SALONSUZ ŞAMPİYON

Gün geçmiyor ki hayat, bizleri ilginç öykülerle şaşırtmasın!

Bu sabah, ofise geldiğimde maillerimi kontrol ederken gerçekten ilginç bir maille karşılaştım.

Daha önce voleybol ile hiçbir bağlantısı olmayan, Avrupa? da yüksek öğrenimini tamamlamaya çalışırken Galatasaray Erkek Voleybol Takımımızın İspanya Teruel? de oynadığı Avrupa Kupası maçı sebebiyle voleybolla tanışan arkadaşımız Fatih Tuncay, yüksek öğrenimini tamamlayarak Giresun ili Çamoluk ilçesinde bir okula tayin olarak görevine başlamış. Buraya kadar herhangi bir ilginçlik yok.

Arkadaşımız Fatih, Giresun ilinin şirin ilçesi Çamoluk? un gurur kaynağı olan Arif Safi Lisesi?nde görev yapıyor. Bu okulumuz, ilçenin adını büyük bir başarı ile duyurmaya devam ederken;

2007-2008 Giresun Liselerarası il birinciliği,
2008-2009 Giresun Liselerarası il birinciliği,
2008-2009 Giresun Yıldız erkekler il birinciliği,
2008-2009 Giresun Genç erkekler il birinciliği elde eden bir okul.

Branşı ise Voleybol!

Ve işin en ilginç yanı ise bu başarıları elde eden okulun kendine ait bir salonu mevcut değil! En yakın salon 200 km ötedeki şehir merkezi olan Giresun?da bulunmakta. Üstelik yöre de İç Anadolu?yu Karadeniz?e bağlayan en kısa yol olan ancak, kış aylarında aşılması oldukça zordan da öte durumunda bulunan Eğribel Geçidi?ni kullanmak durumunda kalıyorlar

Arkadaşımız Fatih Tuncay??n kaleminden Arif Safi Lisesi?nin bu başarı öyküsünü ilgi ile okuyacağınızı tahmin ediyoruz.

Gsvoleybol.org

Merhaba Sevgili Galatasaraylı Voleybol severler,

Hat?rlayaca??n?z gibi sitemiz arac?l??? ile daha önce sizlerle Teruel? den haberler ula?t?rmaya çal??m??t?m.

Yüksek ö?renimimi Teruel? de tamamlayarak ülkemizdeki görev yerim olan Arif Safi Lisesi?ne tayinim ç?kt???nda, Teruel? de Editörümüz Sava? a?abeyin beni tan??t?rd??? voleybol sporunun, burada kar??ma ç?kaca??n?, ilçenin voleybol ile bu kadar yak?ndan ilgilendi?ini ve futboldan bile daha çok takip edilece?ini nereden bilebilirdim?

Öncelikle sizlere Çamoluk? tan ve sahip oldu?umuz fiziki ?artlardan bahsetmek istiyorum.

Çamoluk ilçesi, ?ç Anadolu Bölgesi?nde Kelkit Irma??`n?n olu?turdu?u vadi üzerinde yer al?r. 09.05.1990 tarihinde kabul edilen 3644 say?l? Kanunun 20.05.1990 tarih ve 20523 Say?l? Resmi Gazetede yay?mlanmas? ile birlikte Alucra?dan ayr?larak Giresun iline ba?l? bir ilçe olmu?tur.

Okulum Arif Safi Lisesi ise ad?n?, 1943 y?l?nda Alucra-Çamoluk civar?n?n hanedanlar?ndan Sait A?a unvanl? Sait Safi?nin dokuz çocu?undan biri olarak Çak?lkaya Köyünde dünyaya gelen Arif Safi?den alm??t?r.?? tecrübesinin ve dinamizminin en üst seviyesinde olu?u, henüz onun için genç denilecek ya?ta 19.10.1991 y?l?nda 48 ya??nda iken hakk?n rahmetine kavu?mu? olan Arif Safi?nin ad?n? ya?atmak amac?yla ailesi, 12 derslikli bir okul yapt?rarak Milli E?itim Bakanl????n?n kullan?m?na tahsis etmi?lerdir. Arif Safi Lisesi,

2001/2002 Ö?retim y?l?ndan bu yana E?itim-ö?retim faaliyetlerine devam etmektedir.

Çamoluk, birço?umuzun ismini bile duymad??? Giresun`un en uzak ilçesi. Nüfusu 4400 olan bu ilçe, asl?nda ?imdilerde daha da küçük! Giresun`a bile sadece haftada bir gün araban?n oldu?u, ilçe olup ta ula??m?n olmad??? ender yerlerdendir Çamoluk. Sadece ula??m de?il elbet birçok ?eyin olmad??? bir yerdir.

Günlük gazetenin bile gelmedi?i bir yer dersek herhalde nas?l bir yerden söz etti?imi daha iyi anlayacaks?n?z. Asl?na bakarsan?z Giresunlular?n bile bilmedi?i Çamoluk, ad?ndan en çok gencecik lise ö?rencilerinin voleybolda kazand??? ba?ar?lar? ile an?l?yor. ?lçenin gururu olan Çamoluk Arif Safi Lisesi`nin voleybol tak?m?...

Çamoluk Arif Safi Lisesi, 120 ö?renci mevcudu olan bir okul. Ve bu okul iki senedir üst üste Giresun Liseleraras? Voleybol ?ampiyonu oluyor. .Sadece okul spor kollar?nda de?il, Çamoluk Arif Safi Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü ad? alt?nda y?ld?zlar ve gençlerde de Giresun il birincisi olmu?lard?r. Ellisi k?z, yetmi?i erkek 120 ö?rencisi olan okulda, 12. s?n?flar?n ya?lar?n?n tutmamas?ndan ve ÖSS?ye haz?rlanmalar?ndan dolay? elde kalan 40 erkek ö?renciden bir voleybol tak?m? ç?kartmak ve hem liseler hem de y?ld?z ve gençlerde namaglûp olarak ?ampiyon olmak kolay i? de?il.

Asl?nda amaç sportif ba?ar?n?n yan?nda ö?rencilerimizi sosyalle?tirmekte vard?. Çünkü burada ya?ayan birçoklar? gibi bu gençlerinde birço?u hayatlar?nda ilk kez Giresun`a voleybol sayesinde gitmi? olacaklard?. Belki kimse bu ?ekilde bir ba?ar? beklemiyordu fakat gençlerde olu?an voleybol a?k? tüm zorluklar?n üstesinden gelmeyi ba?ard?. Tek sorun 40 ki?iden bir tak?m ç?karmak m?yd?? Tabiî ki hay?r. Çünkü ne okulumuzda ne de ilçemizde kapal? spor salonu var. Maçlar?n ço?u k?? dönemine denk geldi?i için zor ?artlar alt?nda antrenman yapmak zorunda kal?nd?. Ve tak?m?n hepsi spor salonuna, ilk defa maç yaparken ayakbast?lar. Burada kar ekim ay?ndan nisan ay?na kadar yerden kalkmaz. Beton sahan?n üzeri her zaman metrelerce karla kapl?d?r. Bu ?artlar alt?nda burada antrenman yapman?n güçlü?ünü ö?rencilerden ba?ka kimse bilemez. Dedi?imiz gibi di?er ilçelere ula??m?n zorlu?u ve de maddi olanaks?zlar yüzünden kimse kapal? spor salonunda çal??(a)mam??t?. Ayr?ca Giresun buradan 200 km yak?nl?kta ya da uzakl?kta bir yer. Yakla??k dört saat süren zorlu bir yolculuk yap?l?yor maçlara gidip gelirken. Adeta yoktan var edilen bu tak?m için okulumuzun beden e?itimi ö?retmeni, hem okul müdürü ve hem de tak?m antrenörü olan Sadi Akku?, ?bu i?e ilk ba?lad???m zaman elimde sadece patlak bir voleybol topu vard?, neden olmas?n dedim. Çok çal??t?k, inand?k ve daha da büyük i?ler ba?araca??m?za eminim? diyor ve ekliyor, ?Okulumuzun bundan sonraki hedefi, yap?lacak olan grup müsabakalar?nda Giresun?u en iyi ?ekilde temsil ederek Türkiye Yar?finalleri oynamak ve Türkiye?nin en iyi 24 tak?m?ndan biri olmak.?

Sevgili voleybol severler,

Çamoluk Arif Safi Lisesi:
2007-2008 Giresun Liseleraras? il birincili?i
2008-2009 Giresun Liseleraras? il birincili?i
2008-2009 Giresun Y?ld?z erkekler il birincili?i
2008-2009 Giresun Genç erkekler il birincili?i kazanm??t?r. ??in en ilginç taraf? ise hiç yenilmemi? olmalar?d?r.

23 Nisan`da Tokat`ta yap?lacak Türkiye Y?ld?z Erkekler ?ampiyonas?nda ve 1 May?s`ta Ordu`da yap?lacak olan Türkiye Genç Erkekler ?ampiyonas?nda Giresun`u temsil edecek bu gençlerin ba?ar?l? olaca??na inan?yoruz.

Bütün bu olumsuzluklar?n ard?ndan gelen bu ba?ar?lardan sonra yerel bas?nda Çamoluk ad? çok s?k duyulmaya ba?lanm?? ve tarafl? tarafs?z herkes Okulumuzun ba?ar?s?n? ayakta alk??lam??t?r.

Ö?rencilerle yapt???m sohbetlerde kendilerine ?neden Voleybol?? diye soruyorum. A?a?? yukar? hep ayn? cevaplar verilmekte.

`Zaten ilçemizde yapacak hiçbir ?ey yok, Sadi hocam?z voleybol tak?m? kuraca??nda hiç birimizin ?imdiye kadar bilmedi?i, oynamad??? hatta televizyonda dahi izlemedi?i bu sporu ne kadar, nas?l yapabiliriz diye dü?ündük. Ne salonumuz ne filemiz ne de topumuz vard?. Ailelerimizin ekonomik durumu belli, ne bizim ne de okulumuzun malzemesi vard?. Her ?eyi zamanla tedarik etmeye çal??t?k. Yar?s? oldu yar?s? olmad? ama bir gerçek var ki oda çok çal??t?k.?lk ba?larda bo? zaman? de?erlendirmek için ba?lad???m?z bu spor zamanla hayat?m?z?n bir parças? oldu.?imdi karde?lerimiz bile bizim gibi futboldan daha çok voleybol oynuyorlar.Hatta futbol maç?ndan daha çok voleybol maçlar?n? takip eder olduk.Bu sporun bu kadar zevkli ve heyecanl? oldu?unu zamanla ö?rendik.?ampiyon olduktan sonra bir gazete de yazm??lard? `E?ribeli geçmek ?ampiyon olmaktan daha zor` diye, gerçektende do?ru.Y?l?n her ay? karla kapl? olan bu da?? geçerken bazen biz arabay? bazen de araba bizi götürdü. Ama sonuçta nama?lup olarak ?ampiyon olmak bütün katlan?lan zorluklara bedeldi. ?n?allah Tokat ve Ordu da hem okulumuzu hem ilçemizi hem de ilimiz en iyi ?ekilde temsil etmek istiyoruz...

haber bültenlerinin birinde rastlamıştım buna
benim okulumda da çok sıkıntı var
gerçi özel okulların haricinde sıkıntısı olmayan okul yok gibi

(yazı tipi türkçe değil sanırım noktalı harfler çıkmamış)

Gün geçmiyor ki hayat, bizleri ilginç öykülerle şaşırtmasın!

Bu sabah, ofise geldiğimde maillerimi kontrol ederken gerçekten ilginç bir maille karşılaştım.

Daha önce voleybol ile hiçbir bağlantısı olmayan, Avrupa? da yüksek öğrenimini tamamlamaya çalışırken Galatasaray Erkek Voleybol Takımımızın İspanya Teruel? de oynadığı Avrupa Kupası maçı sebebiyle voleybolla tanışan arkadaşımız Fatih Tuncay, yüksek öğrenimini tamamlayarak Giresun ili Çamoluk ilçesinde bir okula tayin olarak görevine başlamış. Buraya kadar herhangi bir ilginçlik yok.

Arkadaşımız Fatih, Giresun ilinin ş....gsvoleybol.org/page/?page=22&c=12&S=26&P=574