STSL 11. Hafta | Fenerbahçe 2 - Galatasaray 0

Maçtan önce neden umutsuz olduğumu anlamışsındır umarım.

Bu takım ''ruhunu'' kaybetmiş. Kadronun çoğu oluşturan bu oyuncular Fener'e zamanında yine kaybetti ama biz onları alkışladık, en azından kazanmak için çabalıyorlardı, saldırıyorlardı, bir şeylere isyan ediyorlardı. Bugünkü gibi ruhsuz değillerdi.

N'oldu size? Ne ara bu kadar ruhsuz oldunuz? 14 senedir kazanamadığımız bir yerde kazanmak zorunda olduğun bir maçta rakip kadar mücadele etmiyorsan, rakip kadar bile değil zerre mücadele etmiyorsan nerede edeceksin?
Böyle devam edecekse çıkartın o formayı.

Benim kaptan Selcuk'um bu değil, Drogba'm bu değil, benim Galatasaray'ım bu değil olamaz da.

Bu maç belli süre için izleyeceğim son futbol maçı olacak.Lig tv yi iptal edeceğim.Büyük ihtimal TT Arena'da ki maçlara da gitmeyeceğim. Çünkü zihinsel olarak çok yoruldum futbol maçlarını izlerken 3 senedir. Her maçı kazanmalıyız.Devamlı TFF'yi yenmeliyiz,hakemleri yenmeliyiz,yeri geldiğin de kendimizi de yenmeliyiz düşüncesi gerçekten yorucu. Sporun ruhundan uzaklaşıyoruz gitgide ve artık Galatasaray formasını terleten sporcuları izlemekten zevk almıyorum. Onlar için bana yakışmayan şeyler söylemeye başladım o yüzden bir süre ara şart oldu benim için.

Takımın ruhsuzluğu stratejimiz ile doğru orantılı.Sen iki yıldır hücumu benimsemiş takıma,gol yeme de kaleye gitmesende olur dersen,o oyuncu gereken karakteri koyamaz.

Bu oyuncuların iştahı Kopenhag maçında görülmüştür.

Bırakalım artık amaçsız yerlere saldırmayı,hedef apaçık ortada dururken...

Takımın ruhsuzluğu stratejimiz ile doğru orantılı.Sen iki yıldır hücumu benimsemiş takıma,gol yeme de kaleye gitmesende olur dersen,o oyuncu gereken karakteri koyamaz.

Bu oyuncuların iştahı Kopenhag maçında görülmüştür.

Bırakalım artık amaçsız yerlere saldırmayı,hedef apaçık ortada dururken...

Hafız herşeyi buna yoruyorsun. Kadro kalitesine filan girmeden direk hedefi belli çakıyorsun. Yapma bence kardeşim.

Kimine göre bu mağlubiyetin sorumlusu Aysal ve ekibi, kimine göre Mancini ve futbolcular, kimine göre ise Aysal, Terim, Mancini ve futbolcular.

Yenilgiyi Terim´in gönderilmesine bağlayan arkadaşlar, bu takım 14 senedir kazanamıyor Kadıköy´de ve bu 14 senenin 5´inde takımın başındaki isim Terim. Tabii ki birçoğumuz alınan sonuca kızmıyor, oyuncuların ruhsuz oynamasına, taktik hatalara da tepkili ama Mancini tutup da oyunculara bu maçın önemini mi anlatacak? Onları bu maça motive etmesine gerek var mı? Ha verilen taktikte, oyuncuların dizilişinde hatalar vardır, o ayrı ama sapla samanı karıştırmayın lütfen.

Ufak bir hatırlatma; Eboue, Chedjou, Dany defans kurgusu Mancini´nin tercihi değil. Yabancı sınırlaması ile bu defans kurgusu birleşince belli noktada el kilitleniyor.

Ve yeni yapılanma başarısız olsun, Aysal ve beraberinde Mancini de gitsin, Terim dönsün düşüncesinde olan arkadaşlar, uyanın!..

Eray'ın yere yatmadığı bır mac ızlıyorum ve kaybedıyoruz. Oyun sablonu doğru fakat ısımler yannıs gecen sezon ortasından baslayan transfer yannısları acısını cekıyoruz. Amrabat, Riera,Bruma var takımda sol bek yok Mancını bu sıstemde oynayacaksa DROGBA kesemeyeceğıne gore Burak bu takımdan gonderılmelı ıkı tarafın ıyılığı ıcın yoksa Burak'tan hala sol hucum yaratmaya calısıyor takıma zarar verıyor. uzun vadelı dusunuyorsak Drogba bu sezon sonu tesekkur edılmelı Burak'la devam edılmelı. (ben UMUT VE ELMANDER IKILISINI OZLUYORUM AYRI KONU)

Ufak bir düzeltme,9 puandan döndüğümüz sezon 97-98.Hatta Perşembe'nin gelişini gösteren Şekerspor-Fenerbahçe maçı aynı sezona ait. :)

Biz ruhsuz oynadık, kakleye şutumuz yok diye eleştiriliyoruz da rakibinde kaleyi bulan şut sayısı 2. Yani dün ezilerek yenildik gibi bir senaryo yok. Haftalardır nasıl kazandıkları da ortada. Bu şans (!) da sezon sonuna kadar devam etmez. 9 puan geriden gelmek kağıt üstünde imkansız değil, hatta zor da değil. Şu mağlubiyetler sonrası eski yeni karşılaştırması yapmak can sıkıcı. Şu an hoca Mancini ve iki önemli adamın yokluğunda takımı ezik de değil. Dün Ceyhun yerine Sneijder, Eray yerine Muslera olsaydı, Christian- Emre elini kolunu sallaya sallaya bizim sahamıza geçemezdi. Geçseler Sneijder'in yerini doldurmaya çalışan Selçuk olurdu.
Mancini kendi kadrosu ile oynamıyor bu arada. Elindeki kadro ile kafasındaki taktiği uygulamaya çalışıyor, şimdilik aksıyor ama düzelecektir.
Maç öncesi kafamdaki senaryo daha felaketti açıkçası.
Bir de dün FB'nin oyununu görünce 9 puanı sezon sou gelmeden kapatırız.

A dostlar, 9 puan fark çok değil(rakibimizin rezil oyununa istinaden), kapanır kapanmasınada;bu ruhsuzlukla bu iştahsızlıkla bu veteran hücum şablonuyla mümkün mü. Önümüzdeki Sivas, Kasımpaşa maçlarından 6 puan çıkarabileceğimize samimi olarak kim inanıyor.
Hadi bir şekilde farkı kapattık diyelim, bu fizik kalitesiyle ipi nasıl göğüsleyeceksin.
Takımın yaş ortalaması belli sonuçta. Ancak Fatih Terim gazıyla oynarlar.
O da olmayınca halimiz ortada işte...

Biz ruhsuz oynadık, kakleye şutumuz yok diye eleştiriliyoruz da rakibinde kaleyi bulan şut sayısı 2. Yani dün ezilerek yenildik gibi bir senaryo yok. Haftalardır nasıl kazandıkları da ortada. Bu şans (!) da sezon sonuna kadar devam etmez. 9 puan geriden gelmek kağıt üstünde imkansız değil, hatta zor da değil. Şu mağlubiyetler sonrası eski yeni karşılaştırması yapmak can sıkıcı. Şu an hoca Mancini ve iki önemli adamın yokluğunda takımı ezik de değil. Dün Ceyhun yerine Sneijder, Eray yerine Muslera olsaydı, Christian- Emre elini kolunu sallaya sallaya bizim sahamıza geçemezdi. Geçseler Sneijder'in yerini doldurmaya çalışan Selçuk olurdu.
Mancini kendi kadrosu ile oynamıyor bu arada. Elindeki kadro ile kafasındaki taktiği uygulamaya çalışıyor, şimdilik aksıyor ama düzelecektir.
Maç öncesi kafamdaki senaryo daha felaketti açıkçası.
Bir de dün FB'nin oyununu görünce 9 puanı sezon sou gelmeden kapatırız.

mesele burda zaten kaleye gelen her şut gol oluyor kopenhag 2-3 kere geldi 1 tanesi gol oldu. gol yemediğimiz maç yok.

Rakip ne olursa olsun kazanmayı öğrenmiş bir defa, rotasyonları geniş. biz sene başı drogba'yı dinlendirme üzerine planlar yaparken adam her maçta 90 dakika oynuyor. Takımın alternatif sayısı kısıtlı

Rakip takım gene kendine yakışır şekilde maç sonu hareketleriyle ''centilmence'' bir son oldu. Bizim oyuncularda tebrik için peşlerinde koşsunlar forma değiştirsinler. Verdikleri formalar şortlara sokulsun. Taraftarla karşılıklı küfürleşsinler. Penaltı diye yeminler edilsin. Yendikten sonra maç sonu utanıyorum diye basına yalakalık yapsınlar. Acaba penaltı verilse orda iptal ettirebilcek yürek var mı sende. Anca tribünlere oynasınlar. Ama basına bakıyorsun son yılların en centilmence derbisi. Yeter artık.

Öncelikle taktik diziliş doğru ancak solda Burak olunca olmuyor abi işte 4 maçtır oynatıyorsun gör artık bu adamdan sol hücumcu olmuyor ve olmayacakta. Sonra herkes Burağa kızıyor. Burak 2-3 kere defansa yardım edince biraz da top sürmeye çalışınca adam fiziksel olarak bitiyor ve asıl işi olan kale önünde de top gelince de bitiriciliğini yapamıyor.

Şu Drogbayı artık kesmek gerekiyor. Geçen sene ki Kadıköyden ders almıştır diye düşünmüştüm ama yanıldım. Tek başına maçı almaya çalışıyor. Orası kadıköy orda adama yedirmezler. 2. yarı sahadan sildiler seni. Top gelmedi ayağına. Ortayı dışarı açıyorsun direk gülerek geri dönüyorsun.

Galatasaray taraftarı derbide bu hareketleri hazmedemez arkadaş. İsyan edeceksiniz,mücadele edeceksiniz,sinmeyeceksiniz.

Şu takım nasıl posizyona girmeden maçı bitiyor akıl sır ermiyor arkadaşlar. Özellikle ağır 2 stoperi varken. Mancini oyuncu değişikliklerinde çok geç kalıyor.

Dün gördük ki şu maçı yönetebilecek hakem yok bu ülkede. 2. gollerinde Emenike bariz topa hareketlenip Sowu gördükten sonra duruyor. Aktif ofsaytta adam. Herkes görüyor bunu ama bayrak kalkmıyor. Direk skora etki. Diğer hataları saymaya gerek yok bile.

Sonuç 2 senedir susan utanmaz şikeciler dün akşamdan itibaren gene konuşmaya başladılar. Bakalım nasıl geri döneceğiz. Sezon başı ateş eden takım ne hale geldi.

Hafız herşeyi buna yoruyorsun. Kadro kalitesine filan girmeden direk hedefi belli çakıyorsun. Yapma bence kardeşim.

Kadro kalitesinin konuşulacak bir tarafının olduğunu düşünmüyorum çünkü Deniz.Mancini'nin iyi ya da kötü hoca olduğu kısmı geçtim,bütün oyuncu profillerine bakınca buram buram hücum futbolu kokan takıma Mancini tarzında adam getiriliyor.Bu bile başka bir boyut.Şu takımın savunma yapmasından TİKSİNİYORUM ve hazmedemiyorum.Her ağır maçta kurbanlık koyun gibiyiz.

Bir bekin bindirmesinden önce savunmasını düşünen bir hocaya sahipken neyin kalitesini konuşacağım ben? Ceyhun hakkında konuşmak istemiyorum bile...