Şen: "Fitch gönderilmiyor"

sovereign' Alıntı:
Cibona Zagreb'de bir sezon oynayamadı ne yazık ki...

Disiplinsizlik nedeniyle sezon ortasında gönderildi...

o zaman iş değişir bekleyip görmek lazım ben bir sezon oynadı diye biliyordum araştırmamıştım , iyi oldu söylediğin

Bu savı ortaya atanların ülker maçı öncesinde takım içinde huzursuzluk çıkarmaya çalıştıklarını anlamamak biraz saflık olur gibime geliyor.

kadrolara bakıldığında FB Ü. takımının hiçde böyle saçma salak savlara ihtiyacı olmadığı çok ortada adamlar zaten maçın favorisi niye böyle iddia ortaya atsınlar

kaldı ki ateş olmayan yerden duman çıkmaz, hele ki bu duman daha önceden bu konuda sabıkalı olmuş bir youncu hakkında çıkıyorsa kusura bakmayın ama kimse bunun altında art niyet aramasın, bence bu haberi yapan gazeteciye sormak lazım neresinden uydurduğunu ya da gerçekse nerden öğrendiğini bu gerçeği

Fitch yıldız oyuncudur, iyide olsa kötü de olsa sahada kalmak ister , KSK maçında ikinci yarı boyunca hiç oynamamış olmak illa ki moralini bozmuştur, o da bundan dolayı hocasıyla tartışmış olabilir bu son derece doğaldır bence ortada büyütülecek birşey yoktur ama malum medya sansasyonel olmadıkça basketboldan haber yayınlamak istemez o yüzden bu olayı bu şekilde aktarmış olmaları büyük ihtimaldir bence

Arkadaşlar at gözlüklerinizi çıkartıp olaylara Galatasaray basketbol takımı ve bu takımın geleceği tarafından bir bakın. Gerald Fitch bu takıma hatta Türkiye ligine gelmiş en disiplinsiz ve bencil oyuncu. Ne Galatasaray ne de maça gidip 2 saat boyunca takımı için dua edip bağıran binlerce taraftar umrunda. Sadece istatistiklerini mümkün olan en yüksek seviyede tutmak için oynayan bir oyuncu. İsterse gelmiş geçmiş en kabiliyetli en skorer oyuncu olsun, isterse Türkiye ligine 10 gömlek büyük olsun, takım için oynamadıktan sonra, bize sadece zarar verir. Son maçları kazandığımız için kimsenin gıkı çıkmıyor, ya da çoğu kişi görmek istemiyor, ama şu bir gerçek ki, takıma verdiği zarar attığı sayılardan çok daha fazla. GERALD FİTCH HEM TAKIMIN HUZURUNU BOZUYOR, HEM DE HOCASI DA DAHİL KİMSEYİ TAKMIYOR. Bu takımın bir yıldıza ihtiyacı yok, huzura, disipline ve takım ruhuna ihtiyacı var. Basketbol bu ruhla oynanır. Son maçta yaptıklarını kenardan hayretler içerisinde izledik! Hocası değişin diyor, adam oyundan çıkmıyor, hocası beklemesini söylüyor, adam kendini sahaya atıyor, hocası ilk beş başlatmıyor, adam kimseye bir şey söylemeye tenezül etmeden küfür ederek salonu terk ediyor. Yabancılar zaten disiplinsiz demiş bir arkadaş, bu disiplinsizlik değil, düpedüz "terbiyesizlik". GO HOME FİTCH! tabi seni orada alacak kadar enayi bir takım bulabilirsen.

Fatih-h' Alıntı:
oynamak icin can atmak bencillige de isarettir. tam tersi yedek beklemeyi kabul etmemesi onun takima olan saygisizligini gösterir. Basketbol da oyuncu degistirmek futboldan 10 kat daha dogaldir cünkü sadece dinlendirilmek icin oyundan alinirsin ve sonra yine girersin oyuna. bu kadar kötü bir mac oynamasina ragmen oyundan alininca hocaya ters düsüyorsa ben bunda art niyet ararim. kendini dev aynasinda görüyorsa eger gitsin Houston rockets'ta sezon boyu antreman oyuncusu olarak kalsin. burasi Galatasaray. Öyle bir oyuncunun kaprisine boyun egecek kulüp degiliz evelallah. Ya adam gibi takima hizmet eder yetenekleri ile. Ya da bi zahmet kendine baska kulüp bulsun eger Galatasarayi kendi ciftligi zannetiyse.

fitch le ilgili en doğru yorum, tebrik ederim, 100de100 katılıyorum!

Lütfen televizyon yorumcularından duyduğunuz şeylerle gerçek dışı teoriler üretmeyin.

Biraz kendinizi onun yerine koyun. Fitch 2004 mezunu Kentucky'den ve sonrasında Avrupa'da pek de iyi sayılmayacak bir sezondan sonra NBA'de bir sene boyunca sadece 18 maç oynayabildi ve bu maçlarda sadece ortalama 13 dakika süre alabildi. Daha 24 yaşında. Basketbola biraz soğudu ve burada kendini bulmaya çalışmak için gereksiz zorlamaları çok normal. Genç olduğu için koç ona kızdığında alınması da bir o kadar normal. Daha yeni geldiği bir ortam, bambaşka bir yerden. Avrupa basketbolu, farklı sistemler. Hele bir durun.

Ayrıca tarafatarın Fitch, Fitch diye tezahurat yaptığını da belirteyim yeri gelmişken.

Fıtch'le ilgili yapılan yorumlara hayret ediyorum.Acaba aramızda fb liler var ve onlarmı bu saçma şeyleri bilerek yazıyorlar diye de düşünmüyor değilim...

Fıtch'in bazı problemleri olabilir yada disiplin sorunları.Ama bu oyuncunun bir kalemde gözden çıkarılmasını gerektirmez.Türkiye'ye gelen birçok Abd'li oyuncuda bunlar mevcut.Ama bunları takım içinde çözmek gerekir.Buda Hocanın görevidir.Son oynanan Efes-Olympıakos maçında Nıcholas sahanın ortasında Oktay Mahmudi'ile neredeyse birbirlerine gireceklerdi.Efes Nıchoals'ı yolladı mı hemen,yada Haıslıp'i.

Gönderilsin diyen arkadaşlar ya Fb li yada şaka yapıyorlar.

Fenerbahçe Ülker karşısında ortalığı dağıtırsa hiç şaşırmam.Murat hoca onu derbide en iyi şekilde kullanacaktır,şüphem yok.

angelique7' Alıntı:
ama şu bir gerçek ki, takıma verdiği zarar attığı sayılardan çok daha fazla. GERALD FİTCH HEM TAKIMIN HUZURUNU BOZUYOR, HEM DE HOCASI DA DAHİL KİMSEYİ TAKMIYOR. Bu takımın bir yıldıza ihtiyacı yok, huzura, disipline ve takım ruhuna ihtiyacı var. Basketbol bu ruhla oynanır. Son maçta yaptıklarını kenardan hayretler içerisinde izledik! Hocası ilk beş başlatmıyor, adam kimseye bir şey söylemeye tenezül etmeden küfür ederek salonu terk ediyor. Yabancılar zaten disiplinsiz demiş bir arkadaş, bu disiplinsizlik değil, düpedüz "terbiyesizlik". GO HOME FİTCH! tabi seni orada alacak kadar enayi bir takım bulabilirsen.

Ben demiştim disiplinsiz olurlar diye. Biraz ağır olmuş ithamların.

Küfür ettiğini nereden biliyorsun ?

Abi her oyuncunun kötü maçı olabilir. Eğer Fitch için bunları diyorsan, geçen sene Dixon için de aynı şeyleri düşünmen gerekir çünkü o da gayet disiplinsizdi, gayet takımı takmıyordu. Ama iyi oyuncuydu, gitti. Neyse.

Böyle şeyler dünyanın her yerinde olabilir, önemli olan o olayı bir an önce kapatabilmektir. Fitch de sanırım hocasıyla kapışınca basketbolunun gelişmeyeceğini anlamıştır.

Herkes asıp kesme modunda olmasın lütfen. Bu takıma sahip çıkmalıyız.

angelique7' Alıntı:
Arkadaşlar at gözlüklerinizi çıkartıp olaylara Galatasaray basketbol takımı ve bu takımın geleceği tarafından bir bakın. Gerald Fitch bu takıma hatta Türkiye ligine gelmiş en disiplinsiz ve bencil oyuncu. Ne Galatasaray ne de maça gidip 2 saat boyunca takımı için dua edip bağıran binlerce taraftar umrunda. Sadece istatistiklerini mümkün olan en yüksek seviyede tutmak için oynayan bir oyuncu. İsterse gelmiş geçmiş en kabiliyetli en skorer oyuncu olsun, isterse Türkiye ligine 10 gömlek büyük olsun, takım için oynamadıktan sonra, bize sadece zarar verir. Son maçları kazandığımız için kimsenin gıkı çıkmıyor, ya da çoğu kişi görmek istemiyor, ama şu bir gerçek ki, takıma verdiği zarar attığı sayılardan çok daha fazla. GERALD FİTCH HEM TAKIMIN HUZURUNU BOZUYOR, HEM DE HOCASI DA DAHİL KİMSEYİ TAKMIYOR. Bu takımın bir yıldıza ihtiyacı yok, huzura, disipline ve takım ruhuna ihtiyacı var. Basketbol bu ruhla oynanır. Son maçta yaptıklarını kenardan hayretler içerisinde izledik! Hocası değişin diyor, adam oyundan çıkmıyor, hocası beklemesini söylüyor, adam kendini sahaya atıyor, hocası ilk beş başlatmıyor, adam kimseye bir şey söylemeye tenezül etmeden küfür ederek salonu terk ediyor. Yabancılar zaten disiplinsiz demiş bir arkadaş, bu disiplinsizlik değil, düpedüz "terbiyesizlik". GO HOME FİTCH! tabi seni orada alacak kadar enayi bir takım bulabilirsen.
onun bunun yazısına %100 dogru diyip katılıcagına kendi yazına tekrar bi bak derim ben sana
bana gorede bu forumda yazılmıs en bos yazı en gaza gelerek yazılmıs yazı en vefasızca yazılmıs dusuncesizce yazı bu senin yazın
go home dediğin adam daha su haftadan kac mac kazandırdı bize kac mac kaybettirdi otur bi dusun.topu topu 2 yenilgimiz var ve bunların 1 inde hicc oynamadı dierindede yarı sakattı neymiz daha fazla verdigi zarar?
bırak bunları bizde gidiyoruz maclara sadece karsı turubundeki uA bagırırken bile sen fitch in kufrunu duyamassın.fitch e bu periyotta git demek ya fbliktir yada basarı istemiyorum demektir aksi taktirde kimse oturdugu dalı bu yazıdaki kadar kesmek istemez.

CanuAltay' Alıntı:
Ben demiştim disiplinsiz olurlar diye. Biraz ağır olmuş ithamların.

Küfür ettiğini nereden biliyorsun ?

Abi her oyuncunun kötü maçı olabilir. Eğer Fitch için bunları diyorsan, geçen sene Dixon için de aynı şeyleri düşünmen gerekir çünkü o da gayet disiplinsizdi, gayet takımı takmıyordu. Ama iyi oyuncuydu, gitti. Neyse.

Böyle şeyler dünyanın her yerinde olabilir, önemli olan o olayı bir an önce kapatabilmektir. Fitch de sanırım hocasıyla kapışınca basketbolunun gelişmeyeceğini anlamıştır.

Herkes asıp kesme modunda olmasın lütfen. Bu takıma sahip çıkmalıyız.

bu takıma sahip çıktığımız için ağır ithamlar gibi görünen bu gerçekleri buraya yazıyoruz. Evet Dixon iyi oyuncuydu, gitti. Peki geçen sene Galatasaray ligi kaçıncı bitirdi? Başarılı olabildi mi sence? Dixon gibi bir sayı kralı varken daha iyi olması gerekmez miydi? Dixon iyi oyuncu, Fitch de öyle. Ama kendilerine iyiler. Anlatabiliyo muyum. Takıma bir yere kadar. Ennihayetinde basketbol bi takım oyunu. Tartışılan veya eleştirilen burada Fitch' in oyunu değil zaten. Tavırları. Ben bir oyuncumun kaç sayı attığından çok takımımın içinde bulunduğu genel durumla ilgileniyorum. Üzülerek görüyorum ki burada bazıları özeleştiri yapamıyorlar. Yanlış giden şeyleri, gördüğümüz halde, kendimize itiraf edemezsek, yanlışlara devam ederiz bu da sadece bizim zararımıza olur. fenere veya bi başkasına değil.

Fitch çıkarken küfretmemiştir.Ağzını bile açmadı.
Ayrıca Fitch sahada olduğu sürece elinden geleni yapıyor.Hücumda yaptığı bencillik tartışılır olsada savunması ve ribaundlara girmesine kimsenin birşey demesine kendi adıma izin vermem.
Bu olayda sonuca belkide iyi yansıyacaktır.Hoca ve oyuncu restleri bazen hedefler için yararlı olur.

Dün pota'yı seyreden oldu mu. konuklar murat hoca ve fitch'mis. Bir seyreden varsa hayrına şu olaylarla ilgili ne dediler. Ben de misafir vardı. o yuzden dogru durust izleyemedim. Ama Fitch'in yanlıs birseyler yaptıgına ve ceza nlacagina iliskin Murat hoca birseyler dedi. Saçma sapan bir espri yaptı. ( Fitch'le yolları ayırcağınız doğru mu diye sordu. maçtan sonra yollarımız ayrılıyopr ben bilmem ne semitine gidiyorum o da bilmem ne semtine gidiyıor dedi. ha ha ha) Şu programı Dogru durust izleyen birileri yok mu? Benim yarım yamalak dinlediklerimden birsey çıkmaz.

almighty' Alıntı:
gereksiz bir tartışma bence , gs teknik heyeti bindiği dalı kesecek kadar saf değildir , olası bir disiplin sorunu varsa da çözülür , ki cibona zagreb te bir sezon oynayabilmiş bir oyuncunun disiplin sorunu olacağını sanmam , olsa orada hiç barınmazdı zaten

Zagreb'de sezonu tamamlamadı. hatta sanırsam 4 ya da 5 hafta Zagreb'de kaldı. koçla sorunları oldu. Bunu daha önce de bu forumda yazmıştım. Fitch'in sorunlu bir oyuncu oldugu gelmeden de biliniyordu. bu yetenekteki bir oyuncuyu yoksa nasıl alabilirdik?

Fitch Cok yetenekli belki de türkiye'ye bugüne kadar gelmiş en yeteneli oyuncu. biraz abartmış olabilirim. Ancak yetenekli olması takıma yararlı oldugu anlamına da gelmez. Savunma cabasına falan birsey söylemiyoruz. Ama bencillik düzeyi had safhada. Daha kötüsü onun bu bencilligi takıma da sirayet ediyor. Mitchell'ın oyun tarzındaki farklılaşmayı gormemek mumkun degil.

Fitch ya gonderilecek ya da bırakacaksanız sokak basketbolunu oynayacak. çok iyi bir günündeyse 30 tane atar galip geliriz yoksa oynatmazsın. o da sinirlenir. birseyler yapar. söver ya da başka şeyler...

Ama bana kalırsa ilk günden beri savunduğum şeyi yineleyeyim. Fitch bence yok yakınken gönderilmeli. sırp-hırvat ekolünden bir 3 numara öyle çok aman aman meziyetlere de gerek yok bir de 5 numara o da sırtı dönük oynasın yeter. kimin yerine alınacak derseniz Mcgowan'ı da Fitch'in yanında yolcu edelim derim. (5 yabancı hakkı var ama kadroda 5 yabancı saçma olur)

Mitchell iyi niyetli ve yetenekli bir oyun kurucu. Onun önderliğinde uzun vadeli bir plan yapıp özlenen Galatasaray'ın yaratılmasıdır benim arzum.

Rahmetli Aydan hoca olsa Fitch'i süpürge sapıyla kovalardı :D

Fitch vukuatlı bir adam. Buraya gelirken de sorunları olduğu biliniyordu. İlk vukuatta gönderilmemesi doğru karar. Herekese ikinci bir şans verilmeli. Ancak şımarık bebek tavırları devam ederse takıma zarar verir. Murat Hoca'nın da takım üzerindeki etkisi açısından sorun yaratır. Bundan sonra vukuatlar tekrarlanırsa gönderilmesi gerek. Ben Fitch'in sezonu bizde tamamlayabileceğini sanmıyorum. Muhtemelen bir vukuat çıkarıp kovulacak ya da ilk fırsatta kaçacak.

ya gercekten anlamıyorum neresi antipatik bu adam'ın bana
gayet samimi geliyor iyi de oynuyor kimseyi begenmiyorsunuz.
bazen bunları diyenlere kolaysa cıkıp oynayın diyesim geliyor.
madem kimseyi begenmiyorsunuz.

X' Alıntı:
Kobe gelse beğenmez bizim taraftarımız Absom :)

Ozzy e ne kadar katılsamda.
abi bende bunu dicektim ıverson ile kobe gelse sahsi oynuyorlar der onlarıda begenmeyiz bu gidisle bence su anda yapılan meyve veren agacı taslamaktan baska birsey degil.ayrıca Absolut un dedigi gibi;
Absolut' Alıntı:
ya gercekten anlamıyorum neresi antipatik bu adam'ın bana
gayet samimi geliyor iyi de oynuyor kimseyi begenmiyorsunuz.
bazen bunları diyenlere kolaysa cıkıp oynayın diyesim geliyor.
madem kimseyi begenmiyorsunuz.
bende fitch i son derece sempatik buluyorum
oyunuda stilide hosuma gidiyor dixon dixon diye bagıranlar bu adamı nasıl elestiriyor gercekten anlamıyorum :?

Iverson 7,1 Kobe ise 5,2 asist ortalaması ile oynuyorlar. Skorer oyuncuların illa şahsi oynaması gerekmez. Örnek seçeceksen daha dikkat etmelisin. Bir de bu forum onu bunu beğenmez diyorsun. NBA'e falan gitmeden çok basit bir isim vereyim. herkesin beğeneceğini düşündüğüm bir isim: B. Boddicker. Şu takımda olsa fena olmaz mıydı?

Meyve veren ağacı taşlamak diyorsun ya. Ne alakası var. Millet manyak mı da oturup sayı atan adamı eleştirsin. var bi bildikleri elbet. Cibona'dan şu adamın nasıl gönderildiğini takım içindeki huzursuzların nasıl o gittikten sonra ortadan kalktığını bir okuyun allah aşkına. Adam geçimsiz. Geçen sene H. üner malik'e topu vermeyin diyordu ya. bu sene de bunları yaşamayalım. Murat Hoca bunların yaşanmasına göz yummaz onu biliyorum. tarih tekerrürden ibaret olmamalı aksine tarihten ders çıkartmak lazım. hem kendi deneyimlerimizden hem de Cibona'nın deneyimlerinden ders çıkartmak lazım.

oyuncunun yetenekli olması oyucunun takıma katkısı olduğu anlamına gelmez. Oyuncunun takıma katkısı ise zararından daha fazla ise anlamlıdır. Fitch'i eleştirenler burada oyuncunun yeteneğine birşey söylemiyorlar. Hatta en ileri giden ben bile Fitch'in TC'ye gelmiş en yetenekli yabancı olduğunu söylüyorum. Mesele sadece yetenek değil. Basketbol yetenekler ile oynansa Amerika sokak basketbolcularından çıkarılacak bir takımı yenmek mümkün olmaz. Basketbol bireysel bir oyun değil, takım sporudur. Fitch'in şu anda takımın takım olmasına katkısı yok aksine zararı var. ilerleyen haftalarda da ben durumun fazla değişeceğini sanmıyorum.

Şu takıma granger tarzında bir üç numara bulsalar Fitch'i, anında postalasınlar derim.

ha derseniz ki Fitch'in kafasına saksı düşecek ya da ne bileyim Haislip Mirsat'a patlattığı gibi bir de ona patlatacak ve akıllanacak. Hadi bakalım bekleyelim görelim.