edersen rakibe o anda zaten oyun bitmiştir.O moralle uzatmalarda dağıtırlar böyle.Nasıl son topu kaybedersin en azından dışarı çık topla daha ii bari sayıya engel olmazsın.

Onun dışında mithat'ı çoğu kişi eleştirmiş yalnız ben beğendim.tutması gereken adamı ii savundu.Zaten her kişiden hucümda aynı verimi beklemek saçma olur.Mithat bence gereksiz atış kullanacağına kullanmasın daha ii.Kaptan Burak'ı eleştirmek gerekiyor bence.Çünkü geçen hafta bu hafta çok gereksiz üçlükler kullanıyor.Ayrıca yaptığı kasti faul savunma ribaund alacakken faul yapması vs. söyleyebiliriz.Fıtch olmadığı zaman takım çok zorlanıyor.Mıtchell Fitch'in olmadığı maçlarda resmen yok.Hatırladığım bir tt deplasmanı vardı yine bu derecede kötüydü.Haftaya kadar mutlaka Fıtch iyileşmesi lazım...

En başta bu kadar küfüre niçin anons yok anlamak imkansız.Yazıklar olsun bu hakemlere bizde olsa anonslar peş peşe gelirdi.Haftaya derbi var ve ben bu hakemleri istiyorum bakalım biz en ufak bir şey söylediğimizde bu kadar duymazlıktan gelecekler mi???

Oyunda ise son topu bu kadar yanlış kullanıp hediye edersen rakibe o anda zaten oyun bitmiştir.O moralle uzatmalarda dağıtırlar böyle.Nasıl son topu kaybedersin en azından dışarı çık topla daha ii bari sayıya engel olmazsın.

Onun dışında mithat'ı çoğu kişi eleştirmiş yalnız ben beğendim.tutması gereken adamı ii savundu.Zaten her kişiden hucümda aynı verimi beklemek saçma olur.Mithat bence gereksiz atış kullanacağına kullanmasın daha ii.Kaptan Burak'ı eleştirmek gerekiyor bence.Çünkü geçen hafta bu hafta çok gereksiz üçlükler kullanıyor.Ayrıca yaptığı kasti faul savunma ribaund alacakken faul yapması vs. söyleyebiliriz.Fıtch olmadığı zaman takım çok zorlanıyor.Mıtchell Fitch'in olmadığı maçlarda resmen yok.Hatırladığım bir tt deplasmanı vardı yine bu derecede kötüydü.Haftaya kadar mutlaka Fıtch iyileşmesi lazım...

1-Graves'e yapılan faulü hakemim diye oraya çıkan gerizekalılar nasıl görmez???

2-Maç boyu dökülen ve adeta salonda olmayan Mitchell en kritik anda nasıl oyuna aldınır ve top eline geçer,sonunda da saçmalar ve maç uzar???

3-Burak kaptanı bu halde 1dak. bile oynatmaktaki mantık nedir???

burak artık elini ayağını çeksin bu takımdan kaptanım diye ortalarda geziniyo, maça katkısından çok zararı oldu ..bu arda marcus slaughteri kutluyorum harika iş çıkardı tebrikler karşıyaka

slaughter bu maçta çok etkiliydi ama bununda sebebi sağolsun bizim koçt,iyi geri koşan,savunma organizasyonu oturmuş bir takıma karşı slaughtera top göstermezler,zira Fatihle başladık Slaughterı ezdik ama sağolsun koçumuz slaughter 20 sayı üst üste atana kadar Fatihi tekrar oyuna sokmayı akıl edemedi zaten Fatihle tekrar savunmaya başladık ve uzatmanın sonundaki faul dışında sayı atamadı...Ben ne diyimki Murat Hoca,Sedat Abi de çok sevdiğim basket bilgisine güvendiğim bir insandır...

Biz sizin yerinize üzülürüz,siz hiç kafaya takmayın ekstra mağlubiyetlere devam edin...
Beşiktaş'ın para alamadan 4. sırayı parselleyen oyuncuları da basketbolcu,bizimkiler de.Ne denir ki başka...
Beşiktaş ilk yatırım yaptığı sene Efes'i,Ülker'i yenmişti.Biz 3 üst düzey takımdan 10+ yedik,Daçka'ya,KSK'ye,parasız Beşiktaş'a maç verdik.Şimdi Beşiktaş'ı zor zahmet elersek bayram yapacağız.Bu mudur yatırım yapmak?Yemişim böyle yatırımı da,sezonu da...

Boyle bır mac olamaz boyle bır takım olamaz...
bu kadar kotu savunma bu kadar ıstahsız oyun olamaz..
Ne ıs yaparlar anlamadım gıttı ..
kImden mı bahsedıyroum Burak sezgıun ve Mıhtah demırellerden ...
Hakemlerde saolsunlar taraftar basksından ezıldıler....

hala nasil bu kadar polyanacilik yapiliyor anlamiyorum. bir olur iki olur ama artik yeter. bu kadar sorumsuz davranmaya hakki yok bu takimin. yazik bu taraftara. bir fitch var gerisini salla gitsin. hepsi amatör.

Burak Sezgin'e gecek oluyorum artık nerde o eski üçlük ustası burak bugünkü maçta bomboş bi pozisyonda üçlüğü atamadı ve maç orada koptu zaten

Galatasaray'ın SORUNLARI

1-MİTCHELL bu macta berbat oynadı sezon sonuna kadar onunla oynayacagız mecburen..Ama artık bir mitchell tartısması sart oldu onumuzdeki sezon icin oyun kuruculugu,sutorlugu,istatistikleri belli... hele hele kısacık boyuyla pozisyonları bitirmeye calısarak yedigi bloklar ve yaptıgı top kayıpları yetti artık..Sezon sonu yollar ayrılmalı Banvitten PERRY gelse cok daha faydalı olur..

2-KAPTAN son maclarda boyunun ve pozisyonun getirdigi hicbir gorevi yerine getiremiyor,statik oynuyor pozisyon yaratmayı bırak gereksiz ve ısrarlı sut secimleri fast break yememize neden oluyor.Bu macta Tolga, Burak'a gore daha faydalı olabilecegini gosterdi.Ha Tolga'nın genel performansı nasıl diye sorarsak iyi degil ama kotunun iyisi zaten Besiktas niye gonderdi?..(keza Mithat'ı da biz almadık Besiktas calısmak istemedi.)

3-Karsıyaka macı ozelinde Savunma Ribaundlarını rakibe vermemiz, Mitchell'ın kotu sut yuzdesi ve son saniyede macı uzatmaya tasıması(!), Murat Ozyer'in TOLGA-BURAK/MİTHAT-MİTCHELL degisim zamanlamasını tam ayarlayamaması(ki hatası degildi bugune kadar ki performanslarını gozonune almıstır sanırım.)

4-Takımın basbayagı RİBAUND ozellikle Savunma Ribaundu Sorunu var. FATİH-CEMAL ikilisi bu konuda Graves'in oyunda oldugu dakikalara gore daha basarılı fakat bu kez iceriden sayı uretme sorunu bas gosteriyor. Graves'in ilk iki macında hazır olmaması ve uyum sorunu nedeniyle bekleyip gormenin daha dogru olacagı kabul edilebilir bir gercek.Ama Karsıyaka macı bir gercegi gosterdi GRAVES sayı uretebilmesiyle takıma faydalı olurken savunma ribaundlarında gereken standardı veremiyor istatistikler rakamlar onemli degil BANVİT macının 2.ceyregi ve KARSIYAKA macının genelinde rakip Graves'in oyunda oldugu surede hucum ribaundlarını rahatca toplayabilmektedir..(Yapısal Sorun)

5-GALATASARAY'ın bir yabancı kontenjanı var ve sorunları:

a) Mitchell-Fitch-Tufan-Murat bu dort oyuncunun enaz üçü sahada olmak zorunda ve Sakatlık,Formsuzluk,Faul problemi gibi durumlarda alternatifsiz kalmakta...Diger taraftan GUARD mevkiinde Mitchell'ın yardımına Murat gitmekte bu da Tufanı savunmada ve hucum zorlamaktadır.Tufanın ustun formuyla bu sorun cozulurken ileride basa bela olabilir.

b) PF pozisyonunda oynayan BURAK ve TOLGA'nın gerek Oyun Stilleri gerekse rakip PF'ler (cogu amerikalı atletik oyuncular) karsısında yarattıgı dezavantaj...

c) İCERİDE Dengeli ve Alternetifli İKİLİ'lerin bulunamamıs olusu.. Fatih ve Cemal savunmada takımın yerlesmesinde etkili olurken hucum yetersizlikleri , Graves'in sayı uretebimesine karsın savunma ribaundlarında kaybolusu etkin savunma yapmak istediginde de faul sorununa girmesi...(Karsıyaka macında savunmasının dusmesindeki bir etkende faullerden kacınma istegi bence)

d)Takımda sorumluluk ve yukler biraz dengesiz paylasılmakta ileride bazı oyuncuların surmenaj olmasına (Tufan ozellikle) yada kendini takımın ustunde gormesine (belki Fitch) yol acabilir..

BUNLARIN ISIGINDA GELECEK OYUNCU NASIL BİRİ OLMALI??

Bugün tam anlamıyla ''fevkalade'' bir gün ve birazdan başlayacak Trabzon maçı ile noktalanacak(En fazla ''beraberlik'' ).Bazen Galatasaray'ımızın maçlarını izlemesem mi diye kendime soruyorum.
Niye sadece bizim takım böyle ''akıllı'' ve ''formaların haklarını'' vererek oynuyor ve bence en önemlisi niye hep Galatasaray'ın maçına geliyor bu kadar ''şerefli'' hakemler ???

Can Kırımlıoğlu' Alıntı:
4.lük şansımızı bence bugün tamamen kaybettik.

HAKEMLER :claps
Nasıl 4.lük şansımızı kaybettik yahu? Beşiktaş'la aramızda olan puan farkı 3! BJK büyük ihtimalle yarın kaybeder TT'a ve 2'ye iner. İptal olan maçlarını kazanınca da eşitleniriz. Daha ilerleyen haftalar ne gösterir bilinmez...

Uzun bi zaman sonra takımın maçını salondan canlı izleme şansı buldum maça gittim ama gitmez olaydım. O kadar yolu çektiğime değmezmiş. Yaptığımız her hatadan sonra atamadığımız her basketten yediğimiz her saçma sapan sayıdan sonra tribündeki Fitch'e baktım. Bugün bi kez daha anladımki yeri geliyor bencilleşiyor ama bu takım Fitchsiz olmuyor. Çok güzel bi galibiyet izleriz umuduyla gitmiştim İzmir'e ama hiçbişey iyi gitmedi. Çok kötü oynamamıza rağmen özelliklede bazı oyuncularımızın(Burak,Mitchell,Tolga ve birazda Mithat) berbat oynamalarına rağmen son topu kaybetmesek maçı kazanabilirdik yada hakemler son andaki faulü çalsa maçı kazanabilirdik. Hakemlere gelince insan bu kadar mı taraftar baskısı altında kalır be kardeşim ayıptır yahu sizin yaptığınız. Tamam hakemde hata yapar ama bu kadarda olmaz beya. Bunlar nasıl hakem oluyorlar anlamış değilim ama herşeye rağmen bizim maçı uzatmalara götürmeden kazanmamız gerekirdi. Ksk taraftarınada ayrıca çok teşekkürler bütün maç boyunca neyimiz var neyimiz yoksa hepsine sövdüler. Tabi saolsunlar hakemlerde bunlara hiç sesini çıkarmadı. Eğer kazansaydık çok güzel olacaktı ve ligdeki 4.lük yarışı için çok avantajlı olacaktık ama şimdi avantajımızı biraz olsun yitirdik. Büyük takımlara yenilmemiz anlaşılır bişey ama böyle orta dereceli takımlara yenilmemiz çok kötü oluyor. Umarım Fitch en kısa zamanda iyileşir ve takım tekrar güzel galibiyetler alır.

mitchell'ı en çok savunanlardan biriyim ama artık o babamın oğlu olsa bile savunamam şu durumuyla. çok rezil bir performans artı son saniye yaptığı kelek..... söyleyince saçma geliyo ama hakkaten fitch yokken mitchell çok kötü. sanırım bu fitch yokken savunmaların üzerinde olmasından ötürü oluyo fitch varken çünkü savunma öncelikle fitchi düşünürken o da çaktırmadan 15 sayı atıyordu.

tufan yine çok iyiydi fakat son dakikalarda alternatifsiz olduğu için yorgunluğundan şutlarını sokamadı. bi ara uzun forveti savunuyodu bi ara point guard'ı. artık siz anlayın adam ne kadar savaşıyo..

murat kaya son dakikalardaki performansın maç içine yaysaydı maç bizimdi.. neyse önemli olan muratın açılması ve bu maçın son dakikalarındaki oyununu diğer maçlara taşıması. bu arada herkes mithat diyor ama beğenin veya beğenmeyin bu takımın en iyi pasörleri murat ve mithat. sözde oyun kurucu mitchell her tepe pick&roll'lerinde bire bir zorlarken mithat uzunları besledi. savunmada da gayret gösterdi ama yapamadı. tolga tekinalp ise bu sene bizden para yiyip seneye bodrum'a yerleşme planları yapıyo heralde çünkü aklı nerde bilmiyoruz ama basketbolda olmadığı kesin!

graves genelde savunmada vasat hücumda gayretliydi ama o dirsekler yakışmadı kendisine. büyük kaptan bu maçta da büyüklüğünü gösterdi sağolsun. boş üçlüğü de eli titreyerek atıyo artık. bu maç cemal de iyilerdendi. fatih bildiğimiz fatih.

hakemlere yüklenmenin anlamsız olduğunu düşünüyorum çünkü genelde iyiydiler son saniye faulünü ise hiçbir hakem çalamazdı bir empati yapın aynı pozisyonun k.yakada olduğunu düşünün o faulü çalsa herkes hakeme yüklenmez miydi?

murat özyere ise bişey diyemiyorum. kendisi artık ülker'in stajyer koçu olmadığını göstermeli.

son madde: fitch... ne senle ne de sensiz.... ama hala iddia ediyorum ki sene başı fitch hiç gelmeseydi yine buralarda olurdu takım, bizim beklentimiz madem elimizde fitch var neden hala buralarda 4-5 arasında takım?? fitch sayı kralı olma bizi şampiyon yap!!!!

edit: karşıyaka seyircisine bi parantez açmazsak olmaz.. maç boyunca uA'nın marşlarını çal, galatasaray'a küfür et, sen gel hakem 1 tane anons yaptırma.. hakemin neden böyle anons yaptırmakta pısırık kaldığını öğrenmek isteyenler k.yaka koçunun geçen hafta içinde yaptığı açıklamayı internetten ulaşarak okusunlar. yazık vallahi yazık. yukarıda hakeme fazla yüklenmemek lazım dedim, yaptıkları tek kötü şey bu yaptırmadıkları anons oldu bence o da federasyon baskısıyla.

Çağlar Yıldız' Alıntı:
Nasıl 4.lük şansımızı kaybettik yahu? Beşiktaş'la aramızda olan puan farkı 3! BJK büyük ihtimalle yarın kaybeder TT'a ve 2'ye iner. İptal olan maçlarını kazanınca da eşitleniriz. Daha ilerleyen haftalar ne gösterir bilinmez...

bizim ilk 3 sıradaki takımlarla 2 onların 1 maçı kaldı...

Ömer H.' Alıntı:
Umarım (özellikle Eyüp abi, selam ediyorum sana buradan) Mitchell'ı Fitch'in yarattığı tezim daha iyi anlaşılıyordur.
Ben fitch müridi oldum ömer sen haklıymışsın!!1

Geçen hafta herkes Mitchell'i överken ben Mitchell'in gerektiği anlarda frene basması gerektiğini söylemiştim. Bazı şeyler gençliğinden ve ilk Avrupa tecrübesi olmasından kaynaklanıyor tabii.

Çoğu kişi acımasızca eleştirmiş takımı. Hakem son saniyede faulu çalsa ve kazansak kaç kişi hala aynı eleştirileri yapabilecekti merak ediyorum.

Bu takım hepimizin. Zor gününde sahip çıkmasını bilelim. Bir maç kaybettik sezonu değil.

Unutmayın haftaya fb maçı var. Bu yenilgiye rağmen, o maçı alacağımızı düşünüyorum. Ayrıca, moralman ve oyun bazında çökmüş olan efes'i de yenebileceğimize inanıyorum.

Burak ve Mithat'ı eleştirenlere katılıyorum. Gerçi her oyuncunun kötü dönemleri olabilir ama artık üzerlerindeki ölü toprağını atmaları gerekiyor. Özellikle kaptan'ın. Atamayacaksa da menajer, takımın abisi gibi basketbol dışı işlere atanabilir.

ksk seyircisi böyledir işte, burada söylemiştim. Adamların tek bildiği şey küfür ve tehdit. Hakemler tabii ki o salonda aleyhte bir düdük çalamazlar çünkü bir tarafları yemez. Adamların taraftarlığı bu kadar işte.

Mutlu Altuğ'un şu cümlesi çok dikkatimi çekti: "Fakat protesto amaçlı bu sessizliğin ardından camia olarak sesimizi centilmenlik sınırları dahilinde tüm Türkiye'ye duyuracağız.''

Gerçektende maçta çok büyük centilmenlik gösterdiler tebrik ediyorum :claps