STSL 1.HAFTA | Galatasaray 2- Gaziantepspor 1

2013-2014 sezonun ilk maçında kendi sahamızda Gaziantepspor'u konuk edeceğiz. Başlangıçlar zorlu geçer genelde, ama bu sefer rahat galibiyetle ayrılacağımızı düşünüyorum. Umarım yeni sezon hayırlı geçer bizim için.

Takımımıza başarılar.

Maç: Galatasaray – Gaziantepspor
Yer: Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena
Tarih: 19.08.2013 Saat: 21.45
Yayın: Lig TV (Canlı)

Arena'da Antep'e karşı henüz galibiyetimiz yok. Dikkat etmeliyiz, başlarında Türbülent var...
Transfer dönemini iyi geçirmediler, kan kaybettiler diyebiliriz.

Ciddiyeti elden bıraktığınız anda birileri ceza kesebilir anında, aradaki güç farkı ne olursa olsun.

Bizi yakalamaya ve geçmeye değil önümüzü kesmeye çalışan bir rakip ve sırtını sağlamca dayadıkları bir Federasyon var karşımızda. Oynayalım futbolumuzu temiz temiz, aradaki puan farkını şimdiden açalım, Şampiyonlar Ligi ve Türkiye Kupası maçlarının yoğun maç trafiği başladığında kullanacak kredimiz olsun bir köşede.

Burak Yılmaz gündemiyle geçen bir haftadan sonra hoca basını susturmak için sistemi yine çift forvet çevirir. 4-3-1-2 oynarız.

Muslera-Balta-Chedjou-Semih-Eboue-Melo-Selçuk-X-Sneijder-Drogba-Burak başlarız.

X, Hamit olur büyük ihtimal ama Engin-Erman ikilisinden birine de şans verilebilir.

SON DAKIKA : Ilk 11'imiz | Muslera, Eboue, Semih, Chedjou, Hakan Balta, Melo, Hamit, Selcuk, Sneijder, Burak, Drogba.

Şükür Burak ilk 11'de :)

Hocanın ısrarını anlamak güç.
Hamit'in yerine Erman/Engin ikilisinden biri olabilirdi.

Bu sezonda yolarız bol bol saçlarımızı. Kurtulamadık müptezel el freninden.

Tahminim çıkmış Sneijder attı golü :) Ayrıca artık Erman kullanılsın yeter Hamit'ten çektiğimiz. EN AZ hamit kadar iyi Erman. Hızlı, seri, oyunu okuyabilen, uzaktan şutları Hamit'ten bile daha iyi olan kaliteli bir solak.

2 senedir lanet olası bir huyumuz var. 2 kere daha gitsek 5 liceğimiz takımlara karşı rölantiye alıp saçma bir gol yiyip maçı zora sokmak.

Bu takıma Arda şart kere şart.
Hamit sağolsun yine bildiğimiz gibiydi.
Rezalet oyununa rağmen Bursa maçında da 11 başlayacağına eminim.

Unutmadan canımı sıkan başka bir durum ;
Drogbaya bu laubali tavırlar hiç yakışmıyor. Kaç pozisyonu heba etti ve buna rağmen göklere çıkarılması düşündürücü.

Ekşiden :
https://pbs.twimg.com/media/BSD3UmDCYAAhTJ9.png

Maçın en iyileri bence, Hakan Balta ile Wesley'di. Semih'i de katabiliriz buna. Selcuk oyundan cıkana kadar cok iyi top oynadık skor üstünlüğünü de ele geçirdik. Ama bazı laubalı hareketler sebebiyle macı koparamadık. Selcuk oyundan cıktıktan sonra ise oyundan düştük ve hemen ardından kalemizde golü de yedik. Sonraki süreç biraz sıkıntılı gecse de Arena'da yenemediğimiz Antep'i yenerek sezona baslamak güzel...
Dakika 85 skor 2.1 ama stadtan ayrılan Galatasaraylılar var, bunu kabullenemiyorum. Gol yesek eve gidince öğrenecekler heralde

Burak böyle davranmaya devam ederse takım içerisinde problem çıkarır..her hareketi falso..son derece kötü top kontrolüyle kaybettigi pozisyonda komik bir penaltı yaptıran karjemarskas'a dua etsin..karje kontrolsüz çıkmasa zaten top auta çıkıyordu..penaltı mevzusunda ise 'top benim istedigimi oynatırım' diyen mahallenin zengin ama sevilmeyen çocugu gibiydi..pozisyonda kendisi oldugu için gidip topu aldı direkt 'ben kullanacam' diye...

- Golde hatası olda bile Balta'nın önlenemez yükselişi
- Bütün stadın "her yer taksim her yer direniş" tepkisi ve uA'nın bunu engelleyememesi.
- Eboue'nin yorulduğunda sürekli kendini yere bırakmasının son perdesi
- Hamit'in kötü devam etmesi ama ona ısrarla ihtiyacımız olduğu gerçeği
- Selçuk çıkınca orta sahada pas yapamama.
- İstediği zaman sahada ne yaptığını bilen, rakibine nefes aldırmayan bir Galatasaray.
- Kaldı 33 hafta.

Burak'ın 1 gole ihtiyacı vardı nasıl böyle bir yorumda bulunuyosunuz inanılır gibi değil ! Takımın,oyuncunun,hocanın üstüne gelindiği bir dönemde Melo'nun bile golden sonra nasıl sevindiğini görmezden gelerek yapılan yorum !

Burak sadece rakip takım taraftarlarına gol atmıyormuş demek ki...

Lütfen Hamit'in yerine Erman, Yekta, Engin, Emre hatta Kazım denensin artık Hamit'ten kötü olamazlar. Fatih hocayı anlıyorum sırf HAMİT ALTINTOP olduğu için ve ona verilen para yüzünden onu kazanmaya çalışması doğal ama artık olmuyor. Lütfen hakeden diğer oyuncularımız alsın formayı. Yekta geçen sene her oyuna girdiğinde KUSURSUZ ve skora ETKİ EDEN performans sergiledi. Napsın bu Yekta artık ?? Hakkı yeniyor. Hamit geldiğinden beri 40 maç yaptı bi Schalke ve Manchester maçı aklımda iyi oynadığı.

-Fatih Hoca'nın Emre ve Hamit ısrarını anlamış değilim.
-Engin gibi bir oyuncunun yedekte olmsına anlam veremiyorum.
-İsminiz Drogba olunca o laubali hareketleri yapmak hoş görülebilir ama kıvamında olsun fazla abartılmadan.
-Hakan böyle devam ederse sol beke kanımca gerek yok.İnşaAllah böyle devam eder.
-Wesley bu sene muazzam,Allah kaza bela ve sakatlıktan korusun inşaAllah...

Üzgünüm ama spora siyaseti bulaştıracağım. İktidar bulaştırmışken, geçmişten günümüze taraftar grupları bulaştırmışken, ben bulaştırmışım çok mu!..

Direnişte insanlık dışı müdahaleye verilen tepkinin bastırılmaya çalışılması, buna kılıf olarak da "sporda siyasete karşıyız" tezi çok yavan kaldı dün gece. Yarın bir gün kendi düşüncelerimi ifade edemedikten, tribünde "ben" olamadıktan sonra G. Saray G. Antep karşısında 3 puana ulaşsa ne olur, ulaşmasa ne olur! Mustafa Kemal´in kurduğu Türkiye Cumhuriyeti değerleriyle varsa Galatasaray´ın varlığı bir değer arz eder benim gözümde, yoksa...

Futbola dönersem, lige üç puanla başlamak güzel, Hakan Balta´yı kazanmanın sinyallerini görmek daha da güzel.

-Öncelikle Hakan Balta çok iyi sinyaller verdi. Sezon boyu böyle oynayacaksa sol bek ihtiyacı rafa kalkabilir.
-Frikik olunca kimin kullanacağını hocanın bir an önce ayarlaması lazım. Olmuyor böyle.
-Burak triplerine devam edecekse istediği an istediği yere gidebilir. Koca maç beş karış suratla boş boş dolaştı.
-Eboue'ye ciddi bir uyarı gerekiyor. Şu kendini atma ve yatarak zaman geçirme huyları can sıkıyor artık ve yakışmıyor.
-Sneijder mükemmel. Oyunu aklıyla oynuyor. Top gelmeden hamlesini planlıyor kafasında. Umarım daha iyi olur.
-Hamitin formsuzluğu gerçekten kabak tadı vermeye başladı. Hoca da formayı hak edene vermeli. Çifte standarda gerek yok.
-Chedjou ilk lig maçına çıktı. Fena değildi. Kritik müdaheleler yaptı. Alıştıkça daha iyi olacak.
-Erman ve özellikle Engin ilk onbir oyuncusu olabilirler. Hatta Emre ve Yekta da öyle.
-Melo da formunu bulmuşa benziyor.
-Umut gibi çok iyi bir forvetimiz daha var. O da unutulmamalı.