Rancik, Wilkinson, Jasaitis, Darius GİTMESİN !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Re: Bir Taraftar Ricası: Rancik, Wilkinson, Jasaitis gitmesin!

Geçen hafta açılan muhteşem el emeği pankartın bir benzerini bu yürekli yabancı oyuncularımız için yapsak ne güzel olur. Dillendirmemiz, yönetime bu isteğimizi ulaştırmamız lazım. Burayı takip ediyor mu şube yöneticileri bilmiyorum ama tabir-i caizse bir kamuoyu oluşturmamız gerek.

3`ününde kalmasını çok istiyorum. 3`üde sahaya her şeyini ortaya koyuyor ama iyi ama kötü.Özellikle Jasaitis driblingini geliştirilse içeri daha fazla yüklenirse süper bir oyuncu olur (ki şuanda çok iyi ama bir tek şut tehtidi olması kötü)

Abartmak gibi olmasında Big Three'nin Galatasaray versiyonudur bu 3 oyuncu. Bende tabiki gitmesini istemem ama ne olursa olsun bu 3 oyuncunun yanında Washington'ın da ismi eklenmeli. İçeriye penetreleriyle hem takımı adına sayılar üretiyor, hem de rakip savunmayı çember altına sıkıştırdığı zaman topu dışarıya çıkararak takım arkadaşlarına rahat şut imkanı sağlıyor. Bu bakımdan bence yararlı bi oyuncu Washington(gelecek senede kalmasını diliyorum)ama mutlaka takımı yönetebilecek bir point guard ile oynaması şart! Bu yaz Stefanov gibi takımı yönlendirmeye meyilli bir guard ile oynaduğında ne kadar heyecan verici işler yaptığına hepimiz şahit olduk.

Son olarak gelecek sene sadece big three'yi değil, bu takımın iskeletini korumak ve buna göre transfer politikası oluşturmak lazım.

Bu takımlar Fitchler Gravesler ve nice bu forma altında başarılı oyuncular gördü ancak hepsi gitti ve onların adınada açıldı böyle başlıklar gönül isterki gitmesinler ama kaç yıldır hangi yabancımız 2 sene üst üste oynadı ?

Anasayfaya bir yazı yazılarak bu yöndeki ilk eylem gerçekleştirilebilir. : )

Bununla ilgili mutlaka bir pankart yapılmalı.İyi oyuncu her zaman bulunabilir ama bu kadar karekterli yabancılar her zaman bulunmaz.

Başkan Polat'ın duruma el koyup imzaları attırmasını bekliyoruz.Hadi Başkan.

Seneye Avrupa'da yoksak onları tutmak da pek mümkün olmayacak ama Başkan bir an önce ve 3-4 yıllık sözleşmeyi masaya koymalı. Artık yeni sezon transfer topikinde yeni yabancımız kim olsun falları açmayalım.

Bence bu yıl AVrupa kupasını alırsak eurolige direk katılıyoruz işte o zaman bu oyuncuları tutabilirz bence ..

Tahlissiz Cemal Nalga olayından sonra yönetim takıma sahip çıktı transfer taksitlerini ve primlerini zamanında ödüyormuş, maçlarda da takımın yanında oluyorlar. Takımda ortam iyi kalmamalarını gerektirecek bir ortam yok yönetim teklif yaparsa sezon sonuna kadar bu ortam devam ederse kalırlar. Birtek Jasaitis'de problem çıkabilir dünya yıldızı bir oyuncu çok çok iyi teklif gelirse bizim verdiğimizin 2-3 katı verilirse gider.

Mustafa Yağız ÖNDER' Alıntı:
Tahlissiz Cemal Nalga olayından sonra yönetim takıma sahip çıktı transfer taksitlerini ve primlerini zamanında ödüyormuş, maçlarda da takımın yanında oluyorlar. Takımda ortam iyi kalmamalarını gerektirecek bir ortam yok yönetim teklif yaparsa sezon sonuna kadar bu ortam devam ederse kalırlar. Birtek Jasaitis'de problem çıkabilir dünya yıldızı bir oyuncu çok çok iyi teklif gelirse bizim verdiğimizin 2-3 katı verilirse gider.

jasaitis iyi hoşta dünya yıldızı?

avrupa yıldızı bile diyemem,her ne kadar sevsemde...

gerçi abi sende haklısın gurovic bize avrupanın en iyi 3 numaralarından diye gelince jasaitisin bu seviyede dünyaca ünlü olması normal karşılanabilir.

Jasa = Sistem oyuncusu

Guroviç ile arasında hiç bir fark yok Guroyu kullanamayan bir hocamız vardı şimdi Jasayı kullanabilen bir hocamız var arasındaki tek fark bu nerde görülmüş yarı sahayı topla geçip şut atması oraya kadar yorulan adamdan ne kadar isabetli şut beklenebilir ?

Jasa ile Guroviç'i mukayese etmek Jasa'ya yapılmış hakarettir bence.Guroviç'e yeterince set çizilmemiş olabilir ama hiçbirşey sahadaki o ruhsuz halini açıklıyamaz.Guroviç istediği kadar daha büyük bir yıldız olsun,10 tane Guroviç'i bir Jasa'ya asladeğişmem.

Başkan Polat'tan artık bu soruna el atıp çözmesini bekliyorum.Rancık,Jasa ve Wilkinson mutlaka takımda kalmalılar.

Jasaitis'te Guroviç'te Avrupa Basketbolunu takip eden herkes bilirki kalburüstü yıldız sayılabilecek oyunculardır.Jasa uyum sağladı sisteme ve çok verimli oluyor.Guroviç için aynı şeyleri söylüyemeyeceğim sadece uyum sağlıyamadı ve hırsı bitmiş bir şekilde gelmişti.Aralarındaki yaş farkınıda unutmamak gerekir.

Jasaitis'le ,Gurovic'i karşılaştırmak oldukça manasız.
Bir kere Gurovic 34 yaşında bize geldi ve hemen hemen hiçbir katkısını görmedik.Bir kere olsun bir maçta öne çıkmadı.Bir maç kurtarmadı.Sadece geldi, çıktı maçlara, umarsızca şutlarını attı ve gitti.Onunla aklımda kalan tek sahne geçen yıl ki Virtus Bologna maçında Earl Boykins'in üstünden 2 hücum reboundu alması oldu.

Simas'da durum farklı.En verimli çağında geldi[27 yaşında].Tek başına maç kurtardı denemez ama Türk Telekom maçının 2. yarısında takımı tek başına sürükledi.Keza Antalya Büyükşehir maçının ilk yarısı.Ama bunlardan daha önemlisi çok yönlü oyunu.Gerektiğinde üstüne gelen penetreleri uzun kollarıyla kesiyor.Pekde kalın olmayan fiziğine rağmen takımın rebound sıralamasında ikinci.Ve en önemlisi oyunu her anıyla yaşıyor Simas.

Ben eminim aklı başında hiçbir Galatasaray taraftarı Simas'ın gitmesini istemez[Mike ve Radoslva ile birlikte].Bende istemem.Ama şubenin geleceği birazda Mart'daki kongreye bağlı.Orada seçilecek yönetimimiz [ki umarım Adnan Polat tekrar seçilir] şubeye profösyönel bir yönetici bulursa bizde Murat Özyer sonrası kaybolan istikrarımızı tekrar geri kazanırız.

Marttaki kongre çok önemli olacak. Ama bence daha önemlisi Avrupa Kupaları'na katılım hakkı olacak. Çünkü eğer katılamazsak bu adamları zor tutarız elimizde.

Şube yönetimimiz, hatta başkanımız bir şeyler yapmalı. Pankartlara dökmeliyiz ilerleyen maçlarda bu isteğimizi. Yenilmez Armada'yı geri getirmek için istikrar şart.

Erdal Can İçelli' Alıntı:
Jasa = Sistem oyuncusu

Guroviç ile arasında hiç bir fark yok Guroyu kullanamayan bir hocamız vardı şimdi Jasayı kullanabilen bir hocamız var arasındaki tek fark bu nerde görülmüş yarı sahayı topla geçip şut atması oraya kadar yorulan adamdan ne kadar isabetli şut beklenebilir ?
Yorumlarına kesinlikle katılmıyorum jasa sadece sistem oyuncusu değil ribauntlarda sayılarda heryerde savaşan bir isim ben guroda sahada sadece gezinmek dışı nda başka bir yaptığını hatırlamıyorum .

Kariyer olarak karşılaştırılabilir Gurovic ile Jasaitis ama ikisininde Galatasaray forması giydiği dönemleri ele alırsak Jasaitis açık ara, her istatistikte ve oyunun her bölümünde öndedir mutlaka. Yani takıma fayda açısından değerlendirme yapılabilir, yoksa Gurovic Avrupa Basketbolunun en önemli oyuncularından biridir tabiki bunu kimse inkar edemez..

İstatistikleride yazalım buraya:
Simas Jasaitis:14,3 Sayı , 6,5 Rebound , 2.0 Top Çalma , 1,1 Asist , 0,1 Blok
Mike Wilkinson:16,4 Sayı , 7,6 Rebound , 1,1 Top Çalma , 0,8 Asist , 0,6 Blok
Radoslav Rancik:17,4 Sayı , 5,8 Rebound , 2,3 Asist , 0,8 Top Çalma , 0,6 Blok
Darius Washington:11,4 Sayı , 3 Asist , 3 Rebound , 0,6 Top Çalma

Erdal Avcı' Alıntı:
İstatistikleride yazalım buraya:
Darius Washington:11,4 Sayı , 3 Asist , 3 Rebound , 0,6 Top Çalma

Washington asist yönünü biraz geliştirirse daha iyi olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...