Spor Toto Süper Lig 1. Hafta : Galatasaray - Kasımpaşa

Yeni sezonun ilk maçında Galatasarayımız Ali Sami Yen Spor Kompleksi TT Arenada pazartesi günü saat 21.00 da Kasımpaşa ile karşılaşacak . Yeni sezonun hayırlı , uğurlu ve sakatlıksız geçmesi dileğiyle .

Sakatlık olsa da klubemiz çok kaliteli ama yine de olmaz inşallah.. 3 büyükler içinde Beşiktaş ile Trabzon'un bizimle rekabet edebilecegini sanmıyorum açıkcası. İki takımın da gerek kadrosu, gerek oyun yapısı bizim yanımızdan bile geçemez.. Geriye Fener kalıyor, Fener'de de Baroni-Topal-Topuz orta sahası oldugu sürece Messi'yi bile alsalar yenemezler bizi.. Özetle ben bi aksilik olmassa bu sene de şampıyon olacagımızı düşünüyorum, inşallah.

Yine bir bayram günü ve yine bir Kasımpaşa maçı.

Geçmişten bir yaprak olsun bu başlığa..

----------------------------------------------------

STAT: Recep Tayyip Erdoğan
HAKEMLER: İlker Meral, G.Memişoğlu, Orkun Aktaş

KASIMPAŞA: Tolga, Ali Güneş, Koray, Barış, Sancak , Emre Toraman, Yasir, Keller, Murat Erdoğan, Moritz, Azar Karadaş
TEKNİK DİREKTÖR: Yılmaz Vural

GALATASARAY: Leo Franco, Sabri, Emre Aşık, Servet, Caner, Mustafa Sarp, Mehmet Topal, Arda, Elano, Kewell, Baros
Oyuna Sonradan Dahil Olanlar : Keita - Nonda - Hakan Balta
TEKNİK DİREKTÖR: Frank Rijkaard

Maç Sonucu : 1-3
Goller : Moritz - Nonda (3)

KASIMPAŞA: Tolga, Ali Güneş, Koray, Barış, Sancak , Emre Toraman, Yasir, Keller, Murat Erdoğan, Moritz, Azar Karadaş

GALATASARAY: Leo Franco, Sabri, Emre Aşık, Servet, Caner, Mustafa Sarp, Mehmet Topal, Arda, Elano, Kewell, Baros

Dün gibi hatırlıyorum.. Nonda çok övgü almıştı o maçtan sonra..Çok zorlandıgımız maçta ilaç gibi gelmişti, altın değerinde 3 puan almıştık.. Sanırım 1-0 geri düşmüştük.. Hey gidi 3 yıl ne çabuk geçti :(

Şampiyona sezonu Pazartesi günü açtırmak da güzelmiş ya neyse..Maça gelirsek güzel bir maç olur,güzel bir atmosferde kazanırız.Hayırlı olsun yeni sezon, nice zaferlere...

Golü Sancak'tan yemiştik sanki.Sancak o kanadı dağıtmış da olabilir,net değilim. :) Maçın başlarında Elano'nun vuruşunu Ali Güneş çaktırmadan eliyle çıkarmıştı.Mükemmel oynasak da galibiyet golü baya gecikmişti.Nonda'yla bulduğumuz 2. golden sonra küçük kuzenin bir saatlik emeğinin ürünü olan lego kulesini bir tekmeyle devirmiştim. :)
Şike ve ırkçılığın cezası üç(3) maçken o meşaleler sebebiyle en fazla 2 dakika ceza verebilirler.''Üçlü'' ve ''sen çok yaşa''yı gecikmeli gireriz.

Benim anlam veremedigim şu : o zamanlar bizim defans hattımız Sabri-Servet-GökhanZan-Hakan Balta.. Orta sahamız Sarp-Ayhan'dı ve orta sahamız muhteşemdi, çok övgü alıyordu, bel kemiğimizdi.. Zaten aldıgımız sonuçlarda çok guzeldi, zorlu anadolu takımlarına bile 4-5 atıp gıdıyorduk.. Sanırım ilk 9 maçta 27 gol atmıştık.. Ayhan için ''yıllanmış şarap, bu yaşında döktürüyor helal olsun'' gibi yorumlar vardı, Sarp ile birlikte orta saha uyumu mükemmeldi.. Ne olduysa sonradan oldu.. Balta,Servet,Sarp,Ayhan bizi batıran adamlar haline geldi.. Ligin en iyi hucum hattı da bizdeydi.. Arda-Elano-Keita-Baros-Kewell bunlar ileriyi oluşturuyordu.. Şimdi ne arda kaldı ne keita.. Kewell ağırlaştı, baros formsuzlaştı, Elano bir türlü patlamayı yapamadı.. Hey gidi günlerr..

Kasımpaşa iyi oyuncular transfer etti çok can yakacaklar ligde ama takımın uyuşması lazım gibi biraz bizim geçen seneki durumda olduğumuz gibi.İyi oldu aslında ilk hafta Paşa ile oynayacak olmamız uzun yıllardır ilk maçları kazanıyoruz ligde (geçen sene İBB hariç) çok kolay değil ama güzel bir galibiyet bekliyorum takımdan.

Engin yerine Amrabat oynar kanatta,Melo oynamaz derbiye saklarlar büyük ihtimalle ortada Hamit-Selçuk ilerde Umut-Elmander.

Kesinlikle ciddiye almamız gereken bir takım Kasımpaşa,yoksa büyük sıkıntı yaşarız.
Gayet kaliteli ve alternatifli bir kadro kurdular Ernst gibi Uche gibi.Ligin yeni Webo'su olur Uche dikkat etmek gerekiyor.
Metin Diyadin'in bu takımın başında neler yapacağını merak ediyorum.Bence bu kadro için yetersiz bir teknik direktör Metin Hoca.
Ciddiye alırsak ki Fatih Hoca'ya bu noktada çok güveniyorum,rahat bir galibiyet alırız inşaAllah.Bence ilk 11'miz:
Muslera-Eboue,Ujfa,Danny,Balta-Emre,Melo,Selçuk,Hamit-Burak,Umut...Yedek kulubesi ise:
Ufuk,Zan,Sabri,Yekta,Aydın,Necati,Elmander...

Kesinlikle ciddiye almamız gereken bir takım Kasımpaşa,yoksa büyük sıkıntı yaşarız.
Gayet kaliteli ve alternatifli bir kadro kurdular Ernst gibi Uche gibi.Ligin yeni Webo'su olur Uche dikkat etmek gerekiyor.
Metin Diyadin'in bu takımın başında neler yapacağını merak ediyorum.Bence bu kadro için yetersiz bir teknik direktör Metin Hoca.
Ciddiye alırsak ki Fatih Hoca'ya bu noktada çok güveniyorum,rahat bir galibiyet alırız inşaAllah.Bence ilk 11'miz:
Muslera-Eboue,Ujfa,Danny,Balta-Emre,Melo,Selçuk,Hamit-Burak,Umut...Yedek kulubesi ise:
Ufuk,Zan,Sabri,Yekta,Aydın,Necati,Elmander...

Burak hala cezalı kardeşim..

İlk haftalar çoğu kez zor olur.Avrupa'da da örneklerini görüyoruz.Real Madrid,PSG,Arsenal,Liverpool,çok rahat kazanması beklenirken çok fazla zorlanan Man.City,Fenerbahçe,Beşiktaş diye uzuyor gidiyor.Sözün özü ; aman dikkat.

İnşallah atarız ama Kasımpaşa eski Kasımpaşa değil,bunun farkına varmak gerek. O bölgenin karakterine uygun,ismiyle müsamahalı güçlü ve bir o kadar da kaliteli bir takım kuruldu bu sene.İnşallah futbolcularımız hafife almaz ki alacaklarını da pek sanmıyorum Fatih Terim gerçeğinden dolayı.Ezeli rakiplerimizin puan kaybettiği bir haftada bizim galibiyet almamız sadece hanemize 3 puan yazdırmakla kalmaz psikolojikmende bize müthiş bir katkı sağlar.
Teknik ekibe ve oyunculara güvenimiz sonsuz.Çıksınlar bize yakışan bir oyun sergilesinler gerisi yeter !!!