Sponsordan Göz Dağı!!!

bundan birkaç ay önce buna benzer bir konu tartışmıştık. bende böyle birşey olacağını zannetmediğimi söylemiştim. bu yazılanları okuyunca şok oldum. ne diyeceğimi bilemiyorum.

İnsanların çoğu zar zor para kazanıyor zaten. Örnek vermek gerekirse bizim firması ülkerin çoğu zaman en ucuz ürünler bu firmanın. Kaç tane Galatasaraylı sorf takımı için bu ürünlerden vazgeçer. İnsanlar önce boğazını düşünür. Doğan'ın dediği gibi bunu yapacak sayısı 500bini geçmez. Hatta ben bu sayının dahada az olduğunu düşünüyorum.
Herşeyi geçtimde basketbol maçlarına bile zor seyirci buluyoruz. Basketbol takımı için birşeyi boykot edecek adamı nereden bulacağız :)

Tabi hedef göstermek gerek.
Tepkileri başka yönlere çekmek gerek.
Zaten bu oyuncu değişiklikleri, alınmayan molalar, taktik teknik konularda da sponsor suçlu.
Yok ben bilmiyorsam düzeltin battı denen Aliağa bile taş gibi top oynamaya çalışıyor şu an.
Beşiktaştan bahsetmiyorum bile.

Gösterilen hedefle takımın başarısızlığı bağdaştırılmamış kanımca...Onun için bu bir hedef şaşırtma değildir...Malum firmanın yaptığı bu girişimin eleştirilmesi Galatasaray ismiyle böyle hesaplar yapılamayacağı gerçeğinden yola çıkılarak yapılmıştır...En azından ben böyle anladım...Ayrıca şunuda belirteyim bu hedef göstermenin altında bir hedef şaşırtma düşüncesi olsada bu hedef Ülker ise bu girişime herzaman olumlu bakabilirim...Daha öncede söylemiştim,benim için şampiyon olacağımız gün bu firmanın sponsorluğundan kurtulacağımız gündür...

bence sponsora kızmak yersiz. adamlar illaki kendi çıkarlarını düşünecek. bizim kızmamız gereken böyle bir sözleşmeyi kabul edip imzalayan yöneticiler olmalıdır.

Bu da yeni moda ülkemizde. Ülkemizin her kesiminde işler iyi gitmediği zaman hedef saptırma olayı öne çıkarılıyor. 2 senedir iyi yönetilmiyoruz diyoruz , biz diyoruz biz dinliyoruz. Tebrikler , inşallah hep böyle devam edersiniz.

Ülker, parayı veriyor sen gidip dizi oyuncusunu antrenör olarak getiriyorsun ve göz göre göre hatalar yapıyorsun.
Burada Göz dağını taraftar, antrenörüne versin önce...
Parasız Uefa Kupasını kazandığımız günler hala aklımda.Para bu işin bahanesi olamaz olmamalı.

Zerre kadar inanmıyorum şu habere.

Bahsettiğimiz firmanın Fenerbahçe ve bize aynı davranmaması eleştirilebilir, Fenerbahçeyi kayırdığı söylenebilir, (doğrudur)

ama bahsedilen firma dünya'nın en büyük firmalarından birisidir. gıda sektörünü domine etmektedir.

böyle kurumsal bir firmanın böyle oyunlara gireceğini hiç mi hiç sanmıyorum.

kaldı ki bu bahsettiğimiz marka, dünya'nın en elit çikolata markası godiva'yı bile satın almıştır 850 milyon dolara.

lütfen karalamadan dikkat edelim. belgesiz yazmayalım.

Kendi başarısızlıklarımızı başkalarına mal etmeyelim. hele hele basketbol'un kalkınmasına ön ayak olan bir şirketi hiç bulaştırmayalım derim ben bu işe.

Burak Barut' Alıntı:
Ülker, parayı veriyor sen gidip dizi oyuncusunu antrenör olarak getiriyorsun ve göz göre göre hatalar yapıyorsun.
Burada Göz dağını taraftar, antrenörüne versin önce...
Parasız Uefa Kupasını kazandığımız günler hala aklımda.Para bu işin bahanesi olamaz olmamalı.

Ülker parayı verip ,gidip ülkerin işsiz stajer koçunu alınınca niye tepki vermediniz.

Kaan arkadaşı inanıp inanmaman senin tasarrufun,ama gerçek bu!

Burası toptan cevap vermek için:

Burda hedef saptırmak için değil,takımın dengelerinin,bu tarz çirkinliklerle bozulduğunada dikkat çekmek için yazılmıştır.

Bu forumda kimse salak değil,herkes belli oranda bazı konulara vakıf,al sana elma şekeri sonra alkışla beni numarası yapılmıyor.

Ülker para veriyorsa bende onun reklamını yapıyorum,birde bu verilen para ülkerin cebinden çıkmıyor,bize vermese devlete vergi verecek bu parayı,ama reklamı olmayacak,pazar payı yükselmiyecek.

Yani ülker spor kulüplerine mecbur.

Severek okurum Mithat Abinin yazılarını iğnelemeri,kural tanımaz tavırları hoşuma gider nedense.Ama başka bir durum var bu aralar.

6 ay öncesine kadar Özyer'e taktik,teknik,idari anlamda bazen haklı bazen haksız sallayan Mithat Abi durumlar 6 ay öncesini aratacak haldeyken Koray Hoca'ya şöyle fiyakalısından Mithat Duran tarzı ile yazılmış bi yazı ile giydirmedi.

Özledim be Mithat Abi yaz Koray Hoca hakkında keyifle okuyalım.Boşver Sponsoru,İdareciyi bir yolunu bulur bağlarlar onlar bize de Hayal dünyası kalır en Polyanacısından.

Ramazan Uzun' Alıntı:
Severek okurum Mithat Abinin yazılarını iğnelemeri,kural tanımaz tavırları hoşuma gider nedense.Ama başka bir durum var bu aralar.

6 ay öncesine kadar Özyer'e taktik,teknik,idari anlamda bazen haklı bazen haksız sallayan Mithat Abi durumlar 6 ay öncesini aratacak haldeyken Koray Hoca'ya şöyle fiyakalısından Mithat Duran tarzı ile yazılmış bi yazı ile giydirmedi.

Özledim be Mithat Abi yaz Koray Hoca hakkında keyifle okuyalım.Boşver Sponsoru,İdareciyi bir yolunu bulur bağlarlar onlar bize de Hayal dünyası kalır en Polyanacısından.

Sevgili Ramazan öncelikle teşekkür ederim,aslında bu takımı sezon başı Koray hoca kurmuş olsaydı bu günkü durumun aynısı olsaydı,hocayı daha öncekilerden fazla eleştirirdim.Beni tanıyanlar bunu bilir,gerçi,şimdi bile istifa topiği açtım yazdım istifa et diye,belki kaçırdın.

Şuanda eleştiriyorum ama galip geldiği maçlardan sonra bunu yapmaya özen gösteriyorum.

Sende taktir edersinki kurmadığı bir takıma koçluk yapmaya çalışan bir kişiye bir çelmede ben takmaya kalkarsam,ne olur,hoca en yakın arkadaşını kırmayıp bir dizide rol aldığı için baksana neler yazılıp tiiiye alınıyor.

Bu durum onun kötü koçlukla ne alakası var veya iyi olmasıyla,ama daha önce yazdığım gibi şişman kadın sahneye çıkmadan gösteri bitmez.

Ben playofflarda sahneye çıkacağımızı umud ediyorum.

@Mithat Abi

Kendi kurmadığı bir takımı yönetmek zorunda kalması ile ilgili konuda ve her mağlubiyetten sonra Lise koçundan hoca mı olur? edebiyatında da haklısın.

Yöneten konumunda ki insanların Risk ve Sorumluluk alma özelliklerinin olması gerektiğine inanıyorum.Koray Hoca basketbolun tozunu yutmuş o parkelerden gelen biri ancak yanlış giden şeylere müdahale edememesi büyük sorun teşkil ediyor.Belki zorla gel koltuğa sen otur denildi ama Koray hoca ordaki en büyük GÜÇ bunu artık kullanması gerekir üzülürek görüyoruz ki bu GÜCÜ kullanamıyor artık bu GÜCÜN farkına varması lazım.

Oyuncular,Yardımcı Antrenörler veya Yöneticiler...Koray Hocanın Play-Off'lar öncesi artık bi yerlere BALTA'yı vurması gerekir.Konu mankeni gibi orda durmasını yadırgıyorum açıkcası Taktik,teknik konularda hatalar olmuş olabilir ancak bu kadar basiretsiz duruşu gerçek anlamda rahatsızlık verici boyutlara ulaştı.

Bir de istifa konusunda ''Dereyi geçerken Atı bu sene değiştirdik'' elde Arap atı misali bişey kalmadı son düzlükte açılalım :)

Dipnot:Nice 1000 iletilere Mithat Abi :)

Arkadaşlar öncelikle Ülker'in bize gözdağı verdiği gibi bir haber tamamen uydurmadır. Bunu belirtmek isterim. Şöyle de örneklendirirsek daha somut bir cevap olur böyle bir habere inananlar için..

Efes Pilsen - Ülkerspor neden bu ülkenin domine basketbol takımlarıydı daha da geriye götürerek Eczacıbaşı neden domine takımlarıydı bu ülke basketbolunun???

Çünkü bedava reklam, hiçbir şekilde bu bütçelere bu kadar etkin bir reklam yapamazlardı da ondan...
--Peki Ülker neden birleşti diyeceksiniz?
Basit büyük camiaların içine girerek -ki CafeCrwon'ın stratejisi de budur. Ancak Ülkerspor gibi bir kulüp olması Fener'i şanslı kıldı-
Telekom&Galatasaray neden birlikte anılıyor??
-Aynı cevap camiaların içine girerek reytingini arttırarak...

Şimdi Ülker'in bizden el çektiği yalanına kim inanır??
Valla Kadir bile inanmaz.. Buna sadece gülünür..

-----------------------------------------------------------------------

Ayrıca Galatasaray taraftarı büyüktür! Bu ülkenin tarihinin harmanlandığı bir gelişimi bir dönüşümü vardır bu kulübün.. Öyle firmaların harcayabileceği, karşısına alabileceği bir takım hiçbir zaman olmamıştır, olmaz da.. Tabii dirayetli yöneticiler olduğu sürece..

Bir de protesto ederek markalara tavan yaptırmak kapitalist bir ideolojinin yemidir.. Galeyana gelerek topiciği açan arkadaşı-bilmiyorum kasıtlı mı kasıtsız mı açtığını-amacına ulaştırmayalım-Böyle bir amacı yoksa kusura bakmasın, şayet varsa yok diyorsa da cevabı almıştır..-

Armanın peşindeyiz!!!
Biz Galatasaraylıyız!!!

şimdi Ülker Fener neden birleştirdi dersek taa 20 yıl öncesinden başlarız anlatmaya gerek yok..çok iyi biliyoruz bu birleşmenin maksadını amacını nedenini..öyle reklam meklam sponsor en son maddeler bunlar

konu ile alakası yok ama sormadan geçemeyeceğim.
Ali Akgül ve Erdem Akkaş kardeşimlerim sizin bu mesajlarınız daha öncede böyle alt altta gelmiş miydi? yazılanlar aynı bi kaç kere daha gördüm sanki.
ne oluyor bana anlamıyorum? :S

Ali Akgül' Alıntı:
Arkadaşlar öncelikle Ülker'in bize gözdağı verdiği gibi bir haber tamamen uydurmadır. Bunu belirtmek isterim. Şöyle de örneklendirirsek daha somut bir cevap olur böyle bir habere inananlar için..

Efes Pilsen - Ülkerspor neden bu ülkenin domine basketbol takımlarıydı daha da geriye götürerek Eczacıbaşı neden domine takımlarıydı bu ülke basketbolunun???

Çünkü bedava reklam, hiçbir şekilde bu bütçelere bu kadar etkin bir reklam yapamazlardı da ondan...
--Peki Ülker neden birleşti diyeceksiniz?
Basit büyük camiaların içine girerek -ki CafeCrwon'ın stratejisi de budur. Ancak Ülkerspor gibi bir kulüp olması Fener'i şanslı kıldı-
Telekom&Galatasaray neden birlikte anılıyor??
-Aynı cevap camiaların içine girerek reytingini arttırarak...

Şimdi Ülker'in bizden el çektiği yalanına kim inanır??
Valla Kadir bile inanmaz.. Buna sadece gülünür..

-----------------------------------------------------------------------

Ayrıca Galatasaray taraftarı büyüktür! Bu ülkenin tarihinin harmanlandığı bir gelişimi bir dönüşümü vardır bu kulübün.. Öyle firmaların harcayabileceği, karşısına alabileceği bir takım hiçbir zaman olmamıştır, olmaz da.. Tabii dirayetli yöneticiler olduğu sürece..

Bir de protesto ederek markalara tavan yaptırmak kapitalist bir ideolojinin yemidir.. Galeyana gelerek topiciği açan arkadaşı-bilmiyorum kasıtlı mı kasıtsız mı açtığını-amacına ulaştırmayalım-Böyle bir amacı yoksa kusura bakmasın, şayet varsa yok diyorsa da cevabı almıştır..-

Armanın peşindeyiz!!!
Biz Galatasaraylıyız!!!

Sence sevgili kardeşim! neden 3 aydır cafe crown oyuncu alacaklarını ödemiyor,yoksa krizmi vurdu onları,yoksa artık iplerin kendi ellerinde olmadığından mı?

Bu kadar yazı yazmışsın dişe dokunu tek kelime yok benim yazıma karşı,ne cevabı alımışım onuda bir zahmet yaz.Senin örnek verdiğin kulüplerin nasıl bir sisteme sahip olduğunu gayet iyi biliyorum,hadi diyelim maksatlı yazdım ne olacak,aslında cevap yazmıyacaktım ama bu sefer kendinizi haklı görüyorsunuz.