Şen: "Fitch gönderilmiyor"

ahmet abi ıverson ve kobenin istatisliklerinden bahsetmiş ama onu türkiyeyle karşılaştırmak son derece yanlış fitchde nbade oynarken daha çok asist yapıyordu en azından verdiği pasların yarısını sayı yapıyorlardı sonuçta asist oluyordu ama gsde pası verdikten sonra(çok yaratıcı bir pas değilse)sayı yapmayı beceren oyuncu sayısı az.
evet trt3 de potanın sonunu izledim konukları burak kaptan murat hoca ve fitchti.murat hoca ficthin takımda kalacağını söyledi kşk maçında olan olaylarıda doğruladı.am şimdide yanyana oturduklarını ve bir problemlerinin olmadığını söyledi.fichtde hocasına katıldığını belirtti.ayrıca ist. çok beğendiğini belirtti.henüz başka takıma gitmeyi düşünmüyormuş.

Fitch gitsin diyenleri gerçekten anlamıyorum,bir adam başka ne yapmalı sizce?Sayı atıyor,pas veriyor,top çalıyor,rbaund alıyor,blok yapıyor,başka herhalde ağzınla kuş tutmalı.Neymiş sorunlumuş.Özel oyuncular biraz sorunlu olur.Size futboldan bir örnek:Hagi de sorunludu,gittiği her takımda bir şekilde sorun çıkarıp tutunamamıştı Sizin mantığınıza göre onu da sorunlu diye göndermemiz gerekirdi,işte o zaman ne 4 sene üst üste şampiyon olurduk ne de UEFA ve Süperkupayı kazanırdık.

Bütün asist krallarını toplayın,zor zamanında topu eline vereceğin bi şutörün yoksa neye yarar.Atan çok ,attırandan ziyade atana bakmak lazım.Fitch antipatik filan değil, ha eğer öyle geliyorsa GS sevgiiniz biraz ağır bassın öyle kabul ediverin adamı.Taraftarı kandıran yönetcileritaraftarla küfürleşen sporcular,artistlenen hocalar geldi geçti;belki de halen var...Bir adama yüklenmek ne kadar doğru sizce?

Şöyle diyeceğim,Iverson ve Kobe şahsi oynuyorlar da ne oluyor?Takımları ne alemde?

Bu adamlar bile egolarından vazgeçtiklerinde ancak "takım" olarak başarıyı elde ettiler.Iverson,L.Brown'la birsürü kavga ve tartışmanın ardından,paylaşarak,takımını da düşünerek oynayınca NBA finaline kadar çıkardı takımını,kendisi de MVP oldu.Tabiri caizse "adam" olabilme,olgun olabilme aşamasını geçerek başarıya ulaştı.

Keza Kobe,her türlü karşıt fikrine ve memnuniyetsizliğine rağmen Shaq ile birarada kalarak,fedakarlık ederek parmağına şampiyonluk yüzüklerini geçirdi.

Demem odur ki,bir oyuncu yetenekli olabilir,müthiş istatistikleri olabilir,ancak bu takımının başarılı olmasını beraberinde getirmez.Oyuncu müthiş oynuyor görünürken,aslında takımına çok şey vermiyor,hatta verdiğinden çoğunu da alıyor olabilir.

Fitch çok yetenekli,çok da hırslı ve istekli.Zaten buna kimsenin birşey dediği yok.Ancak ne yazık ki zihniyeti pek iyi değil.Takım oyunu,paylaşmak,saygı duymak gibi unsurları içinde taşımıyor.Kenara alınmak istenince maça çıkmıyor.Kötü oynadığı maçlarda aorlamaya devam ediyor.Bu durumda takımın geri kalanının Fitch'e saygı duyması beklenebilir mi?Üstelik Fitch bu hareketiyle hocasını ve takım arkadaşlarını hiçe sayarken.

Başarılı olabilmenin en önemli faktörü saygı ve paylaşım.Bunu olmadığı yerde bireysellik ve fesat ortaya çıkar ki,bu tür bir takımın geleceği de parlak olmaz.

Umarım bu olay herkese bir ders olur.Bundan sonra daha olgun,paylaşımcı ve takım gibi bir takım seyrederiz.Fitch de bunun bir parçası olabilme şerefine erişir.

Bende Onur'a katılıyorum eğer bir başarı bekliyorsak sorunları uzaklaştırmamalı aksine onun üstüne gidip gidermeliyiz.Sizce Fitch hep kafasına göre mi davranacak hiç iyi huyu yok mu?Eğer ondan faydalanmak istiyorsak ona ondan ne istediklerimizi anlatmalıyız.Murat Hoca'nın konuşup bunları söylemesi gerekir.Takımda tek olmadığı, arkadaşlarıyla yardımlaşması vb. Fitch tamam sorunlu bir oyuncu ama onun huyuna göre davranırsak o bizim için basketbolun Hagi'si olur...

Ahmet Arif' Alıntı:
Meyve veren ağacı taşlamak diyorsun ya. Ne alakası var. Millet manyak mı da oturup sayı atan adamı eleştirsin. var bi bildikleri elbet. Cibona'dan şu adamın nasıl gönderildiğini takım içindeki huzursuzların nasıl o gittikten sonra ortadan kalktığını bir okuyun allah aşkına. Adam geçimsiz. Geçen sene H. üner malik'e topu vermeyin diyordu ya. bu sene de bunları yaşamayalım. Murat Hoca bunların yaşanmasına göz yummaz onu biliyorum. tarih tekerrürden ibaret olmamalı aksine tarihten ders çıkartmak lazım. hem kendi deneyimlerimizden hem de Cibona'nın deneyimlerinden ders çıkartmak lazım.
abicim senle yasındanda dolayı tartısmaya polemige girmeyi uygun bulmuyorum ama asıl senin verdigin ornek lazım 1.si hem benim ornek verdigim adamlar superstarlar yani fitch ten 2-3 gomlek ustun adamlar durumu boyle dusun bir sonra senin verdigin ornekte ise NBA asisst kuralları daha cok on plana cıkıyor
senin suanda yaptıgın ne peki?adam bize 5 mac kazandırdı son macta kotu performanstan ve bloklardan dolayı stres olmustu kucuk bir problem oldu diye adamı seytan taslar gibi taslamaya basladınız...
milletin bir bildigi var diyosun, bende cuvaldan sallamıyorum en az senin kadar ingilizcem basket bilgim guncel haber takip etme yetim var.fitch in sorunlarından haberim var ama onemli olan bu oyuncudan en pozitif yonde yararlanmak
ve tekrar diyorum son derece sempatik bir oyuncu bence vefa bir semt adı ve okulumun ismi olmamalı arkadaslar adam hırsını emegini terini harcıyor en kucuk probemde sutluyalım diceksek basarıyı daha cook bekleriz

fener maçında +15 sayı +5 asist +3 ribaunt yeter hepimizi tatmin etmeye di mi.. ama onu tatmin etmez +30 sayı anca kesiyo işte problem bu 30 atmak için de takımı soğutuyo. onun 30dan fazla attığı mersin maçını zor bela kazanmadık mı, bence takım soğuduğu için. ama yine tekrar ediyorum takımda bi role ayak uydurursa bize inanılmaz faydası olur bu yüzden göndermek yerine ona bunu aşılamalıyız

biglion' Alıntı:
abicim senle yasındanda dolayı tartısmaya polemige girmeyi uygun bulmuyorum ama asıl senin verdigin ornek lazım 1.si hem benim ornek verdigim adamlar superstarlar yani fitch ten 2-3 gomlek ustun adamlar durumu boyle dusun bir sonra senin verdigin ornekte ise NBA asisst kuralları daha cok on plana cıkıyor
senin suanda yaptıgın ne peki?adam bize 5 mac kazandırdı son macta kotu performanstan ve bloklardan dolayı stres olmustu kucuk bir problem oldu diye adamı seytan taslar gibi taslamaya basladınız...
milletin bir bildigi var diyosun, bende cuvaldan sallamıyorum en az senin kadar ingilizcem basket bilgim guncel haber takip etme yetim var.fitch in sorunlarından haberim var ama onemli olan bu oyuncudan en pozitif yonde yararlanmak
ve tekrar diyorum son derece sempatik bir oyuncu bence vefa bir semt adı ve okulumun ismi olmamalı arkadaslar adam hırsını emegini terini harcıyor en kucuk probemde sutluyalım diceksek basarıyı daha cook bekleriz

Fitch'i seyrettiğim ilk mactan beri eleştiriyorum. Hatta en iyi performansını sergilediği mactan sonra da eleştirdim. hatta uzunca bir zamandır onu eleştiren bir sürü insan daha var. Daha ilk ya da ikinci maçından sonra Fitch'in bencilliği takıma sirayet ediyor diye yazan benim. GS basket takımının asist sayılarını alarak; çift hatta 3 guardla oynayan bir takımın ironik bir şekilde ligin en az asist yapan takımı olduğunu geçmiş haftalarda yazan benim.

Şeytan taşlama falan diyorsun ya ilginç oluyor. Vefa falan diyorsun daha da ilginc oluyor. Ama önceki yazılanları okursan oynadığı bir mactan dolayı elestirilmedigini fark edeceksin. Bir mactan hareketle oturup da adamı eleştirecek degilim tabi ki. yazılanları, yazdıklarımı falan hiç okuma, ondan sonra da kalk itham et. Kötü oynadı diye eleştiriyorsun de. öyle olmaz. oku yazdıklarımı, görürsün... onları okumak için ingilizce vs.. bilmene gerek yok.

Polemik yapmıyacakmışsın ama konu dışında ne varsa yazmışsın maşallah. (ingilizce, vefa, haber takip etme vs..)

Mesele, Fitch'in GS'daki bireysel performansı değil. Takıma katkısı. Bunu defaten yazdım. Ben takıma yararı kadar zararı da olduğunu düşünüyorum. (buna isteyen katılır isteyen katılmaz. katılmayan kendi argümanlarını koyar tabi ki. ama bunu kimseyi itham etmeden koymak zorundadır. şunu getirsek bile beğenmezseniz demek boş laftır. varsa bir argümanın koyarsın. tartışırız.)

Takımda olduğu sürece tabi ki en olumlu şekilde yararlanılsın. Zaten M. özyer'de onu yapmaya çalışıyor. Ama ben GS basketbol takımını seyretmek isytiyorum. Fitchspor'u degil.

NBA'den örnek veren sensin. ben değilimki. verdiğin örnekleri dikkatli seçmen için sana o uyarıyı yaptım. Ama mesaj yerine ulaşmamış... Bu forumda fitch'i eleştirenler içinb nba'den kobe gelse beğenmezler diyorsun. böyle bir laf yanlış olmasını bir kenara bırak, öncelikle karşındakilere yaptığın büyük bir ayıp. Verdiğim örnekle ise bu lafının yanlış olduğunu gösterdiğimi düşünüyorum. Neydi o örnek: Boddicker. NBA'den örnek getirmene gerek yok dedim.

Herhalde birileri Fitch'e antipatik dediği için tutturdun bir sempatiklik. ben antiaptik demedim ki. ayrıca sempatik olsa ne yazar olmasa ne yazar. takıma katkısı olsun da isterse rasim başak kadar antipatik olsun

takımı fitch oynamadan da gorduk macta kac asisst yapıldı,kac riband cekildi bir sormak isterim???
fitch siz bu takımın oyniyabilcegine cok inanmıyorum artık ne yazıkki (bu takımın fitch siz oyniyabilecegine en cok inananların basında ben geliyodum ama oyunu gordum)hem 2.periyoda kadar 5 blok yemis sut yuzdesi dusmus bir oyuncuya takım hala her hucumda top indiriyosa bu takım icinde takıma guven asıladıgı anlamına gelir,huzursuzluk degil!!!!
bu durumda fitch ten baska silahımız cok azken onu bu denli elestirmek sana etik ve dogru geliyorsa hic bir sey demiyorum artık...
yazdıklarımında hepsini alınma ustune baskası dedigi icin sempatik dedim evet.
neyse yaa bu konusmayı uzatmaya hic niyetim yok ama ben senin ve senin gibi dusunenlere fitch in ve takımın en iyi cvbı sahada vericeğine inanıyorum

Bende tam tersini düşünüyorum.Takıma zararından çok daha fazla yararı var.
Argüman olarakta şu anda takımın Ribaund (6.8) Asist (2.1) ve Top Çalma (1.9) istatistiklerinde lider olmasını gösteriyorum sadece.
Sayıdan bahsetmiyorum bile.
Yüzdelerini yazayım sadece.
2 sayı : %48 3 sayı : %36

İstatistiklerden sonrada takım oyunu için birşeyler belirteyim.Daha 2. maçta yada 3. maçta söylemiştim.Bu tür oyuncularda (egolu) saygı ön plandadır.Öyle yada böyle saygı gösterdiği oyuncuya pas atar.Bir oyuncuya sayg duymuyorsa ona pas atmaz onun yerine zorlar.
Gün geçtikçe bu pas dağılan oyuncu sayısı artıyor.Birde hücumda herkes Fitch napacak diye bakarsa yapacak birşey kalmıyor.
Fast Breaklarde gidip 3 atmasınada laf edicem ama adam daha hiç kaçırmadı öyle bir pozisyonda.Buda eleştiriyi imkansız kılıyor.

Eskiden yazmıştım yeniden yazayım aslında bu pas dolaşmaması yani paylaşım hücum olmamasının en büyük nedeni pas özelliği olan bir uzunumuzun olmayışı.Bırakın pası hepsi topu zor tutuyor şu anda.
Pas dolaştırıp döndürebilecek bir uzun olursa yada uzunlarımız bu konuda çalışırsa çok farklı olacağına inanıyorum.

Hücumla ilgili son yazacaklarım evet Fitch bencil gözükebilir bazen bencillikte yapabilir ama her zaman amacı kazanmak.Dixona göre en büyük farklarından biri bu.Oynayanlar bilir kybederken bile kenarda oturmak istemez bazı oyuncular.Fitch de böyle bir oyuncu.

Gelelim savunmaya ..Kendine oynayan bir oyuncu maç kopmuş olduğu dakikalarda düşmeden savunma yapmaz.Ben daha düştüğünü görmedim savunmada kendi adıma.Ve bugün Fitch in olmadığı dakikalarda ribaund sıkıntımıza dikkat çekmek istiyorum kimsenin farketmediği.Gerek fiziği ve box bilgisi sayesinde gerekse ileri koşup pas beklemek yerine neredeyse bütün ribaundlara giriyor.Buda ayrı bir takım oyuncusu göstergesidir bana göre.

Argümanları bitirdikten sonra Fitch gibi bir oyuncunun kıymetini bilip kalması için birşeyler yapmak gerekirken gönderilsin tez elden gitsin demek hiç hoşuma gitmiyor.Dixon gibi tamamen kendine oynayan ve kazandırdığından çok maç kaybettiren bir oyuncuya gösterilen sevgi şu an nasıl Fitch e gösterilmiyor anlamıyorum kendi adımada.
Fitch in yanına bir görev adamı forvet ve pis işleri yapacak sizeli pivot koyarsanız o takım direk ileriye döner.Mcgowan ve hatta Hollman yerine böyle bir değişikliğe gidilir umarım.

Ahmet Arif' Alıntı:
Mesele, Fitch'in GS'daki bireysel performansı değil. Takıma katkısı. Bunu defaten yazdım. Ben takıma yararı kadar zararı da olduğunu düşünüyorum. (buna isteyen katılır isteyen katılmaz. katılmayan kendi argümanlarını koyar tabi ki. ama bunu kimseyi itham etmeden koymak zorundadır. şunu getirsek bile beğenmezseniz demek boş laftır. varsa bir argümanın koyarsın. tartışırız.)

Biglion varsa argümanını koyarsın demiştim. şu gelse beğenmezseniz bu gelse bağenmesiniz tarzı edebe ve adaba aykırı bir söylem yerine sevgili X'in yaptığı gibi argümanlarını sıralarsın. Hem ciddi ve faydalı bir tartışma ortamı doğar.

Öncelikle Sevgili x görüşlerine şaygı duyuyorum. Yukarıda, argümanları sıralarsanız dediğim zaman; aklımdan geçen argümanların neredeyse hepsini sıralaman çok hoşuma gitti.

küçük bir düzeltme yapalım. Takımın asist lideri 2,63 ile Mitchell.
Fitch aist de değilse de Başka liderlikleri de var. 4,4 ile top kaybında da lider örneğin. tabi tüm topları kullanma hevesinde olunca böyle oluyor.

üçlük yüzdesi Fitch'den çok daha iyi oyuncular var takımda. örneğin burak, tufan, murat ve senin gibi gönderilmesini istediğim McGowan ki geldiğinde takıma yararlı olabileceğini düüşnüyordum.
ve hatta Mithat'ın üçlük yüzdesi de daha iyi. Fast break'lerde attığı üçlüklerde kaçırdığı var gibi geliyor bana ama tam da emin değilim.

2'lik atışlarda da ondan daha yüzdeli oynayan oyuncular var. Mesela fatih, Burak, Cemal, Holman,

Fitch'in neredeyse her topu kullanma sevdası ondan daha yüzdeli kullanabilecekler varken can sıkıcı oluyor. üç kişinin arasına girdiğinde her zaman potayı denemese ve arada asist yapsa Zaten Fitch'in eleştirilecek bir yanı kalmaz. Ama öyle pozisyonlarda pas çıkartmak Fitch için "sidik yarışı"nı kaybetmek olur. O pozisyonlarda soksa da sokmasa da benim için bir anlamı yok. onun zorlamaları takımın oyuna soğumasına neden oluyor. Bunun sorumlusu da Fitch. Fitch'in saygı duyduğu oyunculara pas verir argümanına da kesinlikle katılıyorum ama sorun şu ki Fitch'in saygı eşiği inanın bizim beğeni eşiğimizin çok üzerinde. Onun sayfı duyduğu oyuncu bulmamız pek mümkün değil gibi.

Fitch Dixon'la kıyaslanmayacak önemdedir tabi ki. Buna söylenebilecek hiç bir şey yok. Sadece ribauntları ile degil yaptığı sert savunma ile de. bu anlamda yararlı da bir oyuncu ama bana öyle geliyor ki zararı daha fazla. zaman için de belki dediğin gibi daha yararlı olacaktır. Ama özünde sorunlu bir oyuncu. bu takımda fazla ömrü olduğunu ben şahsen düşünmüyorum. En fazla ne bileyim 1-2 ay içinde zaten ciddi bir sorun çıkartıp gidecek gibi geliyor. bu anlamda gönderilmesinden yanayım. Takımdaki oyuncular kendi insiyatiflerini kaybediyorlar gibi. savunmamız giderek sertleşiyor ama takım oyunundan giderek uzaklaşıyoruz gibi. takım oyununu göstermesi açısından asist sayıları önemli bir istatistiktir. Hedef ilk dört diyoruz. diğer ilk dört adaylarına şöyle bir bakalım. Telekom (17 asist) Efes (16 asist) Şu sorunlu FB bile (17 asist) ile oynuyorlar. Bizim asist ortalamamız ise 10.

Türkiye kupasında GS'da bir ışık vardı. Takım olma yolunda bir ışık. Murat Hoca'da Fitch alınmadan önce takımın potansiyelini açığa çıkartacak bir oyuncu, 3 numara arıyoruz demişti. Fitch'in potansiyeline kimse bir şey diyemez ama onun potansiyeli takımdaki diğer oyuncuların potansiyellerini göstermesine engel oluyor gibi.

Malik Dixon u kaybettik, bari Gerald Fitch i kaybetmeyelim...

Basının abartmalarını hepımız bılıyoruz bu durum tamemen basının Gs ıcınde huzursuzluk yaratma cabaları oldugunu dusunuyorum :?

Ozellıkle Fb macı oncesı :?
Gs basını basketten uzak kalıyor malesef ..
Futbol maclarını dakıka dakıka degerlendıren spor yazarları neden basket te de bulunmuyor ??
Neden futbol da herseyı bılen bı Halıl Ozer baskette yok :?

Uzun uzun cevap yazamıcam geçen mesaj gibi malum yarın kadıköy ben eve yeni girmişim iki gündür.
Asistte evet Mitch öndedir o da çok küçük bir farkla, hatta dakika başına vurursak neredeyse aynı noktaya geliyor.
Diğer konular ise tamamen laf oyunları kusura bakmayın ama.Murat ve Tufanın yüzdesi daha iyi diyorsunuz bunlar binlerle geçiyor .Tek üçlük soktuğu anda yüzdesi daha iyi olacak.Mcgowani göstermenize ise çok ilginç.Toplam 3/8 le başka üçlük atmazsa lig snunda en iyi yüzdeli üçlük atan oyuncu mu olucak yani ?
İkilik yüzdelere ise hiç girmiyorum.Uzunlarla kısaların 2 lik yüzdelerini karşılaştırmak gibi bende bir karşılaştırma yapabilirim.Fatihin üçlük yüzdesi çok düşük Fatihe top vermemek gerek :)

Diğer yazdıklarınıza katılıyorum sorun savunma gibi olaylara.Birazda zaman gösterecek.Hele şu fener maçları bir geçsinde.

GeraLd Fitch gitmemeli Tam aradıqımız bir oyuncuydu! takımda önemLi bir yere sahip hücüm olarak hemde savunma olarakta Gitmemeli süper bi oyuncu...

Fitch'i gönderelim.

Fatih blok kralı ama topları tutamıyor onu da gönderelim.

Burak'ın pasları mükemmel ama şut yüzdesi düştü onu da gönderelim.

Mitchell disiplinsiz ama asist yapıyor, takımı oynatıyor onu da gönderelim.

Murat'ın şutları mükemmel ama ayakları yavaş onu da gönderelim.

Hepsini gönderelim o zaman. Ahmet Bey verin parayı istediğiniz tarzda bir oyuncu getirelim. Olmaz mı ? Herkes de rahat eder böylece.

Fitch bu takıma son 5-6 yılda gelmiş en iyi yabancıdır. İstatistikleri, sahada takıma kattıkları ve istekli mücadelesi de bunu açıkça kanıtlıyor.

Oynamaya aç, hırslı bir oyuncumuz varken bu eleştiriler biraz ağır kaçıyor. Kesinlikle hak etmediğini düşünüyorum.

Her gülün dikeni tabii ki olacak. Buna katlanmak bize düşüyor. O dikeni de zaten Murat Hoca törpüleyecek.

Sevgili CanuAltay, Fitch'i ben biraz da abaratarak TC'ye gelmiş en iyi basketbolcu olduğunu yazmıştım. Murat ve diğer saydığınız oyuncularla ilgili olarak ise gönderilsin demedim. McGowan'ın yerine sırtı dönük oynayan bir pivot alınsın dedim ki buna karşı çıkacak olacağını zannetmiyorum. bu bağlamda neden böyle coştuğunu da anlamış değilim. Para mevzuuna gelince; devletünün memurundan ayıncı ikinci yarısında maddi konularda talepte bulunmayın derim.

Bakın Fitch'in Cibona'dan gönderilme nedenlerini biraz deşin derim. Ayrı otelde kalmak istemeler. Antremana çıkmak istememeler. Kenara alındığında soyunma odasına gitmeler. takım rakip takımın maç videolarını hoca eşliğinde seyrederken onun disco'da hatunlarla dansları. taktik antremanlarda kendi başına şut çalışmaları yapması vs.. BUnları yakın zamanda biz de göreceğiz. Disiplinsizliğine ne kadar katlanırlar ben onu bilemem. ama GS koçuna karşı yapılmış hareketi affetmek kolay olmamalı. Futbol örneklerini beğenmem ama Kosecki'nin para fırlatması neyse Fitch'in yaptığı da o ağırlıkta birşeydir. Futbol takımında da benzer disiplinsizlikler gömrülüyor ama aile içidir vs.. ile unutuluyor. Küçük cezalar ve hiçbir anlamı kalmamış özürler ile affediliyor. Ben Türkiye'nin en büyük camiasından bahsediyorum. beylerbeyi spordan değil.

Sevgili X. Laf oyunları dediğin yüzdelerin hepsi gerçek yüzdeler. istatistik zaten en büyük yalan değil midir? istatistiği kullanan sendin ve ben de sana diğer çeşitli istatistik sonuçları verdim. çarpıtmadan, değiştirmeden...

Dediğin gibi Fitch mesala 3/3 yapsa ve diğerleri 3/0 yapsa Fitch o yüzdelerde bazı oyuncuları geçebilir. Ama o yüzdelerin gösterdiği bir şey var. o da şu: takımda Fitch'in yüzdeleri ile sayı bulabilen çeşitli oyuncular var. O zaman Fitch'in zorlamalarını eleştirebiliriz. o istatistiklerde bunu gösteriyor bu nedenlede önemli. Ben takımdaki her oyuncunun kullanılmasından yanayım. Kısa vadede Fitch'den yararlanılabildiği kadar yararlanılacaktır. ama uzun vadede Fitch'in yararından ziyade zararı olduğunu düşünüyorum. Mesela o top tutamayan Fatih'in top kaybı 2,3. o topu iyi tutan Fitch'in top kaybı ortalaması 4,4.

O istatistikleri verirken ben oyuncunun eline top verilsin ya da verilmesin anlamında vermiyorum ki. Benzer yüzdelere sahip adamlar varken hepsinden faydalanmak lazım. 2'lik ile 3'lük karşılaştırmları ile her pozisyon için yapılabileceğini düşünüyorum. Örneğin Cenk'in %57'lik ikilik hücum gücü var. Efes uzunlarının hücum ortalamasından muhtemelen yüksek bir yüzde. Fitch'i eleştirmemem için paylaşımcı olması lazım. Paylaşımcı olmayacaksa en büyük şut yüzdesine sahip olması lazım.

Fatih Fitch değerlendirmen enterasan. Fatih üçlük kullansa kızmazmısın kızarsın. Fatih 38/20 ikilik ile %53 ikilik kullanmış. Fitch daha düşük bir yüzde ile %48 (Fatih'ten düşük olmakla birlikte ile yine de iyi bir yüzdedir.) ile uzun oyuncunun kullandığının neredeyse 2 katı kadar ikilik kullanıyorsa kusura bakma ama onun yüzdesi ile uzunun ki kıyaslanır.

Kısacası benim Fitch'le ilgili şöyle bir derdim var. Bu oyuncunun çok kısa bir süre sonra takımdan ayrılacağından eminim. Ya kendisi gidecek ya da şımarıklıkları tolere edilemeyecek bir düzeye gelecek ve gönderilecek. Fitch'in paylaşımcı oynamaması ise bu sürede GS'ın takım olmasının önünde engel. Ben de bu engelin kaldırılmasından yanayım. Param olsa veririm ve Granger tarzı bir üç numara getiririm. Ama üzgünüm param yok. Big brother'dan rica etsek para vermez mi? Takıma istediği koçu getirdi. belki benim isteklerimi de duyar. ne derseniz?

bence basketbol oyuncularımız gitçeğine özhan canaydın gitmeli.çünkü basketbol şubesine yaptığı yatırımlar ortada.basketbolcu kökenli olacak bide.hem gençliğinde basketbolcu imiş hemde başkan olduğu takımın basketbol şubesine gerekli bütçeyi sağlayamıyor.ne biçim iş bu böyle?