Pınar Karşıyaka-Galatasaray CC

Maçtaydık..

Kötü oynadık,şutlarımızı sokamadık,özellikle de Mitchell ve Tufan.Bir de tabi Burak.Buna rağmen kazanma şansı ayağımıza gelmişti,kullanamadık,Uzatmada da dağıldık.

KSK seyircisi çirkeflik yapmasına,küfür etmesine karşın sahayı tamamen doldurup,müthiş destek verdier.maçı çeviren faktörlerden başlıcası oldular bence.

Geçen hafta yaptığım eleştirileri tekrar edeceğim yine.Kaptan oyuna girene kadar çok iyi savunma yaparken,maçın ilk 6-7 dakikasında rakibe boylalıdan atış yapma şansı bile vermezken,2.periyotta kaptanın oyuna girmesiyle pota altı savunmamız yine düştü.Geçen haftaa yeni transferin mevkisini tartışıyoruz;ama kaptanın bu haftada felaket performansından sonra 4 numara olmalı diye düşünüyorum.
Graves için umutsuzduk;ama beklediğimziden çok daha iyi çıktı.Sinirlerine sahip olmalı ama.Fener maçında Semih ve Mirsad'a karşı oynayacak,umarım sinirlerine hakim olup bu ikisinden birine dalıp pisi pisine ceza yemez.
Yeni transfer yapılana kadar pota altını Fatih-Cemal-Jeff üçlüsüyle olabildiğince idare etmemiz gerktiğini düşünüyorum.Bazı bölümlerde ise Tolga ile birlikte dört kısaya dönülüp,bu maçta çok denemediğimiz;ancak diğer maçlarda zaman zaman kullandığımız 3/4 sahadan baskıyla başladığımız sonra da alan savunmasına yerleştiğimiz savunmayı kullanabiliriz.

Nereden başlayacağımı bilemiyorum. Sanırım en iyisi takımın genel olarak yaptıklarından ya da yapmadıklarından başlamalı. Savunma yok, hücum desen o da yok. Ancak oyuncuların unuttuğu bir şey vardı mücadele etmeyen bir takımın maç kazanma ihtimali de yok. Tüm yoklara rağmen son 30 saniyeye 2 sayı önde giriyorsun ve top sende buna rağmen maçı kazanamıyorsan hakemlere kızmanın bir mantığı da yok. Başarısızlığı dışarda arayıp kendi hatalarımızı görmezden gelmenin de anlamı yok.

Sonuçta maç boyunca çok lakayıt bir oyun sergiledik. Oyuncuların aklı gelecek hafta oynanacak olan derbideydi. Bu nedenle sadece bedenleri gelmiş İzmir´e. Karşıyaka zaten çantada keklik oynamadan da kazanabileceğimiz bir maç diye düşündüler/düşündüm ama evdeki hesap çarşıya uymadı.

Taraftar olarak gene giyotinleri hazırlayıp sehpaya da tanıdık bir isim olan Mitchel´ı çıkarmışız bile. Tamam Mitchel bu maçta kötü oynadı ama insafsız olmayın bu kadar da. Oyuncu robot değil ki her maçta aynı performansı sergilesin. Tepki gösterilecek, giyotine gönderilecek biri varsa o da kimse kusura bakmasın ama Kaptan Burak´tır. Oyundaki performans düşüklüğünü bir kenara bıraktım sportmenlik dışı faul yapmak da neyin nesi en kritik anda. Graves Türkiye şartlarına çirkeflik anlamında çok çabuk uyum sağlamış. İki tane dirsek attı, geldiği ligde dirsek oyun kuralları içinde sayılıyordu galiba !

Sahada bir tane aslan vardı. Tufan Ersöz, gerisi bağlar gazel...

onuryavuz' Alıntı:
Nereden başlayacağımı bilemiyorum. Sanırım en iyisi takımın genel olarak yaptıklarından ya da yapmadıklarından başlamalı. Savunma yok, hücum desen o da yok. Ancak oyuncuların unuttuğu bir şey vardı mücadele etmeyen bir takımın maç kazanma ihtimali de yok. Tüm yoklara rağmen son 30 saniyeye 2 sayı önde giriyorsun ve top sende buna rağmen maçı kazanamıyorsan hakemlere kızmanın bir mantığı da yok. Başarısızlığı dışarda arayıp kendi hatalarımızı görmezden gelmenin de anlamı yok.

Sonuçta maç boyunca çok lakayıt bir oyun sergiledik. Oyuncuların aklı gelecek hafta oynanacak olan derbideydi. Bu nedenle sadece bedenleri gelmiş İzmir´e. Karşıyaka zaten çantada keklik oynamadan da kazanabileceğimiz bir maç diye düşündüler/düşündüm ama evdeki hesap çarşıya uymadı.

Taraftar olarak gene giyotinleri hazırlayıp sehpaya da tanıdık bir isim olan Mitchel´ı çıkarmışız bile. Tamam Mitchel bu maçta kötü oynadı ama insafsız olmayın bu kadar da. Oyuncu robot değil ki her maçta aynı performansı sergilesin. Tepki gösterilecek, giyotine gönderilecek biri varsa o da kimse kusura bakmasın ama Kaptan Burak´tır. Oyundaki performans düşüklüğünü bir kenara bıraktım sportmenlik dışı faul yapmak da neyin nesi en kritik anda. Graves Türkiye şartlarına çirkeflik anlamında çok çabuk uyum sağlamış. İki tane dirsek attı, geldiği ligde dirsek oyun kuralları içinde sayılıyordu galiba !

Sahada bir tane aslan vardı. Tufan Ersöz, gerisi bağlar gazel...

Onur abi resmen maçı özetledin vallaha.Ama bence Murat Kaya'nın da katkılarını es geçmemek gerek.Graves haftaya cezalı almassa bence şanslıdır...

arkdaslar sıze cok samımı bısı soyleyım mı su takımda gravesın olusu dahı oynar adam cok saglam sayı potansıyelı.Rıboundlarıda bos degıl bu nedenle bana kalırsa fıtch den sonra 2. adam gs de

Tufan'ın ve Murat'ın iyi oyunları yanında, Graves'in önemli sayıları ama sportmenlik dışı hareketleri, hakemlerin maçın galibini değiştiren kararları vardı.

Karşıyaka seyricisi çirkeflik yaptı, tamam normaldir kendi sahalarında oynuyorlar. Ama bizim salonda benzer olaylar olduğu vakit hakemler hemen soyunma odasına gidiyor ve salon boşaltılsın diyor orası da ilginç.

Kazanabileceğimiz maçtı, gerçekten çok yazık oldu.

şu Burak hakkında bizim 3 senedir söylediklerimiz yavaş yavaş ortaya çıkmaya ve insanlar anlamaya başladı..her zaman diyorum oyuncu değil o, dünde o oyuna girene kadar gayet iyidik bi girdi maçın rengi değişti..ergün bu kadar satmıyor takımı..

Mitchell kötüyken yedeği Mithat ama Mithat da oyunun şeklini değiştirecek kalitede bi guard değil bence.Can Akın ve Barış Ermiş'i kaçırdık bana göre...Şunu da söylemek isterim herkes Tufan kadar istese şampiyon oluruz.

Şekillendi sıralama : Bjk 4- biz 5...İlk maç Akatlar'da yarı filan istiyorsak orada bir maçı mutlaka almalıyız...

maçta yapılan tek yanlış şey mithatta fazla ısrar edilmesiydi
İSMET RESMEN HARCANDI
18 YAŞINDA Kİ ÇOCUK 25 KÜSÜR DK SÜRE ALDI NORMAL SÜRENİN SON BASKETİNİ ATTI
BİZİM İSMET HAVLU SALLIYORDU O SIRALAR KOY HOCAM OYNASIN ADAM KENDİ YAŞITINI BULMUŞ YESİN ONU ORDA
ALTYAPILARI TAKİP EDENLER BERKAY İLE İSMET ARASINDAKİ FARKI BİLİRLER
hak verdiğim tek nokta seyirci baskısndan korkması

maçı izleyemedim maç başlarken ntv ye bakıyordum fitch i göremeyince ilk beşte dedim herhalde sakat oynamıyor gs nin işi çok zor die aklımdan geçirdim, hedef ilk dört ise bu maçı kazanmak önemliydi haftaya da fb ü. maçı var ferçekten fitch oynamazsa gs önümüzdeki hafta da hayal kırıklığı yaşar

yanılmıyorsam burak ıkı sene onceye kadar sureklı gslatasaray,ksk arasında mekık dokudu. her geldıgınde hırslannıyo gozukuyodu. sanırım tekrar ksk'ya gıtme vaktı geldı. cunku oyunda oldugu her dakıka zarar verıyo takıma..
ve bu ıkıncı mactada gozuktukı fıtch'sız oyun yapamıyoruz.
ama yınede murat ve tufan dısında elle tutulur yanı yok takımın

arkadaslar yenıldıkde lig devam edıyor bunun farkındamısnız fb macında trıbunlerı doldurun o zaman maca gelıp destek vermek yok burda konusması kolay bu takım yalnız degildir kalmayacak fb macınıda yenersek ılk 3 teyiz

valla şehir dışında idim gelince macın skorunu öğrendim ve gerçekten şok oldum ve fitch in sakat bir elle bilr takım için onemini birkez daha gördük ama önümüzdeki fb maçıyla extra galibiyeti almamız şart

Kazandığımız maçı kendi ellerimizle verdik...

Mitchell yine süper bir "pırpır" olduğunu kanıtladı. Mithat Demirel de çok zayıf.... geçen senelerde bizde tutunamayanlar coştu KSK'da...

Slaughter da sanki Euroleague finalini kazanmış gibi pozlara girdi...

Play-Off'da görüşürüz inşallah!

Not: Graves de yarardan çok zarar verdi... Ne zaman adam gibi Center/Power Forward'ımız olacak merak ediyorum?!

dünkü maçı kaybetmemizin nedeni iki sebebe bağlanabilir

1-hakemler

2-burak sezgin

özellikle burak çok kötü oynuyor birde şutları o kadar sert gidiyorki rakip ribaundu aldığı zaman orta sahaya yaklaşmış oluyor ve fast break yiyoruz

Osman Metin ARCAN' Alıntı:
Kazandığımız maçı kendi ellerimizle verdik...

Mitchell yine süper bir "pırpır" olduğunu kanıtladı. Mithat Demirel de çok zayıf.... geçen senelerde bizde tutunamayanlar coştu KSK'da...

Not: Graves de yarardan çok zarar verdi... Ne zaman adam gibi Center/Power Forward'ımız olacak merak ediyorum?!

bazı arkadaşlara katılmıyorum ben hem tolga'yı hemde mithat'ı dün beğendim özellikle mithat maçı sonradan çevirmemizde büyük katkısı oldu

graves bence çok faydalı bir oyuncu ama cemal ile birlikte oynamalı.cemal 4 numara için uzun ve sert kalıyor graves'in hücuma katkısı ile de durum dengelenmiş oluyor

fitch bu takımın en önemli oyuncusu graves ile birlikte ben play-offlarda şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum

İsmete verilen ilk ciddi fırsatta karşısında Ahmet in neler yaptığınıda gördük.Mantıklı yazalım lütfen.
ismet için yapılacak en doğru şey şu anda oynayabileceği bir takıma kiralanmasıdır bence.

Arda Öztürk' Alıntı:
maçta yapılan tek yanlış şey mithatta fazla ısrar edilmesiydi
İSMET RESMEN HARCANDI
18 YAŞINDA Kİ ÇOCUK 25 KÜSÜR DK SÜRE ALDI NORMAL SÜRENİN SON BASKETİNİ ATTI
BİZİM İSMET HAVLU SALLIYORDU O SIRALAR KOY HOCAM OYNASIN ADAM KENDİ YAŞITINI BULMUŞ YESİN ONU ORDA
ALTYAPILARI TAKİP EDENLER BERKAY İLE İSMET ARASINDAKİ FARKI BİLİRLER
hak verdiğim tek nokta seyirci baskısndan korkması

Kaptan a gelince 3 sene filan demeyin çarpılırsınız.Bu sene gerçekten çok büyük düşüklüğü var o ayrı konu.

Graves i ilk defa izledim evet güzel dirsek atıyor :)

Bizim milletin toplumsal hafızası çok zayıf. Basketbol hafızası da öyle. Burak'ın oyununu ve oyun tarzını sevmem ama 3 senedir böyle demek olmaz. Özellikle Aralık ve ocak aylarında Burak ciddi anlamda dış şutları ile katkı yapmıştı. Bir anda son 3 haftada kötü diye 3 yıldır dememek lazım. Aynı şey şu herkesin üzerine atladığı "Fitchsiz Mitchell bir hiç" söylemi için de geçerli. Kafiye kullanmak görüşü pekiştirmez sadece süsler ve süslenmeye ihtiyaç duyan görüşlerde de genellikle bir boşluk, eksiklik vardır. Fitch'in olmadığı Türkiye kupası maçlarına bir bakın arkadaşlar. Hani bu hafta yenildiğimiz karşıyakayı Türkiye kupasında Fitch yokken Mitchell'ın katkılarıyla nasıl kazandığımız maçı bir hatırlayın. daha yakın zamanlara gelirsek Konya deplasmanında Fitch sakatken Mitchell'ın kazandırdığı bir maç daha var. Maçı tv vermedi ama forumdaki canlı yayını unuttunuz mu? Ne heyecanlı bir maç olmuştu. Yine Fitch yokken Türkiye kupasındaki reno maçı yanılmıyorsam 20 sayının üzerine çıkmıştı Mitchell, Fitch henüz galatasaray'a gelmemişken.

Maçagelince; Maç beklediğim gibi geçti. Snow çok formda demiştim maç öncesi Slauhgter da çok atletik. Dönem dönem Murat kaya ile slaughter'ı tutmaya çalıştık. olacak iş değildi. Slaugter'ın fast breaklerini kesmek için Cemal de üç faul alınca Burak oyuna alındı. Sanki Burak süper hızlı ve savunma yaparmış gibi. Halbu ki birkaç dakika denediği Graves-Fatih ikilisi pota altını domine etmeye başlamışlardı. O ikiliyi daha fazla kullanması gerekirdi.

Murat Özyer'in taktik hataalrı bu maçın kaybedilmesine sebep olmuştur benim kanaatim.