Sivasspor-Galatasaray | TSL 1. Hafta

Bu sene kesin şampiyonuz iki sezondan beri ilk maçlarımı kazanıyordukligi nerelerde bitirdiğimiz orta da bu sene yenildik kesin Şampiyonuz.İnanıp inanmak size kalmış tabi. :p

Galatasarayın kalesinde Aykut var arkadaş,
Galatasarayda kurtarıcı olarak oyuna giren adam Barış,
Galatasaray 1 yıldır forvetsiz maça çıkıyor,
Galatasaray 1 yılı aşkın süredir orta sahasız oynuyor,
Galatasaray taraftarı 1 yıldır kendini kandırıyor "defansımız sağlam" diyerek, defans dediğin iki stoper değil sadece. Nerde sağ ve sol bek?
Arda, Kewell ve Baros'a bel bağlamışız.

Burak o Entry'i hazırlayan arkadaş futbol fakiri :) İyi çalışmış emeğine sağlık ama dediğim gibi futbol fakiri.

Mustafa'nın sahada nerede oynadığnın bile farkında değil. Mustafa dünkü maçta MC oynadı. Defansif Orta sahamız Cana idi. Yanında (hafif önünde) Ayhan oynuyordu. O mevkide oynayıp geri gelip topu savunmaya kalkarsan savuman topu ileri attığında rakip topu kapar gene üzerine gelir.

Burda mesela dün Baros'un topu kaptırdıktan sonra 40 metre depar atıp oyuncuyu kovalaması konuşuldu. pozisyonun devamında Neill topu aldıktan sonra ileriye bakıp Baros'u aradığında Baros'u yanında görmesi konuşulmadı :)

Konuya dönersek, kaba bir tabirle dün Arda(podolski), Emre(Müller), Kewell(Klose) iken Mustafa da Mesut idi. Sen gördünmü hiç Mesut Özil'in defansından top çıakrdığını? Çünkü Mesut bilir ki defansı topu ileri vurduğunda o topu orada tutacak biri lazım. Bizim sorunumuz dün Mustafa değildi. Sorunumuz Mustafa'nın o bölgede oynamak zorunda kalmasıydı. Mustafanın mevkii dün Ayhan'ın ilk ayrı oynadığı mevkiidir.

Bu arada yeri gelmişken. Adında Galatasaray geçen bir sözlükte GS spor klübü üyelerine ağır hakaretlerde bulunan bu mastürbasyon meraklısı adamlara, içimden, aynı kelimelerle ses veriyorum her gün...

Sühan Abi , eğer üçlü orta saha oynuyorsan top rakipteyken belli bir dizilişin olur.Hani Arda'nın geçenlerde bahsettiği sürekli olarak pozisyon idmanı yapıyoruz diye.

Bu takımın pozsiyon çalıştığını ümit ederek sormak istiyorum ister MC ister AMC isterse FC oyna.Top senin 18 indeyken sen sallana sallana daha yeni dönüyorsan günlerce çalıştığın sistem nerede pozisyon nerede diye sorgulamak gerek ?

Dünde burada bir arkadaşımız söyledi, hucumu freni patlamış kamyon gibi koşup, savunmana benzinsiz araba gibi bile koşmuyorsan yok abi sen Galatasaray'da oynayacak futbol standartında değilsin bence.

Adam paylaşmasını bilmeyen duracağı yeri bilmeyen iki topu tartmadan top süremeyen futbolcudan MC mi olur abi allah aşkına yapmayın.

http://lafliyoruz.blogspot.com/2010/08/ ... mbaka.html

Bu benim yeni blogum:) Bu yazıda da belirttim detaya daha inmedim. GS aynı Lombak'a benziyor. Lombak'ı bilenler bilir iki taraftan da ayak vardır. O hesap takım koşuyor ama aslında koşamıyor. Çünkü bunları idare edecek beyin yok. Takım öyle bir konumdaki o beyin dün Mustafa idi :D Bu Mustafa'ya da ayıp. Yani yönetimin ayıbı. Mustafa ona söyleneni yapıyor. Geri fazla gelmiyor. Ki Sivas'ın defans ve orta saha(savunma bölümü) hattı da ileriye çıkmasın. Bizim kafamızda Mustafa savunmacı Orta saha olduğundan başka türlü onu değerlendiremiyoruz. O, ona verilen görev neyse onu yapıyor. Yani bu gösterilen pozisyonlara göre Mustafa orta sahada ne arıyor demek haksızlık.

Her zaman rıdvan-hıncal gibilerin eleştirilerine kulak asmayın diyen biriyim. Çünkü maça gitmeyen adam bir maçı reel değerlendiremez. Bu yüzden benim diyeceklerim de havada kalacaktır. Ama iyi bir şey olarak şunu derim ki Mustafa geçen seneye göre, topsuz oyununu geliştirmiş. Dün orta sahaya gelip top aldığında pası verip hemen başka yere kaçıp pas istedi bir kaç kere gördüm. Gene de GS'ın herhangi bir 11'inde o mevkideumarım bir daha Mustafa'yı görmek nasip olmaz bize. Tekrar söylüyorum, en başta ona yazık.

Sergen futboldan anlıyor ama yaptığı yorumlar medeniyetten uzak,çağdışı,basit,klişe,iğneleyici,argo. Ne ararsan var yani o derece. Sergen'in aslında stüdyoda değil, kahvelerde futbol konuşması lazım :) .

Geleceğin Ahmet Çakar'ı diyorlar ama Ahmet Çakar, Sergen'den bin kat daha medeni bir insan. Sergen taş devrinden kalma biri :)

Ruhtan bahsediyoruz, Galatasaray Ruhu diyoruz. O halde şu resme bakalım.

oruh.jpg

Bu resim son 6 haftada Cevat Hoca ile yakaladığımız istikrarın ardından şampiyonluğun geldiği sene Gençlerbirliği deplasmanına ait...

Kimler var resimde; başta Aykut,Barış,Servet,Arda,Emre,Topal,Şükür,Okan Buruk. Muhtemelen Ayhan da o civarlarda...

Peki dünkü Sivas maçında kalede kim vardı; Aykut, ya ortasaha; Ayhan,Barış ve Mehmet Topal yerine M.Sarp veya Cana, peki Arda kadroda mıydı evet, Emre Güngör yerine Lucas vardı resimdeki Servet'in yanında hem ruhu hem profesyonelliği ile. Forvette Kewell,Baros...

Ruh derken, bu oyuncular ruhlarını satmadılar,kiraya vermediler ya neredeler peki ?

Oyuncuları aşağı-yukarı aynı, kalitesi daha fazla olan bu takımda değişen nedir, anlam veremiyorum, üzülüyorum...

Tugay Aktepe' Alıntı:
[quote="Şamil Turançiftçi":2msy2yz2]O maçta Lincoln atmıştı golü, çokda güzeldi gol.

Abi, o kadar yazdığımdan bunu mu çıkarttın sadece. Teessüf ediyorum yani. :)[/quote:2msy2yz2]
Ama çok güzel goldü hakkaten :p

Tugay Aktepe' Alıntı:
Ruhtan bahsediyoruz, Galatasaray Ruhu diyoruz. O halde şu resme bakalım.

oruh.jpg

Bu resim son 6 haftada Cevat Hoca ile yakaladığımız istikrarın ardından şampiyonluğun geldiği sene Gençlerbirliği deplasmanına ait...

Kimler var resimde; başta Aykut,Barış,Servet,Arda,Emre,Topal,Şükür,Okan Buruk. Muhtemelen Ayhan da o civarlarda...

Peki dünkü Sivas maçında kalede kim vardı; Aykut, ya ortasaha; Ayhan,Barış ve Mehmet Topal yerine M.Sarp veya Cana, peki Arda kadroda mıydı evet, Emre Güngör yerine Lucas vardı resimdeki Servet'in yanında hem ruhu hem profesyonelliği ile. Forvette Kewell,Baros...

Ruh derken, bu oyuncular ruhlarını satmadılar,kiraya vermediler ya neredeler peki ?

Oyuncuları aşağı-yukarı aynı, kalitesi daha fazla olan bu takımda değişen nedir, anlam veremiyorum, üzülüyorum..
.
O zamanlar takım tam anlamıyla kenetlenmişti peki ya onları kenetleyenler kimlerdi; takımın abileri ve Cevat hoca. Onun dışında da sıkı disiplinli olmasıyla bilinen Feldkamp. Şimdi kimler var onların yerinde; bir keresinde takımı kenetleyecek abiler yok. Her ne kadar kendisine çok kızsamda çok iyi bir hoca olan Rijkaard var ama ondada Feldkamp'da ki disiplin yok. Kısacası %90 herşey aynı ama değişik olan %10 kısım bu yazdığımdır.

Yalnız herşeye rağmen bu seneki resmi maçlarımızda her çalan düdük sonrası saha içinden yedek klübesine kadar gösterilen reaksiyon o eski takım ruhunun sinyali gibi geldi bana. Kısa vadede puan kaybedeceğimiz maçlar olabilir ama uzun vadede çok büyük zorlukları aşabiliriz.

Cevat Hoca iyi hoştu bu takımın içindede tamamlayıcı bir misyonu vardı onun.

Ancak artık Nezihi 'nin gitmesi gerektiğine inanıyorum.Takıma etkisi kalmadı artık,üstelik kaleci antrenörü olarak gerçekten yetersiz bir isim.Aykut eksiklerini kapatsın,Ufuk iyi kaleci olsun diyorsak bu Nezihi ile olmaz.

Doğan SAĞLAM' Alıntı:
Cevat Hoca iyi hoştu bu takımın içindede tamamlayıcı bir misyonu vardı onun.

Ancak artık Nezihi 'nin gitmesi gerektiğine inanıyorum.Takıma etkisi kalmadı artık,üstelik kaleci antrenörü olarak gerçekten yetersiz bir isim.Aykut eksiklerini kapatsın,Ufuk iyi kaleci olsun diyorsak bu Nezihi ile olmaz.
Kimle olur isim verirsen seviniriz :)
Kaleci antrenörü bir kaleciye yeteniği yoksa ne verebilir ki. Aykut efendi 1 hafta arayla altı pas tan 2 tane kafa golu yiyor. Nezihi ne yapsın Adnan Polat özünü kaybettikçe...