Sekizli Final Galatasaray ile İstanbul'da!

Avrupalı uzun kim alabiliriz?Piyasadaki iyi uzunların çoğu şampiyonluk adayı takımlarda onlar bırakmaz,aklıma Verameyenka geliyor ama onunda Nadezhda başkanıyla ilişkisi varmış galiba o yüzden ayrılmıyormuş ordan.Tabi yönetim ve teknik ekip benden daha iyi biliyordur ama benim aklıma iyi bir uzun gelmiyor.Fenerbahçe krizdeyken Matoviç alsaydık keşke :) Çok beğeniyorum ben onu.

3 resmi maçta da (FB,VİCİ AISTES ve USK PRAG) ribaundlarda ezici bir şekilde üstünlük sağladı rakipler.Birgün çok fena toslarız.Şu ana kadar bir şekilde getirdik.Ama ribaundlara çare bulunmazsa şansımız yok.CİDDEN!!!

geçen seneden kalan bir alışkanlık, geçen sezon pota altında s.fowles olduğu için kimsenin ribound kovalamak gibi bir düşüncesi yoktu, neredeyse her topu alıyordu zaten, bu sene fowles olmayınca bocalama geçirmeleri gayet doğal öyle bir alışkanlıkları yok zaman içinde oyuncular birbirine alıştıkça düzelir birkaç maç daha beklemek lazım..

Yalnız statüye tekrar baktım, ilk gruplar sonrası sıralamada gruplardan çıkan takımların sadece o gruptaki ilk 5 takım ile yaptığı maçlar dikkate alınacakmış. Biz Ros Caseres ve UMMC ile hem deplasmanda, hem de evimizde gerçekten zor maçlar oynayacağız. Bu grupta 3. olursak, genel sıralamada 7-8 bile zor olabiliriz. Çünkü diğer 2 gruptan daha az malubiyet almış takımlar muhakkak gelecektir. Çok da toz pembe bir tablo olmaz o zaman önümüzde. Ne de olsa F8deyiz havasına girmek, F8 maçlarına yapılan kötü bir yatırım olur.
Bu motivasyon iyi değerlendirilir ve iyi bir rüzgar yakalarsak normalden daha iyi bir yerde bitirebiliriz.

Ecaterinburg karsimiza en zayif haliyle cikacak.Bu mac neler yapmamiz gerektigini gosterecek.Zorlanirsak veya az farkli yenilirsek acil 2 takviye gerekli.Farkli yenilirsek 2 takviye ve Maticin baska bir yabanciyla degistirilmesi gibi radikal onlemler gerekebilir.Farkli yenersek bir takviye yeterli olabilir.Bizim olmazsa olmazimiz Avrupa maclarinda kullandigimiz uc yerliden yani Isil,Saziye ve Bahardan toplam 20 sayiya yakin bir skor katkisi bulmak. Bu uclu bizden sadece savunma bekleniyor deme luksune sahip degil.Bizim zaten onlardan 15 sayi atin yada 20 sayi atin diye bir beklentimiz yok ucunuz toplam 20 sayinin altina dusmeyin diyoruz.

Yalnız statüye tekrar baktım, ilk gruplar sonrası sıralamada gruplardan çıkan takımların sadece o gruptaki ilk 5 takım ile yaptığı maçlar dikkate alınacakmış. Biz Ros Caseres ve UMMC ile hem deplasmanda, hem de evimizde gerçekten zor maçlar oynayacağız. Bu grupta 3. olursak, genel sıralamada 7-8 bile zor olabiliriz. Çünkü diğer 2 gruptan daha az malubiyet almış takımlar muhakkak gelecektir. Çok da toz pembe bir tablo olmaz o zaman önümüzde. Ne de olsa F8deyiz havasına girmek, F8 maçlarına yapılan kötü bir yatırım olur.

Benim statüden anladığım, en iyi 5.cileri seçerken ilk 5 takımla oynadığın maçlara bakıldığı.
"For the ranking of the best 5th..." ifadesi var. Yani sıralama yapılırken tüm maçlardaki galibiyet sayısı önemli oluyor, anladığım kadarıyla.

http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8...FPpZu3OCg2.compID_jr6ZiXqeGhMBtfq1yxqV83.html

Bayan basketbol takımımızın deplasman performanslarını düşününce gerçekten harika oldu bu iş. O zamana kadar takım potansiyeline ulaşırsa (şu anda çok altındayız) rahatlıkla bir adım öne geçeriz şampiyonluk için.

şampiyonluk yaşadığından osipova filan dedim ama sene ortasında rus kuluplerini buyout ile ikna etmek nerdeyse imkansızdır herhalde, FB nin Angel da yaptığı gibi daha düşük bütçeli takımlardan oyuncu kopartmak daha olası çünkü o buyout parasına ihtiyaçları oluyor. Şöyle bir baktım da takımlarının bütçeleri nedir bilmiyorum ama en iyi hedefler Cras Basket'te oynayan Godin ve Wisla'da oynayan Milka Bjelica gibi duruyor.

Hem iyi olmuş hem de kötü bu durum. Ceyhun hoca takımın başında olduğu ilk günden bu yana oyunu forse etme konusunda sıkıntı yaşıyoruz , maçları idare ederek kazanma alışkanlığı edindik. Hem lig maçları (Fenerbahçe dışında) hem Euroleague maçları takımda formalite maçları olarak algılanırsa geçen sezonki final-four evsahibi Fenerbahçe voleybol takımının yaşadığı problemleri yaşayabiliriz. Tüm yıl amaçsızca oynanan maçlardan sonra Türkiye kupası- play-off , sekizli final takımı sarsabilir.