Şampiyon Galatasaray

• Konbuyu başlatan Necati Başaran
  • Başlangıç tarihi
N

Necati Başaran

Misafir
Arkadaşlar birçoğumuz serinin aslında 85 74 kaybedilen maçta Abdi İpekçi'de bittiğini düşünüyorduk,çoğumuz oyuncularla vedalaşmıştık.Haluk'a,Tutku'ya helalliğimizi vermiştik.Birkaçımız serinin başından beri o gelsin,bu gitsin konuşuyordu.(Benim anlayışıma ters fakat bunları tartışanlara da saygı duyuyorum.)

Oysa bu takım kendisinden kağıt üzerinde 2-3 gömlek üstün olan bir takıma karşı inanılmaz bir onur mücadelesi veriyordu.Kapasitelerinin üzerilerinde mücadele eden oyuncularımız her türlü olumsuzluklara karşı yılmadı,direndi ve seriyi yine Abdi İpekçi'ye taşıdı.

Herkes maçı bırakmışken turnike atmak yerine smaç vuran,vurduktan sonra bunla da yetinemeyip potayı sallayan,onla da yetinmeyip sahanın tam ortasında Emir Preldzic'le taraftarı tahrik eden Oğuz Savaş,Galatasaray takımını 'Biz bugün çok rahat kazanacağımızı biliyorduk çünkü onlar bizim ayarımızda değiller ama bunu söylemek hoş olmazdı.'diyen Kaya Peker artık cehenneme maalesef geri dönecekler ve o maç hayatlarında en çok oynamak istmedikleri,40 dakikanın hiç bitmeyeceği,saliselerin geçmeyeceği bir maç olacak onlar açısından...

Sene başından beri birçok sakatlık problemiyle boğuşuyor bu takım,herkesin sene başından beri linç ettiği Evren Büker(Trabzon olayı bir fiyaskodur.),sene başından beri kasığında inanılmaz ağrılarla oynuyor,adam sıçrayamıyor bile...(Geçen sene vurduğu smaçlar gözlerimin önünde hala)Rancik final serisinden önce sakatlık geçirdi ve seride belki de hiç oynayamayacak,Haluk 39 derece ateşle iğnelerle iki maça çıktı.(Kendisi 39 yaşında)Shumpert üç maçtır sakat sakat oynuyor,adamın ayağı hala şiş(Şut dengesi diye bişey kalmadı adamda,boş üçlükleri bile sokamıyor)

Bir takım bunlarla uğraşırken,Ömer Onan ateşlendi,Tomas elinden sakatlandı diye Fenerbahçe hemen yenilgi kılıfı arıyor,galibiyetimizin sebebi Ömer Onan'ın hastalığına bağlanıyor.Ömer Onan iyi bir oyuncudur,çok iyi bir oyuncudur.Ama hiçbir durum bir takımın galibiyetine,onurlu mücadelesine gölge düşüremez.

Yayıncı kuruluşun bir Fenerbahçe amigosu ve Galatasaray eski basketbolcusu,antrenörü ile götürdüğü bu seri(Fenerbahçe'liler tepki göstermesin diye Galatasaray düşmanı gibi yorumluyor maçları),artı diğer yayın organlarının Fenerbahçe'yi öve öve bitirememesi,yok şu ayarda bir takım bu ayarda bir takım,Galatasaray buraya kadar geldi bir şekilde falan gibi yorumları varken;biz bunlara karşı dimdik ayakta durmamız gerekirken,oyuncularımızı ayakta tutmamız gerekirken ilk başta,biz gittik transferleri gündeme getirdik,önümüzdeki senenin planlarını yaptık.

Ama o üçlük bile sokamıyor gitsin denen Evren,39 yaşında ne işi var bu takımda denen Haluk,yetenek düşmanı denen Caner,her pozisyonda blok yiyor güçsüz ruhsuz denen Andric,gereksiz denen Shipp yenilseler de hiç pes ettiler mi?Geçen sene küme düşmemeye oynayan bir takımda kalmayı canı gönülden kabul eden aslan yürekli Rancik, sakat sakat değneklerle gelip Fenerbahçe serisinde Abdi İpekçi'de üçlü çektirmedi mi?

O sebeptendir ki;bugün sizleri her zamankinden biraz daha fazla hassas davranmaya ve yorum yapmaya,Oktay Mahmuti'nin aslanlarını deli gibi alkışlamaya Abdi İpekçi'ye takımı desteklemeye davet ediyorum..

Olasılıklar neler?Seri 4-2 biter,Fenerbahçe şampiyon olur.Seri 3-3 e gelir,Fenerbahçe ya da Galatasaray şampiyon olur.Bunlar kağıt üzerindeki sonuçlardır.Oysa ki bu takım bunca kirli oyuna,yorumlara,hakem hatalarına rağmen bugün hala dimdik ayakta,armanın formanın onurunu gururunu taşımaktadır.

Ve diyorum ki;seri kaç kaç biterse nasıl biterse bitsin,bu takım gönüllerin ŞAMPİYONU olmuştur.

ŞAMPİYON GALATASARAY

inşallah eğer şampiyon olursak 2008 deki futbol şampiyonlugumuz beni çok etkilemişti fenerin denizlide berabere kaldıgı maç ama bu şampiyonluk bana o şampiyonlugu bile unutturacaktır

kesinlikle katılıyorum...
Bu takım bu kadroyla bunu çoktan kanıtlamıştır...
helal olsun hepinize...
Bu yaşattıklarınız için teşekkür ederiz