Play-Off 1.Maç | Galatasaray 82- 61 Tarsus Belediye

22 Nisan 2010 Perşembe

Galatasarayımız-Tarsus Belediye

Saat : 18.30

Salon : Abdi İpekçi Spor Salonu

Seriye 1-0 önde başlıyoruz.

Fazla zorlanmayacağımızı düşünüyorum.

Re: Play-Off 1.Maç | Galatasaray-Tarsus Belediye

giderim maça. Nasıl başlarsa öyle gider hesabı,orda olmak lazım ilk maçtan itibaren

Galatasaray - Tarsus Belediyesi (1-0):

Galatasaray için sezon Türkiye Kupası'na kadar olan dönem ve sonrası diye ikiye ayrılabilir. Kupa arasına kadar ligde 4 mağlubiyet alan sarı-kırmızılılar iki Fenerbahçe ve Mersin ile Samsun deplasmanlarında alınan mağlubiyetlerle sevenlerini üzmüştü. Fakat Mersin ve Fenerbahçe galibiyetleri ile gelen Türkiye Kupası ile umutlar yeniden tazelendi diyebiliriz. Tabii bu farkı oluşturan etkenlerden biri kesinlikle Tamika Catchings. Sene başında Vecerova, Leuchanka, Jia Perkins ve Katie Douglas isimleriyle anlaşan ekip bu dört isimden de beklediği katkıyı tam manasıyla alamadı. Jia Perkins, Tamika transferinden sonra gönderilen isim olurken, Vecerova şu anda antrenman oyuncusu konumunda. Zorlu bir maçta yabancı kontenjanında boşluk olsa dahi uzun süreler alamıyor. Leuchanka ile Douglas ise rotasyonun ana parçalarından olsalar da şampiyonluk için gerekli performansı gösterebilecekler mi, Galatasaray için kilit soru bu. Fenerbahçe'yi yenerek gelen kupa finalinde Leuchanka'nın MVP olması ve Katie'nin de en az onun kadar etkili bir oyunla maça damga vurması dediklerime en basit kanıt. Galatasaray, WNBA'de defalarca yılın savunmacısı ödülünü almış Tamika liderliğinde, top çalmak için ekstra motivasyona sahip guard rotasyonu ve pota altında yaptığı sert savunma ile rakiplerini çok zorladı, yaklaşık 63.7 ortalama ile de normal sezonun en az sayı yiyen ekibi oldu.

Tarsus için önceden de demiştik; iyi bir kadroları var, bu kadro sene başında kurulsaydı ligde dengeler değişik olabilirdi. Sene boyunca heyecanla takip edilen 4.lük mücadelesinin mağluplarından olan Tarsus'un yoluna çıkan en büyük engel belki de normal sezonun bitmesine iki hafta kala gelen Galatasaray mağlubiyeti oldu. Lennox'suz çıktıkları Galatasaray maçında kolay düştüler ve son hafta alınan Botaş galibiyetinin bir değeri olmadı onlar için. Sürekli övgüyle bahsettiğimiz kadrolarına bakarsak; takımın en skoreri Betty Lennox'un yanı sıra; January, Kübra ve Seda Erdoğan gibi genç ve yetenekli oyuncuların sürüklediği kısa pozisyonunda güçlü olduklarını açık. Pota altında, geçtiğimiz sene Galatasaray formasıyla izlediğimiz Marina Kress ve sert oyunu ile hem savunmada hem de çift haneli sayı ortalaması rakip pota altında etkili, hep double double kıyılarında gezen Lamour Black en önemli iki silahı güney temsilcisinin. Handikapları; rotasyonda önemli yer tutan gençlerin ellerinin titremesi olabilir.

Galatasaray'ın 1-0 önde başladığı seride agresif olacağı ve evindeki maçı kazanarak seriyi 2-0'a taşıyacağına inancım tam. Tarsus'da zaman kaybetmek isteyeceğini sanmıyorum Galatasaray'ın, sonraki turda sık sık Mersin'e gidecek nasıl olsa. Tarsus'daki maçtan çıkacak galibiyetle de seri noktalanır büyük ihtimalle. Seri tahminim 3-0 yönünde olacak ama Tarsus'un oynayacağı oyunla seriye renk katacağını ve tüm maçlarda sonuna kadar Sarayın Sultanları'nı zorlayacağını düşünüyorum. Sakat listesine bakarsak Galatasaray'da Işıl Alben yok, Sophia Young'ın durumu şüpheli. Tarsus'da ise eksik yok.

http://sarayinsultanlari.blogspot.com/2 ... tec-2.html

Maç başlıyor.Kimsede ses seda yok.Herkes maça mı gitti?

Nilay Yiğit,
Kathryn Elizabeth Douglas,
Tamika CatchinGS
Yasemin Horasan,
Yelena Leuchenka

Sophia Young maç kadrosunda yer alıyor.

Keita maçdaydı. Aklımda hinlik var belkide ama Keita'nın Tamika , Sophia veya başka bir oyuncumuzla bir yakınlaşması varsa şaşırtıcı olmaz benim için.

Bu teorimi biraz kazımak istiyorum. Şimdi bilindiği gibi Sophia Young önümüzdeki sene yerli statüsünde oynayacak, T.C. Vatandaşlığına geçti. Farz-ı misal, Keita, Sophia ile evlenirse statüsü ne oluyor acaba?

Aslında bunu en iyi Savaş abi bilir sanırım.

İyi senaryo olmuş. :p

Sophia'nın mevcut iki vatandaşlığı olabilir hali hazırda. Biri St. Vincent vatandaşlığı, orada doğmuş ve babası oralı. ABD vatandaşlığı var mı yok mu bilmiyorum.

Sühan Cem' Alıntı:
Keita maçdaydı. Aklımda hinlik var belkide ama Keita'nın Tamika , Sophia veya başka bir oyuncumuzla bir yakınlaşması varsa şaşırtıcı olmaz benim için.

Bu teorimi biraz kazımak istiyorum. Şimdi bilindiği gibi Sophia Young önümüzdeki sene yerli statüsünde oynayacak, T.C. Vatandaşlığına geçti. Farz-ı misal, Keita, Sophia ile evlenirse statüsü ne oluyor acaba?

Aslında bunu en iyi Savaş abi bilir sanırım.
Abim Keita evli olduğu için Sophia ile evlenme olasılığı kalmıyor :p

Hiç aklıma gelmedi vallah Keita evlimi ama yarattığım komplo teroisi gibi bir durumun ne olacağını merak ettim gerçekten. Voleybolda vardı bir türkle evlenirsen Türk vatandaşı olarak maçlara çıkabiliyordun. Türk olmuş biri ile evlenirse bir futbolcu, oynayabiliyormu merak etmiştim aslında..

Keita evli değil diye biliyorum, Sühan'ın yazdığı senaryo gerçek kesit gibi...Maç bittikten sonra Sophia Keita'nın bulunduğu tribüne döndü bir el hareketi yaptı,valla olsa süper olur Keita'da Türk olurdu kafamız rahat olurdu...:)İkiside hırslı ikisinide kişisel olarak çok seviyorum ve çok beğeniyorum...Çöpçatanlık gibi oldu biraz ama işte insan istiyor...

Kerem BOZGEYİK' Alıntı:
Keita evli değil diye biliyorum, Sühan'ın yazdığı senaryo gerçek kesit gibi...Maç bittikten sonra Sophia Keita'nın bulunduğu tribüne döndü bir el hareketi yaptı,valla olsa süper olur Keita'da Türk olurdu kafamız rahat olurdu...:)İkiside hırslı ikisinide kişisel olarak çok seviyorum ve çok beğeniyorum...Çöpçatanlık gibi oldu biraz ama işte insan istiyor...
Arkadaşım ligde türk pasaportlu oyuncu ancak bir tane oynatabiliyorsun