SpeeDee!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Biraz okursan yazılan yazıları neden güldüğümü anlarsın ;) Transfer Gündemini takip et ;) 233 sayfadan itibaren oku bakalım ;)

Re:

Burak Barut' Alıntı:
Biraz okursan yazılan yazıları neden güldüğümü anlarsın ;) Transfer Gündemini takip et ;) 233 sayfadan itibaren oku bakalım ;)
bana mı dedin.

arkadaslar bu haber ntv spor haberlerindede acıklandı . adamlar dee brown un vtrsini değil 2005 de san antonio da sampiyonluk yasamıs ardından utaha transfer olan devin brown un vtrsini koymuslar . doğruyu söylemek gerekirse bende bian heycanlandım . NTVden beklemezdim

okudum burak ama pek iç açıcı bi istatislik göremedim sen söylermisin bana bi tane

1.1 Milyon Dolar gibi bir para ayrılmış bu oyuncuya.Kötü olmaz herşey düşünülmüştür.Tecrübede oynadıkça kazanılır.Sonra Dee Brown bu paraya bizi yanıltmaz.Benim inancım Murat Hocada tam Dee Brownu beyendiyse bir bildiği vardır.

Berkan Catal'a...

Tamam arkadaşım bak bende daha önce forumda yazdım..Mitchell'dan iyi bir adam gelmeden bu adam gönderilmemeli diye.Ama yönetim önce William Avery gibi kaliteli bir ismi (senin istediğin avrupa tecrübesi de var) daha sonra da NBA'den Dee Brown Transfer etti.Darrel Mitchell'a hiç gerek kalmadı bence ki Brown,Mitchell'ın gecen seneki istatistiklerini geride bırakacaktır.Bundan emin ol 8)

inşallah iyi çıkar ama

benim hatta hepimizin istediği son transfer avrupada kendni kanıtlamış bir yıldız değilmiydi şimdi diosunuz mitchelldan iyi tabiki iyi olmalıydı zaten 1.1 milyon euro az para değil ama o paraya daha iyi bi adam hatta 3 numara beklioduk

Re:

berkancatal' Alıntı:
beni tatmin etmedi bu transfer avrupada adı duyulmuş bir adama ihtiyacımız vardı. Solomon nbade 2001de 5.5 sayı ort ile oynamış bizimki 1.9 sonra mitchell üniversitede 16 sayı ort ile oynamış bu 14 oynamış boyu 1.83 türkiye liginde ezilebilir. İnşallah yanılırım 1.1 milyon euro verildiyse de var bişi bu adam da diorum ama perşembe oynar mı peki
fizik açısından soru işaretlerin varsa sana en basit örneğinden geçen sezon tedkolej'de harikalar yaratan marqes green diyim ben sana :)

allahım yahu arkadaşlar biraz mantıklı olalım

mesela onur aydın kötü kilolu diyen bizlere shaq örneği vereyim geçen sene mitcheli gördük ezildi boyundan dolayı hallbuki greenden 10 cm daha uzun

Re: DEE BROWN

arkadaslar adam forumunda turkıyede kendını gostermek ıstedıgını nasıl olsa burdada nba tarafından ızlenecegını ve gerı donecegını soyluyo. tabı ızleyıp gorecez yorumlar sımdılık bosuna bence. hızlı bı adam cok top kapacaga benzıyo tek kesın bu :)

yahu biz değilmiydik süper hermaç 20-25 sayı atan bir 3 numara olmadan bu takım olmaz diyen şimdi 1 numara aldılar.

arkadaşlar eğer brown ın fizik açısından yetersiz olduğunu düşünüyorsanız adam lise kariyeri boyunca amerikan futbolu da oynamış.fizik açısından ne kadar üstün olduğunu gösterir ki mitchell kadar tecrüsesiz olduğunu bu forumdaki hiç kimse düşünmüyordur.geçen sene mitchell ın yediği bloklar sırf tecrübeyle alakalıydı ki green ondan 10 cm kısa olmasına rağmen mitch kadar blok yememiştir.

Re:

berkancatal' Alıntı:
yahu biz değilmiydik süper hermaç 20-25 sayı atan bir 3 numara olmadan bu takım olmaz diyen şimdi 1 numara aldılar.

Öyle dedik ama Murat Hocanın aklında daha değişik bir sistem olmalı.Dee Brown transferi olduğuna göre.Ayrıca Dee Brown gibi oyuncuların Türkiyeye gelmesi kolay değil Yunanistana gitmemiş bize gelmiş

Berkan;

Tek yazmak istediğim şu..Geçen sene Deron Williams patlama yapmasaydı sen görürdün Dee Brown'un nasıl olduğunu..

Bi arkadaşım bi sitede bi yazı yazmış..Onu da kopyalamak istiyorum..

Arkadaşlar Dee Brown hakkında çok özel bir yer açmak lazım bence . Eğer geçtiğimiz sezon bu oyuncuyu izlediyseniz o kadar ahım şahım bir oyuncu olmadığını zannedeceksiniz amam allaha şükür ki ben geçen sene amerikaya gittim ve allaha şükür Dee Brownun mezun oldugu Illinois eyaletindeydim

Illinois universitesi diğer universitelere nazaran pek de başarılı bir universite değildir. Özellikle basketbol [***]nda Ohio State in Wisconsinin gerisinde (kendi bölgesindeki takımlar) kalarak o meşhur seyircisini de üzmüştür.
Biraz seyircisinden de bahsedeyim . Şimdi bi zbasketbolda amerikalara hep laf seyircinin bagırmaması bakımında olumsuz şeyler söyleriz ki dogrudur ben Utah Jazz- Chicago Bulss maçında Mehmet Okura bir bagırdımki sanırım bütün salon duymuştur o sessizlikten dolayı. Herneyse,bu oaly universitede ise tamamen farklıdır. Okul öğrewncileri tarafından kurulan bu taraftar oluşumları özellikle Illinoiste doruğa çıkmıştır. ne yazık ki sembolleri olan Kızılderili Şef de geçtiğimiz aylarda ırkçılıga yol açtığı düşünüldüğü için kaldırılmıştır ki bu olay koskoca eyaleti yıktı gerçekten özellikle o şefin son maçı gerçekten çok duygusaldı.

http://www.youtube.com/watch?v=jhKxKPUb ... ed&search= (buda onun videosu buyrun)

Herneyse bu duygusal taraftarlar kendi takımlarında çıkan oyuncuları ise asla ama asla unutmamışlardır. Son dönemde NBA de baş gösteren bu oyuncular kimdir denirse:Luther Head( Houston Rockets), Brian Cook( Los Angeles LAkers), Deron Williams (Utah Jazz), Dee Brown ( Galatasaray)
Ekilerden ise: Nick Anderson( ORlando ve SAcramentodan hatırlarsınız),Ediie Johnson( Nba in gelmiş geçmiş en skorer 50 oyuncusundan biri) vs..aklıma gelmeyen birkaç oyuncu ismi daha var. Ve bu kuruluşun içinde hani bizim Hagimiz varya onun gibi sadece bir oyuncu var bu kadar tapılan gelmiş geçmiş en iyi Illinois oyuncusu olarak anılan. O da Dee Brown. Şimdi bu adam NBA de hiçbirşey yapmamış olabilir belki hatta Deron Williamsın yedeği olmuştur madem en iyisi eski takım arkadaşının nasıl yedeği oldu diyorsanız eğer bunu NBA in sistemine baglamamız çok mümkündür. Universite liglerinedeki basketbol avrupaya çok yakındır genelde savunma ağırlıklı olan ama bireysel yetenekleri bol olan oyuncularında kendini kolayca gösterebileceği bir ligdir . Dee Brown kendisini 2005 yılında hem Big-Ten liginde( kendi bölgelerinde oynadıkları lig) hemde ülke genelinde ( All-American) en değerli oyuncu seçilerek ispatlamıştır.Buda kendisiyle ilgli birkaç video:

http://www.youtube.com/watch?v=KuaKUy1V4Fo

http://www.youtube.com/watch?v=vC_79pvc ... ed&search=

http://www.youtube.com/watch?v=Pt9Q9cuf ... ed&search=

altındaki yorumları okursanızda zaten ne kadar tapılan biri olduğunu anlayacaksınız.
Neyse şimdilik benden bu kadar eğer Dee Brown Universiteki oyununu bizde sürdürürse tartışmasız hem Türkiye hemde Avrupada Şampiyonuz. Bu oyuncuyu alanın ellerinden öpüyorum. Hepimize hayırlı olsun...

Dipnot: bu Illinois de bizim War Chantı kullanıyor maçta yaparsak çok şaşıracak Dee Brown. Ayrıca Mersin de Illinoisden başka bir oyuncu Warren Carter ı almış. Geçen sene izledigim kadarıyla defansif yönü gerçekten çok iyi olan orta mesafeli şutlarda da başarılı bir oyuncu)

Re:

ALİ YEŞİL' Alıntı:
ACABA SOLOMON DAN İYİ Mİ?

Solomon çok tercübeli bir oyuncu Dee daha 23 yaşında kolejden sonra bir anda Utahta kendisini bulmuş ordada fazla süre alamamış fakat Utahlı taraftarların Dee için yazdığı yorumlara bakılırsa ne kadar yararlı olabilecek bir transfer olduğunu anlayabiliyoruzdur

Dee biraz tercübe kazandıktan sonra Solomonla kıyaslanabilir ama onun en büyük avantajı Solomonla kıyaslanmayacak kadar sağlam olan karakteri bu genç bir oyuncu için çok önemli

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...